Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Gmina Tarnów pozyskała kolejne fundusze

Drukuj PDF

W poniedziałek, 16 lipca, na nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Tarnów wprowadzono do wieloletniego planu finansowego środki na budowę ścieżek rowerowych. To kolejne pieniądze otrzymane z dodatkowego źródła, które nie tylko wpływają na rozwój naszych miejscowości, lecz także wspierają budżet gminy.

Pozyskana kwota wynosi ponad 820 tys. zł, czyli 65% dofinansowania przy wkładzie własnym 35%. Łączna wartość projektu to ponad 1 mln 260 tys. zł. Przypomnijmy, że część ścieżek rowerowych została już wykonana w latach 2017–2018, czyli 2/3 zakresu prac już za nami, ich kontynuacja i zakończenie będzie miało miejsce w 2019 r. Warto podkreślić więc fakt, że większość zadań została zrealizowana, a pieniądze, które otrzyma gmina, będą służyć kolejnym ważnym dla mieszkańców inwestycjom.

Więcej…

Dofinansowanie na publikację książki o st. sierż. Aleksandrze Furmańskim

Drukuj PDF

15 tys. dofinansowania otrzymało Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wydanie książki dr Agnieszki Przewłoki „Aleksander Furmański (1904–1975) »Grom«, »Powała« – patriota, żołnierz i obywatel”. Publikacja ta jest pierwszym pełnym opracowaniem biografii Aleksandra Furmańskiego, żołnierza Wojska Polskiego II RP, Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, jednocześnie mieszkańca Woli Rzędzińskiej, dobrego sąsiada, a także rozdartego emocjonalnie męża i ojca, który dobro Ojczyzny przedkładał nad szczęście swoje i bliskich.

– Po latach, gdy przyszedł czas podkreślania zasług żołnierzy wyklętych, Aleksander Furmański nasunął mi się jako pierwszy przykład takiego żołnierza w naszej wsi. Zdałam sobie równocześnie sprawę z tego, że młode pokolenie wolan jego osobę może kojarzyć tylko z jakimś kombatantem, który był sąsiadem pradziadków, czyli był stąd. Natomiast w opowiadaniach starszych mieszkańców, pamiętających tego weterana, pojawiają się sprzeczności lub wątki nieprawdopodobne. Zrodziło się we mnie – z zawodu i zamiłowania historyku archiwiście – pragnienie „oczyszczenia” legendy przez dotarcie do prawdy historycznej o dokonaniach Furmańskiego oraz przekazanie jej pamięci zbiorowej mieszkańców Woli Rzędzińskiej – pisze we wstępie autorka publikacji. Warto dodać, że książka ta ze względu na ogromny materiał źródłowy oraz obszerną bibliografię ma znaczenie naukowe, a przystępność języka i formy pełni rolę popularyzatorską.

Więcej…

W czasie remontów bibliotek książki można zamówić do domu

Drukuj PDF

Trwają remonty w gminnych bibliotekach w Woli Rzędzińskiej oraz w Tarnowcu. W związku z tym w okresie wakacyjnym czynna jest jedynie filia w Zgłobicach, ale aby wyjść naprzeciw Państwa potrzebom, umożliwiamy zamówienie książki do domu przez czytelników Woli Rzędzińskiej i Tarnowca, czyli tych miejscowości, w których jest to przez najbliższe dwa miesiące utrudnione ze względu na odbywające się tam prace.

Każdy wspomniany czytelnik może zarezerwować interesujące go tytuły dostępne w katalogu elektronicznym biblioteki w Zgłobicach. Zamówienia można składać na dwa sposoby – albo drogą elektroniczną (https://tarnow-gbp.sowa.pl/), albo telefoniczną pod numerem 14 674-30-14. Dopóki będą mieć miejsce remonty w wymienionych filiach, akcja ta dotyczy wszystkich czytelników Woli Rzędzińskiej i Tarnowca, książki będą dostarczane do ich domów po złożeniu wcześniejszej rezerwacji. Dla bywalców wolańskiej biblioteki lektury będą dowożone w każdy wtorek tygodnia, dla czytelników placówki w Tarnowcu w każdy czwartek. Po ponownym otwarciu bibliotek akcja dostępna będzie jedynie dla seniorów, czyli osób, które zazwyczaj z powodów zdrowotnych nie są w stanie same dojechać do wypożyczalni po odbiór lektur. Akcja „Książka dla seniora” obejmuje starszych czytelników wszystkich bibliotek, włącznie z placówką w Zgłobicach.

Zapowiedź

Drukuj PDF

Zapowiedź

Drukuj PDF

Mania Pomagania – gramy dla Julii, Weroniki i Alexa

Drukuj PDF

Trwa już wielkie odliczanie do Manii Pomagania, organizowanej po raz szósty przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów wraz z Radiem RDN Małopolska w Koszycach Małych. 14 lipca wszyscy spotkajmy się na boisku LKS Victoria, by wraz z zespołem InoRos i gwiazdą polskiej sceny muzycznej – zespołem KOMBII śpiewać największe przeboje. Jednak to nie zabawa jest głównym celem wydarzenia, a zbiórka pieniędzy dla trojga chorych dzieci z gminy Tarnów, dla których ten koncert jest szansą nie tylko na kosztowną, ale niezbędną rehabilitację i leczenie, lecz także na ciepły uśmiech, choć przez chwilę wolny od bólu. Dzieci, te najbardziej potrzebujące Państwa pomocy, wybrała specjalnie powołana komisja, na której czele stanęła kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Srebro.

