Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Startuje VII edycja konkursu „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej”

Drukuj PDF

Powiat Tarnowski ogłasza VII edycję konkursu „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej”. W bieżącym roku jego współorganizatorami są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Tarnowska Organizacja Turystyczna. Głównym celem konkursu jest promocja produktów regionalnych oraz rozwój turystyki na terenie Powiatu Tarnowskiego.

Więcej…

Turniej piłki siatkowej o puchar wójta

Drukuj PDF

W środę, 19 czerwca po raz ósmy odbył się turniej piłki siatkowej szkół gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Tarnów zorganizowany przez  Zespół Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze.
Rywalizowały ze sobą cztery zespoły dziewcząt reprezentujące gimnazja z Koszyc Wielkich, Tarnowca, Woli Rzędzińskiej i Zbylitowskiej Góry. Natomiast w kategorii chłopców do walki stanęły dwa zespoły: z Woli Rzędzińskiej i Zbylitowskiej Góry.
W rywalizacji chłopców lepsi okazali się uczniowie ze Zbylitowskiej Góry, natomiast w kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice z Tarnowca, drugie miejsce zajęła drużyna z Koszyc Wielkich, trzecie – ze Zbylitowskiej Góry, a czwarte – z Woli Rzędzińskiej.
Mecze przebiegały w sportowej, a zarazem miłej atmosferze. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a całemu turniejowi towarzyszyły ogromne emocje. Na jego zakończenie puchary i dyplomy wręczyli: zastępca wójta gminy Tarnów Elżbieta Chrząszcz i gminny koordynator sportu, Eugeniusz Wojtarowicz.

Więcej…

Zaproszeniena jednodniowe warsztaty garncarstwa

Drukuj PDF

Zielony Pierścień Tarnowa zaprasza mieszkańców Gminy Tarnów na jednodniowe warsztaty garncarstwa w dniu 9 lipca 2013 r. godz. 16:00-19:00.

Spotkanie przeznaczone jest dla osób zarówno rozpoczynających swą przygodę z garncarstwem jak i zaawansowanych adeptów tej dziedziny rzemiosła. Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały oraz narzędzia podczas zajęć. Unikatowe przedmioty wykonane podczas warsztatu będą wspaniała pamiątką, jak i upominkiem dla najbliższych. Prowadząca: Anna Mikosz.

Więcej…

Rzeźby Patronów już w szkołach

Drukuj PDF

W gminnych szkołach stanęły okazałe rzeźby patronów, przekazane placówkom przez samorząd gminny. Postacie zostały wykonane w trakcie ubiegłorocznego Pleneru Rzeźbiarskiego w Łękawce. Rzeźby, nad którymi pracowali artyści z całej Polski,  zostały wykonane z drzewa lipowego a następnie poddane konserwacji. Ich wymiary to w przybliżeniu 0,8 x 2,5 metra.

Rzeźby podczas uroczystych apeli przekazał szkołom w imieniu samorządu gminnego wójt Grzegorz Kozioł. Uczniowie poszczególnych placówek w trakcie uroczystości przypominali biografie patronów oraz przedstawiali programy artystyczne nawiązujące do opiekunów swoich szkół. W każdej szkole, w dniach poprzedzających przekazanie, przeprowadzono również konkurs wiedzy o patronie. Zwycięzcom  w trakcie  apeli zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

Więcej…

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Drukuj PDF

Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne finansowane przez NFZ co dwa lata.
Panie, u których w najbliższej rodzinie (matka, siostra, córka) wystąpił nowotwór piersi, mogą wykonać badanie mammograficzne po upływie 12 miesięcy od daty poprzedniego badania.

Więcej…

Nie masz już kosza – zabierz worek od sołtysa

Drukuj PDF

Nie masz już kosza – zabierz worek od sołtysaNowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi, które wchodzą w życie od 1 lipca 2013 roku są przyczyną, że z niektórych naszych gospodarstw już w czerwcu zniknęły kosze na śmieci. Ta prosta konsekwencja rozwiązania dotychczasowych umów na wywóz śmieci jest dodatkowym utrudnieniem dla mieszkańców.

Dlatego do czasu dostarczenia nowych koszy, wdrożone zostało rozwiązanie doraźne. Podczas spotkania przedstawicieli wyłonionych w przetargu odbiorców odpadów komunalnych z przedstawicielami gminnego samorządu, które odbyło się w poniedziałek, 24 czerwca sołtysom poszczególnych miejscowości zostały przekazane specjalne worki.

