Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Ekologiczne przedszkolaki

Drukuj PDF

konkurs ekologicznyPrzedszkolaki z terenu gminy Tarnów uczciły tegoroczny Dzień Ziemi, uczestnicząc w II Gminnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Żyj na Ziemi pełnej zieleni”, który odbył się 22 kwietnia, w Przedszkolu Niepublicznym w Tarnowcu. Dzieci rywalizowały w dwóch kategoriach: plastycznej oraz wiedzy.

W zmaganiach sprawdzających talent malarski pierwsze miejsce zajęła Amelka Wzorek z oddziału przedszkolnego przy SP w Porębie Radlnej, drugie miejsce Piotr Półkoszek z oddziału przedszkolnego przy SP w  Zgłobicach, natomiast trzecie  Anna  Pach z SP nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej. Dyplomy oraz upominki, zwycięzcom konkursu plastycznego, wręczyła zastępca wójta Elżbieta Chrząszcz.

Więcej…

Biało-czerwony rajd po gminie

Drukuj PDF

Rajd SokołaJuż po raz kolejny biało-czerwoną kawalkadą planują przejechać po naszych miejscowościach gminne – i nie tylko – Sokoły. Członkowie PTG „Sokół-Świat Pracy” zamierzają w ten sposób uczcić w dniu 2 maja Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Rajd rozpocznie się o 8:30 przed sołtysówką w Zgłobicach, a zakończy ok. 13:30 w Zbylitowskiej Górze. Mogą w nim uczestniczyć nie tylko członkowie „Sokoła”, ale każdy, kto tylko ma na to ochotę. Nie trzeba brać udziału w całym rajdzie, można „podłączyć się” do niego na trasie i w dowolnym momencie zrezygnować z dalszego w nim udziału (szczegółowy przebieg trasy rajdu został uwidoczniony w tabeli). Warto dodać, że każdy uczestnik bierze udział w rajdzie na własną odpowiedzialność i z własnym zabezpieczeniem sprzętu.

Więcej…

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie

Drukuj PDF

komunikatMałopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 8 do 19 maja 2013 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących  przeciw wściekliźnie.
Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów.

Więcej…

Zebrania wiejskie za nami

Drukuj PDF

W okresie od 21 lutego do 19 marca we wszystkich sołectwach gminy Tarnów odbyły się zebrania wiejskie. Cykl rozpoczął się zebraniem w Białej, zaś zakończył w wolańskim sołectwie nr 1. We wszystkich zebraniach uczestniczył włodarz gminy i jego zastępcy, Straż Gminną reprezentował komendant lub jego zastępca, a w kilku miejscowościach obecny był dodatkowo przedstawiciel policji.

Zabrania miały podobny przebieg. Oprócz tego, co organowi uchwałodawczemu sołectwa przynależy, a więc przyjęcia sprawozdania z pracy sołtysa i rady sołeckiej za 2012 roku oraz uchwalenia rocznego planu wydatków na rok 2013, na wszystkich zebraniach pojawiały się kwestie istotne dla mieszkańców, którzy swe uwagi, wątpliwości i wnioski formułowali pod adresem przedstawicieli władz gminy.

Więcej…

Gminni mistrzowie ortografii nagrodzeni

Drukuj PDF

Gminni mistrzowie ortografii nagrodzeniWe wtorek, 23 kwietnia, w Urzędzie Gminy Tarnów, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów szkół podstawowych, który rozegrał się w Szkole Podstawowej w Woli Rzędzińskiej I.
W konkursie udział wzięło trzydzieścioro dwoje młodych miłośników ortografii, a poziom nie dość, że wysoki, to był niezwykle wyrównany. Świadczy o tym fakt, iż zwyciężczyni rywalizacji, Aleksandra Kucharska ze Zbylitowskiej Góry, nie popełniła nawet najmniejszego błędu. – Lubię język polski, i przygotowywałam się do tego konkursu. Cieszę się, że wygrałam i że mogę jechać na kolejny konkurs – mówi Ola. A kolejny etap to finał powiatowy w Porąbce Uszewskiej, do którego oprócz Oli zakwalifikowała się czwórka uczniów: Stanisław Milówka, który w gminnej rywalizacji był drugi, oraz Julia Sus i Natalia Bajda, które zajęły trzecie miejsce.
Zwycięzcy z rąk zastępcy wójta Elżbiety Chrząszcz odebrali nagrody, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatora konkursu, gminnego Centrum Animacji Kulturalnej, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Więcej…

