Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Gmina Tarnów przyjazna pszczołom

Drukuj PDF

Gmina Tarnów nie tylko pięknie rozkwita wielobarwnymi zwiastunami wiosny, lecz także dba o nasze naturalne środowisko, stara się żyć w zgodzie z matką naturą. Oprócz łąk kwietnych, czyli rumianków, chabrów i maków, które po raz pierwszy umają miejscowości naszej gminy, tym samym dając dom różnorodnym owadom, pracownicy rozpoczęli sadzenie roślin miododajnych, drzew oraz krzewów. Już wkrótce we wszystkich wsiach na terenie gminy, w miejscach i ilości wskazanych przez ich sołtysów, zazielenią się lipy, zapachną białe akacje i jaśminowce. Swym bogactwem kwiatów urzekną nas krzewuszki.

Więcej…

Remont drogi w Woli Rzędzińskiej już trwa

Drukuj PDF

Rozpoczęły się już prace nad remontem drogi gminnej 201729K w Woli Rzędzińskiej. Dzięki pozyskanym funduszom od Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016–2019 gmina Tarnów otrzymała 50% dofinansowania kosztów całej inwestycji, która wyniesie blisko 700 tys. zł.

Remont obejmie odcinek ponad 2 km od kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej II w kierunku Górówki. W ramach prac wykonana zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa, wymienione będą przepusty pod drogą, odmulone i oczyszczone rowy. O tym, jak ważna jest to inwestycja, świadczy fakt, że jest to jedna z najczęściej uczęszczanych tras w Woli Rzędzińskiej. Z początkiem sierpnia mieszkańcy będą mogli cieszyć się nową nawierzchnią, która znacznie polepszy komfort ich jazdy.

Kolejny etap budowy chodnika w Tarnowcu

Drukuj PDF

Zarząd Województwa Małopolskiego zapewnił środki w wysokości 125 tys. zł na kontynuację budowy chodnika dla pieszych w pasie drogi wojewódzkiej nr 997 w Tarnowcu.

Przypomnijmy, że pierwsze stadium prac rozpoczęto już w tamtym roku, a sama inicjatywa wyszła kilka lat temu od samych mieszkańców tej miejscowości. Zakres planowanego drugiego etapu, który jest kontynuacją pierwszego, wynosi ok. 250 m. Budowa będzie dotyczyła odcinka od sklepu „E. Leclerec” przy ul. Nadbrzeżnej w kierunku ul. Szczytowej do zatoki autobusowej przy granicy gminy Tarnów.

Inwestycja ta jest zadaniem priorytetowym, ponieważ znacząco poprawi bezpieczeństwo pieszych wzdłuż bardzo ruchliwej drogi wojewódzkiej. Po ostatecznym zawarciu porozumienia gmina niezwłocznie przystąpi do jej realizacji. Obecnie Urząd przygotowuje dokumenty niezbędne do ogłoszenia przetargu.

Jeżeli obecnie bardzo dobra współpraca z Samorządem Wojewódzkim będzie kontynuowana w latach następnych, to możemy mieć nadzieję na szybką realizację kolejnych etapów budowy chodnika w kierunku Nowodworza.

Gmina Tarnów rozkwita

Drukuj PDF

Do gminy Tarnów zawitała już nie tylko kalendarzowa wiosna. Promienie słońca coraz śmielej przebijają się przez okna mieszkańców, którzy chętnie spacerują w gronie rodziny i znajomych po naszych miejscowościach. A te przechadzki jak co roku umilają im kwitnące krokusy i tulipany, w kolejnych miesiącach zaś róże i aksamitki sadzone przez pracowników interwencyjnych. Te pierwsze, fioletowe oznaki wiosny, już ozdobiły Wolę Rzędzińską, Tarnowiec, Koszyce Małe i Zbylitowską Górę. Za niedługo możemy spodziewać się następnych zwiastunów tej najpiękniejszej pory roku, gdyż tulipany powoli wyglądają spod ziemi, by niebawem ukwiecić gminne place i skwerki.

Gmina Tarnów rozkwita aż do późnej jesieni. Dlatego wkrótce w większości miejscowości rozpocznie się sadzenie róż i aksamitek, które umają naszą małą Ojczyznę. Jednak to nie koniec wiosennych niespodzianek. W tym roku po raz pierwszy w naszej gminie pojawią się łąki kwietne, czyli raj pełen polnych rumianków, chabrów i maków. Będzie to nie tylko powrót do matki natury, do pięknych, wiejskich krajobrazów,  lecz także dom dla różnorodnych owadów, w tym barwnych motyli. Kwitnące rośliny zachwycą mieszkańców swym naturalnym pięknem oraz zapachem prawdziwej polskiej przyrody.

