Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Nowości w gminnych bibliotekach

Drukuj PDF

W ramach Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek w roku 2012”, Gminna Biblioteka w Zgłobicach oraz filie w Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej, wzbogaciły się o wiele ciekawych książek. Pośród zakupionych nowości, ponad jedna trzecia przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży.

Więcej…

Muzyka klasyczna ponownie rozbrzmiała w Zawadzie

Drukuj PDF

Po raz kolejny drewniany kościół św. Marcina Biskupa w Zawadzie stał się miejscem krzewienia kultury. W niedzielę, 7 października, odbył się w nim drugi koncert z cyklu „Zawadzkie Kontemplacje Muzyczne Artes Musicae”. Licznie przybyli nie tylko z Zawady miłośnicy muzyki, oprócz dźwięków organów, mogli posłuchać również klasyki w brzmieniu saksofonowym.

Do wysłuchania koncertu zaprosił przybyłych melomanów kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Adam Ryba. Jako pierwszy zagrał niezwykle utalentowany artysta z terenu gminy Tarnów, Krystian Rąpała. Zachwycił on obecnych organowym wykonaniem utworów takich kompozytorów, jak: Christian Heinrich Rinck, Johann Gottfried Vierling, Georg Joseph Vogler czy Jan Sebastian Bach.

Więcej…

Bezpieczniejsze i lepsze. Nowe drogi i chodniki

Drukuj PDF

Budowa i remontowanie dróg publicznych jest jednym z ważniejszych zadań samorządu gminnego. Koszty związane z tym działaniem to sumy niebagatelne, często stanowiące duży procent wydatków inwestycyjnych gminy. Nie tylko dobre nawierzchnie, dobre oznakowanie, ale w dużej mierze dobre chodniki oraz ścieżki rowerowe, są jedynym sposobem na podniesienie bezpieczeństwa pieszych i cyklistów, oraz na poprawienie komfortu jazdy kierowców. W tym roku samorząd gminny, wzorem ubiegłych lat, również zadbał o modernizację dróg i chodników w gminie. Część inwestycji już zrealizowano, część jest jeszcze w trakcie prac.

Więcej…

Dodatkowe udostępnienie do publicznego wglądu MPZP

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów informuje o dodatkowym udostępnieniu do publicznego wglądu  miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego :

1. Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w części miejscowości Nowodworze (plan dotyczy obszaru obejmującego działki nr od 160/1 do 271/4), będzie dodatkowo udostępniony do publicznego wglądu w dniu 8 października (poniedziałek) br. od godziny 15.00 do 17.00 w Budynku komunalnym w Nowodworzu.

Więcej…

Piłkarska Szkółka Nivea w Tarnowcu już ruszyła

Drukuj PDF

Z początkiem września w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu rozpoczęła się realizacja programu treningowego Akademii Ajax Amsterdam – w ramach zajęć Piłkarskiej Szkółki Nivea.

Przypomnimy, że w wyniku zwycięskiego głosowania, szkoła w Tarnowcu otrzymała roczny dostęp do bazy treningowej jednej z najlepszych akademii piłkarskich Ajax Amsterdam, a także sprzęt umożliwiający wyszkolenie dzieci w ramach prowadzonych zajęć. Szkoła do swojej dyspozycji otrzymała sześć bramek, trampolinę do treningu bramkarskiego, pięćdziesiąt piłek Adidas Tango, pięćdziesiąt kompletnych strojów oraz wiele innych akcesoriów do wykorzystania podczas treningów.

Więcej…

Brazylijskie jiu-jitsu w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

Pięćdziesięciu zawodników, w 9 kategoriach wagowych oraz kategorii OPEN, walczyło w sobotę 29 września, w I Turnieju Brazylijskiego Jiu-jitsu o Puchar Wójta Gminy Tarnów. Zawody zorganizował w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich samorząd gminny.

Brazylijskie jiu-jitsu jest w Polsce młodą dyscypliną, z zaledwie 10-letnią tradycją. Nie ma oficjalnych zawodów, a w związku z tym, iż nie jest to dyscyplina olimpijska, nie ma również organizowanych kwalifikacji krajowych – informuje gminny koordynator ds. sportu Eugeniusz Wojtarowicz - Jedynie takie turnieje, jak ten zorganizowany w Koszycach Wielkich, są okazją do sprawdzenia się zawodników tej niszowej jeszcze dyscypliny, oraz są szansą na jej spopularyzowanie.

Więcej…

Bajkowo i kolorowo na Festiwalu Przedszkolaka w Zgłobicach

Drukuj PDF

Przy słonecznej pogodzie, barwnych występach i bajkowych zabawach upłynął zorganizowany w niedzielę, 30 września przy Szkole Podstawowej w Zgłobicach, Festiwal Przedszkolaka „Gala Talentów”.