Julia z Zawady, 6 lat

Ta urocza dziewczynka ze zdjęcia z powodu wad wrodzonych nie chodzi i nie mówi. Jej rodzice marzą o tym, by córeczka postawiła pierwszy krok, a jest on możliwy tylko dzięki intensywnej rehabilitacji, niestety bardzo kosztownej. Julka potrzebuje codziennych zajęć z logopedą i psychologiem oraz specjalistycznego sprzętu, który ułatwiłby jej funkcjonowanie. To wszystko jednak wymaga dużych nakładów finansowych, które my – jako Maniacy Pomagania – możemy zebrać.

Alex ze Zgłobic, 5 lat

Chłopczyk ma swój świat, do którego nie potrafi nikogo wpuścić, bo jest dzieckiem autystycznym, z całościowym zaburzeniem rozwoju. Nie mówi, nie nawiązuje kontaktów społecznych, nie komunikuje potrzeb. Wymaga stałej pomocy i opieki, a także szeregu specjalistycznych terapii, które pozwolą mu w przyszłości lepiej i łatwiej funkcjonować w otaczającym świecie. W jego leczeniu bardzo istotne są także turnusy rehabilitacyjne, które niestety przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Weronika z Tarnowca, 10 lat

Ta uśmiechnięta dziewczynka urodziła się z wadą serca, zespołem Downa i niedoczynnością tarczycy. Ma również wadę wzroku. Choć już przebywa pod stałą kontrolą specjalistycznych poradni: kardiologicznej, endokrynologicznej i okulistycznej, nadal potrzebuje naszej pomocy, by móc leczyć się także logopedycznie, pedagogicznie i psychologicznie. Bardzo ważne dla jej dalszego rozwoju są też turnusy rehabilitacyjne i terapie, na które jej rodzicom po prostu brakuje pieniędzy.

Pamiętajmy, że każdy z nas może przyczynić się do szczęścia tych – już doświadczonych przez życie – dzieci i ich rodziców. Za symboliczną cegiełkę możemy nie tylko wywołać uśmiech na ich twarzach, lecz przede wszystkim pomóc w ich leczeniu, które choć drogie, dla nas – jako wspólnoty – jest przecież osiągalne.

OSP Koszyce Małe włączona do Krajowego Systemu Ratowiczo-Gaśniczego

Drukuj PDF

W dniu wczorajszym, 12 lipca odbył się uroczysty Apel z okazji włączenia OSP w Koszycach Małych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W wydarzeniu udział wzięły jednostki OSP z terenu gminy Tarnów oraz z Rzuchowej wraz z pocztami sztandarowymi.

Więcej…

Wakacyjny numer „Nowin Tarnowskiej Gminy” już trafia do wszystkich mieszkańców

Drukuj PDF

Najnowszy, wakacyjny numer kwartalnika wydawanego przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów trafia właśnie do wszystkich domostw. Wydanie zachęca do lektury fotogalerią z terenu gminy Tarnów. A już od drugiej strony czytelnicy znajdą mnóstwo interesujących informacji z naszego gminnego podwórka.

Wiele miejsca w numerze poświęcono naszym najmłodszym mieszkańcom. Polecamy wywiad z najlepszymi uczniami naszej gminy, jak i fotogalerię z wręczenia stypendiów wybitnym w danych dziedzinach uczniom. A skoro mowa o najmłodszych, nie sposób było nie wspomnieć o dwóch nowych przedszkolach na terenie naszej gminy, które już od września zaproszą w swoje progi podopiecznych. A także o programie „Dobry Start”.

Więcej…

Rodzinne Grillowanie w Nowodworzu

Drukuj PDF

W minioną sobotę, 7 lipca mieszkańcy Nowodworza i okolic bawili się w trakcie Festynu Rodzinnego, zorganizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Miejscem spotkania był teren obok Domu Ludowego. Motywem przewodnim zabawy stało się wielkie grillowanie. I tak, każdy kto pojawił się w tym dniu na wydarzeniu mógł skosztować pyszności z grilla przygotowanych przez samorząd gminny – kiełbasek, kaszanek, boczków. Oprócz tego częstowano chlebem ze smalcem, a także tradycyjnym bigosem.

Więcej…

Festiwal Smaku

Drukuj PDF

Najstarsze mieszkanki gminy Tarnów świętowały 102 i 103 urodziny

Drukuj PDF

Michalina Tyrka, mieszkanka Poręby Radlnej świętowała w czerwcu 103 urodziny, natomiast 102 rok życia rozpoczęła w lipcu Pani Marta Kubot z Koszyc Małych. Panie są najstarszymi mieszkankami naszej gminy. Z tej okazji wizytę z kwiatami złożyli dostojnym jubilatkom Tarnów Grzegorz Kozioł, radny Jan Skórka oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Srebro, życząc dalszych lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.

Pani Michalina Tyrka 103 lata

- Wszystko pamiętam. Co było 100 lat temu, jak miałam 3 latka, pamiętam. Wojny pamiętam, ciężkie czasy pamiętam. Pamięć mam bardzo dobrą, jedynie słuch już mam gorszy – zaczęła swoją opowieść Pani Michalina z Poręby Radlnej. Następnie opowiadała gościom o dziesięciorgu rodzeństwa, z których tylko ona została, o ukochanym mężu, który ostatnio jej się śnił. Wspominała też o ciężkiej pracy na roli. Pani Michalina mówiła o szóstce swoich dzieci i najmłodszej córce mieszkającej w USA, z którą widzi się regularnie na internetowym Skypie. Pani Michalina doczekała się licznych wnucząt i prawnucząt. Jej najstarszy wnuk ma pięćdziesiąt trzy lata. Pani Michalina mieszka z córką w Porębie Radlnej, w domu, który wybudowali z mężem po ślubie. Zapytana, jak ocenia obecne czasy mówi, że nie narzeka – Wtedy było dobrze, teraz jest dobrze. Jest tylko inaczej.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.