Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Biblioteka w Woli Rzędzińskiej już otwarta!

Drukuj PDF

Nowo wyremontowana biblioteka w Woli Rzędzińskiej zaprasza już od dzisiaj, 18 października, wszystkich czytelników. Przypomnijmy, że teraz cały budynek służy miłośnikom książek, gdyż dzięki zyskanym po generalnym remoncie pomieszczeniom, znajduje się w nim również duża czytelnia. Biblioteka będzie teraz nie tylko wypożyczalnią różnego rodzaju literatury, lecz wkrótce także miejscem wyciszenia przy ulubionej lekturze. Nie zabrakło w niej też kącika dla maluchów, który został poszerzony o dużą liczbę nowych bajeczek i baśni. Warto dodać, że godziny otwarcia pozostają bez zmian, od poniedziałku do piątku 9.00–17.00.

Więcej…

Uroczyste odsłonięcie muralu w Tarnowcu upamiętniającego rotmistrza Pileckiego

Drukuj PDF

Szkołę Podstawową w Tarnowcu już od kilku tygodni zdobi mural upamiętniający postać rotmistrza Witolda Pileckiego. We wtorek, 16 października, przedstawiciele samorządu gminy Tarnów z wójtem Grzegorzem Koziołem na czele, dyrektor Anna Chmura wraz z całą społecznością szkoły oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Tarnowca wzięli udział w uroczystym odsłonięciu muralu. Wśród przybyłych gości obecny był również pan Andrzej Pilecki, syn rotmistrza, który podczas uroczystości nie krył wzruszenia i zachwytu zarazem.

Symbolikę dzieła przedstawił zebranym jego wykonawca – Ryszard Paprocki, ceniony w Europie architekt, artysta malarz. Opowiedział on o ideologii muralu połączonej z opisem życia rotmistrza, którego – jak podkreślał autor – nie da się podzielić na etapy dotyczące życia rodzinnego i związanego ze służbą oficerską, gdyż była to nierozerwalna całość.

Więcej…

„Zło dobrem zwyciężaj” uroczyste nadanie imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki szkole w Łękawce

Drukuj PDF

Poniedziałek, 15 października, był bardzo ważnym dniem dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łękawce, który na stałe zapisze się zarówno w historii szkoły, jak i całej miejscowości. Wtedy to miało miejsce uroczyste nadanie imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki szkole w Łękawce.

To doniosłe wydarzenie rozpoczęło się mszą św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, który w otoczeniu licznie przybyłych duchownych odprawił nabożeństwo w kościele parafialnym w intencji społeczności szkolnej. Szczególne podziękowania duchowne należą się proboszczowi ks. Czesławowi Bachuli, gdyż to on zainicjował w parafii bardzo mocny kult bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Od samego początku wykazywał się ogromnym zaangażowaniem oraz opieką duchowną nad organizacją tej wiekopomnej uroczystości.

Więcej…

Remont chodnika w Koszycach Wielkich dobiega końca

Drukuj PDF

Kończy się remont chodnika przy ul. ks. Stanisława Kędronia w Koszycach Wielkich, który przebiega od centrum miejscowości do ul. Stachury. Warto zaznaczyć, że oprócz prac remontowych, udało się go poszerzyć, co korzystnie wpłynie zarówno na bezpieczeństwo pieszych, jak i będzie udogodnieniem dla spacerujących.

– Cieszę się, że mieszkańcy Koszyc Wielkich już wkrótce będą mogli korzystać z nowo wyremontowanego, i co ważne, powiększonego, chodnika. Jest to tym bardziej ważne, iż odcinek ten łączy się z centrum miejscowości – mówi radny gminy Tarnów Andrzej Sępek.
– Dziękuję przede wszystkim mieszkańcom, że zgodzili się bezinteresownie oddać część swojego gruntu po to, aby poszerzenie chodnika było możliwe. Teraz będzie on służył nam wszystkim, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci – dodaje radny, Eugeniusz Wojtarowicz.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Od czwartego roku bez czytania i książeczki ani kroku!

