Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

XII Gminny Konkurs poświęcony Papieżowi św. Janowi Pawłowi II

Drukuj PDF

Dnia 26 kwietnia 2017r. w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu poświęconego św. Janowi Pawłowi II, pod honorowym patronatem Biskupa Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej Andrzeja Jeża oraz Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „IDŹCIE I GŁOŚCIE W ŻYCIU I POSŁANNICTWIE ŚW. JANA PAWŁA II”. Konkurs obejmował trzy części: konkurs plastyczny, recytatorski oraz wiedzy. W zmaganiach wzięły udział zarówno dzieci przedszkolne (konkurs plastyczny), jak i uczniowie klas I-VI (konkurs plastyczny, wiedzy oraz recytatorski).

Więcej…

Recytowali wiersze Józefy Frysztakowej

Drukuj PDF

Dnia 11 maja 2017 roku, w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu, już po raz kolejny odbył się konkurs poświęcony naszej lokalnej poetce, Józefie Frysztakowej. Składał się on z dwóch kategorii: recytatorskiej oraz plastycznej. W trakcie Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefy Frysztakowej uczniowie gminnych szkół w poszczególnych kategoriach wiekowych recytowali wybrany wiersz poetki. Natomiast Gminny Konkurs Plastyczny polegał na namalowaniu obrazu do wybranego utworu Józefy Frysztakowej. Hasło konkursu malarskiego brzmiało „Majowy Tarnów”.

Więcej…

Gmina Tarnów tworzy Klaster Energii

Drukuj PDF

Dzięki utworzeniu Klastra Energii, Gmina Tarnów będzie miała szansę pozyskać kolejne fundusze zewnętrzne. Powstanie Klastrów Energii jest to inicjatywa Ministerstwa Energii, które  daje w ten sposób możliwość samorządom oraz innym jednostkom szansę finansowania projektów, służących poprawie lokalnego bezpieczeństwa energetycznego.

Zaproponowana przez Ministra Energii koncepcja klastrów adresowana jest do bardzo szerokiego wachlarza interesariuszy, których działania lub potrzeby powiązane są z energią elektryczną lub cieplną. W jego skład mogą wejść  przedsiębiorcy, samorząd, organizacje pozarządowe, świat nauki oraz mieszkańcy. Klastry energii mają przyczynić się do zapewnienia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, poprawy lokalnego środowiska naturalnego oraz zwiększenia konkurencyjności i efektywności ekonomicznej lokalnej gospodarki. I to właśnie w tych obszarach będzie możliwość pozyskania funduszy z Ministerstwa Energii.

Więcej…

Gminny Dzień Bibliotekarza

Drukuj PDF

Dnia 8 Maja pracownicy bibliotek publicznych oraz szkolnych z gminy Tarnów spotkali się w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Okazją był rozpoczynający się Tydzień Bibliotek oraz Dzień Bibliotekarza. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu, w tym Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł i Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, dyrektorzy szkół, a także przedstawiciele rynku wydawniczego.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów Anna Pieczarka, witając przybyłych gości. Następnie wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł złożył przybyłym życzenia z okazji ich święta. – W dobie wszechobecnych komputerów i internetu, nie wolno nam zapominać o książce. Bo to książka kształtuje umysł, uczy wyobraźni. Staramy się, by w gminie Tarnów o książce nie zapominać – mówił wójt.

Więcej…

Gminne Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja z IV Rajdem Rowerowym

Drukuj PDF

Gmina Tarnów zaprosiła mieszkańców na tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Woli Rzędzińskiej, gdzie poza tradycyjnymi obchodami patriotycznymi, odbyła się również uroczysta sesja Rady Gminy Tarnów, a po jej zakończeniu IV Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów”. Na starcie stanęło ponad czterystu uczestników.

Więcej…

„Polak mały z flagą” w gminnych przedszkolach

Drukuj PDF

W tygodniu poprzedzającym Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja, do gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zawitali przedstawiciele samorządu gminnego. Przeprowadzili oni wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy pogawędki patriotyczne o naszych barwach narodowych i najważniejszych świętach państwowych. Rozdali również wszystkim przedszkolakom biało – czerwone flagi. Najmłodsi przygotowali natomiast dla gości piękne, patriotyczne wierszyki i piosenki, które ochoczo śpiewały i recytowały. Zadziwiały również znajomością słów Hymnu Polski czy nazw polskich świąt narodowych.

