Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów w roku szkolnym 2017/2018

Drukuj PDF

We wtorek, 19 czerwca w Domu Ludowym w Nowodworzu, odbyła się ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów w roku szkolnym 2017/2018. Spotkanie rozpoczęła opiekun Rady – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zgłobicach – Ewa Sojat, która podziękowała radnym za pracę i zaangażowanie towarzyszące ich działaniom. Życzyła młodym dalszych sukcesów oraz możliwości rozwoju. Dyplomy i upominki, wręczone przez opiekun Rady oraz Dyrektora Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Adama Rybę, otrzymali wszyscy członkowie Rady.

Więcej…

Inauguracja Dni Pamięci Galicyjskich Żydów

Drukuj PDF

W czwartek, 14 czerwca, w lesie Buczyna na terenie Zbylitowskiej Góry, jak co roku rozpoczęły się Dni Pamięci Żydów Galicyjskich. Zainaugurowała je wspólna modlitwa duchownych katolickich i żydowskich w intencji tysięcy osób narodowości żydowskiej i polskiej, zamordowanych tutaj przez Niemców w latach 1939 - 1945.

Od początku okupacji do lasu Buczyna przywożono na rozstrzelanie grupy Polaków, przede wszystkim więźniów tarnowskiego gestapo, natomiast w dniach 11 - 18 czerwca 1942 roku, w czasie tak zwanej pierwszej likwidacji tarnowskiego getta, w czasie której zamordowano lub wywieziono do obozu zagłady około 20 tysięcy Żydów, las stał się miejscem kaźni około siedmiu tysięcy osób narodowości żydowskiej – zarówno mieszkańców przedwojennego Tarnowa jak i przywożonych do getta z innych rejonów Generalnej Guberni. Oprawcy szczególnie brutalne obeszli się z grupą około 800 żydowskich dzieci z tarnowskich sierocińców. Młodsze z nich mordowali, roztrzaskując ich główki o pnie pobliskich drzew.

Więcej…

Gmina Tarnów pozyskała dodatkowe środki finansowe na zakup aktywnych tablic dla szkół.

Drukuj PDF

Szkoły Podstawowe w Koszycach Wielkich, Porębie Radlnej, Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej II otrzymały środki finansowe, które pozwolą na zakup interaktywnych monitorów dotykowych. Pieniądze zostały przyznane szkołom po złożeniu przez Gminę Tarnów wniosków o udzielenie wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu - Aktywna tablica. Szkoły otrzymały po czternaście tysięcy złotych i za to zakupią po dwa interaktywne monitory dotykowe o przekątnej ekranu co najmniej 55 cali.

Interaktywne monitory dotykowe zaliczyć należy do innowacyjnych technologii stosowanych w nauczaniu w zakresie prezentowania danych na lekcjach. Te monitory są w pełni dotykowe, posiadają bardzo duże rozdzielczości i wyświetlają doskonałej jakości obraz, na który wpływu nie ma nawet padające światło. Wykonane są z wysokiej jakości komponentów, które łatwo można zintegrować z komputerami i systemami nagłośnienia.

Więcej…

Rusza „Dobry Start” dla każdego uczącego się dziecka. Elektroniczne składanie wniosków już od 1 lipca

Drukuj PDF

 

300 złotych – tyle wynosi świadczenie w ramach nowego rządowego programu „Dobry Start”, które już w tym roku trafi do każdego uczącego się dziecka. Co ważne, świadczenie będzie przyznawane bez względu na wysokość dochodów. Wsparciem zostanie objętych około 3,7 tysiąca uczniów z terenu Gminy Tarnów. Obsługą programu zajmują się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie, a wnioski w wersji elektronicznej będzie można składać już od 1 lipca.

Więcej…

Gminne Zakończenie Roku

Drukuj PDF

Zaproszenie

Drukuj PDF

Rodzinna Parafiada w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

W niedzielę, 17 czerwca w Woli Rzędzińskiej, odbył się XVII Festyn Rodzinny – Parafiada. Wydarzenie to, zorganizowane przez społeczność parafii Miłosierdzia Bożego oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, jak co roku zgromadziło całe rodziny, które niedzielne popołudnie postanowiły spędzić na dobrej zabawie w gronie najbliższych i sąsiadów.

Więcej…

Znalezisko na budowie remizy w Zgłobicach

Drukuj PDF

W trakcie prac ziemnych przy trwającej budowie nowej remizy OSP w Zgłobicach, natrafiono na podejrzany przedmiot, wyglądem przypominający niewybuch. Na miejsce natychmiast wezwani zostali policjanci z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód. Funkcjonariusze posiadający odpowiednie uprawnienia ocenili, iż stary przedmiot nie jest związany z militariami i jest niegroźny. Nie było potrzeby wzywania służb minerskich.

Więcej…

Seniorzy zwiedzili historyczne Wilno

Drukuj PDF

Modlitwa u stóp Matki Bożej Ostrobramskiej, sentymentalny spacer starówką czy poruszająca wizyta na polskim cmentarzu na Rossie. Niezwykłą podróż do bliskiego sercu Polaków Wilna odbyli w minionym tygodniu seniorzy z Klubów Seniora z terenu gminy Tarnów. Wyjazd zorganizowany przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów odbył się w dniach 7-9 czerwca.

Panno Święta, co Jasnej bronisz Częstochowy i w Ostrej świecisz Bramie! Wizytę w Wilnie, stolicy Litwy gminni seniorzy rozpoczęli od pokłonu złożonego Matce Bożej Ostrobramskiej, przed Jej Cudownym Ostrobramskim Obrazem zawierzając naszą Ojczyznę, jak i siebie samych. Tak jak ze wzruszeniem czyniły to i czynią całe pokolenia Polaków.

Więcej…

Nowy parking w centrum Jodłówki-Wałek już gotowy

Drukuj PDF

Mieszkańcy Jodłówki-Wałek mogą już korzystać z nowego, wygodnego i bezpiecznego parkingu w centrum wsi, w pobliżu kościoła parafialnego. Parking wykonano w technologii betonowej, dzięki czemu jego nawierzchnia jest nie tylko wytrzymała, ale też niezwykle estetyczna.

Prace objęły roboty ziemne, wykonanie podbudowy, studzienek ściekowych, krawężników oraz nawierzchni betonowej. Łączna powierzchnia parkingu to ponad 800 m2, co pozwala na wygodne zaparkowanie około czterdziestu samochodów.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.