Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

W Nowy Rok z nowym budżetem

Drukuj PDF

W Nowy Rok z nowym budżetemSolidarną jednomyślnością wykazali się gminni radni, podejmując jednogłośnie niemal wszystkie uchwały na XXV Sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się w ostatnim dniu roku, w poniedziałek, 31 grudnia w Radlnej. Wśród podjętych uchwał znalazła się także uchwała budżetowa gminy Tarnów na 2013 rok.

Zanim jednak radni przystąpili do głosowania nad budżetem, przyjęli czternaście innych projektów uchwał, w tym podjęli niezmiernie ważne decyzje dotyczące nowych zasad wywozu śmieci. Jedną z najważniejszych z punktu widzenia mieszkańców była uchwała „w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi”. Ostatecznie radni zadecydowali, że opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny będą zróżnicowane w zależności od ilości osób zamieszkujących dane gospodarstwo. Będzie ona wynosić odpowiednio: dla gospodarstw jednoosobowych – 16 zł, dla dwuosobowych – 18 zł, dla trzyosobowych – 24 zł, dla czteroosobowych – 29 zł, dla pięcioosobowych – 36 zł, dla sześcioosobowych – 38 zł, dla gospodarstw siedmioosobowych – 40 zł, zaś dla ośmioosobowych i większych – będzie to kwota 45 zł.

Więcej…

Ostrzeżenie - alkohol

Drukuj PDF

Ostrzeżenie - alkohol

Główny Inspektor Sanitarny OSTRZEGA przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi i zwraca się z prośbą o informowanie pijących alkohol o konsekwencjach picia alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła.

Więcej…

Film o konspiratorach z gminy Tarnów w innym terminie

Drukuj PDF

Film o konspiratorach z gminy Tarnów w innym terminieJak informowaliśmy, na początku grudnia ekipa Telewizji Polskiej we współpracy z samorządem Gminy Tarnów zrealizowała film dokumentalny poświęcony jednej z najbardziej brawurowych akcji przeprowadzonej po wojnie w Tarnowie przez żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Program miał zostać wyemitowany w pierwszą sobotę stycznia, lecz TVP - nie powiadamiając nas o tym - zdecydowała o wcześniejszej emisji programu. W rezultacie, film można było obejrzeć dnia 22 grudnia o godzinie 15:00 na kanale TVP INFO.

Przepraszamy za tę zaskakującą zmianę i równocześnie informujemy, że film można także oglądać na stronie internetowej Telewizji Polskiej pod adresem http://www.tvp.pl/vod/audycje/historia/bylo-nie-minelo/wideo/22122012/9293196. Serdecznie zapraszamy.

Wolańscy gimnazjaliści – filmowcy z wizytą w Łodzi

Drukuj PDF

Uczniowie z Gimnazjum w Woli Rzędzińskiej wizytą w Łodzi podsumowali swój udział w projekcie z zakresu edukacji filmowej „Między nami autorami”. Jak już pisaliśmy, jest to duży sukces wolańskiej młodzieży, gdyż do udziału w tym ministerialnym projekcie zaproszono jedynie pięć szkół z całej Polski.

Więcej…

Informacja

Drukuj PDF

W dniu 24 grudnia 2012 roku Dom Ludowy w Błoniu czynny od godz. 10:00 do godz. 14:00, natomiast Dom Ludowy w Nowodworzu czynny od godz. 9:00 do godz. 13:00. Ponadto dnia 31 grudnia 2012 roku Domy Ludowe w Błoniu i Nowodworzu są nieczynne.

Młodzi radni o pomocy społecznej

Drukuj PDF

We wtorek, 19 grudnia, odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Gminy. Obradowało na niej dwudziestu jeden młodych radnych, których swoją obecnością wsparli zaproszeni goście, na czele z zastępcą wójta Elżbietą Chrząszcz. Tym razem radni pochylili się nad problemem pomocy społecznej.

W tematykę obrad wprowadziła obecnych kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Srebro. Radni dowiedzieli się jak wyglądają najważniejsze cele i zadania pomocy społecznej oraz sposoby ich realizacji. W ramach wolnych wniosków kierownik Srebro odpowiadała na pytania młodych radnych. - Próba zainteresowania przedstawicieli młodzieży problematyką pomocy społecznej, służy uwrażliwianiu młodego pokolenia na potrzeby innych – mówi kierownik Maria Srebro. -  Należy uświadamiać im, iż nasza praca nie sprowadza się tylko do wypłacania zasiłków, lecz przede wszystkim do pomocy osobom i rodzinom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych, których sami nie mogą pokonać – dodaje.

