Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

„Mocne uderzenie” na opłatku w Tarnowcu

Drukuj PDF

„Mocne uderzenie” na opłatku w TarnowcuMszą świętą w samo południe rozpoczęło się w sobotę, 26 stycznia noworoczne spotkanie opłatkowe dla seniorów w Tarnowcu. Opłatek miał miejsce w sali gimnastycznej miejscowego Zespołu Szkół Publicznych.

Po mszy świętej, którą odprawili – miejscowy proboszcz ks. Stanisław Skowron i tarnowiecki rodak ks. Robert Puzia CM, aktualnie profesor filozofii w Seminarium Duchownym w Kijowie – zostały poświęcone opłatki oraz specjalne książeczki z modlitwami i rozważaniami na „Rok Wiary”, które dla tarnowieckich seniorów ufundował dr Stanisław Petlic. W książeczkach niektórzy z uczestników imprezy znaleźli specjalne kupony na dodatkowe nagrody ufundowane przez tego znanego tarnowieckiego lekarza. Jedna z nagród – obraz bł. Jana Pawła II wygrała Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera, która na ręce Marii Ostrowskiej – Pełnomocnika ds. Seniorów przekazała go dla Klubu Seniora w Tarnowcu. Dr Stanisław Petlic, życząc seniorom, aby jak najmniej musieli korzystać z służby zdrowia zaprezentował również wiersz „Nasze życie”, który napisał specjalnie na okoliczność spotkania opłatkowego:

Więcej…

Zebrania wiejskie

Drukuj PDF

Zebrania wiejskie

Informujemy że w okresie 21 lutego do 19 marca na terenie Gminy Tarnów będą odbywały się w poszczególnych sołectwach zebrania wiejskie.

Harmonogram w załączeniu. Zapraszamy

Więcej…

Opłatek z Dniem Babci i Dziadka w Łękawce

Drukuj PDF

Opłatek z Dniem Babci i Dziadka w ŁękawceNiech nam żyją wszystkie babcie i dziadkowie też – tymi słowami śpiewanymi na melodię popularnej piosenki o dzieweczce, która szła do laseczka dzieci z Łękawki powitały we wtorek 22 stycznia w szkolnej sali gimnastycznej seniorów – babcie i dziadków, którzy przybyli tam na tradycyjne noworoczne spotkanie opłatkowe. Tradycją Łękawki staje się, że spotkanie to łączone jest z obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka i odbywa się w jednym z tych dni – 21 lub 22 stycznia.

Na uroczystość przybyło około pięćdziesięciu babć i dziadków, a nie zabrakło również gości. Byli wśród nich: wójt Grzegorz Kozioł, jego zastępcy Elżbieta Chrząszcz i Sławomir Wojtasik, miejscowy proboszcz ks. Czesław Bachula, Maria Ostrowska – Pełnomocnik Wójta ds. Seniorów, radny z Łękawki Zbigniew Filar oraz sołtys Marek Nowak.

Więcej…

W meldunkach prościej i taniej

Drukuj PDF

W meldunkach prościej i taniejOd 1 stycznia nastąpiły zmiany w kwestiach związanych z załatwieniem w urzędzie spraw związanych z meldunkiem.

Najistotniejsza i najkorzystniejsza dla mieszkańców zmiana dotyczy faktu, że od Nowego Roku nie ma - jak dotychczas - potrzeby wymeldowywania się w jednym urzędzie, aby zameldować się w drugim. Wszystkich tych czynności można dokonać w tym samym urzędzie, w którym nastąpić ma meldunek.Poza tym, przy zameldowaniu nie ma obowiązku podawania informacji o wykształceniu, czy obowiązku wojskowym, ani przedkładania książeczki wojskowej.

Więcej…

Nowe druki do świadczeń rodzinnych

Drukuj PDF

Nowe druki do świadczeń rodzinnychGminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje że od stycznia br została zmieniona ustawa o świadczeniach pielęgnacyjnych.

W związku z tym obowiązują nowe druki:

- Wniosek o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego
- Wniosek o ustalenie prawa do specjalnego zasiłku opiekuńczego (uzależnione od dochodu)
- Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego

- Wniosek o tzw. becikowe - z tytułu urodzenia dziecka

Więcej…

Kolejny nabór wniosków

Drukuj PDF

Kolejny nabór wniosków

Informujemy iż kolejny nabór wniosków dla działań: "Odnowa i rozwój wsi" , "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" oraz "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" dla naszego Stowarzyszenia odbędzie się w dniach: 05.03.2013 r- 27.03.2013 r.

