Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Kultura z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego

Drukuj PDF

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów pozyskało wsparcie finansowe na organizację dwóch wydarzeń kulturalnych na terenie gminy Tarnów. Fundusze pochodzą z budżetu Województwa Małopolskiego, w ramach konkursu „Mecenat Małopolski”. – W tegorocznej edycji konkursu przeznaczyliśmy blisko 2,1 miliona złotych na dofinansowanie wydarzeń kulturalnych w Małopolsce. Na konkurs wpłynęło ponad 500 ofert, a dofinansowanie udało się uzyskać niecałej połowie z nich – mówi Anna Pieczarka, Radna Województwa Małopolskiego.

Więcej…

Eko – konkurs w przedszkolu w Tarnowcu.

Drukuj PDF

W Niepublicznym Przedszkolu w Tarnowcu, już po raz szósty odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny. Miał on miejsce 20 kwietnia, kiedy to spotkali się mali ekolodzy z gminnych przedszkoli.

Konkurs obejmował twórczość plastyczną, tak więc część przedszkolaków przybyła po odbiór nagród za piękne prace wykonane na temat „ Sekretne życie drzew”. Młodzi twórcy wykazali się pomysłowością i wiedzą przyrodniczą. Powstały ciekawe prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Jury szczególnie doceniło przestrzenną makietę swoistego ekosystemu z drzewem w roli głównej, przyznając jej pierwsze miejsce dla Karoliny Knapik z Niepublicznego Przedszkola „Kraina Marzeń” w Zgłobicach. Pozostałe prace prezentowały równie wysoki poziom. Drugie miejsce powędrowało do Anety Kozioł z Publicznego Przedszkola w Woli Rzędzińskiej, a trzecie do Julii Marszałkiewicz ze Szkoły Podstawowej z Poręby Radlnej. Zwycięzcy odebrali z rąk zastępcy wójta gminy Tarnów Sławomira Wojtasika dyplomy oraz nagrody.

Więcej…

Informacja dot. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów informuje, że w dniu 13 kwietnia 2017 roku została wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Przełożenie drogi krajowej nr 73 odcinek: Węzeł Krzyż w ciągu autostrady A4 Kraków – Tarnów oraz węzła Lwowska w Tarnowie w ciągu drogi krajowy nr 4 Kraków – Tarnów” dla wariantu III (tzw. wschodnia obwodnica Tarnowa).

Z treścią decyzji można się zapoznać pod poniższym adresem:

http://bip.krakow.rdos.gov.pl/obwieszczenie-regionalnego-dyrektora-ochrony-srodowiska-w-krakowie-z-dnia-13-kwietnia-2017-znak-st-i-4210-5-2013-2017-ji

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów zawiadamia mieszkańców o wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie, która będzie przeprowadzona w dniach od 22 do 30 kwietnia 2017 r.

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie. Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

Więcej…

Życzenia

Drukuj PDF

Nowy numer „Nowin Tarnowskiej Gminy” z prezentami dla czytelników

Drukuj PDF

Ukazał się pierwszy w tym roku numer „Nowin Tarnowskiej Gminy”, samorządowego kwartalnika, roznoszonego przez pracowników urzędu do każdego domostwa na terenie Gminy Tarnów.

Wraz z gazetą, w ręce czytelników oddajemy dwa prezenty. Pierwszym z nich jest kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Tarnów na 2017 rok. Zapraszamy do zapoznania się z datami poszczególnych z nich, gdyż na mieszkańców czekają zarówno koncerty gwiazd, znane i lubiane festyny rodzinne, jak i cały szereg innych, ciekawych wydarzeń.

Drugim z prezentów jest funkcjonalna podkładka chroniąca domowe powierzchnie przed gorącymi naczyniami. Warto dodać, że podkładki nie są kupionym gadżetem, a zostały uszyte przez pracowników Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów.

Więcej…

„Kartka świąteczna – Wielkanoc 2017”

Drukuj PDF

Dnia 12 kwietnia, w Zespole Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich odbyło się wręczenie nagród w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym  „Kartka Świąteczna – Wielkanoc 2017”. Organizatorzy, Zespół Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich oraz Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprosili do uczestnictwa uczniów klas I-III, którzy uczęszczają do świetlic szkolnych. Każdy z uczestników, a było ich ponad 120, wykonał kartkę świąteczną w formacie  A5. Z prac jury wybrało te najpiękniejsze, które zostały docenione nagrodami i dyplomami.

