Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

System Osłony Przeciwosuwiskowej - spotkanie informacyjne

Drukuj PDF

Urząd Gminy Tarnów zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące osuwisk występujących na terenie Gminy Tarnów. Spotkanie odbędzie się w Domu Ludowym w Zbylitowskiej Górze w dniu 14 grudnia 2018 r.:
- w godz. 12.00 – 13.00 omówienie osuwisk występujących na terenie Gminy Tarnów
- w godz. 14.00 – 16.00 omówienie wybranych osuwisk występujących na terenie Zbylitowskiej Góry

Andrzejki integracyjne 2018 w Szkole Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

Tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej stała się coroczna organizacja integracyjnej zabawy andrzejkowej, która w tym roku odbyła się 29 listopada 2018 roku w budynku szkoły. Już po raz 18. wzięli w niej udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej przy firmie „Tarel”, dzieci i młodzież ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Pomocna dłoń” oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zbylitowskiej Górze. Celem podejmowanych działań jest przełamywanie barier uczniów w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, które żyją obok nas i chcą być traktowane normalnie – bez nadmiernej opieki i litości w myśl zasady, że  każdy człowiek, bez względu na swoje wady, ułomności, ma prawo żyć, bawić się, kochać i realizować swoje marzenia.

Więcej…

Spotkania andrzejkowe seniorów

Drukuj PDF

W Domu Ludowym w Radlnej w dniach 26–28 listopada blisko 500 seniorów wzięło udział w spotkaniach andrzejkowych. Członkowie wszystkich Klubów Seniora z terenu gminy Tarnów wspólnie spędzili ten czas na wróżbach, tańcach i śpiewach, gdyż jest to przecież ostatnia okazja do zabawy przed rozpoczynającym się adwentem.

W spotkaniach uczestniczyli też gminny koordynator ds. seniorów Maria Ostrowska, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, zastępca Sławomir Wojtasik, radni gminni oraz sołtysi. Wśród gości nie zabrakło również Anny Pieczarki – obecnego Członka Zarządu Województwa Małopolskiego. Seniorzy mieli także okazję do rozmów z zastępcą kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beatą Witkowską na temat powstającego Domu Dziennego Pobytu Senior+ w Nowodworzu.

Więcej…

Gmina Tarnów wygrała w sądzie. Motodrom w Zbylitowskiej Górze będzie zlikwidowany.

Drukuj PDF

Gmina wygrała w sądzie I instancji proces w sprawie toru samochodowego w Zbylitowskiej Górze. Sąd Rejonowy w Tarnowie wydał wyrok, w którym oddalił powództwo właścicielki toru o uznanie rozwiązania umowy dzierżawy za bezskuteczne. Jednocześnie nakazano wydanie nieruchomości, na której znajduje się tzw. „motodrom” właścicielowi, czyli Gminie Tarnów. Co więcej, właścicielka toru musi zapłacić wynagrodzenie Gminie Tarnów za bezumowne użytkowanie nieruchomości oraz została obciążona kosztami postępowania sądowego.

- Nasza determinacja w uregulowaniu prawnym sprawy toru w Zbylitowskiej Górze się opłaciła. Sąd przychylił się do naszego stanowiska, stwierdzając skuteczność wypowiedzenia umowy. Mamy nadzieję,  że gdy wyrok się uprawomocni, będziemy mogli przystąpić do odbioru nieruchomości – komentuje wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Rejestracja Kół Gospodyń Wiejskich

Drukuj PDF

Z dniem 29 listopada weszła w życie Ustawa o kołach gospodyń wiejskich. Zgodnie z nią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzić będzie Krajowy Rejestr Kół Gospodyń Wiejskich. Biura powiatowe ARiMR zapraszają wszystkich zainteresowanych możliwością założenia koła oraz ubiegania się o pomoc finansową na konsultacje, które odbędą się w sobotę 1 grudnia, w godz. 9.00-14.00. Koła gotowe do rejestracji będą mogły skorzystać także z tej możliwości.