„I Tarnowska Wiosna w Edukacji” w Tarnowcu

Drukuj PDF

I Tarnowska Wiosna w Edukacji w TarnowcuW ubiegłą sobotę, 20 kwietnia, w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu, odbyła się „I Tarnowska Wiosna w Edukacji”. W jej ramach, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, przedszkolnej oraz nauczyciele edukacji specjalnej, mieli okazję uczestniczyć w cyklu bezpłatnych warsztatów. Szkolenia, prowadzone przez zaproszonych specjalistów z całej Polski, pozwoliły poznać nowoczesne aktywne metody nauczania, czy metody pobudzania motywacji dzieci rozpoczynających naukę w szkole.  Ponadto, uczestnicy spotkali się z przedstawicielami wiodących na rynku wydawnictw pedagogicznych, którzy zaprezentowali rozmaite podręczniki i pomoce dydaktyczne.

Więcej…

Wystawa „Ukryte skarby przyrody...” w Błoniu

Drukuj PDF

Wystawa „Ukryte skarby przyrody...” w BłoniuW sobotę, 21 kwietnia, w Domu Ludowym w Błoniu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej „Ukryte skarby przyrody, kultury, tradycji i techniki w obiektywie mieszkańców”, przygotowanej przez Zielony Pierścień Tarnowa. Wystawa ta jest prezentacją prac laureatów konkursu o tym samym tytule, przeprowadzonego na początku bieżącego roku. Prace pokazują piękno bliskich nam okolic, w tym terenu gminy Tarnów jak fotografia „Kościół św. Marcina”, którą wykonał w Zawadzie Radosław Paw.
W uroczystym otwarciu udział wzięli członkowie lokalnego Klubu Seniora, dla których była to okazja do spotkania połączonego z tańcami i śpiewem.

Więcej…

Zakończone prace renowacyjne przy zabytkowym ogrodzeniu kościoła parafialnego w Zbylitowskiej Górze

Drukuj PDF

Końcem marca zostały zakończone prace renowacyjne przy zabytkowym ogrodzeniu kościoła parafialnego w Zbylitowskiej Górze. Zakres prac obejmował uzupełnienie ubytków, czyszczenie i impregnacja ogrodzenia z kamienia stanowiącego jego dolną część oraz czyszczenie i dwukrotne pomalowanie górnych, metalowych części ogrodzenia.
Realizacja tej inwestycji pozwoli zachować cenne dziedzictwo kulturowe, pozytywnie wpłynie na poprawę walorów krajobrazowych i estetycznych oraz zwiększy  atrakcyjność turystyczną tego obszaru.
Na uwagę zasługuje również fakt, że w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego kompleksu, w skład którego oprócz ogrodzenia zaliczony jest kościół parafialny, drzewostan oraz  wyremontowana  w ubiegłym roku dzwonnica, przebiega szlak turystyczny Św. Jakuba.
Inwestycja została zrealizowana przy znacznym (prawie 68%) wsparciu Samorządu Województwa Małopolskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013, osi 4 „Leader”, działania 413, „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” z zakresu małych projektów, które wyniesie 25.000 zł.

