Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Majowa Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W miniony wtorek, 30 maja odbyła się kolejna w tej kadencji sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Tematem obrad stały się finanse publiczne, gdyż gościem obrad była Agnieszka Budzik, Główny Księgowy Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów. W trakcie dyskusji radni poruszali tematy związane zarówno z finansowaniem wydarzeń kulturalnych na terenie gminy, jak i organizacją życia kulturalnego. Szeroką dyskusję wzbudziła też kwestia pozyskiwania funduszy unijnych na prowadzenie działalności kulturalnej na terenie gminy.

Więcej…

Gmina pozyskała fundusze na remont kapliczki w Porębie Radlnej

Drukuj PDF

Kapliczka w Porębie Radlnej zostanie wyremontowana dzięki pozyskaniu przez Gminę Tarnów funduszy z Województwa Małopolskiego w ramach tegorocznej edycji konkursu „Kapliczka Małopolski 2017”.

Kapliczka domkowa z Figurą Matki Bożej w Porębie Radlnej znajduje się na wzniesieniu przy bocznej drodze i jest wpisana do Gminnego Rejestru Zabytków. Ma ona typową dla obiektów budowanych w XIX i XX wieku w Małopolsce formę architektoniczną, jednak jej obecny wygląd został ukształtowany również w skutek remontów, które zniekształciły pierwotną formę kapliczki. Wewnątrz niej znajduje się ołtarzyk z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem, pochodzącą z feretronu ze starego kościoła parafialnego.

Więcej…

Gmina Tarnów kwitnie!

Drukuj PDF

Nie w przenośni, ale dosłownie zakwitła w ostatnich dniach Gmina Tarnów. Tysiące kolorowych kwiatów, przede wszystkim aksamitek, pojawiły się wzdłuż głównych ulic i na placach użyteczności publicznej. To już kolejny rok, kiedy gmina w okresie wiosennym sadzi na swoim terenie tysiące tych wdzięcznych kwiatów. Warto dodać, iż kwiaty zasadzili pracownicy Urzędu Gminy Tarnów.

Więcej…

Informacja

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie – Zielony Pierścień Tarnowa działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu:

budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej (OGŁOSZENIE O NABORZE 2/2017)

budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej (OGŁOSZENIE O NABORZE 3/2017)

zachowania dziedzictwa lokalnego (OGŁOSZENIE O NABORZE 4/2017)

Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Jednogłośnie zagłosowali radni, udzielając Wójtowi Gminy Tarnów Grzegorzowi Koziołowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 r. Uchwała w sprawie udzielenia absolutorium włodarzowi naszej gminy, była najważniejszą z podjętych w trakcie XXX Sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się w dniu 24 maja, w Domu Ludowym w Radlnej.

Więcej…

Wiosna z Książką

Drukuj PDF

We wtorek, 23 maja w Ośrodku Jeździeckim „Roleski Ranch” odbył się finał III Gminnego Konkursu Czytelniczego „Wiosna z książką”, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zgłobicach oraz Szkołę Podstawową w Zbylitowskiej Górze. Tematem konkursowych zmagań był „koń w literaturze dziecięcej i młodzieżowej”. W rywalizacji udział wzięli uczniowie  szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Więcej…

W Urzędzie Gminy Tarnów zapłacisz już kartą

Drukuj PDF

Od dziś wszelkie płatności w Urzędzie Gminy Tarnów można regulować kartą płatniczą. Nadal trzeba będzie podejść do kasy, ale nie trzeba będzie już nosić przy sobie gotówki. Mieszkaniec musi jednak wcześniej poinformować kasjera o chęci płatności kartą - jest to konieczne dla właściwego zaksięgowania wpłaty.

Terminal płatniczy zainstalowano przez przystąpienie Urzędu Gminy do projektu Ministerstwa Rozwoju oraz Krajowej Izbą Rozliczeniowej, którzy uruchomili Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Jednym z działań tego programu jest właśnie wprowadzenie możliwości płacenia kartą i telefonem w urzędach (tzw. BLIK). Płatności te będą dokonywane przez terminale płatnicze POS, takie same jak w sklepach. Ważne, że urząd przez najbliższe 3 lata nie będzie z tego tytułu ponosił żadnych opłat. Również dla mieszkańców płatność kartą nie będzie związana z żadnymi dodatkowymi kosztami.

- Umożliwienie dokonywania płatności bezgotówkowo w naszym urzędzie z pewnością ułatwi załatwianie spraw interesantom, gdyż to sami mieszkańcy zgłaszali taką potrzebę. Dlatego dostosowanie się do nowoczesnych rozwiązań było tylko kwestią czasu – mówi Skarbnik Gminy Tarnów Irena Podraza.

„Piękna służba, która jest ciężką pracą” – Gminny Dzień Strażaka

Drukuj PDF

Uroczystą Mszą świętą w kościele parafialnym w Porębie Radlnej, rozpoczęły się w minioną sobotę, 20 maja, Gminne Obchody Dnia Strażaka. Udział w uroczystościach wzięły wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Tarnów, władze samorządowe, przybyli goście oraz mieszkańcy.

Po Mszy św., przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP z Woli Rzędzińskiej, strażacy w uroczystym przemarszu udali się na plac obok remizy OSP w Porębie Radlnej, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Po powitaniu przybyłych przez prowadzących Annę Pieczarkę i Eugeniusza Wojtarowicza, dowódca uroczystości Druh Daniel Gniewek dał komendę do przeglądu pododdziałów.

Więcej…

XII Gminne Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W ubiegły piątek, 19 maja odbyły się XII Gminne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Tarnów. Młodzi pływacy, których do rywalizacji zgłosiło się blisko 150, zmagali się na basenie TOSiR w Tarnowie – Mościcach.

Zawody zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe, rozegrane na różnych dystansach. Obowiązywał styl dowolny. Najmłodsza kategoria „Skrzat”, została rozegrana na dystansie 12,5 m, i uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych klas I – III. Rywalizacja uczniów klas IV – VI to kategoria „Młodzik”, zaś najstarszą kategorią „Junior” byli gimnazjaliści. W „Młodziku” i „Juniorze” uczestnicy pływali na długości 25 m.

Więcej…

Wymień piec na nowy: Od maja audytorzy energetyczni wyruszyli w teren

Drukuj PDF

Audytorzy energetycznych już wkrótce pojawią się u osób, które złożyły deklarację udziału w programie pozwalającym uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca na nowy. Audytorzy rozpoczną prace na terenie naszej gminy już w maju. O terminach swoich wizyt będą informowali telefonicznie.

Więcej…

Święto Kominiarzy

Drukuj PDF

W dniu wczorajszym, 17 maja kominiarze z całej Polski obchodzili w Tarnowie swoje święto. Udział w Święcie Kominiarzy wziął wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Uroczystości rozpoczął przemarsz Kominiarzy w galowych, charakterystycznych strojach ulicami miasta do tarnowskiej katedry, w której Biskup Andrzej Jeż odprawił mszę św. Następnie na rynku odbyła się część oficjalna. Zgromadzonych powitał prezes Krajowej Izby Kominiarzy oddział Tarnów Wiesław Zabawa, mieszkaniec Zawady. W trakcie wydarzenia odbyło się również wręczenie nagród za konkurs plastyczny kierowany do dzieci najmłodszych klas szkół podstawowych oraz przedszkoli, które prowadziła radna Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka. Jedną z wyróżnionych przez jury prac była wykonana przez uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łękawce Laura Łabno.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.