Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Oglądałeś film? „Skrytykuj” go!

Drukuj PDF

Oglądałeś film? „Skrytykuj” go!Ruszyła kampania społeczna „Skrytykuj”, promująca świadomą dyskusję o kinie wśród młodzieży. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Polski Instytut Sztuki Filmowej, który postanowił rzucić wyzwanie młodym widzom i zachęcić ich do krytycznej rozmowy o filmach. Ambasadorami kampanii są m.in. znani i lubiani aktorzy młodego pokolenia: Joanna Kulig, Kasia Zielińska czy Arkadiusz Jakubik, którzy będą służyć wsparciem początkującym młodym krytykom.

Na terenie naszej gminy akcję propaguje nauczyciel - inicjator szkolnego klubu filmowego w wolańskim gimnazjum i zarazem współpracownik Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - Mariusz Widawski - W naszej szkole już od dawna staramy się zainteresować młodzież, zresztą z pozytywnym skutkiem, tematyką filmoznawstwa. Akcja „Skrytykuj” to dla młodych ludzi dobry sposób na wyrażenie krytycznych opinii o filmach i podzielenie się nimi z innymi, a poprzez wymianę swoich filmowych refleksji i ocen, poszerzenie i pogłębienie perspektywy odbioru kina rozumianego jako dzieło sztuki, a zarazem tekst kultury, a nie tylko jako jedna z form rozrywki, Zachęcamy wszystkich młodych amatorów kina, z terenu całej Gminy Tarnów, do odwiedzenia strony www.skrytykuj.pl i włączenia się do akcji – zachęca.

Więcej…

Komunikat - zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego

Drukuj PDF

Komunikat - zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowegoWójt Gminy Tarnów przypomina o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolniczej.
W sprawie zwrotu podatku należy zgłaszać się do Urzędu Gminy Tarnów do pokoju 107 z fakturami VAT za okres od dnia 1 sierpnia 2012 r. do dnia 31 stycznia 2013 r.

Termin składania wniosków: od 1-28 lutego 2013r.

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ. SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZ

Drukuj PDF

NIE DAJ SIĘ NABRAĆ. SPRAWDŹ, ZANIM PODPISZESZJerzy Miller, wojewoda małopolski wspiera kampanię społeczną „Nie daj się nabrać. Sprawdź, zanim podpiszesz”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na ryzyka związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych krótkoterminowych pożyczek, tzw. „chwilówek”, oraz z korzystaniem z usług finansowych, które nie podlegają szczególnemu nadzorowi państwa.

Więcej…

RAK NIE BOLI, BADAJ SIĘ I ŻYJ

Drukuj PDF

RAK NIE BOLI, BADAJ SIĘ I ŻYJ Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie wraz z Krakowskim Centrum Psychologicznym Salvate w ramach programu „Rak nie boli, badaj się i żyj” organizuje bezpłatne warsztaty psychologiczne dla osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Zajęcia poprowadzą psychologowie w oparciu o program „Simontona”, którego zasadniczym założeniem jest poprawa jakości życia ludzi chorych (lepsze funkcjonowanie emocjonalne, wzrost zaangażowania w leczenie, poprawa komunikacji z otoczeniem).

Więcej…

Po paszport bez meldunku

Drukuj PDF

Po paszport bez meldunku17 stycznia 2013 roku wchodzą w życie przepisy, które ułatwią wyrobienie paszportu. O dokument będzie można się starać we wszystkich punktach paszportowych, niezależnie od miejsca zameldowania czy zamieszkania. Będzie też można uzyskać paszport tymczasowy w pilnych sytuacjach związanych z działalnością zawodową – do tej pory taka możliwość zarezerwowana była wyłącznie dla nagłych przypadków związanych z chorobą lub śmiercią członka rodziny.

Więcej…

Zmiana konta bankowego

Drukuj PDF

Uprzejmie informujemy, że z dniem 15 stycznia 2013 r nastąpiła zmiana konta bankowego w związku ze zmianą banku obsługującego budżet Gminy. Wszelkie należności w zakresie podatków, opłat i czynszów należy wpłacać na konto:

Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie Oddział w Tarnowie
Numer 08 8589 0006 0250 0926 0360 0001

Jubileuszowy przegląd w Łękawce

Drukuj PDF

Jubileuszowy przegląd w ŁękawceW sobotę, 12 stycznia odbył się XV Gminny Przegląd Grup Kolędniczych i Jasełkowych – Łękawka 2013. Uczestniczyło w nim piętnaście grup ze szkół podstawowych i przedszkoli z terenu całej gminy: Poręby Radlnej, Łękawki, Woli Rzędzińskiej, Koszyc Wielkich, Zgłobic, Zbylitowskiej Góry, Błonia, Zawady, Tarnowca, Jodłówki-Wałek i Koszyc Małych.

