Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Sponsoring dla organisty

Drukuj PDF

Sponsoring dla organistyOsiemnastolatek Mateusz Marta z Błonia jest pierwszym w roku 2013 młodym pasjonatem, którego wsparł finansowo samorząd gminy Tarnów. Stosowna umowa o sponsoringu została podpisana w poniedziałek, 28 stycznia.

Mateusz Marta, który pełnoletność osiągnie za kilka miesięcy, jest uczniem klasy II technikum elektrycznego w tarnowskim Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Równocześnie uczy się w trzeciej klasie szkoły muzycznej II stopnia i jest słuchaczem ostatniego, czwartego roku studium organistowskiego. Bowiem jego życiową pasją stała się muzyka organowa i to właśnie w dziedzinie gry na organach młody muzyk z Błonia osiąga pierwsze sukcesy. Mateusz jest bowiem między innymi zdobywcą wyróżnienia za najlepiej wykonaną fugę na I Ogólnopolskim Konkursie Organowym Diecezjalnych Studiów Organistowskich w 2011 roku oraz laureatem zwycięzcą drugiej edycji tego konkursu w 2012 roku. Uczestniczył także m. in. w sesji metodycznej i kursie mistrzowskim „Południowoniemiecka muzyka organowa epoki Baroku” prowadzonym przez prof. Bernharda Gfrerera z Salzburga w 2011 roku. Mateusz bardzo poważnie traktuje swoją pasję, gdyż zapytany o plany na przyszłość, odpowiada, że po maturze chciałby dalej kształcić się na studiach muzycznych.

Więcej…

Był taki dzień… w Zbylitowskiej Górze

Drukuj PDF

Był taki dzień… w Zbylitowskiej GórzeW sobotę, 26 stycznia na noworocznym opłatku spotkali się także seniorzy ze Zbylitowskiej Góry. Uroczystość, jaka odbyła się w sali gimnastycznej miejscowej szkoły, poprzedziła msza święta, którą w zbylitowskim kościele parafialnym oprawił proboszcz ks. Józef Kaczmarski.

Bezpośrednio po mszy świętej, około 16:00 ponad stu najstarszych mieszkańców Zbylitowskiej Góry udało się do szkoły, gdzie w roli gospodarzy powitali ich dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Agnieszka Papuga oraz sołtys i zarazem radny gminy Tarnów Dariusz Żurek. Następnie seniorzy mieli okazję wysłuchać krótkiego montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów gimnazjum pod kierunkiem wicedyrektora zbylitowskiego zespołu Arkadiusza Dębosza. Następnie życzenia seniorom złożył wójt Grzegorz Kozioł. Ks. Józef Kaczmarski natomiast, po dokonaniu poświęcenia opłatków, zaproponował nowatorską formę złożenia sobie życzeń. – Ponieważ szaleją różne wirusy – mówił – zrezygnujmy w tym roku z życzeń indywidualnych i weźmy się za ręce i puśćmy sobie „iskierkę”. Tak się też stało. Zachęceni przez proboszcza seniorzy oraz goście, trzymając się za ręce, odśpiewali wspólnie radosną, świąteczną piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”.

Więcej…

Harmonogram walnych zebrań w OSP

Drukuj PDF

Harmonogram walnych zebrań w OSPInformujemy że w okresie od 26 stycznia do 9 marca na terenie Gminy Tarnów w jednostkach OSP będą odbywały walne zebrania.

Harmonogram w załączeniu.

Więcej…

„Mocne uderzenie” na opłatku w Tarnowcu

Drukuj PDF

„Mocne uderzenie” na opłatku w TarnowcuMszą świętą w samo południe rozpoczęło się w sobotę, 26 stycznia noworoczne spotkanie opłatkowe dla seniorów w Tarnowcu. Opłatek miał miejsce w sali gimnastycznej miejscowego Zespołu Szkół Publicznych.

Po mszy świętej, którą odprawili – miejscowy proboszcz ks. Stanisław Skowron i tarnowiecki rodak ks. Robert Puzia CM, aktualnie profesor filozofii w Seminarium Duchownym w Kijowie – zostały poświęcone opłatki oraz specjalne książeczki z modlitwami i rozważaniami na „Rok Wiary”, które dla tarnowieckich seniorów ufundował dr Stanisław Petlic. W książeczkach niektórzy z uczestników imprezy znaleźli specjalne kupony na dodatkowe nagrody ufundowane przez tego znanego tarnowieckiego lekarza. Jedna z nagród – obraz bł. Jana Pawła II wygrała Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera, która na ręce Marii Ostrowskiej – Pełnomocnika ds. Seniorów przekazała go dla Klubu Seniora w Tarnowcu. Dr Stanisław Petlic, życząc seniorom, aby jak najmniej musieli korzystać z służby zdrowia zaprezentował również wiersz „Nasze życie”, który napisał specjalnie na okoliczność spotkania opłatkowego:

Więcej…

Zebrania wiejskie

Drukuj PDF

Zebrania wiejskie

Informujemy że w okresie 21 lutego do 19 marca na terenie Gminy Tarnów będą odbywały się w poszczególnych sołectwach zebrania wiejskie.

