Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Jednogłośnie zagłosowali radni, udzielając Wójtowi Gminy Tarnów Grzegorzowi Koziołowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 r. Uchwała w sprawie udzielenia absolutorium włodarzowi naszej gminy, była najważniejszą z podjętych w trakcie XXX Sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się w dniu 24 maja, w Domu Ludowym w Radlnej.

Więcej…

Wiosna z Książką

Drukuj PDF

We wtorek, 23 maja w Ośrodku Jeździeckim „Roleski Ranch” odbył się finał III Gminnego Konkursu Czytelniczego „Wiosna z książką”, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zgłobicach oraz Szkołę Podstawową w Zbylitowskiej Górze. Tematem konkursowych zmagań był „koń w literaturze dziecięcej i młodzieżowej”. W rywalizacji udział wzięli uczniowie  szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Więcej…

W Urzędzie Gminy Tarnów zapłacisz już kartą

Drukuj PDF

Od dziś wszelkie płatności w Urzędzie Gminy Tarnów można regulować kartą płatniczą. Nadal trzeba będzie podejść do kasy, ale nie trzeba będzie już nosić przy sobie gotówki. Mieszkaniec musi jednak wcześniej poinformować kasjera o chęci płatności kartą - jest to konieczne dla właściwego zaksięgowania wpłaty.

Terminal płatniczy zainstalowano przez przystąpienie Urzędu Gminy do projektu Ministerstwa Rozwoju oraz Krajowej Izbą Rozliczeniowej, którzy uruchomili Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej. Jednym z działań tego programu jest właśnie wprowadzenie możliwości płacenia kartą i telefonem w urzędach (tzw. BLIK). Płatności te będą dokonywane przez terminale płatnicze POS, takie same jak w sklepach. Ważne, że urząd przez najbliższe 3 lata nie będzie z tego tytułu ponosił żadnych opłat. Również dla mieszkańców płatność kartą nie będzie związana z żadnymi dodatkowymi kosztami.

- Umożliwienie dokonywania płatności bezgotówkowo w naszym urzędzie z pewnością ułatwi załatwianie spraw interesantom, gdyż to sami mieszkańcy zgłaszali taką potrzebę. Dlatego dostosowanie się do nowoczesnych rozwiązań było tylko kwestią czasu – mówi Skarbnik Gminy Tarnów Irena Podraza.

„Piękna służba, która jest ciężką pracą” – Gminny Dzień Strażaka

Drukuj PDF

Uroczystą Mszą świętą w kościele parafialnym w Porębie Radlnej, rozpoczęły się w minioną sobotę, 20 maja, Gminne Obchody Dnia Strażaka. Udział w uroczystościach wzięły wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Tarnów, władze samorządowe, przybyli goście oraz mieszkańcy.

Po Mszy św., przy akompaniamencie Orkiestry Dętej OSP z Woli Rzędzińskiej, strażacy w uroczystym przemarszu udali się na plac obok remizy OSP w Porębie Radlnej, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Po powitaniu przybyłych przez prowadzących Annę Pieczarkę i Eugeniusza Wojtarowicza, dowódca uroczystości Druh Daniel Gniewek dał komendę do przeglądu pododdziałów.

Więcej…

XII Gminne Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W ubiegły piątek, 19 maja odbyły się XII Gminne Zawody Pływackie Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Tarnów. Młodzi pływacy, których do rywalizacji zgłosiło się blisko 150, zmagali się na basenie TOSiR w Tarnowie – Mościcach.

Zawody zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe, rozegrane na różnych dystansach. Obowiązywał styl dowolny. Najmłodsza kategoria „Skrzat”, została rozegrana na dystansie 12,5 m, i uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych klas I – III. Rywalizacja uczniów klas IV – VI to kategoria „Młodzik”, zaś najstarszą kategorią „Junior” byli gimnazjaliści. W „Młodziku” i „Juniorze” uczestnicy pływali na długości 25 m.

Więcej…

Wymień piec na nowy: Od maja audytorzy energetyczni wyruszyli w teren

Drukuj PDF

Audytorzy energetycznych już wkrótce pojawią się u osób, które złożyły deklarację udziału w programie pozwalającym uzyskać dofinansowanie na wymianę starego pieca na nowy. Audytorzy rozpoczną prace na terenie naszej gminy już w maju. O terminach swoich wizyt będą informowali telefonicznie.

