Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Wolańska podstawówka w gronie laureatów konkursu „Odblaskowa szkoła”

Drukuj PDF

W tegorocznej, trzeciej edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła” Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Woli Rzędzińskiej powtórzyła sukces z roku ubiegłego – już po raz trzeci zajęła I miejsce w powiecie tarnowskim, natomiast po raz drugi uplasowała się na V miejscu w województwie małopolskim, zdobywając ponownie tytuł laureata.

Uroczystość podsumowania konkursu, wręczenia certyfikatów i nagród odbyła się w czwartek, 6 grudnia w hali „Wisły” w Krakowie. Wzięła w niej udział Krystyna Rosół – dyrektor szkoły, Joanna Rogowska-Kuta – koordynator konkursu oraz czterech uczniów. Szkoła otrzymała w nagrodę laptop, urządzenie wielofunkcyjne oraz dwa certyfikaty „Odblaskowa szkoła”.

Więcej…

„Zachowaj trzeźwy umysł”

Drukuj PDF

Uczniowie z tereny gminy Tarnów znaleźli się w gronie laureatów konkursów zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”.

Krystian Biel ze Zgłobic, uczeń tarnowskiego Gimnazjum nr 7, został laureatem konkursu plastycznego „Żabka czy motylek”. Nagroda została wręczona mu na forum klasy przez Koordynatora Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Halinę Pinas. Hubert Banaś, Kacper Kozioł i Wioletta Jasińska – uczniowie szkoły podstawowej w Zgłobicach – wzięli natomiast udział w konkursie plastycznym „To ja”. Nagrody w postaci gier oraz dyplomy wręczyli laureatom: radny gminy Tarnów Bartosz Łaśko, Przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Jan Nowak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zgłobicach Ewa Sojat oraz Halina Pinas. Laureatką konkursu została również Iga Chodak ze Zgłobic, uczennica Szkoły Podstawowej nr 17 w Tarnowie. Wręczenia nagrody w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie dokonały pracownice ośrodka: Celina Zaranek oraz Halina Pinas.

Więcej…

I do przedszkoli, i na Ukrainę… Święty Mikołaj dotarł wszędzie!

Drukuj PDF

Ani mróz, ani śnieg, ani dzikie pola Ukrainy – nic nie było w stanie zatrzymać pomocników Świętego Mikołaja. W jego imieniu, przedstawiciele samorządu dotarli z prezentami zarówno do gminnych przedszkoli, jak i dzieci polskich na Ukrainie.

W dniach 4-6 grudnia, we wszystkich gminnych przedszkolach i oddziałach zerowych panowała niezwykle radosna atmosfera z powodu wizyty Świętego Mikołaja. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania, śpiewały oraz sumiennie przyznawały, iż cały ubiegły rok były niezwykle grzeczne. Wszystkie przedszkolaki otrzymały więc prezenty, przygotowane przez pracowników gminnego Centrum Animacji Kulturalnej.

Więcej…

Będzie nowa droga przez gminę Tarnów?

Drukuj PDF

W poniedziałek, 3 grudnia w gorlickim Ratuszu odbyły się konsultacje z samorządowcami o docelowym układzie komunikacyjnym w województwie małopolskim. W spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Romana Ciepieli gminę Tarnów reprezentował Sławomir Wojtasik. Obecność zastępcy wójta podyktowana była przede wszystkim tym, iż jedno z planowanych rozwiązań komunikacyjnych – droga Kielce - Nowy Korczyn - Tarnów - Gorlice – Barwinek będzie przebiegać przez naszą gminę.

Do opracowywania koncepcji przestrzennych nowych dróg Województwo Małopolskie przystąpiło w ubiegłym roku. Spotkanie w Gorlicach – co podkreślił Marszałek Roman Ciepiela – jest konsekwencją rozpoczęcia procesu konsultacji społecznych w tej sprawie z jednostkami samorządu terytorialnego.

Więcej…

Sukcesy adeptki fryzjerstwa ze Zgłobic

Drukuj PDF

Aleksandra Bodzioch ze Zgłobic, uczennica tarnowskiego technikum fryzjerskiego zdobyła dwa złote medale i jeden srebrny na XII Śląskim Festiwalu Fryzjerskim „HAIR FAIR&BEAUTY FESTIWAL”, który odbył się w dniach 24-25 listopada w Sosnowcu.

„HAIR FAIR&BEAUTY FESTIWAL” to targi fryzjerskie połączone z pokazami największych stylistów w kraju oraz zawodami fryzjerskimi i kosmetycznymi na najwyższym poziomie. Jest to konkurs kierowany do uczniów szkół z całej Polski.

Więcej…

Film o konspiratorach z gminy Tarnów

Drukuj PDF

Telewizja Polska zrealizowała dokument przedstawiający dzieje powojennej konspiracji na terenie ziemi tarnowskiej. W druga sobotę grudnia ekipa Telewizji Polskiej z redaktorem Adamem Sikorskim na czele – która przybyła na zaproszenie wójta Grzegorza Kozioła – nagrała w Tarnowie, a także na terenie Woli Rzędzińskiej, kolejny odcinek programu z cyklu „Było… nie minęło – kronika zwiadowców historii”, emitowanego między innymi w TVP Kraków.

