Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs o twórczości Henryka Sienkiewicza

Drukuj PDF

13 grudnia  w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze odbył się Gminny Konkurs  wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Okazją do zorganizowania konkursu była przypadająca w tym roku 100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza,  polskiego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla a przede wszystkim wielkiego patrioty, który tworzył „ku pokrzepieniu serc”. Ponadto Sejm RP ustanowił rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza. W konkursie udział wzięli uczniowie z dwunastu Szkół Podstawowych z Gminy Tarnów. Trzyosobowe drużyny rywalizowały w kilku kategoriach. Oceniało je jury w składzie: bibliotekarz Jolanta Markowicz oraz dziennikarz Michał Gniadek. Pierwszą konkurencja był test wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.W kolejnych etapach nie zabrakło zadań takich jak krzyżówki, wykreślanki czy  szukanie sienkiewiczowskich bohaterów na obrazie, a także  podążanie szlakiem wypraw podróżniczych Sienkiewicza na mapach z tamtej epoki. Ostatnim z zadań było wykonanie prac plastycznych, wzorując się na obrazie Stanisława Batowskiego-Kaczora "Zabawa w Chreptiowie".

Więcej…

Święty Mikołaj odwiedził gminne przedszkola

Drukuj PDF

„Zima z Mikołajem jest pachnącym, ciepłym majem…” - między innymi takimi słowami witały swojego ulubionego świętego dzieci z gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, które w ostatnich dniach odwiedził Święty Mikołaj. Jak się okazało, wszystkie dzieci były w tym roku bardzo grzeczne, gdyż prezentu nie zabrakło dla żadnego z nich. Gminne Przedszkolaki nie zawiodły też Świętego Mikołaja, przygotowując dla niego piękne piosenki oraz wierszyki. Jak zdradził Święty Mikołaj, paczki dla gminnych przedszkolaków, których było ponad tysiąc sto, pomagali mu przygotować pomocnicy - pracownicy gminnego Centrum Animacji Kulturalnej. Kolejnych dwieście, również przez nich przygotowanych  podarunków, już wkrótce Święty Mikołaj zawiezie do Polaków mieszkających na Ukrainie.

Więcej…

III edycja Mikołajki Cup w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

W pierwszy weekend grudnia w hali widowiskowo - sportowej w Koszycach Wielkich odbyła się III edycja turnieju Mikołajki Cup, organizowanego przez Klub Sportowy w Koszycach Wielkich i Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów. W turnieju udział wzięło 8 drużyn, zarówno z terenu naszej gminy jak i regionu, które rywalizowały między sobą przy licznym wsparciu kibiców, w tym rodziców młodych piłkarzy.

Więcej…

Nagrobek dla ofiary stalinowskiego mordu

Drukuj PDF

W piątek, 9 grudnia na Cmentarzu Parafialnym w Woli Rzędzińskiej została zakończona budowa granitowego nagrobka na odnalezionej w ubiegłym roku mogile wojennej Bronisława Cielochy. Inwestycja została wykonana za fundusze, które Samorząd Gminy Tarnów pozyskał od Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W 2015 roku Wojewoda Małopolski pozytywnie rozpatrzył wniosek gminy Tarnów o uznanie odnalezionego miejsca spoczynku Bronisława Cielochy za grób wojenny. Od tej chwili jego mogiła znalazła się pod opieką państwa oraz została zewidencjonowana i wpisana do prowadzonego przez urząd wojewódzki rejestru grobów i cmentarzy wojennych. Mogiła Bronisława Cielochy to pierwszy grób wojenny ofiary stalinowskiej zbrodni na terenie Gminy Tarnów. Ponieważ była to mogiła ziemna, która wymagała dalszego zagospodarowania, dlatego władze gminy wystąpiły do wojewody o wykonanie nagrobka.

Więcej…

„Każde pokolenie ma swój czas” - spotkania gminnych seniorów

Drukuj PDF

W minionym tygodniu, w dniach 22-24 listopada, odbyły się w Domach Ludowych w Zbylitowskiej Górze oraz Radlnej andrzejkowe spotkania seniorów z gminy Tarnów. Udział wzięli w nich członkowie wszystkich gminnych Klubów Seniora. W trakcie każdego z nich, wykład o zasadach udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach przeprowadził ratownik medyczny Krzysztof Krzemień. Poszczególne Kluby Seniora przygotowały również występy artystyczne, w tym wesołe skecze, przedstawienia oraz śpiewy. Jak na andrzejkowy czas przystało, na spotkaniach pojawiła się wróżka Krystyna, zapraszając seniorów do przepowiadania przyszłości z tradycyjnego wosku.

Więcej…

Będą niższe podatki! XXII Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Stawki podatkowe od nieruchomości na terenie gminy Tarnów zostaną obniżone nawet o więcej niż  połowę. Taka decyzja zapadła podczas XXII sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się we wtorek, 29 listopada 2016 roku.

