Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Informacja

Drukuj PDF

Szanowni Państwo - mieszkańcy Gminy Tarnów,
W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęciem naboru wniosków o przyznanie pomocy z zakresu rozwijania działalności gospodarczej (refundacja do 70% kosztów kwalifikowalnych wartości netto, maksymalna możliwa kwota wsparcia : 300 tyś. zł), Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa,  zaprasza osoby zainteresowane składaniem wniosków w tym temacie na spotkanie informacyjne, które będzie prowadzone w dniu 16 lutego br. od godz. 14.00. Miejsce spotkania:  Urząd Gminy Tarnów - sala konferencyjna, ul. Krakowska 19, 33-100 Tarnów.
W celach organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu, telefonicznie: 14 632-63-45, 604-110-938, e-mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

600 tysięcy dodatkowego dochodu, ceny za wodę i ścieki bez podwyżki – XXIV Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Ponad 600 tysięcy złotych dodatkowego dochodu do budżetu gminy Tarnów i zatwierdzenie taryf za wodę i odprowadzanie ścieków, których ceny pozostały na niezmienionym, jednym z najniższych w regionie poziomie, to najważniejsze punkty XXIV Sesji Rady Gminy Tarnów. Radni obradowali w miniony czwartek, 2 lutego w sali konferencyjnej Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

Aż 618 tysięcy złotych dodatkowego dochodu zyskał w bieżącym roku budżet gminy Tarnów za sprawą odzyskania przez urząd gminy zwrotu podatku VAT. Dodatkowe środki, uchwałą Rady Gminy Tarnów zostały rozdysponowane między innymi do dyspozycji funduszy sołeckich. Pozwolą one na wykonanie we wszystkich gminnych miejscowościach dodatkowych prac porządkowych czy związanych z oświetleniem i oznakowaniem naszych dróg.

Więcej…

Gmina Tarnów wspiera najzdolniejszych – kolejne stypendia przyznane

Drukuj PDF

Pierwsze w 2017 roku stypendia Wójta Gminy Tarnów dla najzdolniejszych młodych osób w gminie Tarnów przyznane. Wręczenie odbyło się w minionym tygodniu, w Urzędzie Gminy Tarnów. Stypendia otrzymali: tancerka Dominika Brożek, pływaczka Weronika Kolbusz, członkini chóru Katarzyna Strzesak, pianista Juliusz Łukasik oraz piłkarz Wojciech Sutkowski.

Więcej…

Ferie w gminie Tarnów

Drukuj PDF

W gminie Tarnów, jak i całej Małopolsce trwają ferie zimowe. Przypominamy, że w tym wolnym od nauki okresie na wszystkich uczniów czeka bezpłatny basen w Woli Rzędzińskiej, siłownie, a także Domy Ludowe w Zbylitowskiej Górze, Błoniu i Nowodworzu oraz sale sportowe w Koszycach Wielkich i Koszycach Małych.

W okresie ferii zimowych, warto spędzić czas na wodnym odpoczynku, na basenie w Woli Rzędzińskiej. Codziennie,  w godzinach od 9.00 do 15.00, za okazaniem legitymacji szkolnej uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Tarnów mają wstęp za darmo.

Więcej…

Debatowali o systemie oświaty. Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Na kolejnej w obecnej kadencji sesji spotkała się Młodzieżowa Rada Gminy Tarnów. Obrady miały miejsce w minioną środę, 25 stycznia w Domu Ludowym w Nowodworzu. Tematem głównym obrad stał się system oświaty. Prelegentem był bowiem wizytator tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie, Tadeusz Bernady. Radni zainteresowali się w szczególności czekającymi polskich uczniów zmianami w systemie oświaty, czyli powrotem do ośmioletnich szkół podstawowych i likwidacja gimnazjów. Młodzież zadawała również pytania dotyczące funkcjonowania Kuratorium Oświaty, czy zadań wizytatora.

Więcej…

Komunikat – zwrot podatku akcyzowego

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów przypomina o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolniczej.

W sprawie zwrotu podatku należy zgłaszać się do Urzędu Gminy Tarnów pok. 107 z fakturami VAT za okres od dnia 1 sierpnia 2016 r. do dnia 31 stycznia 2017 r.

Termin składania wniosków: 1 – 28 lutego 2017 r.

Nowe zasady usuwania drzew

Drukuj PDF

Od 1 stycznia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ochrony terenów zieleni i zadrzewień.

Zgodnie z nowymi przepisami w przypadku drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej – nie jest konieczne uzyskanie zezwolenia.     Do tej pory właściciel nieruchomości musiał uzyskać w urzędzie gminy zgodę na usunięcie drzewa. Obecnie drzewa na terenie swojej posesji, bez względu na ich rozmiar i wiek, można wycinać bez zezwolenia. Zezwoleń na wycinkę potrzebują tylko osoby prawne (np. firmy, współnoty mieszkaniowe), gdy usuwanie drzew wiąże się z działalnością gospodarczą – jednak z kilkoma wyjątkami. Osoby prawne bez zezwolenia mogą wycinać drzewa,  których obwód, mierzony na wysokości 130 centymetrów od ziemi, nie przekracza 50 centymetrów. W przypadku drzew szybkorosnących, czyli – topoli, wierzb, kasztanowców zwyczajnych, klonów jesionolistnych, klonów srebrzystych, robinii akacjowych i platanów klonolistnych – nie trzeba mieć  zezwolenia na wycięcie drzewa, którego obwód na wysokości 130 centymetrów nie przekracza metra. Należy także podkreślić, iż zmiany dotyczą także zwolnienia od obowiązku uzyskiwania zezwolenia na wycinkę krzewu albo krzewów rosnących w skupisku o powierzchni do 25 m2 – bez względu na jego wiek. Co ważne bez uzyskania zezwolenia można usuwać drzewa lub krzewy w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych rolniczno do użytkowania rolniczego.