W kategorii najmłodszych – przedszkolaków i uczniów „zerówek” – w konkursie rywalizowały cztery grupy. Zwyciężył odział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej, na drugim miejscu znalazło się Przedszkole Publiczne z Woli Rzędzińskiej, zaś trzecie miejsce zajęły ex aequo przedszkolaki z Tarnowca oraz dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Łękawce.

Więcej…

Z opłatkiem w Porębie Radlnej

Drukuj PDF

Z opłatkiem w Porębie RadlnejMali artyści z oddziału przedszkolnego w Porębie Radlnej po raz drugi dali popis swych umiejętności występując z przedstawieniem jasełkowym na spotkaniu opłatkowym dla seniorów z tej miejscowości, które odbyło się w czwartek, 10 stycznia w sali gimnastycznej miejscowej szkoły.

Przychodzących na spotkanie seniorów witały dwie dziewczynki ubrane w krakowskie stroje i wręczające gościom słodki upominek w formie tabliczki czekolady. Punktualnie o 15:00 blisko pięćdziesięciu obecnych na spotkaniu najstarszych mieszkańców Poręby Radlnej zachwyciło się popisem przedszkolaków, którzy z wielkim zaangażowaniem recytowali swoje role i śpiewali przygotowane przezeń kolędy i pastorałki. Trud przedszkolaków seniorzy solidarnie nagrodzili gromkimi brawami.

Więcej…

W ferie bezpłatnie na basen

Drukuj PDF

W ferie bezpłatnie na basenInformujemy, że basen przy Zespole Szkół Publicznych na Woli Rzędzińskiej w okresie ferii zimowych będzie otwarty w godz. 8.00-21.00.

Wzorem lat ubiegłych w okresie ferii wstęp dla wszystkich uczniów z terenu Gminy Tarnów jest bezpłatny (w godz. 9.00-14.00).

Więcej…

Pochód Trzech Króli w Zgłobicach

Drukuj PDF

Pochód Trzech Króli w ZgłobicachW niedzielę, 6 stycznia ulicami Zgłobic przeszedł Pochód Trzech Króli w którym uczestniczyło kilkuset mieszkańców tej i pobliskich miejscowości. Królewski orszak uformował się w pobliżu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie prawie każdy chętny otrzymał piękną koronę przygotowaną przez Placówkę Wsparcia Dziennego. Chętnych jednak było tak wielu, że 150 koron nie dla wszystkich wystarczyło.

Uczestników pochodu powitał proboszcz ks. Andrzej Mikulski, który roztoczył patronat nad tym przedsięwzięciem. Zgromadzeni obejrzeli krótką scenkę kolędniczą przybliżającą spotkanie Króla Heroda z mędrcami, którzy przybyli na rumakach w okolice jego „pałacu”. W ewangeliczne postacie wcielili się właściciele koni ze Szkółki Jeździeckiej „Jutrzenka”. Później barwny pochód wraz z królami, ich strażą przyboczną i kolędnikami, śpiewając kolędy, skierował się w stronę zgłobickiej świątyni. Na koniec Mędrcy weszli do kościoła, gdzie oddali hołd Bożej Dziecinie i złożyli dary.

Więcej…

Ogłoszenie - Zebranie Wiejskie w Koszycach Małych

Drukuj PDF

Ogłoszenie - Zebranie Wiejskie w Koszycach Małych

W związku zarządzeniem przez

Wójta Gminy Tarnów wyborów sołtysa Koszyc Małych

na dzień 3 lutego 2012 roku  zwołuję

Zebranie Wiejskie

w dniu 16 stycznia 2013 roku (środa) o godz. 17.00,
w budynku Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

Proponowany porządek obrad:
1.    Odczytanie Zarządzenia nr VI/1/2013Wójta Gminy Tarnów z dnia 4 stycznia 2013 r. w sprawie wyboru sołtysa wraz z kalendarzem wyborczym. Zarządzenie zostało wywieszone na tablicach ogłoszeń w sołectwie i na stronie internetowej gminy.
2.    Poinformowanie o sposobach zgłaszania kandydatów na sołtysa i czterech kandydatów do Sołeckiej Komisji Wyborczej.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.