Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

MANIA POMAGANIA - honorarium ENEJ dla Madzi, Basi i Wiktorii

Drukuj PDF

Tłumy widzów pojawiły się w sobotę, 13 lipca na koncercie charytatywnym "Mania Pomagania" zorganizowanym przez samorząd gminy Tarnów oraz radio RDN Małopolska w Koszycach Małych. Gwiazdą wieczoru był zespół ENEJ, którego koncert poprzedziły występy zespołów "Small Cafe", "Genezarteth" oraz  wokalne popisy młodych talentów z gminy Tarnów. Wydarzeniu, którego głównym celem była pomoc finansowa Madzi, Basi i Wiktorii – dzieci z terenu gminy Tarnów, które zmagają się z ciężkimi chorobami, towarzyszyło wiele atrakcji dodatkowych.

Więcej…

Polskie dzieci z Ukrainy na kolonii w Łękawce

Drukuj PDF

Blisko czterdzieścioro polskich dzieci z Ukrainy wypoczywało na zakończonej właśnie kolonii leniej w Łękawce. Przez dwa tygodnie zapewniono im wiele atrakcji organizując zajęcia sportowe, rekreacyjne czy wycieczki. Kolonia była kolejną formą wspierania przez samorząd gminy Tarnów Polaków zamieszkujących dawne kresy wschodnie w okolicach Kamieńca Podolskiego na Ukrainie.

Więcej…

Będzie więcej pieniędzy na drogi

Drukuj PDF

promesaDodatkowe siedemset tysięcy złotych pozyskał Samorząd Gminy Tarnów na modernizację dróg w gminie. Sześćset tysięcy z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zostało przyznanych w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, zaś sto tysięcy pochodzić będzie z budżetu Samorządu Województwa Małopolskiego, ze środków przeznaczonych na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

Zgodnie z promesą Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, jaka do Urzędu Gminy Tarnów trafiła pod koniec czerwca, w ramach usuwania skutków powodzi zostaną wyremontowane ulice Spacerowa w Koszycach Małych i Księżycowa w Koszycach Wielkich o łącznej długości przekraczającej 1,2 kilometra. Przyznane przez Ministra pieniądze stanowić mogą maksymalnie 80% wartości zadania, co oznacza, resztę pieniędzy wyłoży ze swego budżetu gmina.

Więcej…

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tarnowie

Drukuj PDF

Afrykański pomór świń (ASF) to szybko szerząca się, zakaźna choroba wirusowa, na którą podatne są świnie domowe oraz dziki. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF w związku, z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Najczęstszym sposobem zakażenia zwierząt jest bezpośredni lub pośredni kontakt ze zwierzętami zakażonymi. W przypadku terenów o wysokim zagęszczeniu gospodarstw utrzymujących świnie, rozprzestrzenianie się wirusa między gospodarstwami jest stosunkowo łatwe za pośrednictwem osób odwiedzających gospodarstwo, jak również przez zakażoną paszę, wodę, wyposażenie oraz skarmianie zwierząt odpadami kuchennymi (zlewkami).

Więcej…

Harmonogram odbioru odpadów zielonych

Drukuj PDF

Harmonogram odbioru odpadów zielonych (trawa, liście). Kontener na odpady zielone ustawiony będzie w wyznaczonym miejscu i w wyznaczonych dniach od godz. 9:00 do godz. 20:00.

Więcej…

Nowiny nr 121

Drukuj PDF

Ukazały się nowe „Nowiny Tarnowskiej Gminy”, a w nich jak zwykle sporo interesujących informacji oraz publicystyki związanej z tematyką gminno-samorządową. W tym wydaniu, które zbiega się w czasie z wejściem w życie nowych zasad usuwania odpadów komunalnych, zagadnienia z tym związane przybrały formę specjalnego czterostronicowego dodatku, który czytelnik znajdzie wewnątrz numeru. A w tym dodatku sporo cennych informacji na temat zasad segregacji odpadów, harmonogramy wywozu śmieci, a także prezentacja firm, które w gminie Tarnów będą odpowiedzialne za czystość w poszczególnych sektorach.