Więcej…

Wolańcy judocy na turnieju „Mikołajkowym”

Drukuj PDF

W niedzielę, 16 grudnia w Bochni odbył się Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci. W zawodach wzięło udział dwustu osiemdziesięciu zawodników z osiemnastu klubów z województw: Małopolskiego, Świętokrzyskiego i Opolskiego.

W turnieju brało udział dwunastu zawodników UKS Wolania Wola Rzędzińska. Dla dziesięciorga młodych zawodników był to ich pierwszy start. Zawodnicy wywalczyli cztery medale i osiem miejsc tuż za podium. Najlepiej spisali się: Jakub Jop – II miejsce, Magdalena Ciężadło – II miejsce, Wiktor Walaszek – III miejsce, Marcin Kowalski – III miejsce, Damian Czech – IV miejsce, Radosław Stach – IV miejsce, Ewelina Dziurawiec – V miejsce, Weronika Jaklińska - V miejsce, Daria Wiatr – V miejsce, Łukasz Ciężadło – V miejsce, Dominik Kozioł – V miejsce, Michał Hebda – V miejsce.

Więcej…

Szkolny chór z Jodłówki-Wałek nagrał płytę z kolędami

Drukuj PDF

Chór „Kantata” działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Jodłówce-Wałkach pod kierunkiem Katarzyny Cyzy może poszczycić się kolejnym sukcesem, jakim jest nagranie i wydanie pierwszej w swym dorobku płyty CD.

Płyta nosi tytuł „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi” i zawiera siedemnaście bardziej lub mniej popularnych polskich kolęd w opracowaniu dwu- i trzygłosowym, w wykonaniu wokalnym i wokalno-instrumentalnym. Nagrania dokonano 6 października 2012 roku w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej.

Więcej…

Gimnazjaliści nakręcili filmy

Drukuj PDF

Gimnazjaliści nakręcili filmyCiekawe doświadczenie, rozwijanie aktywności, a może początek kariery? Gimnazjaliści z terenu gminy Tarnów wzięli udział w warsztatach filmowo – dziennikarskich. Młodzież, pod okiem instruktora, odkrywała jak wygląda praca dziennikarza, montażysty, realizatora czy grafika komputerowego. Efektem ich pracy są samodzielne wyreżyserowane, nakręcone a nawet zmontowane przez gimnazjalistów filmy i reportaże. To ciekawe dla młodzieży doświadczenie zorganizowało za środki unijne gminne Centrum Animacji Kulturalnej, w ramach projektu „Warsztaty z kulturą i sztuką w obiektywie młodych artystów”.

Więcej…

Nowiny Tarnowskiej Gminy nr 119 – zapraszamy do lektury

Drukuj PDF

Nowiny Tarnowskiej Gminy nr 119 – zapraszamy do lekturyUkazał się nowy numer gminnego kwartalnika „Nowiny Tarnowskiej Gminy”, a w nim – jak zwykle – sporo informacji o tym, co ostatnio działo się lub aktualnie się dzieje w gminie Tarnów. Oprócz gminnych wieści, Czytelnik znajdzie w numerze informacje o zrealizowanych w minionym roku inwestycjach w poszczególnych miejscowościach, a także o tym, jakie projekty – współfinansowane ze środków unijnych w ramach Lokalnej Grupy Działania – będą w najbliższym czasie realizowane na terenie gminy.

Artykuł wstępny natomiast przynosi zapowiedź jubileuszu, bowiem z dniem 1 stycznia 2013 roku gmina Tarnów wkracza w czterdziesty rok swego istnienia. Na ten temat pisze też w swoim cyklicznym felietonie kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Adam Ryba. Natomiast honorowy obywatel gminy, ks. dr Tadeusz Wolak przypomina tym razem, że w tajemnicy Swej Opatrzności Bóg w czwartym przykazaniu nakazuje czcić swoich rodziców.

Więcej…

Gminni gimnazjaliści gwiazdami telewizji

Drukuj PDF

 Ciekawe doświadczenie, rozwijanie aktywności, a może początek kariery? W internetowej stacji telewizyjnej tarnowska.tv oglądać możemy wyreżyserowane, nakręcone a nawet zmontowane przez gimnazjalistów filmy i reportaże. To ciekawe dla młodzieży doświadczenie zorganizowało za środki unijne gminne Centrum Animacji Kulturalnej, w ramach projektu „Warsztaty z kulturą i sztuką w obiektywie młodych artystów”.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.