Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

W ferie bezpłatnie na basen

Drukuj PDF

W ferie bezpłatnie na basenInformujemy, że basen przy Zespole Szkół Publicznych na Woli Rzędzińskiej w okresie ferii zimowych będzie otwarty w godz. 8.00-21.00.

Wzorem lat ubiegłych w okresie ferii wstęp dla wszystkich uczniów z terenu Gminy Tarnów jest bezpłatny (w godz. 9.00-14.00).

Więcej…

Pochód Trzech Króli w Zgłobicach

Drukuj PDF

Pochód Trzech Króli w ZgłobicachW niedzielę, 6 stycznia ulicami Zgłobic przeszedł Pochód Trzech Króli w którym uczestniczyło kilkuset mieszkańców tej i pobliskich miejscowości. Królewski orszak uformował się w pobliżu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie prawie każdy chętny otrzymał piękną koronę przygotowaną przez Placówkę Wsparcia Dziennego. Chętnych jednak było tak wielu, że 150 koron nie dla wszystkich wystarczyło.

Uczestników pochodu powitał proboszcz ks. Andrzej Mikulski, który roztoczył patronat nad tym przedsięwzięciem. Zgromadzeni obejrzeli krótką scenkę kolędniczą przybliżającą spotkanie Króla Heroda z mędrcami, którzy przybyli na rumakach w okolice jego „pałacu”. W ewangeliczne postacie wcielili się właściciele koni ze Szkółki Jeździeckiej „Jutrzenka”. Później barwny pochód wraz z królami, ich strażą przyboczną i kolędnikami, śpiewając kolędy, skierował się w stronę zgłobickiej świątyni. Na koniec Mędrcy weszli do kościoła, gdzie oddali hołd Bożej Dziecinie i złożyli dary.

Więcej…

Ogłoszenie - Zebranie Wiejskie w Koszycach Małych

Drukuj PDF

Ogłoszenie - Zebranie Wiejskie w Koszycach Małych

W związku zarządzeniem przez

Wójta Gminy Tarnów wyborów sołtysa Koszyc Małych

na dzień 3 lutego 2012 roku  zwołuję

Zebranie Wiejskie

w dniu 16 stycznia 2013 roku (środa) o godz. 17.00,
w budynku Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

Proponowany porządek obrad:
1.    Odczytanie Zarządzenia nr VI/1/2013Wójta Gminy Tarnów z dnia 4 stycznia 2013 r. w sprawie wyboru sołtysa wraz z kalendarzem wyborczym. Zarządzenie zostało wywieszone na tablicach ogłoszeń w sołectwie i na stronie internetowej gminy.
2.    Poinformowanie o sposobach zgłaszania kandydatów na sołtysa i czterech kandydatów do Sołeckiej Komisji Wyborczej.

Więcej…

Spotkanie opłatkowe w Nowodworzu

Drukuj PDF

Spotkanie opłatkowe w NowodworzuSeniorzy z Nowodworza, którzy spotkali się na tradycyjnym, noworocznym opłatku w środę, 9 stycznia w miejscowym domu ludowym byli zachwyceni brawurowym występem dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej. Przedszkolaki zaprezentowały swoim babciom i dziadkom przedstawienie jasełkowe, licznie przeplatane śpiewanymi przezeń kolędami i pastorałkami.

Bezpośrednio po rozpoczynającym spotkanie występie najmłodszych, głos zabrał sołtys Nowodworza Andrzej Głąb, który powitał wszystkich oraz zwrócił uwagę na świeżo spadły śnieg i grypę, które miały znaczący wpływ na frekwencję, bowiem na opłatek przybyło mniej osób niż w poprzednich latach. Następnie głos zabrał wójt Grzegorz Kozioł, który w imieniu własnym oraz innych obecnych przedstawicieli gminnego samorządu – zastępców wójta Elżbiety Chrząszcz i Sławomira Wojtasika – złożył seniorom życzenia. Bezpośrednio po tym miał miejsce obrzęd poświęcenia opłatków, którego dokonał proboszcz, ks. Kazimierz Dudek. Podczas wspólnej modlitwy, zastępca wójta Elżbieta Chrząszcz odczytała fragment ewangelii św. Łukasza o Bożym narodzeniu. Wydarzenie to przywołało seniorom i obecnym gościom klimat wigilijnej nocy, tym bardziej, że bezpośrednio potem uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.

Więcej…

Opłatek z Dniem Babci i Dziadka

Drukuj PDF

Opłatek z Dniem Babci i DziadkaW Błoniu, gdzie spotkania seniorów cieszą się dużą popularnością, tym razem okazja do wspólnego spędzenia wieczoru była podwójna – noworoczne spotkanie opłatkowe zostało połączone z Dniem Babci i Dziadka. Miało to miejsce we wtorek, 8 stycznia, w sali gimnastycznej miejscowej szkoły.

