Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Bł. Edmund Bojanowski opiekuje się dziećmi w Nowodworzu

Drukuj PDF

Na placu zabaw obok Przedszkola Niepublicznego w Nowodworzu, prowadzonego przez  Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej stanęła rzeźba bł. Edmunda Bojanowskiego. Uroczystego poświęcenia dokonał w sobotę, 10 listopada, proboszcz parafii Poręba Radlna ks. Kazimierz Dudek.

Figurę, która powstała podczas zorganizowanego przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej Pleneru Rzeźbiarskiego, przekazał ochronce samorząd gminny. Poświęcenie rzeźby poprzedziła uroczysta Msza św. odprawiona w intencji kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego oraz o wszelkie potrzebne łaski dla dzieci uczęszczających do ochronki i ich rodziców. Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowały dzieci z miejscowej ochronki. Przedszkolaki zaprezentowały liczne pieśni o bł. Edmundzie, przy organowym akompaniamencie nauczycielki Anny Pancerz. Po zakończonej Mszy św. zgromadzeni udali się pod figurę, gdzie nastąpił obrzęd poświęcenia.

Więcej…

Andrzejkowo i integracyjnie w wolańskim gimnazjum

Drukuj PDF

Andrzejkowo i integracyjnie w wolańskim gimnazjumPonad sto dzieci bawiło się na integracyjnej zabawie andrzejkowej zorganizowanej 22 listopada w budynku organizatora imprezy, Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej II. Były konkursy, zabawa przy muzyce, pokaz tańca, pyszny poczęstunek – jednym słowem super zabawa.

Tradycja organizacji integracyjnych zabaw andrzejkowych w wolańskim gimnazjum ma już trzynaście lat.  W tym roku, we wspólnej zabawie udział wzięły dzieci z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze, Stowarzyszenia Pomocna Dłoń oraz wolańskiego gimnazjum.

Dzieci bardzo szybko przełamały pierwsze lody i bawiły się wspólnie w radosnej atmosferze. Jedną z największych atrakcji były konkursy z nagrodami, w których każde z dzieci brało udział otrzymując piękne nagrody. Radości z nich nie było końca. W trakcie całej imprezy, do tańca przygrywał zespół „Twist”, złożony z absolwentów wolańskiego gimnazjum, który tradycyjnie zagrał dla dzieci charytatywnie. W przerwach między dobrą zabawą można było smakować  bigosu, placków i innych pyszności serwowanych przez gimnazjalistów. Dobrą zabawę swoją obecnością wsparli: honorowy obywatel Gminy Tarnów ks. Tadeusz Wolak, ks. Wiesław Książko, ks. Stanisław Szufnara, Krzysztof Jurczak z Warsztatów Terapii Zajęciowej – Wola Rzędzińska, oraz wójt Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Dzieci w Zgłobicach „Koncertowały dla Niepodległej…”

Drukuj PDF

Dużym zainteresowaniem cieszyła się III edycja Gminnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Koncertujemy dla Niepodległej”, zorganizowanego w czwartek, 22 listopada w Szkole Podstawowej w Zgłobicach. Do rywalizacji stanęło grubo ponad stu wykonawców z niemalże wszystkich szkół na terenie gminy Tarnów. Współorganizatorem wydarzenia było gminne Centrum Animacji Kulturalnej.

W większości na scenie prezentowały się zespoły wokalne i wokalno-taneczne, ale były też występy duetów, tercetów czy solistów. Nie zabrakło kolorowych strojów i gry na instrumentach muzycznych. Wykonawców oceniała komisja w składzie: Adam Ryba, Bartłomiej Szułakiewicz oraz Andrzej Stanisławski, która - mając niełatwe zadanie - po burzliwych naradach, dokonała wyboru najlepszych.

Więcej…

Zdrowo jemy - więcej wiemy!

Drukuj PDF

Świetlica szkolna w Zbylitowskiej Górze po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu „Śniadaniowa klasa”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie przez uczniów pożywnego drugiego śniadania oraz właściwe udokumentowanie działań. Organizatorem i fundatorem nagród są Zakłady Tłuszczowe „Bielmar” z siedzibą w Bielsku-Białej.

