Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Sto lat strażaków z Koszyc Wielkich

Drukuj PDF

Jubileusz stulecia powstania świętowała w sobotę, 30 czerwca, Ochotnicza Straż Pożarna w Koszycach Wielkich. Jednostka ta od 1912 roku służy mieszkańcom nie tylko przy gaszeniu pożarów, lecz i pomocą przy wszelkich innych zdarzeniach losowych.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym na koszyckim wzgórzu. "Wymiar ochotniczych straży jest piękny, potrzebny i godny naśladowania" – mówił podczas homilii ks. Prałat Stefan Cabaj - kapelan strażaków Diecezji Tarnowskiej. Po Eucharystii uczestnicy uroczystości przemaszerowali na teren centrum wsi, gdzie licznie zgromadzili się mieszkańcy Koszyc Wielkich i okolic. Dzięki strażakom ochotnikom z Koszyc, którzy przekazali teren na którym się znajdujemy, mamu tu piękne centrum, które jest dominującym miejscem  wsi. Zresztą niewiele jest dziedzin życia społecznego w których by koszyccy strażacy w ciągu mijających lat nie uczestniczyli. Budowali drogi, szkoły, kościoły, organizowali zespoły muzyczne, orkiestry, grupy teatralne czy inicjowali wiele innych przedsięwzięć, udostępniali swe remizy na szkoły, kaplice, miejsca zebrań i zabaw – podsumowywał w trakcie przemówienia działalność koszyckiej OSP wójt Grzegorz Kozioł. Następnie podziękowania i jubileuszowe gratulacje złożyli na ręce prezesa OSP Mariusza Kurosia przybyli goście, w tym m.in. parlamentarzyści Józef Rojek, Andrzej Sztorc i Jan Ziobro, przedstawiciele samorządów w tym członek zarządu województwa Stanisław Sorys, wicestarosta Mirosław Banach, członkowie zarządu powiatu Jacek Hudyma oraz Józef Lazarowicz, rezprezentujący Prezydenta Miasta Tarnowa Grzegorz Gotfryd, prezes Zarządu Gminnego OSP Henryk Solak, Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP Ksawery Stefańczyk, Komendant Gminny ZOSP RP Jan Michalik, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. brygadier Tadeusz Sitko, mł. brygadier Krzysztof Gładyszreprezentujący Komendanta Wojewódzkiego Państowej Straży Pożarnej.

Więcej…

Seniorzy zwiedzili Pragę

Drukuj PDF

W ostatnim tygodniu czerwca członkowie Klubów Seniora z terenu gminy Tarnów udali się na wycieczkę do Pragi. W trakcie trzydniowego pobytu w Mieście o Stu Wieżach zwiedzili urokliwe Stare Miasto ze wspaniałymi renesansowymi kamienicami, Most Karola, czy w drodze powrotnej Górę św. Anny.  – Atmosfera była cudowna. Bardzo dużo zwiedziliśmy. Było i pobożnie – dzięki odwiedzanym sanktuariom, i historycznie- podczas zwiedzania zabytków, i przede wszystkim wesoło. Szczególnie podczas śpiewów w autokarze – relacjonuje wyjazd przewodnicząca Klubu Seniora z Koszyc Małych Elżbieta Ślęzak.
Wycieczka do Pragi była kolejnym wyjazdem seniorów dofinansowanym przez samorząd gminny. Poprzednio zwiedzono Kresy Wschodnie, Lwów, Wieliczkę, Kalwarię Zebrzydowską czy Łagiewniki.

