Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Piknik w Zbylitowskiej Górze

Drukuj PDF

W sobotę, 8 czerwca, mieszkańcy Zbylitowskiej Góry bawili się na Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym przez miejscowe Publiczne Przedszkole oraz gminne Centrum Animacji Kulturalnej. Już od południa, zgromadzeni na placu zabaw mogli podziwiać występy dzieci przedszkolnych, które przygotowały piosenki, wiersze i tańce. Zainteresowanie publiczności wzbudził również pokaz sztuki walk Aikido oraz pokaz tańca towarzyskiego.
Najmłodsi uczestnicy mieli okazję bawić się podczas muzycznego pociągu z niespodziankami dla dzieci,  w trakcie licznych konkursów oraz na dmuchanych zamkach czy malując twarz. Rodzice dzieci przedszkolnych częstowali wszystkich ciastami domowego wypieku.

Więcej…

Informacja GUS

Drukuj PDF

Urząd Statystyczny w Krakowie informuje że w dniach 1 czerwca - 8 lipca 2013 r. w wylosowanych gospodarstwach rolnych w całej Polsce zostaną przeprowadzone następujące badania rolne:
- Badanie struktury gospodarstw rolnych (R-SGR);
- Badanie pogłowia bydła, owiec i drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-KSRA);
- Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym (AK-R).
Celem badań jest pozyskanie danych na potrzeby kształtowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej oraz dostarczenie informacji pozwalających na dokonanie analizy zmian w strukturze gospodarstw rolnych. Użytkownicy gospodarstw będą mogli przekazać dane przez Internet, telefonicznie lub bezpośrednio ankieterowi statystycznemu.

Więcej…

Dziesiąty raz pobiegli dla ojca Strzałkowskiego

Drukuj PDF

Rekordowa liczba zawodników wystartowała w niedzielę, 2 czerwca w jubileuszowym, bo rozgrywanym już po raz dziesiąty, Memoriale ojca Zbigniewa Strzałkowskiego – pochodzącego z Zawady misjonarza, zamordowanego w 1991 roku w Peru. Na licznie przybyłych z całego regionu uczestników pragnących uczcić pamięć franciszkanina czekały nie tylko zmagania sportowe, lecz również wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów: Szkołę Podstawową w Zawadzie oraz gminne Centrum Animacji Kulturalnej. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

Więcej…

Krzyż Zasługi dla wójta

Drukuj PDF

fot. Piotr Molecki/KPRPWójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł znalazł się w gronie piętnastu samorządów z całego kraju, którzy otrzymali zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego celem odebrania odznaczeń z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Uroczystość, podczas której włodarz gminy Tarnów otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi odbyła się we wtorek, 28 maja i stanowiła część centralnych obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.

Wójt gminy Tarnów podkreśla, że odznaczenia tego nie traktuje w kategoriach osobistych. – Fakt, że znalazłem się w tak nielicznym gronie samorządowców traktuję przede wszystkim jako dostrzeżenie naszej gminy na forum ogólnopolskim – mówi.

Więcej…

Ostatnia sesja tej kadencji Młodzieżowej Rady Gminy

Drukuj PDF

We wtorek, 4 czerwca, w Domu Wielofunkcyjnym w Radlnej odbyła się dwunasta, ostatnia już, sesja kadencji 2012/2013 Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. W trakcie sesji podziękowania, upominki i pamiątkowe dyplomy za pracę na rzecz młodzieżowego samorządu, z rąk zastępcy wójta Sławomira Wojtasika otrzymali radni, których mandat wygasł w obecnej kadencji: Magdalena Pyrek, Katarzyna Koza, Łukasz Poliszak, Magdalena Woźniak, Dariusz Kucmierz, Konrad Wroński, Magdalena Kuta, Mateusz Zawadzki, Sebastian Kajmowicz, Wiktoria Wardzała.
Podczas spotkania, gościem młodych samorządowców był wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów Eugeniusz Wojtarowicz.

Więcej…

Absolutorium absolutne

Drukuj PDF

Absolutorium absolutneUchwała o udzieleniu Wójtowi Gminy Tarnów absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2012 rok była zdecydowanie najważniejszą z dwudziestu uchwał podjętych na dwudziestej ósmej sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się w czwartek, 23 maja w Radlnej. Została ona podjęta przez radnych jednogłośnie.

Głosowanie uchwały absolutoryjnej poprzedziły tradycyjne procedury, w tym przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz podjętej w oparciu o nią rekomendacji Komisji Rewizyjnej. Nie zabrakło też rekomendacji przedstawionej przez włodarza gminy. – Sesja absolutoryjna jest bardzo ważna, gdyż zwyczajowo traktujemy ją jako opinię o kierunkach prowadzenia urzędu i rozwoju gminy – mówił Grzegorz Kozioł, podkreślając, że gmina funkcjonuje bardzo dobrze. – Udało nam się obniżyć poziom zadłużenia, mamy nowoczesne obiekty i dobrą sytuację finansową przez kolejnym okresem programowania. Mamy wiodącą pozycję nie tylko w skali powiatu, ale nawet w skali województwa, w wielu sprawach występujemy jako eksperci, a nasze osiągnięcia są dostrzegane na forum wojewódzkim jako wzór dobrych praktyk – zaznaczał włodarz gminy, składając podziękowanie wszystkim pracownikom, sołtysom oraz radnym. – Te osiągnięcia są możliwe dzięki temu, że mamy merytorycznych radnych i nie ma zbędnych sporów i waśni – dodawał.