Na zajęciach świetlicowych dzieci zapoznały się z dekalogiem śniadaniowym, kształtowały nawyki higienicznego przyrządzania i spożywania posiłków, uczestniczyły w zajęciach promujących zasady zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania (w tym drugiego śniadania) jako podstawowego posiłku w ciągu dnia. We wtorek, 13 listopada uczniowie klas młodszych zorganizowali happening uliczny. Hasłem przewodnim naszego działania było zdanie: „Zdrowo jemy – więcej wiemy!”. Wyposażeni w transparenty przemaszerowali ulicami Zbylitowskiej Góry, głośno skandując hasła własnego autorstwa oraz rozdawały własnoręcznie przygotowane ulotki napotkanym przechodniom. Okrzyki i barwny korowód wzbudziły zainteresowanie mieszkańców i ich akceptację w postaci uśmiechów oraz ciepłych słów.

Więcej…

Śniadanie jemy - zdrowo żyjemy!

Drukuj PDF

Szkoła Podstawowa w Zbylitowskiej Górze po raz kolejny wzięła udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Śniadanie daje moc”, którego celem jest propagowanie wiedzy o zdrowym żywieniu dzieci i podkreślaniu ważności śniadania, jako najważniejszego posiłku dla uczniów w ciągu dnia.

Program realizowany był w formie zajęć świetlicowych w tzw. „Klubie Śniadaniowym”. Uczniowie klas młodszych uczyli się zasad prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. 8 listopada, przy współpracy z rodzicami, zostało przygotowane uroczyste drugie śniadanie bogate w warzywa oraz owoce.

Zarówno przygotowanie, jak i spożywanie wspólnego śniadania było dla wszystkich dużą przyjemnością.

Więcej…

Święto Niepodległości w Błoniu

Drukuj PDF

Tradycją już stało się, że 11 listopada na wojskowym cmentarzu z okresu I wojny światowej spotykają się mieszkańcy Błonia, by uczestniczyć w nabożeństwie w intencji Ojczyzny. Tak było również i w tym roku.

Modlitwie przewodniczył miejscowy proboszcz, ks. Tomasz Sowa. Oprócz mieszkańców na uroczystość przybyli:zastępca wójta Sławomir Wojtasik, Przewodnicząca Rady Gminy Wiesława Mitera, księża Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie: ks. prefekt Tomasz Kudroń i ojciec duchowny ks. Stanisław Śliwa, radny gminy Tarnów Stanisław Sarad, rada sołecka z sołtysem wsi Antonim Batką,a także klerycy I roku WSD w Tarnowie oraz dyrektor Artur Puciłowski i nauczyciele miejscowej szkoły.

Więcej…

Między nami autorami

Drukuj PDF

Od końca września do początku grudnia bieżącego roku grupa 22 gimnazjalistów z Woli Rzędzińskiej pod kierunkiem Agnieszki Grzegórzek-Zając oraz Mariusza Widawskiego realizuje projekt „Między nami autorami”, współorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja +”. Projekt ten poświęcony jest szeroko rozumianej edukacji filmowej. Projektowe działania realizowane są w formie zajęć warsztatowych.

Wolańskie Gimnazjum, jako jedna z pięciu szkół wybranych z całej Polski, zostało zaproszone do udziału w przedmiotowym projekcie w efekcie kilkuletniej już działalności Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Wideoteka Nastoletniego Człowieka”, prowadzonego przez wyżej wymienionych nauczycieli.

Więcej…

Potrzebna Krew – Twoja Także

Drukuj PDF

Dziewiątą już akcję honorowego krwiodawstwa zorganizuje, działające przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie, Koło Polskiego Czerwonego Krzyża. Każda zdrowa osoba, w wieku od 18 do 65 lat, będzie mogła oddać krew we wtorek, 20 listopada, w Sali Konferencyjnej tarnowskiego Starostwa Powiatowego (ul. Narutowicza 38), w godzinach od 8:30 do 13:00.
Organizatorzy informują, iż przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek nie zawierający tłuszczów, oraz przypominają o zabraniu ze sobą dowodu osobistego. O przykład solidarności i ofiarności prosi, zapraszając do udziału w akcji, wicestarosta tarnowski Mirosław Banach.
Krwiodawstwo w Polsce ma charakter honorowy, co oznacza, iż poza ściśle określonymi wyjątkami opiera się na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Dawcy przysługuje jednak: zwolnienie od pracy w dniu oddania krwi, zwrot utraconego zarobku, posiłek regeneracyjny, prawo do bezpłatnego badania grupy krwi. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia.
- Krew to jedyny lek, który nie ma zamiennika, a w sytuacjach zagrażających życiu jest niezbędny. Zachęcam więc wszystkich mieszkańców gminy Tarnów do udziału w akcji krwiodawstwa, organizowanej przez działające przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie Koło PCK - mówi wójt Grzegorz Kozioł. – Pamiętajmy, iż dzięki odrobinie dobrej woli możemy uratować zdrowie i życie innych - dodaje.