Więcej…

„Lekcje patriotyzmu” w gminnych gimnazjach

Drukuj PDF

Jak co roku, w szkołach gimnazjalnych w Gminie Tarnów, odbyły się tak zwane lekcje patriotyzmu przeprowadzone przez wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła oraz dyrektora Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Adama Rybę. W ubiegłym tygodniu włodarz gminy gościł we wszystkich gminnych gimnazjach, gdzie opowiedział uczniom historię walki Polaków z komunizmem w okresie PRL.

W ramach tych nietypowych lekcji historii gimnazjaliści wysłuchali połączonego z multimedialną prezentacją wykładu ukazującego między innymi krwawe wydarzenia Powstania Poznańskiego 1956, walki toczone na wybrzeżu w 1970 roku, wizytę Jana Pawła II w Polsce w 1979 roku, powstanie „Solidarności”, represje stanu wojennego i obalenie komunizmu w Europie.

Więcej…

Mistrzowie Scratcha wybrani

Drukuj PDF

W czwartek, 27 kwietnia 2017 r. Niepubliczne Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze gościło uczestników Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy, którzy rywalizowali w II Gminnym Konkursie Informatycznym – Mistrz Kodowania Scratch dla klas 4-6.

Przypomnijmy, że scratch jest to interpretowany wizualny język programowania. Uczestnicy konkursu mieli więc niełatwe zadanie, gdyż celem ich pracy było zaprezentowanie własnoręcznie napisanej i zaprojektowanej aplikacji, która wykonuje trzykrotny rzut kostką do gry. Finaliści wykazali się niezwykłą pomysłowością i niemałymi zdolnościami plastycznymi a przede wszystkim umiejętnościami algorytmicznymi. Prace uczniów były oceniane min. pod kątem skomplikowania i przejrzystości kodu, odporności na błędy,  bezawaryjności działania. Ocenie podlegał również sposób prezentacji aplikacji przez autora.

Więcej…

Ogłoszenie o naborze nr 1/2017

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie- Zielony Pierścień Tarnowa  działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu: - rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, przez: rozwijanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

TREŚĆ OGŁOSZENIA

Poświęcenie kapliczki w Łękawce

Drukuj PDF

Odnowiona zabytkowa kapliczka pw. Najświętszego Serca Jezusa w Łękawce została w miniony poniedziałek, 1 maja poświęcona. Poświęcenia, w trakcie nabożeństwa majowego, dokonał proboszcz miejscowej parafii, ks. Czesław Bachula. Na wspólnej modlitwie licznie zgromadzili się mieszkańcy Łękawki oraz przedstawiciele samorządu.

Kapliczka w Łękawce znajduje się w pobliżu drogi wojewódzkiej. Ufundowana została około 1900 roku przez Józefa Kozioła, z rodziny obecnego właściciela. – Bardzo się cieszymy, że nasza kapliczka została odnowiona. My z moją rodziną od zawsze dbaliśmy o tą kapliczkę, która ciągle była niszczona i trzeba było naprawiać. Dbaliśmy też o wygląd w środku. Ale nigdy nie wyglądała tak pięknie jak dziś – mówi Stanisław Gajek, mieszkaniec Łękawki.

Więcej…

XXVIII Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Przyznanie honorowego obywatelstwa gminy Tarnów Stanisławowi Petlicowi, przyjęcie Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Tarnów na lata 2016 – 2022, a także podjęcie uchwały łączącej samorządowe instytucje kultury: Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów oraz Gminną Bibliotekę Publiczną Gminy Tarnów – to najważniejsze ustalenia, które podjęli radni w trakcie XXVIII  Sesji Rady Gminy Tarnów. Sesja odbyła się w dniu 26 kwietnia, w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

W trakcie obrad, radni zdecydowali, by po raz czwarty w historii przyznać tytuł Honorowego Obywatela Gminy Tarnów. Wniosek, o przyznanie tytułu skierowała do Kapituły Honorowego Obywatelstwa grupa radnych gminnych. Zarekomendowali, by ten zaszczytny tytuł przyznać Stanisławowi Petlicowi z Tarnowca.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.