Więcej…

Informacja

Drukuj PDF

 

Informujemy, że Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej
od dnia 6 kwietnia 2018 roku czynne

w godz.: 9.00 – 21.00.

Życzenia

Drukuj PDF

Nowe wydanie „Nowin Tarnowskiej Gminy” z prezentami

Drukuj PDF

Ukazał się nowy, drugi w tym roku numer gminnego kwartalnika „Nowiny Tarnowskiej Gminy”. Czytelnicy mogą w nim znaleźć wiele interesujących informacji o tym, co w ostatnim czasie działo się lub aktualnie dzieje w naszej gminie. Jako, że gazeta dociera do mieszkańców w przedświątecznych dniach, do wydania dołączono prezent – rękawice kuchenne, uszyte przez pracowników gminnych. Mamy nadzieję, że sprawdzą się podczas świątecznych wypieków – również tych na podstawie przepisów gminnych gospodyń, zamieszczonych w numerze. Tym razem panie z Niepublicznego Przedszkola w Koszycach Małych zdradzają swoje tajne receptury na żurek wielkanocny i świąteczną babkę cytrynową na kisielu.

A wydanie rozpoczynamy od „naszych spraw”, czyli zarówno informacjach o podatkach, miejscowych planach zagospodarowania jak i okręgach wyborczych, na które została podzielona nasza gmina na jesienne wybory samorządowe.

Więcej…

Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Drukuj PDF

Za nami drugi etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W wyniku wstępnych rozgrywek szkolnych zostali wyłonieni uczestnicy do eliminacji gminnych, które miały miejsce 20 marca w Szkole Podstawowej w Zgłobicach. Konkurs został podzielony na trzy grupy wiekowe: grupa I – uczniowie klas I–VI (9 osób), grupa II – uczniowie szkół podstawowych klasy VI–VIII oraz gimnazjum klasy II–III (17 osób), grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (9 osób). Łącznie w zmaganiach wzięło udział 35 uczestników. Wszyscy przystąpili do rozwiązywania testu pisemnego, w przypadku miejsc ex aequo osoby odpowiadały na dodatkowe pytania zadawane przez jury w celu wytypowania najlepszych z najlepszych. Zwycięzców z każdej grupy wiekowej wyłoniła komisja w następującym składzie: Henryk Solak, Jolanta Kałuża, Bartosz Łaśko, Krzysztof Moskal, Jan Michalik.

Więcej…

Pierwszy Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów w Gminie Tarnów już wkrótce!

Drukuj PDF

To już fakt!  W gminie Tarnów jeszcze w tym roku powstanie pierwszy Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów. Co więcej, na realizację inwestycji samorząd gminny pozyskał właśnie pieniądze z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Senior +. Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów zostanie utworzony w budynku Domu Ludowego w Nowodworzu.

Więcej…

Zawody narciarskie o Puchar Wójta Gminy Tarnów rozstrzygnięte

Drukuj PDF

W środę, 7 marca w Stacji Narciarskiej „Słotwiny” w Krynicy odbył się wyjazd na narty połączony z zawodami w narciarstwie alpejskim o Puchar Wójta Gminy Tarnów. Na jego starcie stanęło ponad 100 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów, którzy już od godzin porannych rozgrzewali się w trakcie treningu na stoku narciarskim, pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego.

Więcej…

Spotkanie Prezesów Klubów Seniora

Drukuj PDF

W ubiegły poniedziałek, 5 marca w Sali narad odbyło się spotkanie Prezesów gminnych Klubów Seniora. Tematem spotkania były sprawy organizacyjne związane z bieżącą działalnością Klubów Seniora na terenie gminy Tarnów. W trakcie spotkania Sekretarz Gminy Tarnów Alicja Kusior, z inicjatywy Gminnego Koordynatora ds. Seniorów Marii Ostrowskiej, przedstawiła informacje na temat podstaw funkcjonowania Rady Gminy Tarnów. W związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł wraz z zastępcą Sławomirem Wojtasikiem złożyli Paniom w trakcie spotkania okolicznościowe życzenia.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.