W gminie Tarnów zima nie zaskoczy drogowców

Drukuj PDF

Mimo wciąż jesiennej pogody, drogowcy w gminie Tarnów są gotowi na atak zimy. W tym roku zimowe utrzymanie dróg powierzono dziewięciu wykonawcom. Firmy te zapewnią odśnieżanie i posypywanie dróg gminnych we wszystkich sołectwach.
- Jesteśmy w pełni gotowi na atak zimy. Umowy od dawna są podpisane, a  sprzęt czeka w pogotowiu - deklaruje kierownik gminnego referatu gospodarki komunalnej Mariusz Tyrka.  Jak dodaje, Gmina Tarnów nie płaci jednak wykonawcom za „bycie w gotowości”, a tylko za faktycznie wykonaną pracą.
Nowością działającą od ubiegłego roku jest system GPS zamontowany w odśnieżarkach i posypywarkach pracujących na terenie gminy. Nadajniki zapewniają stały monitoring pracy sprzętu, dzięki czemu można sprawniej nadzorować odśnieżanie dróg. Przypomnijmy, iż koordynatorem zimowego utrzymania dróg w gminie Tarnów jest Referat Gospodarki Komunalnej. Wszelkie uwagi dotyczące pracy służb porządkowych, należy natomiast zgłaszać do miejscowych sołtysów.

Wykaz firm odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Tarnów w roku 2012/2013:
http://217.117.128.155/images/stories/aktualnosci/2012/pazdziernik/zima2012.pdf

Patriotyzm, debata i wojskowa grochówka

Drukuj PDF

Patriotyzm, debata i wojskowa grochówkaOkoliczności przypadającego w listopadzie Narodowego Święta Niepodległości nie sprzyjają organizacji imprezy plenerowej, dlatego od chwili powstania hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich gminne obchody tego święta odbywają się właśnie w tym miejscu. W tym roku miały one wyjątkowy przebieg ze względu na obecność biskupa Leona Dubrawskiego oraz debatę o patriotyzmie przygotowaną przez młodzież gimnazjalną z terenu gminy.

W uroczystościach licznie wzięli udział mieszkańcy gminy, w szczególności seniorzy, których na miejsce dowiozły podstawione autobusy. Rozpoczęła je msza święta za ojczyznę odprawiona przez kapłanów z terenu gminy pod przewodnictwem Biskupa Kamieniecko-Podolskiego, podczas której homilię wygłosił koszycki proboszcz, ks. Kazimierz Bonarek. Kaznodzieja przypomniał, że listopad jest miesiącem szczególnej pamięci o zmarłych, również o tych, którzy oddali swoje życie za ojczyznę. Następnie przywołał szereg postaci i wydarzeń, które przywołujemy w swej pamięci, myśląc o ojczyźnie. Są to m. in.: pieśń rycerska Bogurodzica, victoria Sobieskiego, powstania narodowe, fronty I i II wojny światowej, rok 1918, Katyń, męczennicy za wiarę i ojczyznę, poeci i pisarze, rok 1981 i trudne lata stanu wojennego, ostatnie lata budowy wolnej Polski oraz bł. Jan Paweł II, który uczył nas miłości ojczyzny. - Nie pytaj, co ci dała Polska, ale co ty dałeś Polsce – wołał kaznodzieja, parafrazując słynne słowa Kennedy’ego. – Prośmy Boga, aby Polacy stali się braćmi, aby czuli się odpowiedzialni za swoją ojczyznę – zakończył.

Więcej…

Ogłoszenie

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów informuje, że inkaso IV raty podatku w miejscowości Zgłobice pobierane będzie w dniach 14-15 listopada 2012 r. w godz. 13.00-17.00 w budynku komunalnym (sołtysówka).

 

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.