Więcej…

Wolańskie przedszkole Sióstr Służebniczek zyskało nowe pomieszczenia

Drukuj PDF

W środę, 26 czerwca, odbyła się uroczystość poświęcenia nowych pomieszczeń Przedszkola Niepublicznego Sióstr Służebniczek NMP NP w Woli Rzędzińskiej. Przedszkole od tej pory będzie w stanie przyjąć pod swoją opiekę dwukrotnie więcej dzieci. Placówka zyskała nowo dobudowany oddział, nową kuchnię i zaplecze kuchenne, powiększono sale dzienne oraz jadalnię. Poświęcenia dokonał proboszcz miejscowej parafii p.w. Miłosierdzia Bożego ks. Stanisław Szufnara. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu gminnego z wójtem Grzegorzem Koziołem na czele, dyrektorzy sąsiadujących z przedszkolem placówek oświatowych oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Poświęcono również figurę patrona wolańskiego przedszkola, św. Józefa. Po wspólnej modlitwie, w sali widowiskowej przy kościele parafialnym dzieci przedszkolne przygotowały część artystyczną uroczystości, prezentując występy wokalno – taneczne.

Więcej…

Festyn Parafialny z emocjami w Woli Rzędzińskiej II

Drukuj PDF

Wiele atrakcji towarzyszyło uczestnikom XII Festynu Parafialnego, który odbył się w niedzielę 23 czerwca, w Woli Rzędzińskiej II. Współorganizatorami wydarzenia byli: Rada Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej, Caritas diecezji tarnowskiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Samorząd Gminy Tarnów.

Mimo, iż w godzinach porannych pogoda była niepewna, to na czas rozpoczęcia festynu rozpogodziło się. Wielu mieszkańców Woli Rzędzińskiej i okolic pojawiło się więc tuż po godzinie 15 na terenie przy miejscowym kościele parafialnym. Na dobry początek przed widownią zaprezentowały się dzieci i młodzież z występami. Były śpiewy, tańce, kolorowe stroje, wesołe przedstawienia, a nawet... smerfy. Następnie dawkę pozytywnych emocji zapewniły zarówno rozgrywki sportowe, pokazy sztuk walki, pokazy jazdy konnej jak i konkursy przygotowane przez prowadzących. Uczestnicy festynu, których nerwy są wyjątkowo mocne, mieli okazję spróbować własnych sił na motorze żużlowym jeżdżąc wspólnie z wychowankiem tarnowskich jaskółek - Szymonem Kiełbasą. Nie zabrakło też propozycji zabawy dla najmłodszych mieszkańców, w tym dmuchanych zamków, zjeżdżalni czy przejażdżek konnych. Atrakcje kulinarne zapewniły natomiast liczne punkty gastonomiczne. Podczas festynu odbyła się również loteria fantowa, której zwycięzców nagrodzono wartościowymi fantami jak sprzęt elektroniczny czy rower.

Więcej…

Startuje VII edycja konkursu „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej”

Drukuj PDF

Powiat Tarnowski ogłasza VII edycję konkursu „Najlepszy Produkt Ziemi Tarnowskiej”. W bieżącym roku jego współorganizatorami są: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Małopolska Organizacja Turystyczna oraz Tarnowska Organizacja Turystyczna. Głównym celem konkursu jest promocja produktów regionalnych oraz rozwój turystyki na terenie Powiatu Tarnowskiego.

Więcej…

Turniej piłki siatkowej o puchar wójta

Drukuj PDF

W środę, 19 czerwca po raz ósmy odbył się turniej piłki siatkowej szkół gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Tarnów zorganizowany przez  Zespół Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze.
Rywalizowały ze sobą cztery zespoły dziewcząt reprezentujące gimnazja z Koszyc Wielkich, Tarnowca, Woli Rzędzińskiej i Zbylitowskiej Góry. Natomiast w kategorii chłopców do walki stanęły dwa zespoły: z Woli Rzędzińskiej i Zbylitowskiej Góry.
W rywalizacji chłopców lepsi okazali się uczniowie ze Zbylitowskiej Góry, natomiast w kategorii dziewcząt zwyciężyły uczennice z Tarnowca, drugie miejsce zajęła drużyna z Koszyc Wielkich, trzecie – ze Zbylitowskiej Góry, a czwarte – z Woli Rzędzińskiej.
Mecze przebiegały w sportowej, a zarazem miłej atmosferze. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a całemu turniejowi towarzyszyły ogromne emocje. Na jego zakończenie puchary i dyplomy wręczyli: zastępca wójta gminy Tarnów Elżbieta Chrząszcz i gminny koordynator sportu, Eugeniusz Wojtarowicz.