Więcej…

Święto Kominiarzy

Drukuj PDF

W dniu wczorajszym, 17 maja kominiarze z całej Polski obchodzili w Tarnowie swoje święto. Udział w Święcie Kominiarzy wziął wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Uroczystości rozpoczął przemarsz Kominiarzy w galowych, charakterystycznych strojach ulicami miasta do tarnowskiej katedry, w której Biskup Andrzej Jeż odprawił mszę św. Następnie na rynku odbyła się część oficjalna. Zgromadzonych powitał prezes Krajowej Izby Kominiarzy oddział Tarnów Wiesław Zabawa, mieszkaniec Zawady. W trakcie wydarzenia odbyło się również wręczenie nagród za konkurs plastyczny kierowany do dzieci najmłodszych klas szkół podstawowych oraz przedszkoli, które prowadziła radna Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka. Jedną z wyróżnionych przez jury prac była wykonana przez uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łękawce Laura Łabno.

Więcej…

XII Gminny Konkurs poświęcony Papieżowi św. Janowi Pawłowi II

Drukuj PDF

Dnia 26 kwietnia 2017r. w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II odbyła się XII edycja Gminnego Konkursu poświęconego św. Janowi Pawłowi II, pod honorowym patronatem Biskupa Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej Andrzeja Jeża oraz Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „IDŹCIE I GŁOŚCIE W ŻYCIU I POSŁANNICTWIE ŚW. JANA PAWŁA II”. Konkurs obejmował trzy części: konkurs plastyczny, recytatorski oraz wiedzy. W zmaganiach wzięły udział zarówno dzieci przedszkolne (konkurs plastyczny), jak i uczniowie klas I-VI (konkurs plastyczny, wiedzy oraz recytatorski).

Więcej…

Recytowali wiersze Józefy Frysztakowej

Drukuj PDF

Dnia 11 maja 2017 roku, w Zespole Szkół Publicznych w Tarnowcu, już po raz kolejny odbył się konkurs poświęcony naszej lokalnej poetce, Józefie Frysztakowej. Składał się on z dwóch kategorii: recytatorskiej oraz plastycznej. W trakcie Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefy Frysztakowej uczniowie gminnych szkół w poszczególnych kategoriach wiekowych recytowali wybrany wiersz poetki. Natomiast Gminny Konkurs Plastyczny polegał na namalowaniu obrazu do wybranego utworu Józefy Frysztakowej. Hasło konkursu malarskiego brzmiało „Majowy Tarnów”.

Więcej…

Gmina Tarnów tworzy Klaster Energii

Drukuj PDF

Dzięki utworzeniu Klastra Energii, Gmina Tarnów będzie miała szansę pozyskać kolejne fundusze zewnętrzne. Powstanie Klastrów Energii jest to inicjatywa Ministerstwa Energii, które  daje w ten sposób możliwość samorządom oraz innym jednostkom szansę finansowania projektów, służących poprawie lokalnego bezpieczeństwa energetycznego.

Zaproponowana przez Ministra Energii koncepcja klastrów adresowana jest do bardzo szerokiego wachlarza interesariuszy, których działania lub potrzeby powiązane są z energią elektryczną lub cieplną. W jego skład mogą wejść  przedsiębiorcy, samorząd, organizacje pozarządowe, świat nauki oraz mieszkańcy. Klastry energii mają przyczynić się do zapewnienia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego, poprawy lokalnego środowiska naturalnego oraz zwiększenia konkurencyjności i efektywności ekonomicznej lokalnej gospodarki. I to właśnie w tych obszarach będzie możliwość pozyskania funduszy z Ministerstwa Energii.

Więcej…

Gminny Dzień Bibliotekarza

Drukuj PDF

Dnia 8 Maja pracownicy bibliotek publicznych oraz szkolnych z gminy Tarnów spotkali się w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Okazją był rozpoczynający się Tydzień Bibliotek oraz Dzień Bibliotekarza. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu, w tym Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł i Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, dyrektorzy szkół, a także przedstawiciele rynku wydawniczego.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów Anna Pieczarka, witając przybyłych gości. Następnie wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł złożył przybyłym życzenia z okazji ich święta. – W dobie wszechobecnych komputerów i internetu, nie wolno nam zapominać o książce. Bo to książka kształtuje umysł, uczy wyobraźni. Staramy się, by w gminie Tarnów o książce nie zapominać – mówił wójt.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.