 

Więcej…

Opłatek w Koszycach Małych

Drukuj PDF

Opłatek w Koszycach MałychBlisko pięćdziesięciu seniorów z Koszyc Małych spotkało się na noworocznym opłatku, jaki odbył się w sobotę, 19 stycznia w miejscowej szkole.

Opłatek tradycyjnie rozpoczął się od przedstawienia. Zaprosiła nań dyrektor koszyckiej szkoły Jadwiga Siembab. Były to jasełka w wykonaniu najmłodszych. Tym razem byli to autentycznie najmłodsi, bowiem jasełka przygotowali uczniowie klasy I i II. I choć zespół aktorski był mocno uszczuplony przez choroby, na przykład z całej grupy pastuszków przed grypą uchronił się tylko jeden, to niezależnie od tego seniorzy zachwyceni byli popisami małych aktorów i nie tylko nagradzali gromkimi brawami każdą scenę przedstawienia, ale także chętnie włączali się w śpiew kolęd. Uznanie da małych artystów było tym większe, że występ przypadł w połowie ferii zimowych i przyjście do szkoły w takim dniu wymagało sporo poświęcenia nie tylko od najmłodszych, ale także od ich rodziców.

Więcej…

Z opłatkiem w Zawadzie

Drukuj PDF

Z opłatkiem w ZawadzieNiemal połowa uczniów zawadzkiej szkoły wystąpiła w przedstawieniu jasełkowym podczas spotkania opłatkowego dla najstarszych mieszkańców Zawady, które odbyło się w sobotę, 19 stycznia.

Zanim jednak kilkudziesięciu seniorów miało okazję podziwiać popisy swoich wnucząt, wszystkich przybyłych na tradycyjny opłatek powitał dyrektor Krzysztof Nowak, natomiast miejscowy duszpasterz-senior ks. Antoni Mleczko – w asyście radnego z Zawady Grzegorza Drwala – dokonał poświęcenia opłatków. Następnie miało miejsce wspomniane już przedstawienie. Najmłodsi bardzo sugestywnie przypomnieli wydarzenia betlejemskiej nocy. Nie zabrakło żadnego z tradycyjnych elementów przedstawienia jasełkowego: byli i pasterze, którzy w polu spali, i król Herod, który wydaje rozkaz wymordowania wszystkich dzieci i spotyka go za to zasłużona kara, i trzej królowie, i hołd oddany Dzieciątku. Na zakończenie przedstawienia wszyscy mali aktorzy zebrali gromkie oklaski i zaśpiewali wspólnie z seniorami kolędę.

Więcej…

PISF zaprasza na konferencję „Filmoteka Szkolna w praktyce szkolnej”

Drukuj PDF

PISF zaprasza na konferencję „Filmoteka Szkolna w praktyce szkolnej”

Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Centrum Sztuki Mościce zapraszają nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konferencji Filmoteki Szkolnej "Filmoteka Szkolna w praktyce szkolnej", która odbędzie się 5 lutego 2013 r. o godzinie 13.00  w Centrum Sztuki Mościce,  Tarnów, ul. Traugutta 1. Konferencję poprowadzi Mariusz Widawski –  lokalny lider Filmoteki Szkolnej. W programie m.in.: Co nowego w Filmotece Szkolnej?” informacja o programie - Mariusz Widawski; wykład dr Agnieszki Morstin-Popławskiej  „Adaptacje filmowe w utworach romantycznych. Lawa, czyli opowieść o  Dziadach Adama Mickiewicza (1989 r.) w reż. Tadeusza  Konwickiego”; warsztaty prowadzone przez Mariusza WidawskiegoFilm jako narzędzie edukacyjne, czyli jak pracować z filmem w szkole (na przykładzie wybranych filmów Filmoteki Szkolnej)”.

Więcej…

XIV Bal Charytatywny

Drukuj PDF

XIV Bal CharytatywnyW sobotę, 19 stycznia w Restauracji Hotelu Tarnovia odbył się XIV Bal Charytatywny zorganizowany przez działające na terenie gminy Stowarzyszenie „Dajmy Dzieciom Miłość”. Dochód z balu zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia.

Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Proboszcz Parafii św. Brata Alberta w Zgłobicach Andrzej Mikulski, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała, Starosta Tarnowski Mieczysław Kras oraz Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Uwaga, gołoledź!

Drukuj PDF

Uwaga, gołoledź!Ze względu na szczególnie niebezpiecznie warunki panujące na wszystkich drogach gminnych, a co za tym idzie - brak możliwości natychmiastowego zapewnienia pełnej przejezdności tych dróg, samorząd gminy Tarnów zwraca się do Mieszkańców z prośbą o wyjątkowo ostrożną jazdę, a jeśli to możliwe - rezygnację z korzystania z samochodów prywatnych.

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.