Przedszkolaki z trzynastu gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zaprezentowały na scenie swoje zdolności. Były śpiewy pięknych piosenek, energiczne tańce oraz recytacje wierszy. Tą szeroką gamę talentów oceniali w jury ks. katecheta Tomasz Gomulec ze zgłobickiej parafii, z-cy wójta Elżbieta Chrząszcz i Sławomir Wojtasik, przewodnicząca rady gminy Wiesława Mitera oraz dyrektor zgłobickiego ośrodka wsparcia dziennego Danuta Warchoł. Niestety, mimo tak szacownego grona w jury, nie udało wyłonić się zwycięzcy. Wszyscy występujący dostali głos „na tak”, a tym samym ich talent został oceniony najwyższą notą.

Więcej…

Aktywni seniorzy w gminie Tarnów

Drukuj PDF

Co roku, 1 października, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Starszych czyli energicznych, uśmiechniętych, mądrych doświadczeniem, pełnych chęci do życia. To, iż te atrybuty nie są zarezerwowane jedynie dla młodych, udowadniają właśnie najstarsi mieszkańcy gminy Tarnów, którzy coraz aktywniej uczestniczą w życiu lokalnej społeczności. Spotkania Klubów Seniora, zabawy taneczne czy wycieczki, w tym ostatnio zorganizowana podróż na dawne kresy Rzeczypospolitej, to tylko nieliczne przykłady ich aktywności.

Do działających od lat Kół Seniorów w Tarnowcu i Błoniu, dołączyli ostatnio seniorzy ze Zbylitowskiej Góry. Podobne koło ma powstać w najbliższym czasie w Woli Rzędzińskiej, a w Domach Ludowych w Błoniu i Nowodworzu już utworzono ośrodek wsparcia dziennego, integrujący młodzież i osoby starsze. Dzięki tym inicjatywom mieszkańcy mają okazję do spotkań w miłej atmosferze, z rozmowami i śpiewem przy dobrym poczęstunku. W ramach spotkań Klubów Seniora, organizowane są dyskusje tematyczne z udziałem gości specjalnych, jak ostatnio w Zbylitowskiej Górze z wykładem historyka na temat przeszłości wsi. Lokalni artyści, należący do Kół Seniora wspierają je swoim talentem. Zofia Łach, poetka z Klubu Seniora w Tarnowcu, użyła swojego talentu do napisania „hymnu seniora”. O bieżących sprawach można w trakcie spotkań porozmawiać z gościnnie uczestniczącymi w nich, przedstawicielami samorządu gminnego. Seniorzy organizują również zabawy taneczne czy ogniska.

Więcej…

Walczymy z grypą - bezpłatne szczepienia dla mieszkańców gminy Tarnów

Drukuj PDF

 Walczymy z grypą - bezpłatne szczepienia dla mieszkańców gminy TarnówKażda osoba powyżej 65 roku życia, zameldowana na terenie gminy Tarnów, może bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie. Dzięki współpracy samorządu gminnego z placówkami medycznymi, już od końca września, szczepienia profilaktyczne przeciwko grypie prowadzą zgłobicki „CenterMed”, ośrodki zdrowia „Medicum” w Woli Rzędzińskiej i Nowodworzu, „Emka Med” w Koszycach Małych oraz tarnowskie centrum medyczne „Kol-Med”. Łącznie zaszczepionych zostanie blisko tysiąc dwieście osób.

Więcej…

Szkoła w Łękawce nadal promuje bezpieczeństwo

Drukuj PDF

W czwartek, 27 września Szkoła Podstawowa w Łękawce otrzymała certyfikat „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” za inicjatywy i działania w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Wręczenie certyfikatów szkołom, które – uczestnicząc w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa – zdobyły największą ilość punktów, miało miejsce w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Czynności tej dokonali: Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek oraz Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele szkół oraz Policji województwa małopolskiego. Szkołę z Łękawki reprezentowali: dyrektor Andrzej Muniak, szkolny koordynator projektu ZPB Dominika Jabłońska oraz uczennica kl. V - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Patrycja Skruch.

Więcej…

Organowa uczta muzyczna

Drukuj PDF

 Pierwszy koncert z cyklu „Zawadzkie Kontemplacje Muzyczne Artes Musicae”, jaki odbył się w niedzielę, 23 września w kościele św. Marcina Biskupa w Zawadzie, zgromadził niespodziewanie dużą liczbę słuchaczy.

Koncert muzyki organowej w wykonaniu Krystiana Rąpały rozpoczął się o 17:00, bezpośrednio po niedzielnej mszy świętej. Ci mieszkańcy, którzy przybyli bezpośrednio na koncert, oczekiwali na zakończenie niedzielnego nabożeństwa, przechadzając się po otoczeniu kościoła, którego zagospodarowanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu działań gminy środkami unijnymi w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jedną z konsekwencją modernizacji otoczenia kościoła stały się właśnie koncerty z cyklu „Zawadzkich Kontemplacji Muzycznych”.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.