Żeby opowiedzieć historię jednej z najbardziej brawurowych akcji polskiego podziemia powojennego, przeprowadzonej przez mieszkańców naszej gminy, redaktor Sikorski przemierzył Tarnów wzdłuż ulicy Krakowskiej na Burek, a potem odwiedził cmentarz w Tarnowie – Krzyżu i Wolę Rzędzińską.

Więcej…

Mikołaj u wolańskich judoków

Drukuj PDF

W sobotę, 8 grudnia w Jaśle odbył się Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Judo, w którym brało udział dwóch zawodników UKS Wolania. Piotr Esmund wywalczył brązowy medal, natomiast Ewelina Dziurawiec, startując w najmłodszej kategorii wiekowej, zajęła IV miejsce. Młodych judoków odwiedził również Święty Mikołaj i - doceniając ich pracę oraz zaangażowanie - obdarował ich prezentami.

Obecnie sekcja judo liczy już ponad siedemdziesięciu zawodników. Dla udogodnienia, treningi odbywają się w trzech placówkach. W Szkole Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej treningi prowadzi Mariusz Wydro, zaś w Zespole Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej i Szkole Podstawowej w Jodłówce-Wałkach - Justyna Dziurawiec – wychowanka i długoletnia zawodniczka klubu, kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski, studentka wychowania fizycznego.

Więcej…

Zawody tenisa stołowego w Błoniu

Drukuj PDF

W piątek, 23 listopada w Szkole Podstawowej w Błoniu odbył się turniej tenisa stołowego gimnazjalistów. Były to zawody na szczeblu gminnym, w których wzięli udział chłopcy i dziewczęta z Gimnazjum w Tarnowcu, Zbylitowskiej Górze oraz Woli Rzędzińskiej. Turniej rozgrywany był w grach indywidualnych, jak i w drużynowych. Każdą szkołę na niniejszych zawodach reprezentowało ośmiu uczestników. Walka wszystkich zawodników była bardzo zacięta i dostarczyła wielu pozytywnych emocji.

Więcej…

Strażacy z Koszyc Małych mówią „Nie Dla Czadu”

Drukuj PDF

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszycach Małych, tradycyjnie już, włączyli się w ogólnopolską akcję  „Nie Dla Czadu”. W ramach przedsięwzięcia, rozprowadzili wśród mieszkańców ulotki przestrzegające przed czadem, czyli tlenkiem węgla – potocznie nazywanym „cichym zabójcą”.

Strażacy poprzez rozprowadzone materiały informują o sposobach powstawania czadu, o pierwszych objawach i tragicznych skutkach zatrucia. - Bardzo ważne w przypadku zatrucia jest rozpoznanie jego pierwszych objawów oraz wiedza w zakresie udzielenia pierwszej pomocy. Jednak najważniejsze jest zapobieganie możliwości zatrucia czadem, poprzez właściwe zabezpieczenie instalacji grzewczych, podgrzewaczy gazowych oraz udrożnienie przewodów kominowych i wentylacyjnych, gdyż to ich niewłaściwe eksploatowanie jest najczęściej powodem zatrucia tlenkiem węgla – informuje prezes koszyckiej OSP Zbigniew Gniewek. – Niestety, co roku w okresie zimowym spotykamy się z tragicznymi skutkami nieodpowiedniego zabezpieczenia domostw przed czadem. Mamy jednak nadzieje, że prowadzone przez nas akcje wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie – dodaje.

Więcej…

Święty Mikołaj przygotował już paczki!

Drukuj PDF

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji z nieoficjalnych źródeł, Święty Mikołaj na terenie gminy Tarnów znalazł pomocników. Zaoferowali oni pomoc przy pakowaniu, i późniejszym rozdawaniu prezentów dzieciom.

Akcja pomocy temu najbardziej zapracowanemu w grudniu Świętemu, rozgrywa się na dwóch frontach.  Do pierwszej z nich, czyli corocznej akcji mikołajkowej organizowanej przez samorząd gminny dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie, włączyły się dzieci z gminnych szkół. Akcję zbierania prezentów koordynował dyrektor ZSP w Koszycach Wielkich Mariusz Parcianko. Dzieci chętnie pomogły Świętemu Mikołajowi, przynosząc wiele prezentów. Z nich wszystkich udało się przygotować wartościowe paczki, z którymi Święty Mikołaj wyśle przedstawicieli samorządu gminnego na Ukrainę już 6 grudnia – informuje dyrektor Parcianko.

Więcej…

„Żołnierze Wyklęci” mają już nagrobek

Drukuj PDF

W poniedziałek, 3 grudnia na terenie cmentarza komunalnego w Tarnowie – Krzyżu komisja złożona między innymi z pracowników Urzędu Miasta Tarnowa, dyrektora Miejskiego Zarządu Cmentarzy i przedstawicieli Wojewody Małopolskiego, w obecności kierownika Gminnej Biblioteki Adama Ryby, dokonała odbioru granitowego nagrobka wybudowanego na odnalezionej w ubiegłym roku mogile dwóch pochodzących z terenu naszej gminy żołnierzy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, w ubiegłym roku z inicjatywy wójta Grzegorza Kozioła zostały rozpoczęte poszukiwania miejsca pochówku Mieczysława Cielochy z Woli Rzędzińskiej i Stanisława Kiełbasy z Jodłówki-Wałek. W październiku, dzięki wskazówce Jana Kuty z Woli Rzędzińskiej i kwerendzie archiwalnej przeprowadzonej przez Adama Rybę, udało się ustalić miejsce ich spoczynku.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.