Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Brązowy medal Justyny Dziurawiec

Drukuj PDF

Brązowy medal Justyny DziurawiecZawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Wolania” Wola Rzędzińska – Justyna Dziurawiec wywalczyła brązowy medal w Pucharze Polski Seniorów w Judo, który odbył się w niedzielę, 28 kwietnia w Luboniu.

Justyna w drodze do medalu stoczyła cztery walki, wygrywając przed czasem z Natalią Brzykcy (Judo Poznań) oraz Oleną Usenko (Wisła Kraków). W walce o wejście do finału uległa natomiast aktualnej mistrzyni Polski Joannie Jaworskiej z AWFiS Gdańsk.

Tydzień wcześniej, w Białymstoku Justyna reprezentowała tarnowską PWSZ na Akademickich Mistrzostwach Polski w judo, na których zajęła wysokie, piąte miejsce, wygrywając dwie walki z Karoliną Dziką (UJ Łódź) oraz Agatą Szewczyk (UJ Łódź). W walce o brązowy medal uległa natomiast mistrzyni Polski Marcie Rózdze.

Więcej…

Turniej szermierki w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

Turniej szermierki w Koszycach WielkichW niedzielę, 19 maja, w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszycach Wielkich odbył się Turniej Szermierczy "Pierwszy krok", połączony z pasowaniem młodych zawodników na szermierzy.

Turniej zgromadził ponad stu trzydziestu zawodników z województw: śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego, a także sporą grupę szermierzy ze Słowacji. Młodzi praktykanci władania białą bronią walczyli w kategoriach juniorów młodszych, młodzików, skrzatów i zuchów.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności. Każdy z uczestników dostał dyplom, a zwycięzcy puchary, medale i drobne upominki. Ponadto, zwyciezców w kategorii junior młodszy: Paulinę Wilaszek z Radomyśla Wielkiego oraz Karola Urbana z Mielca, nagrodzono pucharami ufundowanymi przez Wójta Gminy Tarnów.

Więcej…

Zwycięzcy konkursów: "Czytelniczego" i na "Eko-prezentację" nagrodzeni

Drukuj PDF

Zwycięzcy konkursów: "Czytelniczego" i na "Eko-prezentację" nagrodzeniPodczas uroczystego wręczenia nagród, zwycięzcy Gminnych Konkursów : Czytelniczego oraz na Multimedialną "Eko-Prezentację", odebrali z rąk wójta Grzegorza Kozioła dyplomy i upominki,  przygotowane przez współorganizatora konkursów - gminne Centrum Animacji Kulturalnej.

W Gminnym Konkursie Czytelniczym, który rozegrano 8 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej, uczestnicy musieli wykazać się niemałą wiedzą, gdyż tematyka obejmowała aż dziewięć książek. W konkursie udział wzięło dwudziestu ośmiu uczniów, z klas IV-VI, jedenastu gminnych szkół. Konkurs przeprowadzono w formie testu sprawdzającego znajomość wyszczególnionych w regulaminie książek. Zwycięzcą okazał się Jakub Kania ze Zgłobic. - Zawsze biorę udział w konkursach czytelniczych i ortograficznych, bo lubię język polski i lubię czytać. Do tego konkursu przygotowywałem się już od listopada, a każdą książkę przeczytałem dwa razy. Pytania były więc dla mnie łatwe – cieszy się ze zwycięstwa Kuba. Na drugim miejscu znalazła się Weronika Szperka z Zawady, która przegrała z Kubą tylko jednym punktem, natomiast trzecie miejsce przypadło Michałowi Sroce z Koszyc Wielkich.

Więcej…

W Tarnowcu świętowali bibliotekarze

Drukuj PDF

W maju w całej PW Tarnowcu świętowali bibliotekarzeolsce jest obchodzony Dzień Bibliotekarza i Tydzień Bibliotek. Z tej okazji we wtorek, 15 maja, w tarnowieckiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej zostało zorganizowane uroczyste spotkanie władz samorządowych Gminy Tarnów z bibliotekarzami.

