Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Aktywni seniorzy w gminie Tarnów

Drukuj PDF

Co roku, 1 października, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Starszych czyli energicznych, uśmiechniętych, mądrych doświadczeniem, pełnych chęci do życia. To, iż te atrybuty nie są zarezerwowane jedynie dla młodych, udowadniają właśnie najstarsi mieszkańcy gminy Tarnów, którzy coraz aktywniej uczestniczą w życiu lokalnej społeczności. Spotkania Klubów Seniora, zabawy taneczne czy wycieczki, w tym ostatnio zorganizowana podróż na dawne kresy Rzeczypospolitej, to tylko nieliczne przykłady ich aktywności.

Do działających od lat Kół Seniorów w Tarnowcu i Błoniu, dołączyli ostatnio seniorzy ze Zbylitowskiej Góry. Podobne koło ma powstać w najbliższym czasie w Woli Rzędzińskiej, a w Domach Ludowych w Błoniu i Nowodworzu już utworzono ośrodek wsparcia dziennego, integrujący młodzież i osoby starsze. Dzięki tym inicjatywom mieszkańcy mają okazję do spotkań w miłej atmosferze, z rozmowami i śpiewem przy dobrym poczęstunku. W ramach spotkań Klubów Seniora, organizowane są dyskusje tematyczne z udziałem gości specjalnych, jak ostatnio w Zbylitowskiej Górze z wykładem historyka na temat przeszłości wsi. Lokalni artyści, należący do Kół Seniora wspierają je swoim talentem. Zofia Łach, poetka z Klubu Seniora w Tarnowcu, użyła swojego talentu do napisania „hymnu seniora”. O bieżących sprawach można w trakcie spotkań porozmawiać z gościnnie uczestniczącymi w nich, przedstawicielami samorządu gminnego. Seniorzy organizują również zabawy taneczne czy ogniska.

Więcej…

Walczymy z grypą - bezpłatne szczepienia dla mieszkańców gminy Tarnów

Drukuj PDF

 Walczymy z grypą - bezpłatne szczepienia dla mieszkańców gminy TarnówKażda osoba powyżej 65 roku życia, zameldowana na terenie gminy Tarnów, może bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Dzięki współpracy samorządu gminnego z placówkami medycznymi, już od końca września, szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie prowadzą zgłobicki „CenterMed”, ośrodki zdrowia „Medicum” w Woli Rzędzińskiej i Nowodworzu, „Emka Med” w Koszycach Małych oraz tarnowskie centrum medyczne „Kol-Med”. Łącznie zaszczepionych zostanie blisko tysiąc dwieście osób.

Więcej…

Szkoła w Łękawce nadal promuje bezpieczeństwo

Drukuj PDF

W czwartek, 27 września Szkoła Podstawowa w Łękawce otrzymała certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” za inicjatywy i działania w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Wręczenie certyfikatów szkołom, które – uczestnicząc w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa – zdobyły największą ilość punktów, miało miejsce w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Czynności tej dokonali: Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek oraz Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele szkół oraz Policji województwa małopolskiego. Szkołę z Łękawki reprezentowali: dyrektor Andrzej Muniak, szkolny koordynator projektu ZPB Dominika Jabłońska oraz uczennica kl. V - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Patrycja Skruch.

Więcej…

Organowa uczta muzyczna

Drukuj PDF

 Pierwszy koncert z cyklu „Zawadzkie Kontemplacje Muzyczne Artes Musicae”, jaki odbył się w niedzielę, 23 września w kościele św. Marcina Biskupa w Zawadzie, zgromadził niespodziewanie dużą liczbę słuchaczy.

Koncert muzyki organowej w wykonaniu Krystiana Rąpały rozpoczął się o 17:00, bezpośrednio po niedzielnej mszy świętej. Ci mieszkańcy, którzy przybyli bezpośrednio na koncert, oczekiwali na zakończenie niedzielnego nabożeństwa, przechadzając się po otoczeniu kościoła, którego zagospodarowanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu działań gminy środkami unijnymi w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jedną z konsekwencją modernizacji otoczenia kościoła stały się właśnie koncerty z cyklu „Zawadzkich Kontemplacji Muzycznych”.

