Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Strażacy z Koszyc Małych mówią „Nie Dla Czadu”

Drukuj PDF

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszycach Małych, tradycyjnie już, włączyli się w ogólnopolską akcję  „Nie Dla Czadu”. W ramach przedsięwzięcia, rozprowadzili wśród mieszkańców ulotki przestrzegające przed czadem, czyli tlenkiem węgla – potocznie nazywanym „cichym zabójcą”.

Strażacy poprzez rozprowadzone materiały informują o sposobach powstawania czadu, o pierwszych objawach i tragicznych skutkach zatrucia. - Bardzo ważne w przypadku zatrucia jest rozpoznanie jego pierwszych objawów oraz wiedza w zakresie udzielenia pierwszej pomocy. Jednak najważniejsze jest zapobieganie możliwości zatrucia czadem, poprzez właściwe zabezpieczenie instalacji grzewczych, podgrzewaczy gazowych oraz udrożnienie przewodów kominowych i wentylacyjnych, gdyż to ich niewłaściwe eksploatowanie jest najczęściej powodem zatrucia tlenkiem węgla – informuje prezes koszyckiej OSP Zbigniew Gniewek. – Niestety, co roku w okresie zimowym spotykamy się z tragicznymi skutkami nieodpowiedniego zabezpieczenia domostw przed czadem. Mamy jednak nadzieje, że prowadzone przez nas akcje wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie – dodaje.

Więcej…

Święty Mikołaj przygotował już paczki!

Drukuj PDF

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji z nieoficjalnych źródeł, Święty Mikołaj na terenie gminy Tarnów znalazł pomocników. Zaoferowali oni pomoc przy pakowaniu, i późniejszym rozdawaniu prezentów dzieciom.

Akcja pomocy temu najbardziej zapracowanemu w grudniu Świętemu, rozgrywa się na dwóch frontach.  Do pierwszej z nich, czyli corocznej akcji mikołajkowej organizowanej przez samorząd gminny dla polskich dzieci mieszkających na Ukrainie, włączyły się dzieci z gminnych szkół. Akcję zbierania prezentów koordynował dyrektor ZSP w Koszycach Wielkich Mariusz Parcianko. Dzieci chętnie pomogły Świętemu Mikołajowi, przynosząc wiele prezentów. Z nich wszystkich udało się przygotować wartościowe paczki, z którymi Święty Mikołaj wyśle przedstawicieli samorządu gminnego na Ukrainę już 6 grudnia – informuje dyrektor Parcianko.

Więcej…

„Żołnierze Wyklęci” mają już nagrobek

Drukuj PDF

W poniedziałek, 3 grudnia na terenie cmentarza komunalnego w Tarnowie – Krzyżu komisja złożona między innymi z pracowników Urzędu Miasta Tarnowa, dyrektora Miejskiego Zarządu Cmentarzy i przedstawicieli Wojewody Małopolskiego, w obecności kierownika Gminnej Biblioteki Adama Ryby, dokonała odbioru granitowego nagrobka wybudowanego na odnalezionej w ubiegłym roku mogile dwóch pochodzących z terenu naszej gminy żołnierzy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Jak już wielokrotnie pisaliśmy, w ubiegłym roku z inicjatywy wójta Grzegorza Kozioła zostały rozpoczęte poszukiwania miejsca pochówku Mieczysława Cielochy z Woli Rzędzińskiej i Stanisława Kiełbasy z Jodłówki-Wałek. W październiku, dzięki wskazówce Jana Kuty z Woli Rzędzińskiej i kwerendzie archiwalnej przeprowadzonej przez Adama Rybę, udało się ustalić miejsce ich spoczynku.

Więcej…

Wieś czy globalna wioska? - projekt

Drukuj PDF

Firma badawcza Agrotec Polska Sp. z o.o. realizuje na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt badawczy "Wieś czy globalna wioska?" Celem badania jest diagnoza kompetencji komunikacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich w kontekście potrzeb budowania kapitału społecznego wiejskich społeczności. W ramach badania dokonana zostanie ocena możliwości wykorzystania nowych mediów w budowaniu otwartych oraz przejrzystych sieci relacji społecznych na obszarach wiejskich. Uzasadnieniem badania są specyficzne potrzeby komunikacyjne mieszkańców wsi polegające na silnym zagrożeniu wykluczeniem cyfrowym tej grupy, będącej zarazem tą częścią społeczeństwa polskiego, która w największym stopniu może skorzystać w wyniku zmian technologii komunikacyjnych i funkcji społecznych mediów. Na cele realizacji projektu uruchomiony został specjalny blog (http://wiesczyglobalnawioska.pl).

Więcej…

Seniorzy bawili się na Andrzejkach

Drukuj PDF

W ubiegłym tygodniu, członkowie gminnych Klubów Seniora bawili się w trakcie zabaw andrzejkowych. Imprezy zorganizowane w Tarnowcu i Zbylitowskiej Górze, oraz w ramach Ośrodków Wsparcia Dziennego w Nowodworzu i Błoniu, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Seniorzy z terenu gminy udowodnili, iż zabawa nie jest zarezerwowana tylko dla ludzi młodych.

W trakcie andrzejek były tańce, wspólne śpiewy oraz poczęstunki. Aby tradycji stało się zadość, dzieci z lokalnych szkół przygotowały wróżby andrzejkowe. Wraz z Seniorami, w trakcie andrzejek bawili się przedstawiciele gminnego samorządu.