Więcej…

Dofinansowanie Ministra Sportu i Turystyki na budowę stadionu piłkarskiego w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

W Woli Rzędzińskiej powstaje nowoczesny stadion piłkarski, na który udało się pozyskać duże dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Przypomnijmy, że już 29 września podczas spotkania Ministra Witolda Bańko z wójtem gminy Tarnów Grzegorzem Koziołem miały miejsce pierwsze rozmowy na temat wsparcia tej inwestycji oraz kilku innych dotyczących powiększenia bazy sportowej na terenie gminy. Minister wyraził zadowolenie z podejmowanych inicjatyw oraz planowany obiekt sportowy ocenił jako wzorcowy, służący wszystkim mieszkańcom gminy Tarnów. Obietnice złożone we wrześniu zostały spełnione, obecnie gmina Tarnów jest już po podpisaniu umowy z Ministrem Sportu i Turystki w ramach „Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej” o dofinansowanie do budowy stadionu. Otrzymana kwota dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej to aż 1 156 800 zł przy wkładzie własnym gminy w wysokości 3 636 847 zł.

Więcej…

Pożar kamienicy w Koszycach Małych

Drukuj PDF

W sobotę, w Koszycach Małych ok. 18.30, sześć rodzin straciło swoje mieszkania i większość dobytku w pożarze zamieszkiwanego przez nich starego budynku należącego do sióstr zakonnych urszulanek.

Miejscowa jednostka OSP Koszyce Małe została zaalarmowana jako pierwsza, następnie szybko dojechały 3 zastępy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, OSP Zgłobice i OSP Koszyce Wielkie, łącznie w akcji brało udział 35 strażaków, policja oraz pogotowie. Przed przybyciem strażaków z mieszkań zdążyło ewakuować się 5 osób, w budynku pozostały 4, którym pomogli ratownicy straży pożarnej. Do szpitala trafiła jedna osoba na obserwację ze względu na swój stan zdrowia i przebywanie w zadymionym pomieszczeniu. Akcja pożarnicza została zakończona ok. 22.00.

Mieszkańcy przeżyli traumę. Ich mieszkania, jeśli nie spalone, zostały zalane, gdyż podczas pożaru doszło do przepalenia rury, która z jednej strony ograniczyła rozprzestrzeniający się ogień, z drugiej zalała pozostałe pomieszczenia. Spaleniu uległa część  konstrukcji stropu. Według wstępnych oględzin budynek nie nadaje się już do użytku, jedynie do wyburzenia.

Więcej…

Publikacja o st. sierż. Aleksandrze Furmańskim już niedługo będzie dostępna!

Drukuj PDF

Na początku grudnia ukaże się publikacja dr Agnieszki Przewłoki „Aleksander Furmański (1904–1975) »Grom«, »Powała« – patriota, żołnierz i obywatel”, będąca pierwszym pełnym opracowaniem biografii Aleksandra Furmańskiego, żołnierza Wojska Polskiego II RP, Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Ten mieszkaniec Woli Rzędzińskiej stał się żywą legendą Żołnierza Niezłomnego, lokalna społeczność wspomina go jako dobrego sąsiada, który całe swoje życie poświęcił Ojczyźnie.

Publikacja opatrzona bogatym materiałem źródłowym, oparta na obszernej bibliografii stanowi istotny wkład w badania historii regionalnej, cennej zwłaszcza dla mieszkańców gminy Tarnów. Powinna więc stać się ona obowiązkową lekturą nie tylko dla ludzi starszych, pamiętających Aleksandra Furmańskiego, lecz także dla młodych, przez których postać i historia życia st. sierż. Furmańskiego powinna zostać należycie poznana, tym bardziej iż jest to bohater wywodzący się z regionu, który sami zamieszkują.

