Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Kwietniowa Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

We wtorek, 25 kwietnia w Domu Ludowym w Nowodworzu obradowała Młodzieżowa Rada Gminy Tarnów. W trakcie kolejnej w bieżącej kadencji sesji dyskutowano o nowej reformie edukacji, która już od września wejdzie w życie, zmieniając system gminnych szkół.

Prelegentem był Adam Ryba, dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów. Przedstawił on radnym najważniejsze zagadnienia związane z kierowaną przez siebie jednostką, a także opowiedział o wpływie reformy edukacji na nasze gminne szkoły.

Radni w trakcie zapytań i wolnych wniosków zadawali szereg pytań, dotyczących chociażby subwencji oświatowej czy nowego programu nauczania.

Więcej…

„Małopolskie Remizy” – będą pieniądze dla OSP w Jodłówce – Wałkach

Drukuj PDF

Około 40 tysięcy złotych udało się pozyskać Gminie Tarnów na remont remizy OSP w Jodłówce – Wałkach. Fundusze pochodzą z tegorocznej edycji konkursu „Małopolskie Remizy”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Zadowolenia z pozyskanych funduszy nie kryje Prezes OSP w Jodłówce – Wałkach Lucjan Olszówka.  – Remont remizy jest nam bardzo potrzebny. Jesteśmy jednostką, która się stale rozwija, a wnętrza naszej remizy są już zniszczone i wysłużone – mówi.

Pozyskane fundusze pozwolą m.in. na remont garażu, wymianę posadzki, wymianę instalacji elektrycznej i oświetlenia a także zakup wyposażenia, takiego jak szafki ubraniowe.

- W tegorocznej edycji na konkurs „Małopolskie Remizy” z budżetu województwa przeznaczono 2,5 mln zł. Pozwoliło to na udzielenie pomocy finansowej na remonty i modernizację remiz OSP. Dobrze, że fundusze trafią również do jednostek OSP z naszego regionu tarnowskiego, do strażaków – ochotników, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo, i są grupą, która szczególnie zasługuje na wsparcie. – informuje Anna Pieczarka, radna województwa małopolskiego.

Seniorzy pielgrzymowali do Kalwarii Pacławskiej

Drukuj PDF

W minionym tygodniu seniorzy z gminnych Klubów Seniora udali się w pielgrzymkę „szlakiem sakralnym Bieszczad”. Wyjazd był finansowany przez uczestników wyjazdu. Pierwszym na pielgrzymkowej trasie był rynek w Przemyślu, gdzie przewodnik oprowadził uczestników po najważniejszych zabytkach. Kolejno udano się do Kalwarii Pacławskiej, gdzie przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Kalwaryskiej o. Krzysztof Hura, proboszcz parafii i gwardian klasztoru odprawił w intencji seniorów Mszę świętą. Wyjazd był również okazją do poznania zabytków urokliwego Sanoka, a także Zalewu Solińskiego.

Więcej…

Kultura z dofinansowaniem Urzędu Marszałkowskiego

Drukuj PDF

Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów pozyskało wsparcie finansowe na organizację dwóch wydarzeń kulturalnych na terenie gminy Tarnów. Fundusze pochodzą z budżetu Województwa Małopolskiego, w ramach konkursu „Mecenat Małopolski”. – W tegorocznej edycji konkursu przeznaczyliśmy blisko 2,1 miliona złotych na dofinansowanie wydarzeń kulturalnych w Małopolsce. Na konkurs wpłynęło ponad 500 ofert, a dofinansowanie udało się uzyskać niecałej połowie z nich – mówi Anna Pieczarka, Radna Województwa Małopolskiego.

Więcej…

Eko – konkurs w przedszkolu w Tarnowcu.

Drukuj PDF

W Niepublicznym Przedszkolu w Tarnowcu, już po raz szósty odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny. Miał on miejsce 20 kwietnia, kiedy to spotkali się mali ekolodzy z gminnych przedszkoli.