Więcej…

Nowe komputery za unijne pieniądze

Drukuj PDF

W Gminnej Bibliotece w Zgłobicach oddano w ręce internautów zmodernizowaną czytelnie internetową. Nowy sprzęt z najnowszym oprogramowaniem na wyposażenie  trzech stanowisk komputerowych udało się zakupić dzięki środkom uzyskanym w ramach Małych Projektów, realizowanych jako działanie „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objęte Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Korzystanie z komputerów będzie od tej pory bezpłatne, a czytelnia internetowa będzie czynna tak jak dotychczas, czyli od poniedziałku do piątku od godziny 8 do 18. Biblioteka zaprasza w szczególności wszystkie osoby, które do tej pory były z komputerem „na bakier”. Pracownicy biblioteki oferują przeszkolenie w zakresie podstawowej obsługi komputera oraz  użytkowania sieci Internet.

Więcej…

Mieszkańcom Błonia nuda nie grozi

Drukuj PDF

Siłownia, kafejka internetowa, kursy języka angielskiego i niemieckiego, aerobic - to tylko część zajęć jakie oferuje mieszkańcom Dom Ludowy w Błoniu, zarówno w ramach Galicyjskiej Akademii Żak jak i Ośrodka Wsparcia Dziennego. Zainteresowanie udziałem w poszczególnych propozycjach stale rośnie. Wszystkie oferowane zajęcia są bezpłatne.

Dom Ludowy funkcjonuje codziennie w godzinach 16-20. Sporym zainteresowaniem, w szczególności młodzieży,cieszy się kafejka internetowa oraz siłownia, działające zawsze w godzinach otwarcia placówki. Zajęcia językowe organizowane w dwóch grupach zaawansowania, są ciekawą propozycją dla osób w każdym wieku. Najmłodsi w Domu Ludowym najchętniej zjawiają się w środowe popołudnia, kiedy to mogą rozwijać swoje talenty artystyczne w trakcie zajęć z rękodzieła artystycznego. Panie, które w trakcie zimowych długich wieczorów boją się kolejnych kilogramów na koncie, dbają o kondycję we wtorkowych i czwartkowych zajęciach aerobicu. Każda trzecia sobota miesiąca, to z kolei spotkania lokalnego Klubu Seniora. Mają one charakter nie tylko rozrywkowy, ale przybierają też formę wieczorków poezji czy filmowych. Staramy się stale poszerzać ofertę Domu Ludowego, gdyż widzimy, że jest taka potrzeba wśród mieszkańców, szczególnie w te długie, zimowe wieczory – mówi pracownik CAK-u Marian Sojat -  Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych w każdym wieku, bo im więcej uczestników, tym więcej kolejnych propozycji możemy przedstawiać mieszkańcom – dodaje.

Więcej…

Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku rozstrzygnięty

Drukuj PDF

W Zespole Szkół Publicznych w Zbylitowskiej Górze, w czwartek 29 listopada, odbył się konkurs poświęcony życiu Janusza Korczaka "Jest taka historia...". Wzięły w nim udział reprezentacje jedenastu szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów.

Trzyosobowe zespoły, złożone z uczniów klas 4-6, zmierzyły się w kilku konkurencjach -  m.in. teście znajomości praw dziecka, krzyżówkach i rebusach o życiu i twórczości Janusza Korczaka, czy konkursie gazetek szkolnych. Jury: bibliotekarz Jolanta Markowicz, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Adam Ryba oraz pracownicy gminnego Centrum Animacji Kulturalnej Filip Malig i Henryk Kukliński, przyznało zwycięstwo drużynie z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu w składzie: Michał Dzierwa, Aleksandra Ciurej, Katarzyna Gałka, opiekunowie: Iwona Orczyk, Anna Tyńska – Gryz. Drugie miejsce przypadło Niepublicznej Szkole Podstawowej w Koszycach Małych, zaś na najniższym stopniu podium stanęła Szkoła Podstawowa Nr 1 z Woli Rzędzińskiej.

Nagrodę główną,oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu w postaci książek, ufundowanych przez współorganizatora imprezy - gminne Centrum Animacji Kulturalnej, wręczyła z-ca wójta gminy Tarnów Elżbieta Chrząszcz.

Więcej…

Siuśpaj na liście produktów tradycyjnych

Drukuj PDF

Siuśpaj na liście produktów tradycyjnychTo ogromny sukces wolańskich gospodyń – przyrządzany przez nie siuśpaj został wpisany w poniedziałek, 26 listopada na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Produkt tradycyjny jest to produkt spożywczy chroniony prawem polskim lub prawem Unii Europejskiej, wytwarzany z tradycyjnych surowców, posiadający tradycyjny skład lub sposób produkcji. Lista Produktów Tradycyjnych tworzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi liczy obecnie nieco ponad tysiąc pozycji.

Więcej…

Młodzi sportowcy z Woli Rzędzińskiej w gronie najlepszych w powiecie

Drukuj PDF

Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Ks. Władysława Kowalczyka zajęło czwarte, zaś Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej – szóste miejsce w Powiecie Tarnowskim w ramach rywalizacji międzyszkolnej dzieci i młodzieży w ramach współzawodnictwa sportowego za rok szkolny 2011/2012.

W szkolnych Igrzyskach Młodzieży w roku szkolnym 2011/12, w których wzięły udział 73 szkoły podstawowe z terenu powiatu, młodzi sportowcy z wolańskiej Szkoły Podstawowej nr 1 dali się wyprzedzić jedynie szkołom z Tuchowa, Gromnika, Zakliczyna, Wojnicza i Niedomic.

Więcej…

Eduscience w Jodłówce-Wałkach

Drukuj PDF

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Jodłówce-Wałkach od 1 września 2012 do 30 czerwca 2014 biorą udział w projekcie ,,Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – Eduscience’’.

Szkoła znalazła się w gronie 250 szkół z całej Polski realizujących projekt, który objął klasę pierwszą. Jego realizacja odbywa się na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej i zajęciach komputerowych.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.