Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Pieniądze na remont kapliczki

Drukuj PDF

Pieniądze na remont kapliczkiZabytkowa kapliczka na cmentarzu wojennym w Tarnowcu doczekała się remontu. Samorząd gminy Tarnów pozyskał na ten cel pieniądze od Wojewody Małopolskiego z funduszu na utrzymanie grobów i cmentarzy wojennych.

Za pozyskanie blisko 50 tysięcy złotych przy kapliczce zostanie wykonany szereg prac. - Chodzi o to, aby remont był efektywny, dlatego najpierw zostaną wykonane prace izolacyjno-drenarskie, aby zabezpieczyć kapliczkę przed niszczącym działaniem wody – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Więcej…

Nabór do pracy

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów zleci organizację i prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych na boisku sportowym Orlik w Tarnowcu osobie, która będzie animatorem sportu na tym boisku. Kandydat na animatora sportu musi posiadać umiejętności, kwalifikacje i uprawnienia określone przepisami prawa określającymi warunki  organizowania i prowadzenia zorganizowanych zajęć sportowych. Spełnienie tych warunków wymagane jest również w projekcie Ministerstwa Sportu i Turystyki „Animator Moje Boisko – ORLIK 2012”. Kandydat na animatora sportu musi spełniać następujące warunki:

Więcej…

Zbylitowski św. Florian odnowiony za unijne pieniądze

Drukuj PDF

św. FlorianPrawdziwie europejskiego rodowodu nikt św. Florianowi odmówić nie może. Ten urodzony na terenie dzisiejszej Austrii rzymski legionista już od 1436 był jednym z czterech głównych patronów Królestwa Polskiego, patronuje m. in. Górnej Austrii, miastom – Linz i Chorzów, a także wykonawcom zawodów wiążących się z ogniem: strażakom, hutnikom, kominiarzom, garncarzom i piekarzom. Zarówno tak liczne stany, którym przyszło mu patronować, jak i sama tradycja mocy ochrony przed ogniem spowodowały, że bardzo żywy kult tego świętego owocował licznymi kapliczkami wznoszonymi ku jego czci. Jedna z nich, stojąca w Zbylitowskiej Górze, a datowana na rok 1767, właśnie doczekała się remontu.

Więcej…

Mamy już ponad pół tysiąca przyjaciół na Facebooku

Drukuj PDF

FBNasz fejsbukowy funpage przekroczył już liczbę pół tysiąca polubień. Zapraszamy do „lajkowania” profilu „Gmina Tarnów” - wersji „light” naszego gminnego portalu internetowego.

Więcej…

Akcja szczepienia lisów

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów w ślad za komunikatem Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 11 do 20 października 2013 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów. Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym.

Więcej…

Senior – jak dumnie słowo to brzmi!

Drukuj PDF

Senior, senior – jak dumnie słowo to brzmi! Ten pierwszy wers „Hymnu Seniora” napisanego przez Zofię Łach z Tarnowca najlepiej obrazuje motywy działalności Klubów Seniora w gminie Tarnów. A te działają coraz prężniej, o czym świadczy chociażby frekwencja w trakcie spotkań integracyjnych, które odbyły się ostatnio w Białej, Jodłówce – Wałkach oraz w miniony poniedziałek w Domu Ludowm Błoniu. Na tym ostatnim, ponad sześćdziesięcioosobowa grupa z Klubów w Błoniu, Tarnowcu i Zbylitowskiej Górze dobrze bawiła się w miłej atmosferze przy śpiewach i poczęstunku. W spotkaniu udział wzięli również proboszcz z błońskiej parafii ks. Tomasz Sowa, radni gminni oraz sołtysi miejscowości, którzy czynnie włączają się w organizowanie zarówno spotkań jak i całej działalności klubów. Obecny na spotkaniu wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł zaprosił wszystkich na Gminny Dzień Seniora, który odbędzie się już 19 października w Domu Wielofunkcyjnym w Radlnej. – Cieszę się, że są organizowane takie spotkania, w trakcie których można nie tylko spotkać się z sąsiadami i znajomymi, ale też poznać osoby z innych miejscowości, wymienić się doświadczeniami, a przy okazji po prostu dobrze bawić. Jest to dla nas takie oderwanie od szarej rzeczywistości – relacjonuje członkini Klubu Seniora w Błoniu Ewa Uryga.

Więcej…

Mali artyści wystąpili na VI Gminnym Festiwalu Kultury Dziecięcej

Drukuj PDF

W minioną niedzielę, 29 września najweselszym i najbardziej kolorowym miejscem w gminie Tarnów niewątpliwie był teren Szkoły Podstawowej w Zgłobicach. Grupy małych artystów w kolorowych strojach bawiły widzów pięknymi przedstawieniami, walcząc o zwycięstwo w VI Gminnym Festiwalu Kultury Dziecięcej.

Więcej…

Seniorzy odwiedzili Ukrainę

Drukuj PDF

„Żal, żal.. za zieloną Ukrainą...” – tak z pewnością może zanucić każdy uczestnik współfinansowanej przez samorząd gminny wycieczki na Ukrainę dla Seniorów, która odbyła się w ubiegłym tygodniu. W bogatym programie znalazł się bowiem zarówno Lwów, Chocim, Kamieniec Podolski jak i Zbaraż, Krzemieniec i Poczajów.

Więcej…

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Drukuj PDF

Już po raz kolejny osoby po 65 roku życia zamieszkałe i zameldowane w gminie Tarnów mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Szczepienia w ramach finansowanego przez gminę programu realizują wszystkie cztery przychodnie zlokalizowane na terenie gminy, Centrum Medyczne KOL-MED oraz Mościckie Centrum Medyczne.

Aby skorzystać z programu, wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym do ośrodków zdrowia w Woli Rzędzińskiej, Nowodworzu, Koszycach Małych i Zgłobicach lub dwóch wymienionych tarnowskich przychodni. Tam, po wcześniejszej konsultacji lekarskiej, będzie można otrzymać darmową szczepionkę.

Więcej…

Relaks z „Relax”-em

Drukuj PDF

Klub Sportowy RelaxOd 1 września w Woli Rzędzińskiej działa nowe stowarzyszenie. Klub Sportowy „Relax” swoją ofertę chce skierować do rodzin i preferuje uprawianie sportu w formie rekreacyjnej.

- Tak naprawdę działamy już od czterech lat, ale dopiero teraz nasza działalność przybrała zorganizowaną formę – mówi prezes klubu Ewa Buczyńska. – Nasza działalność dedykowana jest zarówno osobom w średnim wieku, jak i dzieciom oraz młodzieży. Jednym słowem kładziemy nacisk na budowanie więzi międzypokoleniowej poprzez różnego rodzaju formy sportowo-rekreacyjne.

Więcej…

Nowości w gminnych bibliotekach

Drukuj PDF

Gminna Biblioteka w Zgłobicach wraz z filiami w Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej zapraszają wszystkich wielbicieli książek w swoje progi. Na półkach bibliotek pojawiło się bowiem mnóstwo nowości wydawniczych, zakupionych głównie dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek". Wśród pozycji sporą część stanowi literatura dla dzieci i młodzieży.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.