Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Budżet gminy Tarnów na 2017 rok przyjęty

Drukuj PDF

Łączna suma tegorocznych wydatków gminy Tarnów wyniesie blisko 88 milionów złotych. Z tego aż 10 milionów zostanie przeznaczonych na inwestycje, w tym m.in. budowę remizy OSP w Zgłobicach, rozbudowę szkoły w Zawadzie czy remont budynku tzw. „starej kaplicy” w Tarnowcu. Nowy budżet został przyjęty przez radnych w trakcie sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się 29 grudnia w Domu Ludowym w Radlnej. Projekt budżetu zyskał wcześniej pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej.

Na ostatniej w 2016 roku sesji radni gminy Tarnów uchwalili budżet na 2017 rok. Osiemnastu radnych poparło projekt uchwały budżetowej, dwóch wstrzymało się od głosu. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego budżetu, w szczególności z uwagi na fakt znacznego zwiększenia dochodów gminy, które wyniosą w 2017 roku ponad 85 milionów złotych. Spowodowane jest to miedzy innymi wpływami z programu „Rodzina 500+”. Warto zwrócić również uwagę na zmniejszenie, o kwotę ponad 4 milionów złotych, zadłużenia gminy – informuje Irena Podraza, Skarbnik Gminy Tarnów.

Więcej…

Bezpłatna pomoc prawna w Domu Ludowym w Nowodworzu

Drukuj PDF

Informujemy, że w 2017 roku zmieniły się godziny otwarcia Punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej, działającego w Domu Ludowym w Nowodworzu.
Mieszkańcy mogą korzystać z bezpłatnych porad prawnika:

  • w poniedziałek -  w godz. 9:00 - 13:00
  • we wtorek – w godz. 9:00 - 13:00
  • w środę  – w godz. 9:00 - 13:00

Przypominamy, że nieodpłatna pomoc prawna świadczona jest przez adwokatów i radców prawnych. Organizatorem, na mocy ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej,  jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Każdy mieszkaniec może korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w dowolnym punkcie na terenie kraju.

Więcej…

Zapraszamy na spotkanie dotyczące Programu Rewitalizacji

Drukuj PDF

GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI DLA GMINY TARNÓW NA LATA 2016 -2022

Wójt Gminy Tarnów zaprasza wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców oraz podmioty zainteresowane opracowaniem Gminnego Programu Rewitalizacji, na kolejne otwarte spotkanie rewitalizacyjne, które odbędzie się w Urzędzie Gminy Tarnów, 33-100 Tarnów ul. Krakowska 19 sala 207 II p. w dniu 12-01-2017 r. /czwartek/ o godz. 16:30.

Informacja

Drukuj PDF

Informujemy,  że w dniu 05.01.2016 o godz. 10.00 zostanie otwarty pierwszy przejazd kolejowy (tzw. Południowy lub koło Świątka)w Woli Rzędzińskiej i wyznaczony zostanie objazd jak na rysunku poniżej.

Spotkania opłatkowe - harmonogram

Drukuj PDF

Tradycyjnie, jak co roku, Samorząd Gminy Tarnów organizuje spotkania opłatkowe dla osób starszych, które odbędą się w miesiącu styczniu, we wszystkich gminnych sołectwach. W przygotowanie włączają się sołtysi oraz miejscowe szkoły. Poniżej przypominajmy, dla wszystkich zaproszonych, harmonogram spotkań opłatkowych, które odbywać się będą w szkołach i domach ludowych. Większość spotkań poprzedzać będzie Msza święta.

KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ

Życzenia

Drukuj PDF

Gmina Tarnów dba o zdrowie mieszkańców

Drukuj PDF

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie, badania mammografem jako profilaktyka raka piersi, czy szczepienia przeciw pneumokokom to przykłady akcji skierowanych do mieszkańców gminy Tarnów w ostatnich latach. Na działania profilaktyczno  – zdrowotne samorząd gminny co roku pozyskuje fundusze zewnętrzne.