Tradycyjnie już spotkanie, w którym wzięło udział ponad osiemdziesiąt osób, rozpoczął gospodarz obiektu, dyrektor szkoły Artur Puciłowski, który powitał wszystkich seniorów i zaproszonych gości i zaprosił do obejrzenia przedstawień przygotowanych przez uczniów. Najpierw najmłodsi zaprezentowali montaż słowno-muzyczny na cześć babć i dziadków, a następnie uczniowie klas starszych wystawili przedstawienie jasełkowe. Jak w żadnym z tego typu przedstawień nie zabrakło Heroda, upersonifikowanych aniołów, diabłów i śmierci, pasterzy oraz trzech króli przybywających do stajenki, do Świętej Rodziny, aby oddać hołd Dzieciątku.

Więcej…

Gmina Tarnów w telewizji

Drukuj PDF

Gmina Tarnów w telewizjiDzięki pozyskanym środkom unijnym, krakowski oddział Telewizji Polskiej, realizuje cykl filmów o Gminie Tarnów. Można je oglądać na antenie TVP Kraków w wybraną środę miesiąca o godzinie 17.05 i 19.20 (oraz powtórki w niedzielę o godzinie 8.45), w programie pt. „W ciepłym mieście i w pobliżu…”. Poszczególne odcinki poświęcone będą gminnym zabytkom, ludziom, walorom turystycznym oraz wydarzeniom kulturalnym, mającym miejsce na terenie naszej gminy. Widzowie będą mogli również poznać naszych lokalnych artystów i twórców ludowych, a realizatorzy postarają się,  aby program zagościł w każdym gminnym sołectwie. - Naszym zadaniem jest podejmowanie różnorakich działań, przyczyniających się do rozwoju naszej gminy. Cykl ciekawych programów, emitowanych w regionalnej telewizji, pokazujących autentyczne zalety naszej gminy, jest niewątpliwie jednym z nich. Dzięki takiej formie promocji, można pokazać inwestorom i turystom, jak wiele nasza gmina ma do zaoferowania – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Kolędniczy opłatek w Woli Rzędzińskiej II

Drukuj PDF

Kolędniczy opłatek w Woli Rzędzińskiej II- Kolędujcie nam do woli, póki gardło nie rozboli – zakrzyknął dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej Józef Lazarowicz do złożonej z gimnazjalistów grupy kolędniczej na spotkaniu opłatkowym dla seniorów w Woli Rzędzińskiej II, które odbyło się w niedzielę, 6 stycznia.

Zanim jednak to nastąpiło, najstarsi mieszkańcy Wolańskiego sołectwa nr 2 zgromadzili się o 14:00 na mszy świętej w miejscowym kościele, a bezpośrednio po jej zakończeniu udali się do szkolnej sali gimnastycznej, aby wziąć udział w dalszej części spotkania. Tam blisko setka seniorów, po powitaniu przez dyrektora placówki miała okazję obejrzeć przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów miejscowej szkoły podstawowej oraz wysłuchać życzeń kolędników z gimnazjum. Życzenia złożyli seniorom: wójt Grzegorz Kozioł oraz sołtys Tadeusz Stach, zaś Pełnomocniczka Wójta ds. Seniorów Maria Ostrowska, oprócz życzeń, zachęcała najstarszych mieszkańców Podlesia do aktywności w ramach Klubu Seniora. W atmosferze indywidualnych życzeń podzielono się także opłatkami, które poświęcił proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego ks. Stanisław Szufnara. Wśród gości składających życzenia wolańskim seniorom byli – oprócz wspomnianych – Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera, zastępcy wójta – Elżbieta Chrząszcz i Sławomir Wojtasik oraz zastępca dyrektora wolańskiego zespołu szkół Teresa Pantera.

Więcej…

Opłatkowa niedziela w wolańskim sołectwie nr I

Drukuj PDF

Opłatkowa niedziela w wolańskim sołectwie nr INiedzielną mszą świętą w samo południe odprawioną w miejscowym kościele parafialnym rozpoczęło się 6 stycznia noworoczne spotkanie opłatkowe dla seniorów z sołectwa nr 1 w Woli Rzędzińskiej. Wzięło w nim udział ponad dwieście osób.

Druga część uroczystości odbyła się tradycyjnie w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1. Wszystkich przybyłych po mszy świętej seniorów oraz gości powitała dyrektor Krystyna Rosół, która następnie zaprosiła do obejrzenia przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez trzecioklasistów oraz wysłuchania kolęd w wykonaniu szkolnego zespołu złożonego z uczniów różnych klas. Zarówno samo przedstawienie, jak i piękne kolędy oraz pastorałki babcie i dziadkowie nagradzali gromkimi oklaskami. Same popisy aktorskie oraz wokalno-instrumentalne to niejedyny przygotowany na ten dzień pokaz talentów młodego pokolenia, bowiem seniorzy mieli też możliwość obejrzenia wystawy przygotowanych przez uczniów bożonarodzeniowych szopek.