Więcej…

Gmina Tarnów z Kumotrami na korowodzie z palmami w Krakowie

Drukuj PDF

Barwny korowód z palmami wielkanocnymi przeszedł w niedzielę palmową ulicami Krakowa. Trasa wiodła spod Barbakanu pod kościółek św. Wojciecha, gdzie poświęcono palmy. Korowód składał się z przedstawicieli grup i zespołów folklorystycznych z terenu całej Małopolski.

Gminę Tarnów w trakcie wydarzenia reprezentował zespół folklorystyczny KUMOTRY, którego członkami są mieszkańcy naszej gminy. Zespół wykonał także na krakowskim Rynku Głównym program artystyczny, prezentujący nasze regionalne śpiewy i tańce.

Więcej…

Blisko 750 tysięcy unijnych pieniędzy dla szkół z gminy Tarnów

Drukuj PDF

Łącznie blisko 750 tysięcy unijnego dofinansowania udało się uzyskać dwóm szkołom w gminie Tarnów: Szkole Podstawowej w Porębie Radlnej oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Łękawce. Fundusze zostały pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 – 2020 i pozwolą na zorganizowanie zajęć pozalekcyjnych dla uczniów, a także zakup sprzętu i wyposażenia.

Dzięki wnioskowi złożonemu przez Gminę Tarnów Szkoła Podstawowa w Porębie Radlnej otrzyma ponad 380 tysięcy złotych na dofinansowanie projektu „Prosto do wiedzy”. W jego ramach uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach rozwijających zdolności informatyczne, matematyczne i przyrodnicze. Szkoła zyska również wyposażenie, pomoce dydaktyczne jak „magiczny dywan” wraz z oprogramowaniem oraz nowoczesny sprzęt niezbędne do prowadzenia zajęć w pracowniach matematycznej i biologicznej. Laboratorium chemiczne będzie to ciekawa propozycja dla uczniów starszych, a wyposażenie sali przyrodniczej zawiera m.in. mikroskopy czy stację meteorologiczną, dzięki której dzieci będą mogły w terenie wykonywać pomiary. – Bardzo cieszymy się, że projekt został rozpatrzony pozytywnie i już wkrótce uczniowie naszej szkoły będą mogli poszerzać swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania na nowoczesnym sprzęcie. Pomoce naukowe, takie jak tablice interaktywne czy szereg interesujących pomocy do pracy z dziećmi zyskają również nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej – mówi zadowolenia Dorota Puciłowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej.

Więcej…

Wymień piec na nowy: Audytorzy energetyczni wkrótce wyruszą w teren

Drukuj PDF

Wszyscy mieszkańcy naszej gminy, którzy złożyli deklarację udziału w projekcie pozwalającym uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca na nowy, mogą w najbliższych miesiącach spodziewać się wizyty audytora energetycznego. Urząd Marszałkowski, za pośrednictwem którego gmina będzie starała się o pieniądze na nowe piece z regionalnego programu operacyjnego, podpisał bowiem umowy z dwoma firmami, które będą wykonywać audyty. Warto dodać, że audyty będą bezpłatne. Szczegółowe harmonogramy wizyt będą dostępne wkrótce na stronie internetowej naszej gminy.

Więcej…

XXVII Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W piątek, 31 marca w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze odbyła się XXVII Sesja Rady Gminy Tarnów. Jednym z najważniejszych punktów obrad było podjęcie uchwały dostosowującej sieć szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, który będzie wprowadzony już od września 2017 jako realizacja ogólnokrajowej reformy edukacji.

Pierwszą z uchwał zatwierdzonych przez radnych w trakcie marcowej sesji było przyjęcie „Programu Opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt w Gminie Tarnów w 2017 r.”. Program określa zasady postępowania na terenie naszej gminy w odniesieniu do zwierząt bezdomnych, zwierząt rannych i martwych a także dzikich.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.