Harmonogram w załączeniu. Zapraszamy

Więcej…

Opłatek z Dniem Babci i Dziadka w Łękawce

Drukuj PDF

Opłatek z Dniem Babci i Dziadka w ŁękawceNiech nam żyją wszystkie babcie i dziadkowie też – tymi słowami śpiewanymi na melodię popularnej piosenki o dzieweczce, która szła do laseczka dzieci z Łękawki powitały we wtorek 22 stycznia w szkolnej sali gimnastycznej seniorów – babcie i dziadków, którzy przybyli tam na tradycyjne noworoczne spotkanie opłatkowe. Tradycją Łękawki staje się, że spotkanie to łączone jest z obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka i odbywa się w jednym z tych dni – 21 lub 22 stycznia.

Na uroczystość przybyło około pięćdziesięciu babć i dziadków, a nie zabrakło również gości. Byli wśród nich: wójt Grzegorz Kozioł, jego zastępcy Elżbieta Chrząszcz i Sławomir Wojtasik, miejscowy proboszcz ks. Czesław Bachula, Maria Ostrowska – Pełnomocnik Wójta ds. Seniorów, radny z Łękawki Zbigniew Filar oraz sołtys Marek Nowak.

Więcej…

W meldunkach prościej i taniej

Drukuj PDF

W meldunkach prościej i taniejOd 1 stycznia nastąpiły zmiany w kwestiach związanych z załatwieniem w urzędzie spraw związanych z meldunkiem.

Najistotniejsza i najkorzystniejsza dla mieszkańców zmiana dotyczy faktu, że od Nowego Roku nie ma - jak dotychczas - potrzeby wymeldowywania się w jednym urzędzie, aby zameldować się w drugim. Wszystkich tych czynności można dokonać w tym samym urzędzie, w którym nastąpić ma meldunek.Poza tym, przy zameldowaniu nie ma obowiązku podawania informacji o wykształceniu, czy obowiązku wojskowym, ani przedkładania książeczki wojskowej.

Więcej…

Nowe druki do świadczeń rodzinnych

Drukuj PDF

Nowe druki do świadczeń rodzinnychGminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje że od stycznia br została zmieniona ustawa o świadczeniach pielęgnacyjnych.

W związku z tym obowiązują nowe druki:

- Wniosek o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego
- Wniosek o ustalenie prawa do specjalnego zasiłku opiekuńczego (uzależnione od dochodu)
- Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego

- Wniosek o tzw. becikowe - z tytułu urodzenia dziecka

Więcej…

Kolejny nabór wniosków

Drukuj PDF

Kolejny nabór wniosków

Informujemy iż kolejny nabór wniosków dla działań: "Odnowa i rozwój wsi" , "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" dla naszego Stowarzyszenia odbędzie się w dniach: 05.03.2013 r- 27.03.2013 r.

 

Więcej…

Opłatek w Koszycach Małych

Drukuj PDF

Opłatek w Koszycach MałychBlisko pięćdziesięciu seniorów z Koszyc Małych spotkało się na noworocznym opłatku, jaki odbył się w sobotę, 19 stycznia w miejscowej szkole.

Opłatek tradycyjnie rozpoczął się od przedstawienia. Zaprosiła nań dyrektor koszyckiej szkoły Jadwiga Siembab. Były to jasełka w wykonaniu najmłodszych. Tym razem byli to autentycznie najmłodsi, bowiem jasełka przygotowali uczniowie klasy I i II. I choć zespół aktorski był mocno uszczuplony przez choroby, na przykład z całej grupy pastuszków przed grypą uchronił się tylko jeden, to niezależnie od tego seniorzy zachwyceni byli popisami małych aktorów i nie tylko nagradzali gromkimi brawami każdą scenę przedstawienia, ale także chętnie włączali się w śpiew kolęd. Uznanie da małych artystów było tym większe, że występ przypadł w połowie ferii zimowych i przyjście do szkoły w takim dniu wymagało sporo poświęcenia nie tylko od najmłodszych, ale także od ich rodziców.

Więcej…

Z opłatkiem w Zawadzie

Drukuj PDF

Z opłatkiem w ZawadzieNiemal połowa uczniów zawadzkiej szkoły wystąpiła w przedstawieniu jasełkowym podczas spotkania opłatkowego dla najstarszych mieszkańców Zawady, które odbyło się w sobotę, 19 stycznia.

Zanim jednak kilkudziesięciu seniorów miało okazję podziwiać popisy swoich wnucząt, wszystkich przybyłych na tradycyjny opłatek powitał dyrektor Krzysztof Nowak, natomiast miejscowy duszpasterz-senior ks. Antoni Mleczko – w asyście radnego z Zawady Grzegorza Drwala – dokonał poświęcenia opłatków. Następnie miało miejsce wspomniane już przedstawienie. Najmłodsi bardzo sugestywnie przypomnieli wydarzenia betlejemskiej nocy. Nie zabrakło żadnego z tradycyjnych elementów przedstawienia jasełkowego: byli i pasterze, którzy w polu spali, i król Herod, który wydaje rozkaz wymordowania wszystkich dzieci i spotyka go za to zasłużona kara, i trzej królowie, i hołd oddany Dzieciątku. Na zakończenie przedstawienia wszyscy mali aktorzy zebrali gromkie oklaski i zaśpiewali wspólnie z seniorami kolędę.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.