Więcej…

Zaproszeniena jednodniowe warsztaty garncarstwa

Drukuj PDF

Zielony Pierścień Tarnowa zaprasza mieszkańców Gminy Tarnów na jednodniowe warsztaty garncarstwa w dniu 9 lipca 2013 r. godz. 16:00-19:00.

Spotkanie przeznaczone jest dla osób zarówno rozpoczynających swą przygodę z garncarstwem jak i zaawansowanych adeptów tej dziedziny rzemiosła. Zapewniamy wszelkie niezbędne materiały oraz narzędzia podczas zajęć. Unikatowe przedmioty wykonane podczas warsztatu będą wspaniała pamiątką, jak i upominkiem dla najbliższych. Prowadząca: Anna Mikosz.

Więcej…

Rzeźby Patronów już w szkołach

Drukuj PDF

W gminnych szkołach stanęły okazałe rzeźby patronów, przekazane placówkom przez samorząd gminny. Postacie zostały wykonane w trakcie ubiegłorocznego Pleneru Rzeźbiarskiego w Łękawce. Rzeźby, nad którymi pracowali artyści z całej Polski,  zostały wykonane z drzewa lipowego a następnie poddane konserwacji. Ich wymiary to w przybliżeniu 0,8 x 2,5 metra.

Rzeźby podczas uroczystych apeli przekazał szkołom w imieniu samorządu gminnego wójt Grzegorz Kozioł. Uczniowie poszczególnych placówek w trakcie uroczystości przypominali biografie patronów oraz przedstawiali programy artystyczne nawiązujące do opiekunów swoich szkół. W każdej szkole, w dniach poprzedzających przekazanie, przeprowadzono również konkurs wiedzy o patronie. Zwycięzcom  w trakcie  apeli zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

Więcej…

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE

Drukuj PDF

Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne finansowane przez NFZ co dwa lata.
Panie, u których w najbliższej rodzinie (matka, siostra, córka) wystąpił nowotwór piersi, mogą wykonać badanie mammograficzne po upływie 12 miesięcy od daty poprzedniego badania.

Więcej…

Nie masz już kosza – zabierz worek od sołtysa

Drukuj PDF

Nie masz już kosza – zabierz worek od sołtysaNowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi, które wchodzą w życie od 1 lipca 2013 roku są przyczyną, że z niektórych naszych gospodarstw już w czerwcu zniknęły kosze na śmieci. Ta prosta konsekwencja rozwiązania dotychczasowych umów na wywóz śmieci jest dodatkowym utrudnieniem dla mieszkańców.

Dlatego do czasu dostarczenia nowych koszy, wdrożone zostało rozwiązanie doraźne. Podczas spotkania przedstawicieli wyłonionych w przetargu odbiorców odpadów komunalnych z przedstawicielami gminnego samorządu, które odbyło się w poniedziałek, 24 czerwca sołtysom poszczególnych miejscowości zostały przekazane specjalne worki.

Więcej…

Szkolenie z LGD ZPT

Drukuj PDF

Zielony Pierścień Tarnowa zaprasza wszystkich mieszkańców sześciu Gmin:Skrzyszów, Żabno, Lisia Góra, Wierzchosławice, Wietrzychowice oraz wiejskiej Gminy Tarnów na dwudniowe szkolenie z zakresu turystyki pt.: „Noclegi na wsi - to za mało” w dniach 9-10 lipca 2013 r.

Miejsce: Western Riding Training Center FURIOSO, Stare Żukowice 1, 33-151 Nowa Jastrząbka

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.