Więcej…

Przed monitorem o Puchar Wójta

Drukuj PDF

Przed monitorem o Puchar WójtaNiezwykłe emocje towarzyszyły Turniejowi o Puchar Wójta w „Counter Strike”, który odbył się w ubiegły piątek, 19 kwietnia, w Domu Ludowym w Błoniu. Dla niewtajemniczonych, „Counter Strike” (często nazywany skrótowo CS), to popularna wśród młodzieży gra komputerowa, która opiera się na walce terrorystów z antyterrorystami, w której jedna ze stron musi bronić miejsca gdzie podkłada się bombę, lub uwolnić zakładników, a druga podłożyć bombę albo pilnować zakładników. Do rywalizacji przystąpiły cztery czteroosobowe drużyny. Po dużej dawce emocji towarzyszących rozgrywce, pierwsze miejsce wywalczył zespół „Agora” w składzie: Albert Wolnik, Aleksander Pleciak, Michał  Duda i Mateusz Zięba. Kolejne miejsca zajęły drużyny „F.E.A.R”, „Czikens” i „United Fragers”. Uczestnikom turnieju pamiątkowe medale, dyplomy oraz słodycze wręczyli Anna Pieczarka - kierownik współorganizatora imprezy, gminnego Centrum Animacji Kulturalnej oraz w-ce przewodniczący Rady Gminy Eugeniusz Wojtarowicz.

Więcej…

Gimnazjalne lekcje historii o „żołnierzach wyklętych”

Drukuj PDF

Gimnazjalne lekcje historii

Coroczne tak zwane „lekcje patriotyzmu”, czyli prelekcje o historii, które wygłasza w szkołach gminy wójt Grzegorz Kozioł, tym razem zostały poświęcone „Żołnierzom Wyklętym”. W dniach 17 i 18 kwietnia włodarz gminy gościł we wszystkich gminnych gimnazjach, gdzie przedstawił uczniom sylwetki najbardziej charakterystycznych postaci polskiej powojennej konspiracji.

W ramach tych nietypowych lekcji historii gimnazjaliści wysłuchali połączonego z prezentacją multimedialną wykładu pokazującego okoliczności powstania powojennej konspiracji antykomunistycznej oraz sylwetki kilku bohaterów tamtych czasów: rotmistrza Witolda Pileckiego ps. „Witold”, generała Augusta Fieldorfa ps. „Nil”, sanitariuszki Danuty Siedzikówny ps. „Inka” oraz wykonawców zamachu na kapitana NKWD Lwa Sobolewa.

Więcej…

Przegląd Teatrzyków w Zbylitowskiej Górze

Drukuj PDF

Przegląd Teatrzyków w Zbylitowskiej Górze.Kolorowe stroje, piękne dekoracje, dobra gra aktorska i dużo humoru. To wszystko towarzyszyło uczestnikom i publiczności w trakcie XI Przeglądu Teatrzyków Szkolnych Gminy Tarnów "Spotkanie z Melpomeną", który odbył się we wtorek, 17 kwietnia, w Zespole Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze. Współorganizatorem imprezy było gminne Centrum Animacji Kulturalnej.

Przed publicznością wystąpiło sześć grup teatralnych, złożonych z uczniów klas IV – VI Szkół Podstawowych z terenu Gminy Tarnów. Treść i forma przedstawień była dowolna, dzieci przedstawiły więc zarówno motywy z bajek i baśni, mitów jak i występy nawiązujące do współczesności. Występujących oceniało jury w składzie: Anita Ruszel, Mirosław Poświatowski, Adam Ryba. W kategorii „walory wychowawcze i edukacyjne sztuki” nagrodzono występ „Dziwny jest ten świat” dzieci ze Szkoły Podstawowej z Poręby Radlnej. W kategorii „oprawa sceniczna i kostiumy” wygrało przedstawienie „Demeter i Kora” grupy ze Zbylitowskiej Góry, natomiast w kategorii „gra aktorska zespołu” pierwsze miejsce, za humorystyczną sztukę zaprezentowaną „Czerwony kapturek szuka szczęścia”, przypadło grupie z Woli Rzędzińskiej I. Dodatkowo przyznano nagrodę indywidualną za „talent aktorski” dla Patrycji Franczyk z Koszyc Wielkich, za rolę w przedstawieniu „Kopciuszek”.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.