Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Stypendystka Mistrzynią Polski

Drukuj PDF

Stypendystka Mistrzynią PolskiAleksandra Bodzioch, młoda pasjonatka fryzjerstwa ze Zgłobic, odniosła w minioną sobotę życiowy sukces wygrywając zorganizowane w Poznaniu Mistrzostwa Polski we fryzjerstwie damskim - w kategorii juniorów. Złoto wywalczyła fryzurą ślubną z włosów długich.

Aleksandra jest uczennicą Technikum nr VI w Tarnowie i już wcześniej odnosiła sukcesy takie jak dwa złote medale podczas XII Festiwalu Fryzjerskiego w Sosnowcu czy złoto za fryzurę ślubną w Sieradzu. Jednak, jak przyznaje sama zainteresowana, to właśnie sobotni sukces jest tym największym. – Jestem szczęśliwa, iż udało mi się zdobyć złoto. Tym bardziej, iż moja fryzura zdobyła aż cztery punkty przewagi nad kolejną. Długie przygotowania się opłaciły. A te nie były ciężkie, gdyż jak mówi Aleksandra fryzjerstwo to dla niej nie zawód, lecz przyjemność, a wręcz rozrywka.

Więcej…

Kolejne sukcesy filmowców z wolańskiego gimnazjum

Drukuj PDF

Kolejne sukcesy filmowców z wolańskiego gimnazjum Tomasz Kałucki i Magda Piątek, uczniowie Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej odnieśli duży sukces, zajmując odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w piątej edycji konkursu: "Dwa srebrne ekrany", w kategorii„ Głos w dyskusji internetowej”.

Konkurs ten, w którym uczestniczyli gimnazjaliści z terenu całego kraju, zorganizowany został przez Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, przy współpracy Centralnego Gabinetu Edukacji Filmowej, Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi, Stowarzyszenia Edukacyjno-Kulturalnego "Venae Artis", składał się z dwóch kategorii: plastycznej oraz dyskusji na forum internetowym. W tej drugiej kategorii uczestnicy musieli zarejestrować się na stronie internetowej www.edukacjafilmowa.pl, a następnie zgłosić  się do grupy dyskusyjnej Edukacja Filmowa na portalu społecznościowym Facebook.

Więcej…

Przełącz się na odbiór cyfrowy

Drukuj PDF

Przełącz się na odbiór cyfrowykwietnia na terenie gminy Tarnów zaniknie analogowy sygnał telewizyjny, na ten dzień bowiem planowane jest wyłączenie nadajnika na Górze św. Marcina, który „dostarcza” nam sygnał naziemnej telewizji analogowej. Aby więc nie zostać pozbawionym możliwości oglądania w telewizji, na przykład niezmiernie interesującego programu o gminie Tarnów „W ciepłym mieście i w pobliżu…", warto już dziś zaopatrzyć się w stosowne urządzenia.

Wprawdzie mówi się już o tym wszędzie, ale może warto jeszcze raz przypomnieć, że do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej potrzebny jest albo nowoczesny telewizor obsługujący kodowane MPEG-4, albo zewnętrzny dekoder DVB-T MPEG-4 podłączony w formie przystawki do „starego” telewizora. Zakupu tego ostatniego najlepiej dokonać w wiarygodnym punkcie sprzedaży, gdyż można paść ofiarą oszustów. Nie trzeba natomiast kupować nowej anteny. Jeśli „stara” była dotychczas wystarczająca, powinna się sprawdzić również przy odbiorze cyfrowym.

Więcej…

Absolwent wolańskiego gimnazjum wicemistrzem Polski

Drukuj PDF

Absolwent wolańskiego gimnazjum wicemistrzem PolskiUbiegłoroczni sportowi laureaci stypendium Wójta Gminy Tarnów, uczniowie wolańskiego gimnazjum z mocnym akcentem wkroczyli w nowy sezon.

Absolwent, Bartek Mordyl, obecnie uczeń drugiej klasy Liceum Sportowego w Rzeszowie, jest zawodnikiem drużyny młodzieżowej ASSECCO Resovii Rzeszów. Z tą drużyną od jesieni startuje w rozgrywkach Ogólnopolskiej Młodej Ekstraligi Siatkarskiej i w fazie play-off liczą się w walce o najwyższe trofeum. Równolegle w drużynie szkolnej AKS V LO Rzeszów po cyklu eliminacji jego drużyna awansowała do Finału Mistrzostw Polski Juniorów. Turniej ten rozgrywany był w Leżajsku w dniach 20-24. marca. W meczu o tytuł Mistrza Polski drużyna z Rzeszowa zmierzyła się z obrońcą tego tytułu drużyną z Częstochowy. Drużyna spod Jasnej Góry prowadzona przez trenera Stanisława Gościniaka (zawodnik Złotej Drużyny IO z Montrealu z 1976 roku ) wygrała 3:1, a srebrne medale i tytuł wicemistrza Polski dla drużyny z Rzeszowa. Bartek Mordyl (198 cm.) jest zawodnikiem pierwszej szóstki i gra na pozycji środkowego ataku. Przypomnijmy, że jest to kolejny sukces Bartka po wywalczonym z tą samą drużyną szkolną w Paryżu tytułu Mistrza Świata Drużyn Szkolnych.