Gminny samorząd reprezentowali: wójt Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Elżbieta Chrząszcz, radny i sołtys Tarnowca Jan Nowak oraz radny Eugeniusz Wojtarowicz. Bibliotekarze gościli także między innymi dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu Bernadettę Magudę, dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie Ewę Stańczyk i kierownika Działu Terenowego MBP w Tarnowie Tadeusza Trytka.

Więcej…

Brawo mieszkańcy Rzemieślniczej w Zgłobicach!

Drukuj PDF

Brawo mieszkańcy Rzemieślniczej w Zgłobicach!Wspaniały przykład aktywności obywatelskiej oraz troski o wspólne dobro dali mieszkańcy ulicy Rzemieślniczej w Zgłobicach.

Ulica ta została wybudowana w ubiegłym roku. Oprócz nowej nawierzchni wykonała chodnik, krawężniki, odwodnienie. Do dopełnienia całości obrazu zabrakło wypełnienia, wyrównania i uporządkowania terenu pomiędzy ogrodzeniami a krawężnikiem. – Po zakończeniu modernizacji ulicy obiecaliśmy mieszkańcom, że ten teren uporządkujemy na wiosnę, a także w uzgodnieniu z mieszkańcami dokonamy nasadzeń drzew – mówi zastępca wójta Sławomir Wojtasik. Okazało się, że mieszkańcy Rzemieślniczej nie mają zamiaru biernie czekać. – Własnym kosztem i własną pracą nawieźli ziemię i w niezwykle estetyczny sposób uporządkowali cały teren – relacjonuje zastępca włodarza gminy Tarnów.

Więcej…

Sukces młodej poetki z Koszyc Małych

Drukuj PDF

Sukces młodej poetki z Koszyc MałychOliwia Błoniarczyk z V klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych została laureatką Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży TRIADA 2013 w kategorii twórczość  poetycka. Wręczenie nagród miało miejsce w sobotę, 11 maja w Filii Młodzieżowego Domu Kultury im. K. I. Gałczyńskiego w Krakowie.

Utwory liryczne napisane przez koszycką uczennicę nagrodziło jury złożone z animatorów kultury i profesjonalnych artystów. Jest to już kolejny konkurs w tym roku szkolnym, w którym Oliwia wzięła udział. Nauczyciel języka polskiego Alicja Hońdo nie kryje dumy z sukcesu swojej uczennicy. Docenia nie tylko jej talent, ale także pracowitość i zaangażowanie. Jak podkreśla, nagroda uczennicy to wielka radość dla rodziców i całej szkolnej społeczności.

Więcej…

Ruszył gminny system powiadamiania SMS

Drukuj PDF

Gminny system powiadamiania SMS już działa! Aby bezpłatnie otrzymywać ważne komunikaty i informacje z terenu gminy Tarnów bezpośrednio na swój telefon, wystarczy wejść w zakładkę „Usługa SMS”, umieszczoną na naszej stronie internetowej i wypełnić odpowiednie pola podając swój numer telefonu. – Cała procedura jest niezwykle prosta. Po podaniu swojego numeru, każdy będzie regularnie otrzymywał informacje o planowanych wydarzeniach kulturalnych, sportowych a także ważne komunikaty przekazywane tą drogą mieszkańcom przez Urząd Gminy Tarnów. Najważniejsze, że otrzymywane SMS-y będą zupełnie darmowe. Zachęcamy więc wszystkich mieszkańców do korzystania z tego udogodnienia.