Obniżenie stawek podatkowych na 2017 rok było najważniejszym punktem wtorkowych obrad Rady Gminy Tarnów. Przypomnijmy, że po aktualizacji przeprowadzonej w ubiegłym roku przez Starostwo Powiatowe w bazie ewidencji gruntów, właściciele nieruchomości w gminie Tarnów zapłacili w tym roku znacznie wyższy podatek. W niektórych przypadkach, kwota podatku od nieruchomości wzrosła drastycznie, nawet kilkukrotnie. Zapłata tak wysokiego podatku była, w szczególności dla osób starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych i mniej zamożnych, poważnym problemem.  Świadczy o tym chociażby ilość wniosków, kierowanych do Wójta Gminy Tarnów o umorzenie podatku. - Analizując sytuację finansową gminy Tarnów, a w szczególności jej mieszkańców, którzy przecież są najważniejszą jej częścią, zaproponowałem radykalne obniżenie stawek podatkowych na 2017 rok. Wierzę, że przede wszystkim poprawi to sytuację finansową tych mieszkańców, którzy najbardziej potrzebują wsparcia - mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, proponując nowe stawki podatku.

 

Więcej…

Gmina Tarnów dofinansowała zakup policyjnych radiowozów

Drukuj PDF

Na wniosek Policji Samorząd Gminy Tarnów dofinansował zakup nowych samochodów dla tarnowskich mundurowych. Kwota dofinansowania wyniosła 30 tysięcy złotych. Przekazanie pojazdów odbyło się 30 listopada, na parkingu przy siedzibie Komendy Miejskiej Policji na ul. Traugutta.

Więcej…

Kolejne drogi w gminie Tarnów wyremontowane

Drukuj PDF

Kolejne dwie drogi, tzw. „Ostra Góra” w Łękawce oraz wzdłuż boiska sportowego w Zbylitowskiej Górze zostały wyremontowane dzięki pieniądzom pozyskanym przez gminę Tarnów z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Dotacja, o którą wnioskowała gmina Tarnów, wyniosła 200 tysięcy złotych.

Droga Ostra Góra w Łękawce została wyremontowana poprzez uzupełnienie podbudowy, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej oraz ułożenie korytek służących odwodnieniu. - Wyremontowana w ostatnim czasie droga jest jedną ze strategicznych, która łączy centrum Łękawki z osiedlem „Ostra Górze”, a także stanowi ważne połączenie pomiędzy naszą miejscowością a sąsiednią Łękawicą. Asfalt, który został tam położony jeszcze w latach dziewięćdziesiątych już dawno się zniszczył, dlatego położenie nowej nawierzchni z pewnością poprawi nie tylko komfort mieszkańców, ale również bezpieczeństwo mieszkańców - mówi Zbigniew Filar, sołtys Łękawki.

Więcej…

Wójt Grzegorz Kozioł najpopularniejszym wójtem w Małopolsce

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł otrzymał najwięcej głosów w plebiscycie „Najpopularniejszy Wójt Małopolski 2016”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz Gazetę Krakowską. Samorządowców docenionych przez czytelników, którzy oddali w plebiscycie ponad 40 tysięcy głosów, uhonorowano wręczeniem „Kapeluszy Witosowych” podczas uroczystej gali w Krakowie.

Gazeta Krakowska wraz ze Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Małopolski już po raz 17 uhonorowała w plebiscycie „Na Najpopularniejszego Wójta i Burmistrza Małopolski 2016” samorządowców, w tym 10 wójtów oraz 5 burmistrzów z Małopolski, których praca jest doceniana przez mieszkańców.  Ta edycja plebiscytu była wyjątkowa, bo wpisała się w jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. W tym roku inny był również sposób przeprowadzenia plebiscytu. Najpierw wójtowie i burmistrzowie rywalizowali o wsparcie swoich mieszkańców na poziomie pięciu subregionów Małopolski. Następnie do ścisłego finału dostali się najlepsi, a w ostatecznym rozrachunku tylko kilkunastu z nich dostało wyróżnienie. W tegorocznej edycji czytelnicy wysłali rekordową liczbę, ponad 40 tysięcy SMS-ów.

Więcej…

Święty Mikołaj odwiedzi Przedszkolaki

Drukuj PDF

Już w najbliższych dniach do wszystkich dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Tarnów
dotrze z prezentami Święty Mikołaj. HARMONOGRAM

XXXII Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Sprawy socjalne zdominowały obrady kolejnej w obecnej kadencji sesji Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Odbyła się ona w środę, 23 listopada w Domu Ludowym w Nowodworzu. Gościem sesji była kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Srebro. Po krótkim przedstawieniu najważniejszych zadań, jakie stoją przed gminną jednostką zajmującą się sprawami socjalnymi, odbyła się dyskusja. Młodzieżowych radnych zainteresował w szczególności program „Rodzina 500 +”, metody jego wdrażania i stan realizacji na terenie gminy Tarnów. Zadawano również pytania dotyczące wspierania osób w ciężkiej sytuacji materialnej, starszych i samotnych.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.