Więcej…

Szkolenie z LGD ZPT

Drukuj PDF

Zielony Pierścień Tarnowa zaprasza wszystkich mieszkańców sześciu Gmin:Skrzyszów, Żabno, Lisia Góra, Wierzchosławice, Wietrzychowice oraz wiejskiej Gminy Tarnów na dwudniowe szkolenie z zakresu turystyki pt.: „Noclegi na wsi - to za mało” w dniach 9-10 lipca 2013 r.

Miejsce: Western Riding Training Center FURIOSO, Stare Żukowice 1, 33-151 Nowa Jastrząbka

Więcej…

Uroczystości w lesie Buczyna

Drukuj PDF

Tegoroczne Dni Pamięci Żydów GalicUroczystości w lesie Buczynayjskich jak zwykle rozpoczęły się w lesie Buczyna na terenie Zbylitowskiej Góry. Dnia 20 czerwca, w czwartek, zainaugurowały je wspólne polsko-żydowskie modlitwy w intencji dziesięciu tysięcy Żydów i Polaków, zamordowanych tutaj przez hitlerowców w czasie drugiej wojny światowej.

Pierwsza egzekucja w Buczynie miały miejsce już w grudniu 1939 roku. Zostały wtedy zamordowane czterdzieści dwie osoby, a w tym trzydziestu czterech mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego oskarżonych o posiadanie broni. Rozstrzelania w Buczynie  przeprowadzano do 1944 roku, a największe z nich miało miejsce w dniach 11-19 czerwca 1942 roku, w związku z decyzją władz niemieckich o częściowej likwidacji dzielnicy żydowskiej w Tarnowie.

Więcej…

Wielki sukces szpadzistki z Koszyc Wielkich

Drukuj PDF

Pochodząca z Koszyc Wielkich Renata Knapik, zdobyła brązowy medal na szermierczych Mistrzostwach Europy w Zagrzebiu. To największy jak dotąd, osiągnięty na międzynarodowej arenie, sukces szpadzistki, z którą w 2008 roku Samorząd Gminy Tarnów zawarł umowę sponsoringu, 24 – letnia zawodniczka w drodze po brąz w Zagrzebiu wygrała cztery pojedynki pucharowe. W 1/32 finału pokonała najlepszą w rankingu Polkę Magdalenę Piekarską 15:9,  w kolejnej rundzie Małgorzatę Strokę 15:10, w 1/8 finału pokonała medalistkę ME sprzed pięciu lat Włoszkę Biankę Del Carretto 15:13, z kolei w ćwierćfinale wygrała z Ukrainką Anfisą Poczkałową 15:10. Za mocna dla naszej zawodniczki tym razem okazała się jedynie liderka światowego rankingu Branza, wielokrotna medalistka MŚ i ME i zdobywczyni olimpijskiego srebra w Pekinie, której Renata Knapik uległa w półfinale 15:9.

Więcej…

Bratanki do… sikawki

Drukuj PDF

wizyta na WęgrzechW dniach 6-9 czerwca 2013 delegacja OSP Zgłobice przebywała na Węgrzech u zaprzyjaźnionych druhów z Jászalsószentgyörgy. Podczas tego kolejnego już spotkania mającego na celu wymianę doświadczeń zgłobiccy strażacy mogli przekonać się, jak pracują strażacy węgierscy oraz wziąć udział w zawodach strażackich.

Wizyta zgłobickich strażaków w Jászalsószentgyörgy rozpoczęła się od spotkania z burmistrzem oraz zapoznaniem z druhami z zaprzyjaźnionej jednostki. Pierwszego dnia pobytu goście z Polski mieli okazję zwiedzić miejscowość wraz z kościołem i muzeum, zjeść z węgierskimi przyjaciółki kolację w miejscowej remizie, obejrzeć wyposażenie jednostki oraz samochody, którymi wspólnie odbyto małą przejażdżkę po Jászalsószentgyörgy.

Więcej…

90-lecie strażaków-ochotników w Porębie Radlnej

Drukuj PDF

W niedzielę, 16 czerwca, strażacy-ochotnicy z Poręby Radlnej, świętowali dziewięćdziesiątą rocznicę powstania jednostki. Uroczystości rozpoczęła msza św. w miejscowym kościele parafialnym, podczas której homilię wygłosił były duszpasterz z Poręby Radlnej, ks. Czesław Bachula. Po nabożeństwie, w uroczystym przemarszu udano się pod miejscową remizę OSP, gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia, poświęcenie rzeźby św. Floriana oraz wręczenie odznaczeń.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.