Więcej…

Nie będzie „MOTODROMU” w Zbylitowskiej Górze. Gmina wypowiada umowę dzierżawy

Drukuj PDF

Gmina Tarnów wypowiada umowę dzierżawy właścicielom „MOTODROMU” w Zbylitowskiej Górze.  – Zdecydowałem się rozwiązać umowę ze skutkiem natychmiastowym, ze względu na nie dotrzymywanie przez wydzierżawiającego zapisów wynikających z umowy dzierżawy - tłumaczy wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. – Według mojej wiedzy dzierżawca używa teren w sposób sprzeczny z umową. Nie bez znaczenia były również liczne prośby i zgłoszenia mieszkańców Zbylitowskiej Góry i okolic, którzy skarżyli się na uciążliwość toru, a w szczególności ogromny hałas, jaki emitują poruszające się po torze samochody, co stało w sprzeczności z wcześniejszymi zapewnieniami, iż działalność będzie nieuciążliwa dla otoczenia.

Więcej…

Wszyscy wszystkim ślą życzenia - Opłatkowe spotkania w Porębie Radlnej, Koszycach Wielkich, Białej, Błoniu, Zgłobicach, Zawadzie, Radlnej

Drukuj PDF

Na kolejne spotkania opłatkowe samorząd gminny zaprosił mieszkańców Poręby Radlnej, Koszyc Wielkich, Białej, Zgłobic, Zawady oraz Radlnej. Odbyły się one w ubiegłym tygodniu w miejscowych szkołach podstawowych, Domach Ludowych i remizach OSP. Nie zawiedli najmłodsi, którzy przygotowali w trakcie każdego z nich piękne, kolorowe jasełka oraz występy ze śpiewem i wierszami. W noworocznych opłatkach uczestniczyli miejscowi księża, radni, sołtysi oraz dyrektorzy szkół, których społeczność aktywnie włączała się w organizację spotkań. Każdemu z nich towarzyszył poczęstunek,

Noworoczne spotkania najstarszych mieszkańców gminy Tarnów upłynęły w atmosferze życzliwości, rozmów, wspólnie składanych życzeń i śpiewu kolęd.

Więcej…

Ewa Gawin, misjonarka pochodząca z Woli Rzędzińskiej, odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Drukuj PDF

Prezydent Andrzej Duda przyznał pochodzącej z Woli Rzędzińskiej, świeckiej misjonarce Ewie Gawin, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Prezydent wyróżnił Ewę Gawin „za wybitne zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy”. Ewa Gawin od 28 lat pracuje jako świecka misjonarka w Bertoua w Kamerunie. Pomaga chorym, niepełnosprawnym, więźniom. Zorganizowała szkołę dla głuchoniemych dzieci.

Pani Ewa Gawin posługę misyjną w Kamerunie rozpoczęła w styczniu 1990 roku, jako pielęgniarka
i kierownik misyjnego ośrodka zdrowia w Bertoua. W latach 1994-1997 zajmowała się zaopatrywaniem w środki medyczne przychodnie i szpitale, nadzorowała budowy ośrodków zdrowia i izb porodowych. Dzięki jej staraniom w 2011 roku rozpoczęła się budowa nowego budynku szkoły dla dzieci głuchoniemych w Bertoua.

Więcej…

Z kolędowaniem i życzeniami - opłatkowe spotkania w Łękawce, Koszycach Małych, Tarnowcu, Zbylitowskiej Górze, Jodłówce – Wałkach, Woli Rzędzińskiej I i II

Drukuj PDF

Wspólne życzenia, śpiewanie kolęd, występy dzieci. Za nami samorządowe spotkania opłatkowe w Łękawce, Koszycach Małych, Tarnowcu, Zbylitowskiej Górze, Jodłówce – Wałkach, Woli Rzędzińskiej sołectwa I i II, które odbyły się w minionych dniach dla najstarszych mieszkańców poszczególnych miejscowości. Część z nich poprzedziła Msza  święta w miejscowych kościołach. Spotkania odbywały się w szkołach, których społeczność włączyła się w organizację, przygotowując dla przybywających poczęstunki.

Dzieci ze szkół przygotowały piękne występy. Były jasełka, tańce, śpiewy i kolorowe stroje. W trakcie spotkań życzenia najstarszym mieszkańcom naszej gminy składał w imieniu samorządu wójt Grzegorz Kozioł. W noworocznych opłatkach uczestniczyli również miejscowi księża, radni, sołtysi oraz dyrektorzy szkół.

Spotkania upłynęły w prawdziwie rodzinnej atmosferze, przy śpiewie kolęd, składaniu wspólnych życzeń, sąsiedzkich rozmowach oraz poczęstunku.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.