Drukuj PDF

Gmina Tarnów włączyła się do akcji popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych przeprowadzanej w wielu placówkach na terenie całej Polski. Bibliotekarze oraz przedstawiciele samorządu gminy Tarnów pod hasłem „Od czwartego roku bez czytania i książeczki ani kroku” odwiedzają gminne przedszkola w dniach 16–18 października i czytają dzieciom znane oraz lubiane bajki. Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł zachęcił już do wspólnego czytania przedszkolaków z „Krainy Marzeń” w Zgłobicach oraz z Przedszkola Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa w Tarnowie, natomiast wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów Eugeniusz Wojtarowicz zaciekawił bajką o żółwiu Franklinie małych czytelników z przedszkola w Białej oraz w Koszycach Wielkich. Ważnym akcentem całej akcji jest obdarowywanie wszystkich dzieci symboliczną książeczką i zakładką, które mają zachęcić je nie tylko do wspólnego z rodzicami czy dziadkami poznawania świata bajek, lecz także do stawiania pierwszych kroków w nauce czytania.

Więcej…

Przydrożna zabytkowa kapliczka w Tarnowcu już odrestaurowana

Drukuj PDF

Gminna Tarnów otrzymała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na renowację zabytkowej kapliczki kamiennej z Pasyjką i płaskorzeźbą św. Michała Archanioła w Tarnowcu.

Kapliczka wykonana w stylistyce neogotyckiej powstała w 1889 r., zlokalizowana jest przy ul. Tarnowskiej na skrzyżowaniu z ul. Najdałówka w Tarnowcu. Zabytek, który jest nie tylko duszą miejscowości, lecz także stanowi dziedzictwo kulturowe gminy, miał liczne widoczne pęknięcia i ubytki, pęknięte były również cokoły pod rzeźbą św. Jana i Matki Bożej Bolesnej. Jego zły stan zachowania wymagał więc prac konserwatorskich, które przywróciłyby mu świetność minionej epoki. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu kapliczka została odrestaurowana, konieczna również okazała się rekonstrukcja krzyża wieńczącego kapliczkę z wizerunkiem Chrystusa. Wcześniejszy krzyż, wykonany z lastriko, został zastąpiony krzyżem kamiennym.

Więcej…

Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł w rozmowie z Panią Premier Beatą Szydło o sprawach społecznych

Drukuj PDF

Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł spotkał się z Wiceprezes Rady Ministrów Beatą Szydło. W trakcie rozmowy poruszone zostały sprawy ważne dla naszego gminnego samorządu, w szczególności dotyczące sfery społecznej. Pierwszym z omawianych tematów było rządowe wsparcie dla osób starszych, w tym dofinansowania na utworzenie kolejnych w gminie Tarnów domów wsparcia dziennego dla osób starszych. Wójt przedstawił również potrzeby naszego samorządu w kwestii najmłodszych mieszkańców, przede wszystkim dofinansowania dla budowy żłobka, który już wkrótce będzie budowany. Wśród poruszonych tematów znalazła się również oświata. Pani Premier Beata Szydło z wielką przychylnością odniosła się do poruszanych spraw.

Więcej…

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

Drukuj PDF

W piątek, w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jodłówce-Wałkach, miały miejsce uroczyste obchody gminnego Dnia Edukacji Narodowej pod hasłem „Nauka to potęgi klucz”. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele samorządu gminy Tarnów, dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy gminnych placówek oświatowych, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście.

Więcej…

Dyrektor Mariusz Parcianko otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej

Drukuj PDF

Prawdziwym zaszczytem i dumą dla całej gminy Tarnów jest otrzymanie przez dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich Mariusza Parcianko nagrody Ministra Edukacji Narodowej.

Uroczyste odczytanie nagrody miało miejsce podczas gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jodłówce-Wałkach, 12 października. O oficjalne przekazanie informacji poproszono panią Dorotę Tokarską z Tarnowskiego Kuratorium Oświaty, a o wręczenie Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.