Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

„Jedna z gwiazd” w Nowodworzu – koncert Mariusza Kalagi

Drukuj PDF

„Jedna z gwiazd”, „Nie zapomnę tamtej nocy” czy „Biegnij nad morze” to tylko niektóre z przebojów, które w wykonaniu ich autora – Mariusza Kalagi rozbrzmiały w Nowodworzu w trakcie Festiwalu disco – polo i festynu rodzinnego. Odbył się on w minioną sobotę, 1 lipca na terenie obok Domu Ludowego. Lecz nim na scenie pojawił się znany muzyk, licznie uczestniczący w wydarzeniu mieszkańcy regionu mieli okazję posłuchać i oglądnąć zespół ludowy Jakubkowianie. Artyści z Łososiny Dolnej pokazali folklor w najlepszym wydaniu. Prowadzący wydarzenie zaprosił wszystkich do udziału w muzycznych i tanecznych konkursach. Samorząd gminny częstował regionalnymi smakołykami, zaś radny i sołtys Nowodworza Andrzej Głąb kaszanką ze złotą cebulką. Każdy, kto kupił los w loterii fantowej, miał okazję wygrać jeden z czterech rowerów ufundowanych przez sponsorów.

Więcej…

Inwestycyjne wakacje w gminnej oświacie

Drukuj PDF

Wakacje dla uczniów i nauczycieli to okres wypoczynku, a dla szkół i przedszkoli najlepszy czas na przygotowanie i przeprowadzenie niezbędnych remontów i inwestycji. Wszystko po to, aby uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny w nowych, lepszych i bezpieczniejszych obiektach.

Tegoroczne wakacje rozpoczynają ruch inwestycyjny także w gminnych szkołach i przedszkolach. Wiele z planowanych i prowadzonych prac jest związanych z przystosowaniem obiektów oświatowych do wymogów reformy edukacji. Jak podkreśla wójt Grzegorz Kozioł - Dotychczasowe sześcioletnie szkoły podstawowe będą musiały w swoich obiektach znaleźć jeszcze miejsce dla dwóch roczników uczniów, a przedszkola przyjąć wszystkich trzylatków, których rodzice wyrazili chęć uczęszczania do przedszkola ich dziecka.

Więcej…

"Bezpieczny Strażak" dla OSP Wola Rzędzińska

Drukuj PDF

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rzędzińskiej otrzymała trzy zestawy odzieży ochronnej na zakup których, gmina uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Fundusze pozyskano w ramach programu ”Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska- Bezpieczny Strażak” którego organizatorem jest Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie. Strażacy ochotnicy z Woli Rzędzińskiej otrzymali zestawy odzieży ochronnej, w których skład weszły: specjalne ubrania, buty bojowe, hełmy, kominiarki i rękawice. Dotacja WFOŚiGW wyniosła 4500,00 zł, a wartość zadania to 9066,33 zł.

Więcej…

Festyn „z dobrym smakiem” w Jodłówce – Wałkach

Drukuj PDF

Degustacje smacznego, regionalnego jedzenia, występy i wieczór taneczny z muzyką na żywo, to tylko niektóre z atrakcji, czekające na wszystkich, którzy postanowili spędzić niedzielny wieczór, 25 czerwca, Jodłówce – Wałkach. Już od godzin popołudniowych najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji w postaci dmuchanych zamków i zjeżdżalni. Na scenie zaś swoje wokalne, taneczne i aktorskie umiejętności zaprezentowały dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej, prezentując piękne przedstawienie „Kopciuszek inaczej”, a także witając lato koncertem tematycznych piosenek.

W trakcie festynu organizatorzy zaprosili mieszkańców na Festiwal Dobrego Smaku – czyli darmowe degustacje potraw lokalnych, gdzie w menu znalazły się: domowe pierożki, kiełbaski czy bigos z grzybami. Wydarzenie było też okazją do zaczerpnięcia nuty węgierskiej kultury, dzięki wizycie uczniów z partnerskiej dla gminy Tarnów miejscowości Jászalsószentgyörgy.

Tradycyjnie już nie zabrakło loterii fantowej. Wieczorową porą do tańca przygrywał zespół FENIKS.