Więcej…

Staropolskie wesele w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

Prawdziwe staropolskie wesele miała okazję podziwiać publiczność zgromadzona we wtorek, 28 maja, w Zespole Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej. Projekt, wspólnie z młodzieżą gimnazjalną, przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
W trakcie pokazu publiczność mogła posłuchać śpiewu, oglądnąć staropolskie tańce a także spróbować tradycyjnych dań. – Zależało nam na pokazaniu tradycyjnego obrzędu weselno – oczepinowego, bo niestety te zwyczaje już w naszym społeczeństwie zanikają, a jest to przecież część naszej kultury i tradycji i warto te zwyczaje kultywować  – mówi Wanda Łachut, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Rzędzińskiej – Cieszymy się również, iż do aktywnego uczestnictwa w projekcie włączyła się młodzież, gdyż to w szczególności młodemu pokoleniu chcemy przekazywać nasze staropolskie zwyczaje – dodaje.
Widzowie zobaczyli więc zaręczyny, błogosławiny młodych, starostę weselnego, oczepiny, stroje regionalne oraz tańce ludowe i zwyczaje, które coraz rzadziej są obecne w naszych obecnych zabawach weselnych. Projekt był również doskonałą okazją do integracji międzypokoleniowej.

http://tarnowska.tv/1516-polskie-wesele-w-woli-rzedzinskiej.html

Gmina rozkwitła!

Drukuj PDF

Od kilku dni można zauważyć, iż gmina Tarnów nam rozkwitła! I to nie w przenośni, lecz dosłownie. A to za sprawą blisko trzech tysięcy aksamitek, które pracownicy gminnego Centrum Animacji Kulturalnej, przy pomocy pracowników interwencyjnych oraz pracujących na terenie gminy więźniów Zakładu Karnego, zasadzili wzdłuż drogi wojewódzkiej w miejscowościach Poręba Radlna i Nowodworze. Oprócz wspomnianych kwiatków, skwer przy pętli autobusowej w Porębie Radlnej zyskał nowe krzewy i drzewka. W nową zieleń ubrano też skarpę w Koszycach Wielkich oraz uporządkowano teren wzdłuż drogi powiatowej w Koszycach Małych, gdzie już wkrótce, dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego, pojawią się drzewka.

Więcej…

Inwestycje ruszyły pełną parą

Drukuj PDF

Inwestycje ruszyły pełną parąPogoda sprzyja,  inwestycje na terenie gminy trwają więc w najlepsze. W Zawadzie, obok Szkoły Podstawowej, dobiega końca budowa boisk wielofunkcyjnych, wraz z bieżnią lekkoatletyczną z nawierzchnią poliuretanową. Obok obiektu powstaje również plac zabaw dla dzieci. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków unijnych pozyskanych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Więcej…

Dobre wyniki uczniów z gminy Tarnów

Drukuj PDF

Dobre wyniki uczniów z gminy TarnówSukcesem zakończyła się tegoroczna edukacja w szkołach podstawowych na terenie gminy Tarnów. Uczniowie klas szóstych w sprawdzianie przeprowadzonym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną osiągnęli średni wynik na poziomie 25,5 punktu.

- Taka średnia lokuje naszych szóstoklasistów na poziomie wyższym niż w powiecie, gdzie średnia wynosiła 24,1 punktu oraz w województwie ze średnią 25,1 punktu – konkluduje dr Kazimierz Koprowski, kierownik gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli.

Więcej…

Goście ze Słowacji

Drukuj PDF

Goście ze SłowacjiW dniach 21-24 maja w ramach wymiany międzynarodowej do Koszyc Wielkich i Zbylitowskiej Góry przyjechali wraz z nauczycielami uczniowie z miasta Tornal’a na Słowacji. W Koszycach Wielkich gościli uczniowie słowackojęzycznej szkoły Pavla Jozefa Šafárika, zaś w Zbylitowskiej Górze przebywali uczniowie ze szkoły węgierskojęzycznej Ferenca Kazinczego.

W programie pobytu dyrektorzy Zespołów Szkół Publicznych – Agnieszka Papuga oraz Mariusz Parcianko – zapewnili gościom ze Słowacji wiele atrakcji. Zwiedzili oni Tarnów, Ciężkowice oraz miejscowości, do których zostali zaproszeni – Koszyce Wielkie i Zbylitowską Górę. W programie znalazły się również wspólne zabawy, ognisko, jazda konna, pieczenie kiełbasek oraz wiele innych ciekawych zajęć. W szkołach pod okiem nauczycieli przeprowadzono m. in. konkursy, zabawy, gry zręcznościowe oraz warsztaty plastyczne oraz taneczne. Młodzież polska i słowacka bawiła się znakomicie, zawiązując nowe znajomości i przyjaźnie.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.