W ostatnich latach mieszkanki gminy Tarnów mogły nieodpłatnie zrobić sobie mammografię. Dzięki współpracy samorządu gminnego z placówkami medycznymi, mieszkańcy mogli skorzystać również ze szczepienia profilaktycznego przeciwko grypie, prowadziły je: zgłobicki „CenterMed”, ośrodki zdrowia „Medicum” w Woli Rzędzińskiej i Nowodworzu, „Emka Med” w Koszycach Małych oraz tarnowskie centrum medyczne „Kol-Med”. Łącznie zaszczepiono blisko tysiąc dwieście osób.

Więcej…

Świąteczne „Nowiny Tarnowskiej Gminy”

Drukuj PDF

W przedświątecznych dniach do mieszkańców gminy Tarnów dotarło najnowsze, świąteczne wydanie kwartalnika samorządowego „Nowiny Tarnowskiej Gminy”. W numerze można znaleźć ciekawe informacje dotyczące naszej gminy. Wiele uwagi poświęcono sprawom, które w ostatnich miesiącach były kluczowe dla mieszkańców. Po pierwsze znaleźć można artykuł poświęcony obniżeniu stawek podatkowych od gruntów i budynków w gminie Tarnów, czyli o rewolucji podatkowej.  W najnowszym numerze znalazło się miejsce na podsumowanie inwestycji w gminie Tarnów w 2016 roku, kwestię rewitalizacji, zimowej opieki społecznej oraz dlaczego gmina dopłaci więcej do miejskiej komunikacji. W numerze jak zawsze relacje z wydarzeń kulturalnych, które odbyły się w ostatnich miesiącach w naszej gminie, a także tradycyjne „gminne wieści”.

Życzymy przyjemnej lektury!

Gminny Konkurs o twórczości Henryka Sienkiewicza

Drukuj PDF

13 grudnia  w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze odbył się Gminny Konkurs  wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Okazją do zorganizowania konkursu była przypadająca w tym roku 100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza,  polskiego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla a przede wszystkim wielkiego patrioty, który tworzył „ku pokrzepieniu serc”. Ponadto Sejm RP ustanowił rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza. W konkursie udział wzięli uczniowie z dwunastu Szkół Podstawowych z Gminy Tarnów. Trzyosobowe drużyny rywalizowały w kilku kategoriach. Oceniało je jury w składzie: bibliotekarz Jolanta Markowicz oraz dziennikarz Michał Gniadek. Pierwszą konkurencja był test wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.W kolejnych etapach nie zabrakło zadań takich jak krzyżówki, wykreślanki czy  szukanie sienkiewiczowskich bohaterów na obrazie, a także  podążanie szlakiem wypraw podróżniczych Sienkiewicza na mapach z tamtej epoki. Ostatnim z zadań było wykonanie prac plastycznych, wzorując się na obrazie Stanisława Batowskiego-Kaczora "Zabawa w Chreptiowie".

Więcej…

Święty Mikołaj odwiedził gminne przedszkola

Drukuj PDF

„Zima z Mikołajem jest pachnącym, ciepłym majem…” - między innymi takimi słowami witały swojego ulubionego świętego dzieci z gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, które w ostatnich dniach odwiedził Święty Mikołaj. Jak się okazało, wszystkie dzieci były w tym roku bardzo grzeczne, gdyż prezentu nie zabrakło dla żadnego z nich. Gminne Przedszkolaki nie zawiodły też Świętego Mikołaja, przygotowując dla niego piękne piosenki oraz wierszyki. Jak zdradził Święty Mikołaj, paczki dla gminnych przedszkolaków, których było ponad tysiąc sto, pomagali mu przygotować pomocnicy - pracownicy gminnego Centrum Animacji Kulturalnej. Kolejnych dwieście, również przez nich przygotowanych  podarunków, już wkrótce Święty Mikołaj zawiezie do Polaków mieszkających na Ukrainie.

Więcej…

III edycja Mikołajki Cup w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

W pierwszy weekend grudnia w hali widowiskowo - sportowej w Koszycach Wielkich odbyła się III edycja turnieju Mikołajki Cup, organizowanego przez Klub Sportowy w Koszycach Wielkich i Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów. W turnieju udział wzięło 8 drużyn, zarówno z terenu naszej gminy jak i regionu, które rywalizowały między sobą przy licznym wsparciu kibiców, w tym rodziców młodych piłkarzy.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.