Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Gminne Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja z IV Rajdem Rowerowym

Drukuj PDF

Gmina Tarnów zaprosiła mieszkańców na tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Woli Rzędzińskiej, gdzie poza tradycyjnymi obchodami patriotycznymi, odbyła się również uroczysta sesja Rady Gminy Tarnów, a po jej zakończeniu IV Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów”. Na starcie stanęło ponad czterystu uczestników.

Więcej…

„Polak mały z flagą” w gminnych przedszkolach

Drukuj PDF

W tygodniu poprzedzającym Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja, do gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych zawitali przedstawiciele samorządu gminnego. Przeprowadzili oni wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy pogawędki patriotyczne o naszych barwach narodowych i najważniejszych świętach państwowych. Rozdali również wszystkim przedszkolakom biało – czerwone flagi. Najmłodsi przygotowali natomiast dla gości piękne, patriotyczne wierszyki i piosenki, które ochoczo śpiewały i recytowały. Zadziwiały również znajomością słów Hymnu Polski czy nazw polskich świąt narodowych.

Więcej…

„Lekcje patriotyzmu” w gminnych gimnazjach

Drukuj PDF

Jak co roku, w szkołach gimnazjalnych w Gminie Tarnów, odbyły się tak zwane lekcje patriotyzmu przeprowadzone przez wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła oraz dyrektora Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Adama Rybę. W ubiegłym tygodniu włodarz gminy gościł we wszystkich gminnych gimnazjach, gdzie opowiedział uczniom historię walki Polaków z komunizmem w okresie PRL.

W ramach tych nietypowych lekcji historii gimnazjaliści wysłuchali połączonego z multimedialną prezentacją wykładu ukazującego między innymi krwawe wydarzenia Powstania Poznańskiego 1956, walki toczone na wybrzeżu w 1970 roku, wizytę Jana Pawła II w Polsce w 1979 roku, powstanie „Solidarności”, represje stanu wojennego i obalenie komunizmu w Europie.

Więcej…

Mistrzowie Scratcha wybrani

Drukuj PDF

W czwartek, 27 kwietnia 2017 r. Niepubliczne Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze gościło uczestników Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy, którzy rywalizowali w II Gminnym Konkursie Informatycznym – Mistrz Kodowania Scratch dla klas 4-6.

Przypomnijmy, że scratch jest to interpretowany wizualny język programowania. Uczestnicy konkursu mieli więc niełatwe zadanie, gdyż celem ich pracy było zaprezentowanie własnoręcznie napisanej i zaprojektowanej aplikacji, która wykonuje trzykrotny rzut kostką do gry. Finaliści wykazali się niezwykłą pomysłowością i niemałymi zdolnościami plastycznymi a przede wszystkim umiejętnościami algorytmicznymi. Prace uczniów były oceniane min. pod kątem skomplikowania i przejrzystości kodu, odporności na błędy,  bezawaryjności działania. Ocenie podlegał również sposób prezentacji aplikacji przez autora.

Więcej…

Ogłoszenie o naborze nr 1/2017

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie- Zielony Pierścień Tarnowa  działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu: - rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, zwaną dalej LSR, przez: rozwijanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

TREŚĆ OGŁOSZENIA

Poświęcenie kapliczki w Łękawce

Drukuj PDF

Odnowiona zabytkowa kapliczka pw. Najświętszego Serca Jezusa w Łękawce została w miniony poniedziałek, 1 maja poświęcona. Poświęcenia, w trakcie nabożeństwa majowego, dokonał proboszcz miejscowej parafii, ks. Czesław Bachula. Na wspólnej modlitwie licznie zgromadzili się mieszkańcy Łękawki oraz przedstawiciele samorządu.

Kapliczka w Łękawce znajduje się w pobliżu drogi wojewódzkiej. Ufundowana została około 1900 roku przez Józefa Kozioła, z rodziny obecnego właściciela. – Bardzo się cieszymy, że nasza kapliczka została odnowiona. My z moją rodziną od zawsze dbaliśmy o tą kapliczkę, która ciągle była niszczona i trzeba było naprawiać. Dbaliśmy też o wygląd w środku. Ale nigdy nie wyglądała tak pięknie jak dziś – mówi Stanisław Gajek, mieszkaniec Łękawki.

Więcej…

XXVIII Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Przyznanie honorowego obywatelstwa gminy Tarnów Stanisławowi Petlicowi, przyjęcie Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Tarnów na lata 2016 – 2022, a także podjęcie uchwały łączącej samorządowe instytucje kultury: Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów oraz Gminną Bibliotekę Publiczną Gminy Tarnów – to najważniejsze ustalenia, które podjęli radni w trakcie XXVIII  Sesji Rady Gminy Tarnów. Sesja odbyła się w dniu 26 kwietnia, w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

W trakcie obrad, radni zdecydowali, by po raz czwarty w historii przyznać tytuł Honorowego Obywatela Gminy Tarnów. Wniosek, o przyznanie tytułu skierowała do Kapituły Honorowego Obywatelstwa grupa radnych gminnych. Zarekomendowali, by ten zaszczytny tytuł przyznać Stanisławowi Petlicowi z Tarnowca.

Więcej…

Mistrzowie ortografii

Drukuj PDF

Dnia 26 kwietnia, w Zespole Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczniowie klas I -III napisali dyktando, które pozwoliło wyłonić gminnych mistrzów ortografii. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z językowymi pułapkami. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:

Więcej…

Gminne Obchody Święta Narodowego 3 Maja

Drukuj PDF

IV Rajd Rowerowy

Drukuj PDF

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Drukuj PDF

Przed nami 2 Maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe 3 Maja. Są to dni szacunku dla naszych barw narodowych. Sprawmy, by w te dni biało-czerwone flagi dumnie powiewały nie tylko na instytucjach, ale na domu każdego z nas. Prezentując biało-czerwoną flagę, dajmy wyraz naszym patriotycznym uczuciom. Okażmy należną pamięć tym, którzy wnieśli w nasze czasy wolność. Sprawmy, by Gmina Tarnów stała się biało-czerwona!

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.