Więcej…

Witaj lato - Gmina Tarnów zakończyła rok szkolny

Drukuj PDF

W miniony piątek, 23 czerwca w hali widowiskowo – sportowej w Koszycach Wielkich odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Udział wzięli w nim uczniowie ze wszystkich szkół w gminie Tarnów, dyrektorzy szkół, dyrektor tarnowskiego oddziału Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski oraz przedstawiciele samorządu gminnego na czele z wójtem Grzegorzem Koziołem. Spotkanie było okazją do podsumowania mijającego roku, wyróżnienia najlepszych uczniów, a także złożenia życzeń udanego, wakacyjnego odpoczynku, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich przygotowali okolicznościowe przedstawienie ”Nie mówimy żegnaj, mówimy do zobaczenia szkoło….”. Zaś organizatorzy, gminne Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów – słodką niespodziankę.

Więcej…

Przybywa nakładek asfaltowych

Drukuj PDF

- Śmiało o Gminie Tarnów można powiedzieć „asfaltami płynąca”. Nazwa taka znajduje uzasadnienie w tym, iż niewiele dróg na terenie gminy posiada nawierzchnię nieutwardzoną – mówi  Zastępca Wójta Gminy Tarnów Sławomir Wojtasik. Co roku bowiem, w trosce o poprawę warunków dojazdowych do poszczególnych posesji, sukcesywnie przybywa nowych nawierzchni asfaltowych. Również i w bieżącym roku, w ramach zawartej umowy z wykonawcą prac firmą ROAD SYSTEMS s.c., za kwotę ponad 700 tys. zł, która będzie w całości finansowana z budżetu, gmina Tarnów zamierza wykonać około 5,5 km nowych nakładek asfaltowych - W każdej z miejscowości naszej gminy przybędzie nowych nawierzchni asfaltowych- zapowiada zastępca wójta.

Więcej…

INFORMACJA

Drukuj PDF

W dniu 17.06.2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 11 maja 2017 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody /Dz. U. z 2017 r., poz. 1074/, zgodnie z którą:

Osoby fizyczne, zamierzające usunąć drzewa na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej (art. 83 f ust. 1 pkt 3a uop) są obowiązane dokonać zgłoszenia zamiaru usunięcia drzew(a) do Urzędu Gminy Tarnów jeżeli obwód pnia drzewa na wysokości 5 cm przekracza:

80 cm – w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,
65 cm – w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,
50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew.

>>> SZCZEGÓŁY <<<

Zapowiedź

Drukuj PDF

O powiecie na młodzieżowej radzie gminy Tarnów

Drukuj PDF


W miniony wtorek, w Domu Ludowym w Nowodworzu odbyła się ostatnia w tej kadencji sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Gościem spotkania był etatowy Członek Zarządu Powiatu Jacek Hudyma. Mówił w trakcie wystąpienia o najważniejszych zadaniach jednostki samorządu terytorialnego jaką jest powiat, w tym o realizowanych na jego terenie inwestycjach czy zadaniach w dziedzinie szkolnictwa. Radni, jak zawsze przygotowani do dyskusji, zadawali pytania dotyczące działalności powiatu.

Więcej…

Parafiada w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

W minioną niedzielę, 18 czerwca w Woli Rzędzińskiej odbył się festyn rodzinny „Parafiada”, zorganizowany przez społeczność parafii pw. Miłosierdzia Bożego oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Zgromadzonych powitał proboszcz parafii, ks. Stanisław Szufnara.

Niedzielne, rodzinne spotkanie rozpoczęły występy dzieci zarówno z Zespołu Szkół Publicznych w Woli Rzędzińskiej, jak i Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Dzieci wystąpiły w kolorowych, słonecznych strojach. Niezwykle ciekawe było również przedstawienie „Czerwony kapturek”.

Więcej…

Pamięci tarnowskich Żydów

Drukuj PDF

W piątek, 16 czerwca, w lesie Buczyna na terenie Zbylitowskiej Góry, jak co roku rozpoczęły się Dni Pamięci Żydów Galicyjskich. Zainaugurowały je wspólne modlitwy duchownych katolickich i żydowskich w intencji tysięcy osób, głównie narodowości żydowskiej zamordowanych tutaj przez nazistów w czasie drugiej wojny światowej.

Przez cały okres okupacji do lasu Buczyna, wybranego przez okupanta ze względu na dogodne warunki terenowe, przywożono grupy Polaków, więźniów tarnowskiego gestapo, na rozstrzelanie, natomiast w czerwcu 1942 roku, w czasie tak zwanej pierwszej likwidacji tarnowskiego getta, las stał się miejscem kaźni około ośmiu tysięcy Żydów – zarówno mieszkańców przedwojennego Tarnowa jak i przywożonych do getta z innych rejonów Generalnej Guberni. Jak wspominali świadkowie tamtych wydarzeń, oprawcy grzebali niektórych ludzi jeszcze żywych, a małe dzieci zabijali,  roztrzaskując ich główki o pnie drzew.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.