Konkurs obejmował twórczość plastyczną, tak więc część przedszkolaków przybyła po odbiór nagród za piękne prace wykonane na temat „ Sekretne życie drzew”. Młodzi twórcy wykazali się pomysłowością i wiedzą przyrodniczą. Powstały ciekawe prace wykonane różnorodnymi technikami plastycznymi. Jury szczególnie doceniło przestrzenną makietę swoistego ekosystemu z drzewem w roli głównej, przyznając jej pierwsze miejsce dla Karoliny Knapik z Niepublicznego Przedszkola „Kraina Marzeń” w Zgłobicach. Pozostałe prace prezentowały równie wysoki poziom. Drugie miejsce powędrowało do Anety Kozioł z Publicznego Przedszkola w Woli Rzędzińskiej, a trzecie do Julii Marszałkiewicz ze Szkoły Podstawowej z Poręby Radlnej. Zwycięzcy odebrali z rąk zastępcy wójta gminy Tarnów Sławomira Wojtasika dyplomy oraz nagrody.

Więcej…

Informacja dot. decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów informuje, że w dniu 13 kwietnia 2017 roku została wydana przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Przełożenie drogi krajowej nr 73 odcinek: Węzeł Krzyż w ciągu autostrady A4 Kraków – Tarnów oraz węzła Lwowska w Tarnowie w ciągu drogi krajowy nr 4 Kraków – Tarnów” dla wariantu III (tzw. wschodnia obwodnica Tarnowa).

Z treścią decyzji można się zapoznać pod poniższym adresem:

http://bip.krakow.rdos.gov.pl/obwieszczenie-regionalnego-dyrektora-ochrony-srodowiska-w-krakowie-z-dnia-13-kwietnia-2017-znak-st-i-4210-5-2013-2017-ji

Wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów zawiadamia mieszkańców o wiosennej akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie, która będzie przeprowadzona w dniach od 22 do 30 kwietnia 2017 r.

Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie. Przynęta jest mieszaniną mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny w kolorze szarozielonym. W jej wnętrzu umieszczona jest plastikowa kapsułka zawierająca wirus szczepionkowy z opisem zawartości.

Więcej…

Życzenia

Drukuj PDF

Nowy numer „Nowin Tarnowskiej Gminy” z prezentami dla czytelników

Drukuj PDF

Ukazał się pierwszy w tym roku numer „Nowin Tarnowskiej Gminy”, samorządowego kwartalnika, roznoszonego przez pracowników urzędu do każdego domostwa na terenie Gminy Tarnów.

Wraz z gazetą, w ręce czytelników oddajemy dwa prezenty. Pierwszym z nich jest kalendarz wydarzeń kulturalnych Gminy Tarnów na 2017 rok. Zapraszamy do zapoznania się z datami poszczególnych z nich, gdyż na mieszkańców czekają zarówno koncerty gwiazd, znane i lubiane festyny rodzinne, jak i cały szereg innych, ciekawych wydarzeń.

Drugim z prezentów jest funkcjonalna podkładka chroniąca domowe powierzchnie przed gorącymi naczyniami. Warto dodać, że podkładki nie są kupionym gadżetem, a zostały uszyte przez pracowników Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów.

Więcej…

„Kartka świąteczna – Wielkanoc 2017”

Drukuj PDF

Dnia 12 kwietnia, w Zespole Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich odbyło się wręczenie nagród w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym  „Kartka Świąteczna – Wielkanoc 2017”. Organizatorzy, Zespół Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich oraz Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprosili do uczestnictwa uczniów klas I-III, którzy uczęszczają do świetlic szkolnych. Każdy z uczestników, a było ich ponad 120, wykonał kartkę świąteczną w formacie  A5. Z prac jury wybrało te najpiękniejsze, które zostały docenione nagrodami i dyplomami.

Więcej…

Gmina Tarnów z Kumotrami na korowodzie z palmami w Krakowie

Drukuj PDF

Barwny korowód z palmami wielkanocnymi przeszedł w niedzielę palmową ulicami Krakowa. Trasa wiodła spod Barbakanu pod kościółek św. Wojciecha, gdzie poświęcono palmy. Korowód składał się z przedstawicieli grup i zespołów folklorystycznych z terenu całej Małopolski.

Gminę Tarnów w trakcie wydarzenia reprezentował zespół folklorystyczny KUMOTRY, którego członkami są mieszkańcy naszej gminy. Zespół wykonał także na krakowskim Rynku Głównym program artystyczny, prezentujący nasze regionalne śpiewy i tańce.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.