Więcej…

Harmonogram wywozu odpadów komunalnych/zielonych

Drukuj PDF

W związku z nowymi zasadami gospodarowania odpadami komunalnymi, które wchodzą w życie od 1 lipca 2013 Urząd Gminy Tarnów w załączeniu przekazuje harmonogram odbioru odpadów w poszczególnych miejscowościach w II półroczu 2013 r.

Więcej…

85-lecie OSP w Zgłobicach

Drukuj PDF

Remiza wróciła w ręce strażaków. W miniony weekend, 6 i 7 lipca w Zgłobicach miejscowa jednostka OSP świętowała osiemdziesięciopięciolecie powstania. Dwudniowe obchody połączono z akcją honorowego krwiodawstwa oraz turniejem siatkówki plażowej. W trakcie niedzielnych uroczystości, nastąpiło również przekazanie remizy wraz z gruntem zgłobickiej OSP przez samorząd gminy Tarnów.

Główne niedzielne uroczystości rozpoczęła msza św. w miejscowym kościele parafialnym, po której na placu przykościelnym zgromadzili się mieszkańcy, delegacje gminnych jednostek OSP wraz z pocztami sztandarowymi oraz przybyli goście w tym m.in. parlamentarzyści Józef Rojek i Jan Ziobro, członek zarządu powiatu Józef Lazarowicz, radny powiatowy Tomasz Stelmach, rezprezentujący Prezydenta Miasta Tarnowa Grzegorz Gotfryd, Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP Ksawery Stefańczyk, prezes Zarządu Gminnego OSP Henryk Solak, Komendant Gminny ZOSP RP Jan Michalik oraz sołtysi gminnych miejscowości.

Więcej…

Atrakcje na IV Festynie w Nowodworzu

Drukuj PDF

Wiele różnorakich atrakcji czekało na wszystkich, którzy pojawili się w sobotę 6 czerwca przy Domu Ludowym w Nowodworzu na IV Festynie Rodzinnym. Samorząd gminny przygotował ciekawe propozycje zarówno dla młodszych jak i dla starszych. Pogoda straszyła deszczem, jednak nie dała rady przestraszyć mieszkańców Nowodworza, którzy licznie przybyli na teren imprezy. Już przy słońcu od godziny 16 dzieci ze szkoły w Porębie Radlnej, pod czujnym okien nauczycielki Jadwigi Czerwony bawiły wszystkich swoimi śpiewami i tańcami. Następnie wywiadów w cyklu "Znani – lubiani" udzielili mieszkańcy - przedsiębiorca Wiesław Frys oraz prowadzący stronę internetową o Nowodworzu Grzegorz Szczerba

Więcej…

Emocje na plaży w Zgłobicach

Drukuj PDF

Myli się ten, kto uważa, iż w siatkówkę plażową gra się nad wodą i na plaży. Udowodnili to właśnie organizatorzy II Turnieju siatkówki plażowej, który rozegrano w ubiegłu weekend w centrum Zgłobic. Zawody współorganizowane przez zgłobicką jednostkę OSP oraz gminne Centrum Animacji Kulturalnej były jednym z elementów obchodów osiemdziesięciopięciolecia powstania miejscowej jednostki OSP.

Boisko, a raczej plażę ze słonecznym piaskiem, usypano na parkingu przy miejscowym kościele parafialnym. W sobotę, 6 lipca, drużyny wystartowały w rozgrywkach eliminacyjnych. Emocje towarzyszyły każdej rozgrywce, a sędzia nierzadko miał ciężkie zadanie w rozstrzyganiu sporów na boisku. Udało się wkońcu wyłonić cztery zwycięzkie drużyny, które przeszły do finałowej rozgrywki. A ta miała miejsce w niedzielę. Liczna publiczność ochoczo dopingowała zawodników.

Więcej…

Opłaty za odpady

Drukuj PDF

Opłaty za odbiór odpadów należy wnosić bez wezwania do końca każdego miesiąca począwszy od lipca 2013 r. na konto bankowe Urzędu Gminy Tarnów, w Banku Spółdzielczym Rzemiosła w Krakowie o/Tarnów

nr 08 8589 0006 0250 0926 0360 0001

za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub w kasie Urzędu Gminy Tarnów,

ul. Krakowska 19 w Tarnowie.

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.