Więcej…

Grzegorz Kozioł złożył ślubowanie na Wójta Gminy Tarnów na kolejne pięć lat

Drukuj PDF

„Obejmując urząd wójta gminy, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Tak mi dopomóż Bóg.” – tymi słowami Grzegorz Kozioł, wybrany ponownie w wyborach samorządowych 21 października na Wójta Gminy Tarnów złożył ślubowanie. Wydarzenie odbyło się w trakcie pierwszej sesji Rady Gminy Tarnów. Tym samym Grzegorz Kozioł objął urząd Wójta Gminy Tarnów na lata 2018-2023. - Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych, dokonując wyboru Wójta i Rady Gminy Tarnów na kolejną kadencję. Dziękuję za oddane na mnie głosy i ponowne obdarzenie mnie zaufaniem – mówi wójt Grzegorz Kozioł – Będę działał efektywnie, unikając podziałów i szukając wyłącznie tego, co nas łączy. Deklaruję, że będę reprezentantem wszystkich mieszkańców, niezależnie od poglądów. Zadbam o równomierny rozwój każdej naszej gminnej miejscowości – dodaje wójt.

Gmina Tarnów mocna w województwie i powiecie. Anna Pieczarka Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego!

Drukuj PDF

Anna Pieczarka, mieszkanka Koszyc Wielkich, dotychczasowa Radna Województwa i dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów teraz będzie rządzić Małopolską. Została bowiem Członkiem Zarządu Województwa Małopolskiego. Wyboru Anny Pieczarki na tą jedną z najważniejszych funkcji w naszym województwie dokonali radni w trakcie pierwszej sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego. – Serdecznie gratuluję Pani Marszałek wyboru na tą funkcję i życzę wielu sukcesów. Jest to wyróżnienie i duża szansa dla naszej gminy. Liczymy na owocną współpracę – mówi Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera. Dodajmy, że Anna Pieczarka w październikowych wyborach samorządowych zdobyła rekordowy wynik blisko 73 tysięcy głosów, a tylko w naszej gminie ponad 5 tysięcy głosów.

Gmina Tarnów zyskała również mocną reprezentację w Powiecie Tarnowskim. Tomasz Stelmach został etatowym Członkiem Zarządu Powiatu Tarnowskiego, natomiast Mariusz Tyrka Członkiem Zarządu Powiatu Tarnowskiego.

Więcej…

Pierwsza Sesja Rady Gminy Tarnów. Nowi Radni złożyli ślubowanie, Wiesława Mitera przewodniczącą

Drukuj PDF

Dwudziestu jeden Radnych Gminy Tarnów, wybranych 21 października w trakcie wyborów samorządowych, złożyło ślubowanie podczas pierwszej sesji Rady Gminy Tarnów w kadencji 2018-2023. Sesję otworzył najstarszy z radnych, Stanisław Sarad. Oprócz nowo wybranych radnych, w posiedzeniu wzięli udział również m.in.  Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka oraz Członek Zarząd Powiatu Tarnowskiego Mariusz Tyrka.

Następnie przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Aneta Błyskal wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze, po czym każdy z nich złożył ślubowanie. Po ślubowaniu nowi radni wybrali spośród siebie komisję skrutacyjną, potrzebną, żeby wybrać prezydium rady. Na kolejne pięć lat Przewodniczącą Rady Gminy Tarnów została w wyniku głosowania tajnego Wiesława Mitera. – Dziękuję radnym za zaufanie, i powierzenie mi po raz kolejny funkcji przewodniczącej. Mam nadzieję, że tak jak dotychczas nasze obrady zawsze będą przebiegały we wzajemnym szacunku – stwierdziła przewodnicząca. Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Tarnów zostali Stanisław Sarad oraz Katarzyna Biel. W dalszej części sesji radni uchwalili nowe składy komisji, które będą pracowały przy Radzie Gminy Tarnów. Warto dodać, że od pierwszej sesji, każde obrady Radych Gminy Tarnów można śledzić już online.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.