Gminne obchody Święta 3 Maja

Drukuj PDF

Gminne obchody Święta 3 MajaTradycyjnie już gospodarzem gminnych obchodów majowego święta była Wola Rzędzińska. Najpierw w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy została odprawiona msza święta za ojczyznę, a następnie pod pomnikiem poległych w centrum wsi zostały wygłoszone oficjalne wystąpienia oraz złożone kwiaty, a młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 zaprezentowała montaż słowno-muzyczny.
Mszę świętą, która rozpoczęła się w samo południe, sprawowali kapłani z terenu gminy: ks. Adam Wyrwa – proboszcz z Zawady, ks. Czesław Bachula – proboszcz z Łękawki, ks. dr Tadeusz Wolak – emerytowany proboszcz z Jodłówki-Wałek i Honorowy Obywatel Gminy Tarnów oraz gospodarz – proboszcz wolańskiej parafii ks. Wiesław Książko, który był nie tylko głównym celebransem, ale i kaznodzieją. W wygłoszonej homilii przypomniał, że narodowe święto łączy się z kościelną Uroczystością głównej patronki naszego kraju. Jako dowód szczególnej więzi narodu polskiego z Maryją ks. Wiesław Książko przywołał obronę Jasnej Góry, śluby Jana Kazimierza czy Jasnogórskie Śluby Narodu z 1966 roku. - Weźmy Maryję do siebie, niech nas wspiera i uczy, jak przyjmować Boga w codziennym życiu – dodawał. Dalej kaznodzieja przypomniał rolę dzwonów, które zwołują żywych, opłakują umarłych i odpędzają burze, a wiele z nich nosi imię Maryi. – Dzwon daje nadzieję, że Maryja nas nie zostawi – mówił. – Dziś dziękujemy Bogu za jej opiekę nad naszą ojczyzną. Bijący dzwon to wezwanie, aby nasze modlitwy zanosić przez jej wstawiennictwo – dodawał.

Więcej…

Rajd sokoli z flagą

Drukuj PDF

Rajd sokoli z flagąPrawie osiemdziesiąt kilometrów pokonali w sześć i półgodziny członkowie „Sokoła”, którzy postanowili uczcić Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej specjalnym biało-czerwonym rajdem rowerowym przez wszystkie miejscowości gminy Tarnów.

Rajd rozpoczął się przed sołtysówką w Zgłobicach. Stamtąd jego uczestnicy udali się do Błonia, a następnie Koszyc Wielkich i Koszyc Małych. Następnie „zahaczając” o gminę Pleśna przez Świebodzin przejechali do Raldnej, a stamtąd do Poręby Radlnej, Nowodworza, Tarnowca, Zawady i Łękawki. Z tej ostatniej miejscowości, przez gminę Skrzyszów przejechali do Woli Rzędzińskiej, a następnie do Jodłówki-Wałek. Do Białej zawitali, przejeżdżając częściowo przez miasto Tarnów i również przez część miasta pokonali ostatni etap rajdu – do Zbylitowskiej Góry. W każdej z miejscowości urządzali krótki postój.

Więcej…

Udana interwencja strażaków

Drukuj PDF

Udana interwencja strażaków Krótka, ale intensywna burza, jaka w miniony piątek, 3 maja przeszła nad gminą Tarnów, spowodowała – jak już informowaliśmy – liczne straty. W wyniku intensywnych opadów deszczu najbardziej ucierpiała Łękawka.

Zniszczone i zamulone mostki i przepusty oraz ziemia obficie naniesiona przez wodę na centrum wsi – to krótki bilans strat piątkowej nawałnicy. Na szczęście część z nich została natychmiast zlikwidowana przez strażaków, którzy bezzwłocznie przystąpili do działania. Akcją ratowniczą kierował gminny komendant OSP Jan Michalik. – Sytuacja była na tyle poważna, że uznaliśmy, iż musimy druhom z Łękawki udzielić wsparcia – podkreśla. Dlatego ochotników z Łękawki wsparła m. in. jednostka OSP z Jodłówki-Wałek.

Więcej…

Uwaga zagrożenie!

Drukuj PDF

Uwaga zagrożenie!Mimo wcześniejszych uspokajających zapowiedzi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, że nadchodzące anomalie pogodowe ominą Małopolskę, okazało się, że burze z intensywnym deszczem w piątek, 3 maja już spowodowały pierwsze straty. Burza, jaka przeszła nad gminą Tarnów w godzinach popołudniowych, okazała się szczególnie dotkliwa dla mieszkańców Łękawki, w tej miejscowości bowiem straty okazały się największe.

W związku z pojawiającymi się anomaliami pogodowymi – burzami i intensywnymi opadami deszczu oraz silnymi wiatrami – samorząd gminy Tarnów zwraca się z prośbą do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności, zabezpieczenie budynków, a w szczególności okien i drzwi oraz – w miarę możliwości – nie opuszczanie domów podczas burzy. Warto zadbać również o zabezpieczenie znajdujących się na zewnątrz maszyn, urządzeń oraz samochodów, nie pozostawiać ich pod drzewami, a także w miejscach, gdzie mogą ulec zalaniu.

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.