Więcej…

Zmiana terminów darmowych porad prawnych

Drukuj PDF

 Od września nastąpiła zmiana godzin darmowych porad prawnych w Woli Rzędzińskiej i Nowodworzu.

Prawnik Łukasz Karaś będzie przyjmował mieszkańców Gminy Tarnów w Nowodworzu w każdy I i III piątek miesiąca w godz. 15:00-16:00, natomiast w Woli Rzędzińskiej – w każdy II i IV piątek miesiąca w godzinach 15:00-16:00.

Wybite zęby Aborygena, czyli jesień literacka w Zbylitowskiej Górze

Drukuj PDF

 W środę, 19 września do Zbylitowskiej Góry – jak co roku – zawitali poeci. Zespół Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze we współpracy z Gminna Biblioteką Publiczną w ramach XXII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej zorganizował spotkanie literackie.

Tradycyjnie z gimnazjalistami spotkał się Andrzej Grabowski, autor licznych książek dla dzieci i młodzieży, fraszek, humoresek oraz kawaler Orderu Uśmiechu, a wraz z nim na spotkanie przybyli: Aldona Borowicz, Andrzej Gnarowski, Elżbieta Musiał oraz specjalnie na te okazję przyjechał z Sidney Jan Dydusiak. Spotkanie uczniów z poetami i tym razem wyłamało się konwencji literackiej lekcji, ponieważ opowieściom o literaturze i czytaniu wierszy towarzyszyły barwne opowieści podróżnicze Jana Dydusiaka, który w czasie trzydziestoletniego pobytu w Australii wielokrotnie przemierzał australijski busz i poszukiwał śladów kultury Aborygenów, czyli pierwotnych mieszkańców kontynentu. To właśnie od niego młodzież usłyszała o tym, że Aborygeni swoim wojownikom na znak pełnoletniości wybijali dwa przednie zęby, a ostatni z nich walczący o swoją wolność woleli się rzucić w przepaść głębokiego kanionu niż podać angielskim kolonizatorom.

Więcej…

Tylickie uroczystości ku czci patrona wolańskiego gimnazjum

Drukuj PDF

 Delegacja Publicznego Gimnazjum nr 1 w Woli Rzędzińskiej wraz ze sztandarem przebywała na zaproszenie Komitetu Organizacyjnego 650-lecia Tylicza oraz Burmistrza Krynicy Zdroju w Tyliczu, gdzie wzięła udział w uroczystościach jubileuszowych, których część poświęcona była pamięci ks. Władysława Kowalczyka – patrona gimnazjum.

Delegacja, w której skład weszli proboszcz wolańskiej parafii Miłosierdzia Bożego ks. Stanisław Szufnara, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Józef Lazarowicz oraz opiekun samorządu uczniowskiego Łukasz Prendota wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyła we mszy świętej, której przewodniczył Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Po mszy świętej nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie epitafium poświęconego ks. Władysławowi Kowalczykowi, pomnika Kazimierza Wielkiego i Biskupa Piotra Tylickiego oraz stacji drogi krzyżowej i golgoty.

Więcej…

Wola filmem stoi

Drukuj PDF

Mariusz Widawski – nauczyciel Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej – zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim Wielkim Konkursie na Scenariusz Zajęć Filmowych związanych z kręgiem tematycznym: Po transformacji – rzeczywistość przedstawiona w filmach krajów postkomunistycznych.

Konkurs organizowany był przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Kulturalne „Venae Artis”, Centralny Gabinet Edukacji Filmowej, Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi , Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego i Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych Filmoteki Narodowej, a współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Adresatem konkursu byli nauczyciele wszystkich typów szkół, placówek oświatowych i kulturalnych w całej Polsce oraz inne osoby zajmujące się edukacją filmową.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.