Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

XV GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKOLNYCH

Drukuj PDF

28 marca w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze odbył się Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych „Spotkanie z Melpomeną”. W tej, już XV edycji Przeglądu, udział wzięły zespoły teatralne z gminnych szkół podstawowych. Prezentowane przedstawienia promowały takie wartości jak: zdrowe odżywianie, korzyści płynące z obcowania z książką, umiejętne korzystanie z Internetu oraz kulturę i uprzejmość zachowania wobec innych.

Jury doceniło popisy aktorskie uczniów przyznając nagrody w kategoriach: „gra aktorska” oraz „oprawa sceniczna sztuki” dla grupy ze Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej, „wartości wychowawcze” dla Szkoły Podstawowej w Zgłobicach, „talent aktorski” Sebastianowi Miłkowskiemu - uczniowi Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze.

Uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki oraz dyplomy.

Więcej…

Trwa sprzątanie poboczy, dróg i chodników

Drukuj PDF

Trwa sprzątanie poboczy, dróg i chodników w gminie Tarnów. Po okresie zimowym na ulicach i chodnikach nagromadziła się duża ilość różnego rodzaju zanieczyszczeń m.in. piasku, błota, zeschłych liści itp. Wszystkie są więc stopniowo usuwane i z powierzchni ulic, poboczy i chodników. Prace są czasochłonne, a wykonują pracownicy interwencyjni, zatrudnieni dzięki współpracy Gminy Tarnów z Powiatowym Urzędem Pracy.

Sprzątanie odbywa się stopniowo w gminnych miejscowościach, w pierwszej kolejności na głównych ulicach. Niestety pracownicy nie są w stanie dotrzeć do wszystkich dróg i chodników, a sprzątanie z pewnością rozłoży się w czasie.

- Apelujemy do mieszkańców, by wsparli działania samorządu i w wiosennym okresie zadbali o estetykę otoczenia przy swojej nieruchomości: chodnik, pobocze czy drogę. Wszyscy jesteśmy gospodarzami i zdecydowanie lepiej będzie się nam się mieszkało w czystym i zadbanym otoczeniu – mówi Grzegorz Kozioł wójt gminy Tarnów.

Gmina Tarnów rozkwitła krokusami

Drukuj PDF

Do gminy Tarnów wkroczyła wiosna. Na placach, skwerach i przy tzw. pasach drogowych rozkwitły setki krokusów, które jednoznacznie kojarzą nam się z tymi najpiękniejszymi w roku miesiącami. By podziwiać te wdzięczne oznaki wiosny, wystarczy spacer po naszych gminnych miejscowościach.

Sadzonki krokusów w gminie Tarnów posadzili jesienią pracownicy interwencyjni. Widać je teraz, kiedy rozkwitły po kilku dniach wiosennej pogody.

Więcej…

Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł w finale ogólnopolskiego konkursu TVP na Wójta Roku 2016

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu na „Wójta Roku 2016” organizowanego przez Telewizję Polską pod patronatem Prezydenta RP oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Włodarz gminy Tarnów jest jedynym reprezentantem województwa małopolskiego wśród finalistów.

Kapituła konkursu "Wójt roku 2016" z grona zgłoszonych kandydatów wybrała finałową dziesiątkę. Do finału zostali zakwalifikowani wójtowie z całej Polski, którzy w poprzednim roku wykazali się największymi osiągnięciami w pracy na rzecz swojej gminy. Warto zauważyć, że w Polsce funkcjonuje 1559 gmin wiejskich, a więc znalezienie się w dziesiątce laureatów jest ogromnym wyróżnieniem.

Spośród finalistów, głosami widzów, wyłoniony zostanie zwycięzca konkursu "Wójt roku 2016". Sylwetki wójtów prezentowane są na antenie Programu 1 TVP od 20 marca do 31 marca. W tym samym czasie prowadzone jest także głosowanie widzów w systemie SMS.

Na Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła głosować można poprzez wysłanie sms-a o treści 6 pod numer telefonu 7150 (koszt 1,23 zł).

Więcej…

Zapraszamy na spotkanie rewitalizacyjne

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów zaprasza mieszkańców, przedsiębiorców,   organizacje pozarządowe, instytucje i wszystkich zainteresowanych  opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji  na kolejne otwarte spotkanie, podczas którego odbędzie się dyskusja nad  projektem opracowanego Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Tarnów na lata 2016 - 2022.

Spotkanie odbędzie się  w Urzędzie Gminy Tarnów, 33-100 Tarnów  ul. Krakowska 19,  sala 207 II p. w dniu 30-03-2017 r. /czwartek/ godz. 15:30

GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI DLA GMINY TARNÓW NA LATA 2016 -2022

Pozyskaj dotację na rozwój firmy - konsultacje dla przedsiębiorców

Drukuj PDF

Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa wkrótce rozpocznie nabór wniosków o przyznanie pomocy w zakresie  - rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną LSR, przez: dotacje na rozwijanie działalności gospodarczej, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Aby przybliżyć zakres  planowanego naboru, warunki i możliwości planowanego wsparcia, zapraszamy do udziału w bezpłatnych, indywidualnych konsultacjach, które odbędą się w dniu 03.04.2017 r. (poniedziałek) w godz. 13.00-15.00  w sali narad nr 207 na drugim piętrze w Urzędzie Gminy Tarnów, przy ul. Krakowskiej 19 w Tarnowie.