Więcej…

Informacja - zmiana ruchu Wola Rzędzińska

Drukuj PDF

Informacja - zmiana ruchu Wola RzędzińskaDziałając w imieniu firmy Intercor informuję o wprowadzeniem czasowej zmiany organizacji ruchu -zamknięcie przejazdu kolejowego w km 82+718 w miejscowości Wola Rzędzińska, w ramach realizacji zadania „Modernizacja linii kolejowej E30/C-E 30 odcinek Kraków-Rzeszów,

Projektowane zmiany mają na celu:
- zamknięcie połówkowe przejazdu kolejowego w km 82+718 w dniu I0.04.2013r. (środa) oraz
- zamknięcie całkowite w okresie od godz, 07:00 dn. 13.04,2013 do godz. 07:00 dn, 15.04.2013r,(sobota, niedziela)

/dotyczy przejazdu z drogi powiatowej na tzw. Południową/

Więcej…

Zbylitowski Florian w remoncie

Drukuj PDF

Zbylitowski Florian w remoncieW piątek 5 kwietnia w Zbylitowskiej ze swojego postumentu zniknęła zabytkowa figura św. Floriana. Nie jest to kradzież ani tym bardziej spóźniony Prima Aprilis – pochodząca z 1767 roku kapliczka została zdemontowana przez specjalistyczną firmę zajmującą się konserwacją zabytków i zabrana do renowacji.

Św. Florian – patron od wody, ognia i powodzi, a także zawodów z nimi związanych, który miał Zbylitowską Górę, podobnie jak wiele innych polskich wsi i miast strzec przed zgubnym działaniem tych żywiołów – ma „wrócić do swych zadań” około połowy czerwca. Nie zostanie jednak ustawiony na swym dotychczasowym miejscu u zbiegu ulic Zbylitowskich i św. Floriana. Zostało bowiem dlań przeznaczone nowe miejsce po drugiej stronie skrzyżowania, w oddalonym o kilkadziesiąt metrów centralnym punkcie nowo budowanego centrum miejscowości.

Więcej…

Brązowy medal Justyny Dziurawiec w Mistrzostwach Polski w Judo

Drukuj PDF

Brązowy medal Justyny Dziurawiec w Mistrzostwach Polski w JudoZawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wolania” Wola Rzędzińska Justyna Dziurawiec wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Młodzieży w Judo, które odbyły się w sobotę, 6 kwietnia w Kątach Wrocławskich.

Justyna na swej drodze do medalu musiała stoczyć cztery walki. W swojej grupie błyskawicznie wygrała dwie walki z zawodniczkami: Natalią Wiśniewską z UKS „Orkan” Sochaczew) oraz Katarzyną Matłosz z UKS-GKJ Głogów. Po trzeciej, bardzo wyrównanej, ale przegranej walce z Kamilą Wasek z MKS Juvenia Wrocław, Justyna musiała stoczyć jeszcze jedną walkę z Martą Rózgą z KS „Gwardia” Łódź.

Więcej…

Utalentowana fryzjerka stypendystką

Drukuj PDF

Utalentowana fryzjerka stypendystkąAleksandra Bodzioch, młoda pasjonatka fryzjerstwa ze Zgłobic, dołączyła do grona stypendystów objętych programem finansowego wspierania przez samorząd gminny wyjątkowych talentów. Umowa o sponsoring została podpisana w środę, 3 kwietnia.

Aleksandra jest uczennicą Technikum nr VI w Tarnowie i ma już na swoim koncie liczne sukcesy w dziedzinie fryzjerstwa. Największe z nich to dwa złote medale podczas XII Festiwalu Fryzjerskiego w Sosnowcu, złoto za fryzurę ślubną w Sieradzu czy VI miejsce w trakcie fryzjerskich Mistrzostw Polski. – Dla mnie fryzjerstwo to nie zawód, lecz przyjemność, a wręcz rozrywka – mówi Aleksandra, która swoją pasję odziedziczyła po mamie. W zamian za wsparcie, młoda fryzjerka będzie promowała gminę Tarnów w licznych konkursach, w których bierze udział – w tym w zbliżających się fryzjerskich Mistrzostwach Polski.

Więcej…

1,6 miliona na odbudowę gminnych dróg

Drukuj PDF

1,6 miliona na odbudowę gminnych drógNa taką kwotę opiewa promesa, którą w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych udało się ostatnio pozyskać samorządowi gminy Tarnów. To oznacza, że w gminie odbudowane zostaną kolejne zniszczone przez wodę drogi.

Promesa określa zadania, które zostaną dofinansowane z „powodziówki”. Będą to ulice ks. Wyszyńskiego oraz Polna w Zbylitowskiej Górze – w sumie prawie 1,2 kilometra dróg gminnych. Te drogi będziemy wykonywać z pozwolenia na budowę, to znaczy jakby budujemy je od nowa. Robimy korytowanie, kanalizację opadową, zakładamy krawężniki, nierzadko chodnik – podkreśla kierownik referatu gospodarki komunalnej Mariusz Tyrka.

Więcej…

Informacja o naborze na Małe Projekty

Drukuj PDF

Informacja o naborze na Małe ProjektyZARZĄD WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO Informuje o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania: Zielony Pierścień Tarnowa działającej na terenie gmin:
Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu „Małe projekty” w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Więcej…

XXVII sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

XXVII sesja Rady Gminy TarnówNa sesji, która odbyła się w piątek, 22 marca w Radlnej, gościł nowo wybrany Starosta Tarnowski. Roman Łucarz nie tylko podał wiele istotnych dla gminy informacji, ale także odpowiedział na liczne pytania radnych.

Dziękując za zaproszenie, Roman Łucarz zwrócił uwagę, że choć dopiero od dwóch miesięcy jest starostą, to jednak udało się załatwić już kilka – jak się mogło wydawać – to tej pory nierozwiązywalnych spraw. Wśród dobrych wiadomości przekazanych przez starostę, dwie szczególnie istotne są dla strażaków ze Zgłobic. Pierwsza, to podjęcie przez Starostwo działań mających na celu nieodpłatne przekazanie dla OSP Zgłobice działki, na której stoi remiza.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.