Więcej…

Z opłatkiem w Zgłobicach

Drukuj PDF

Z opłatkiem w ZgłobicachZgłobice były drugim sołectwem gminy Tarnów, w którym w sobotę, 5 stycznia na noworocznym spotkaniu opłatkowym, zgromadzili się miejscowi seniorzy. Opłatek rozpoczął się mszą świętą odprawioną o 14:00 w kościele parafialnym pw. św. Brata Alberta. Następnie uczestnicy spotkania udali się do sali gimnastycznej miejscowej szkoły, gdzie powitali ich gospodarze uroczystości – sołtys Józef Jamróg oraz dyrektor szkoły Ewa Sojat. Wójt Grzegorz Kozioł w słowach skierowanych do najstarszych mieszkańców Zgłobic podkreślał ogromny szacunek, jakim otaczani są seniorzy potwierdzony obecnością nie tylko przedstawicieli władz gminy, sołtysa i rady sołeckiej, dyrekcji szkoły, ale także przedstawiciela parlamentu w osobie posła Michała Wojtkiewicza. Następnie włodarz gminy złożył seniorom życzenia. Poseł Michał Wojtkiewicz natomiast wraz ze słowami serdecznych życzeń, podkreślał, że sam – z racji wieku i posiadanych wnuków – do grona seniorów się zalicza. Zaś Pełnomocnik Wójta ds. Seniorów Maria Ostrowska, wraz ze słowami serdecznych życzeń, zachęcała mieszkańców Zgłobic do utworzenia w tej miejscowości Klubu Seniora.

Więcej…

Opłatek w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

Opłatek w Koszycach WielkichSpotkaniem w Koszycach Wielkich w sobotę, 5 stycznia rozpoczął się w gminie Tarnów w gminie Tarnów cykl noworocznych spotkań opłatkowych dla seniorów. W samo południe przybyłych do sali gimnastycznej miejscowej szkoły blisko stu najstarszych mieszkańców Koszyc Wielkich powitał członek rady sołeckiej Andrzej Sępek. Następnie szkolne koło „Caritas” zaprezentowało przedstawienie jasełkowe. Zgodnie z zapowiedzią dokonaną przez małych artystów na początku spektaklu wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat zostały przedstawione w uwspółcześnionych realiach. Seniorów szczególnie wzruszyła przedstawiona historia jednego z diabłów Jaśka Rokity, który za okazywaną ludziom życzliwość został wyrzucony z piekła, następnie przygarnęli go pasterze, a kiedy wraz z nimi trafił do betlejemskiej stajenki został rozpoznany przez anioła, któremu kiedyś udzielił pomocy i spotkała go zasłużona nagroda – został zaliczony w poczet aniołów.

Więcej…

Koncert Noworoczny w Zawadzie

Drukuj PDF

Koncert Noworoczny w ZawadzieW Święto Trzech Króli, w kościele parafialnym pw. św. Marcina Biskupa w Zawadzie, odbył się koncert noworoczny. Przebiegł on w dwóch odsłonach i pozwolił zgromadzonej publiczności posłuchać muzyki poważnej zarówno w wykonaniu organowym, jak i w brzmieniu saksofonowym. Zagrali artyści z terenu gminy Tarnów: Krystian Rąpała - organy oraz Michał Król - saksofon.

W repertuarze koncertu znalazły się utwory zarówno barokowych, romantycznych, jak i współczesnych kompozytorów muzyki klasycznej. Z twórców okresu baroku były to dzieła jednego z najwybitniejszych artystów w dziejach muzyki Johanna Sebastiana Bacha, następnie utwory niemieckiego kompozytora Johanna Pachelbela oraz polskiego kompozytora, pianisty i organisty - Władysława Żeleńskiego. W czasy romantyzmu przeniosły nuty Roberta Alexandra Schumanna – niemieckiego kompozytora, odkrywcy talentu Fryderyka Chopina oraz dźwięki muzyki francuskiego kompozytora, paryskiego organisty kościelnego Louisa Jamesa Alfreda Lefébure-Wélly'ego. W wiek XX artyści wkroczyli z muzyką rosyjskiego artysty i dyrygenta Siergieja Wasiljewicza Rachmaninowa, a z kompozytorów współczesnych zaprezentowali Ennio Morricona, włoskiego kompozytora muzyki filmowej, który w 2012 odebrał z rąk arcybiskupa Gianfranco Ravasiego medal Per Artem ad Deum, czyli Przez sztukę do Boga.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.