Z uwagi na charakter spotkania (indywidulane konsultacje) prosimy o wcześniejsze potwierdzenie udziału, telefonicznie: 146326345, emailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia, Skrzyszów 335 A, 33-156 Skrzyszów.

Tu gdzie płacisz podatki – lepiej mieszkasz!

Drukuj PDF

Gmina Tarnów stale pięknieje, rozwija się, podnosi się komfort zamieszkiwania. Prowadzone przez samorząd gminny działania, w tym inwestycyjne, poprawiają jakość życia mieszkańców.

Jak można się domyślić, powyższe działania wymagają olbrzymich nakładów finansowych. Samorząd stara się aktywnie pozyskiwać środki zewnętrzne, jednak to dochody gminy stanowią najważniejszą część jej budżetu. A z kolei znaczną część budżetu stanowią wpływy z podatku PIT, płaconego przez jej mieszkańców.

W 2017 roku prognozowane wpływy z podatku PIT stanowią 23 % budżetu naszej gminy, tj. 19 milionów 836 tysięcy. W porównaniu do ubiegłego roku jest to kwota wyższa o ponad 2 miliony.

Więcej…

DOFINANSOWANIE

Drukuj PDF

Więcej…

IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego „You’re Simply the best”

Drukuj PDF

W dniu 27 lutego w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jodłówce-Wałkach odbył się IV Gminny Konkurs Języka Angielskiego „You’re Simply the best”. W konkursie wzięło udział 17 uczniów ze szkół podstawowych Gminy Tarnów. Konkurs składał się z dwóch części: pierwsza obejmowała zagadnienia gramatyczno-leksykalne oraz funkcje językowe wykraczające poza podstawę programową, druga to test wiedzy o Kanadzie oraz reading (czytanie ze zrozumieniem) fragmentu „Sherlock Holmes, Short Stories”.

Więcej…

Emocje narciarskie o Puchar Wójta Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Piękna, słoneczna pogoda i dobre warunki na stoku powitały uczestników Zawodów w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów, które odbyły się w piątek, 3 marca w Stacji Narciarskiej „Słotwiny” w Krynicy. Na jego starcie stanęło ponad 100 uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych z terenu gminy Tarnów, którzy już od godzin porannych rozgrzewali się w trakcie treningu na stoku narciarskim, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

Właściwa rywalizacja, która odbyła się w narciarstwie alpejskim - slalomie gigancie, wzbudziła spore emocje. Zjeżdżano na specjalnie przygotowanej na tę okazję trasie, usytuowanej tuż obok stoku. Zawodnicy konkurowali w dwóch kategoriach – zjeździe na nartach i snowboardzie. Zwycięzców pamiątkowymi medalami udekorował wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Zebrania wiejskie – harmonogram

Drukuj PDF

W najbliższych tygodniach, we wszystkich sołectwach gminy Tarnów odbędą się zebrania wiejskie. W ich trakcie przedstawione będą sprawozdania z działalności sołectw, informacje o działalności Rad Sołeckich oraz o wykorzystaniu środków pozostających do dyspozycji sołectw, a także plany na rok 2017. Spotkania odbędą się od dnia 9 lutego do 21 marca zgodnie z poniższym harmonogramem.

Data Godz. Sołectwo Miejsce
9 lutego (czwartek) 17.00 Nowodworze Dom Ludowy
10 lutego (piątek) 18.00 Łękawka Niepubliczna Szkoła Podstawowa
13 lutego (poniedziałek) 17.00 Poręba Radlna Remiza OSP
23 lutego (czwartek) 17.00 Błonie Dom Ludowy
27 lutego (poniedziałek) 18.00 Koszyce Małe Niepubliczna Szkoła Podstawowa
28 lutego (wtorek) 17.00 Tarnowiec Zespół Szkół Publicznych
2 marca (czwartek) 17.00 Koszyce Wielkie Zespół Szkół Publicznych
6 marca (poniedziałek) 17.00 Zawada Szkoła Podstawowa
7 marca (wtorek) 17.00 Zgłobice Szkoła Podstawowa
9 marca (czwartek) 18.00 Wola Rzędzińska - Sołectwo nr 2 Zespół Szkół Publicznych
13 marca (poniedziałek) 17.00 Biała Remiza OSP
14 marca (wtorek) 17.00 Wola Rzędzińska - Sołectwo nr 1 Szkoła Podstawowa nr 1
16 marca (czwartek) 17.00 Jodłówka - Wałki Niepubliczna Szkoła Podstawowa
20 marca (poniedziałek) 17.00 Radlna Dom Wielofunkcyjny
21 marca (wtorek) 18.00 Zbylitowska Góra Dom Ludowy

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.