Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Już wkrótce będą nowe chodniki i ścieżki rowerowe

Drukuj PDF

Ruszyły budowy nowych chodników i ścieżek rowerowych na terenie gminy Tarnów. Przetargi na wykonanie inwestycji zostały już rozstrzygnięte.

Więcej…

Nowi stypendyści wyróżnieni

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów po raz kolejny przyznał stypendia dla najzdolniejszych z terenu naszej gminy. Tym razem wyróżnienia powędrowały do tancerki Emilii Musiał oraz piłkarek: Agnieszki Derus, Julii Wrony i Karoliny Piwowarczyk. Uroczyste wręczenie stypendiów przez Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła odbyło się w dniu 13 czerwca, w Urzędzie Gminy Tarnów.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Młodzieżowi radni z wizytą w Krakowie

Drukuj PDF

Zwiedzanie Muzeum Armii Krajowej oraz Fabryki Schindlera to główne punkty wyjazdu do Krakowa, zorganizowanego przez gminne Centrum Kultury i Bibliotek, dla członków Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Wizyta w stolicy Małopolski miała miejsce w minionym tygodniu, 6 czerwca.

Więcej…

Uchwała antysmogowa w Małopolsce od 1 lipca

Drukuj PDF

Od dnia 1 lipca 2017 roku w Małopolsce zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa dla całego regionu. Oznacza to, że do jej przepisów będą musieli dostosować się wszyscy mieszkańcy województwa małopolskiego. Wtedy zacznie obowiązywać zakaz palenia w piecach mułami, flotami węglowymi i mokrym drewnem (o wilgotności przekraczającej 20%). Również od 1 lipca 2017 roku wszystkie nowoinstalowane i po raz pierwszy uruchamiane piece, kotły i kominki będą musiały spełniać unijne normy ekoprojektu. Zgodnie z nimi kocioł – zwłaszcza podczas pracy na niepełnej mocy – nie może emitować więcej niż 40 mg/m³ pyłów. Ekoprojekt ogranicza również emisję toksycznych tlenków azotu, tlenku węgla i gazowych zanieczyszczeń organicznych.

Jeśli posiadasz kocioł na węgiel lub drewno, który nie spełnia wymogów klasy 3, to do końca 2022 r. musisz go wymienić. Stary kocioł możesz zastąpić: ogrzewaniem gazowym, z miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewaniem elektrycznym, pompą ciepła, kotłem na lekki olej opałowy lub kotłem na węgiel czy drewno spełniającym wymogi ekoprojektu.

Więcej…

Dzikie wysypisko śmieci w Tarnowcu. Apel Straży Gminnej

Drukuj PDF

Straż gminna przypomina, iż mieszkańcy każdej miejscowości naszej gminy mają możliwość pozostawienia w wyznaczonych miejscach odpadów zielonych, w okresie od kwietnia do listopada, dwa razy w miesiącu. Natomiast wielkogabarytowych - cztery razy w roku. Należy to robić zgodnie z harmonogramem, który co roku trafia do mieszkańców. Pamiętajmy również, że każdy mieszkaniec może w Tarnowie przy ulicy Komunalnej, jak i Kąpielowej, bezpłatnie oddać odpady po okazaniu dowodu osobistego.

Więcej…

Są duże pieniądze unijne dla Gminy Tarnów na przebudowę „starej kaplicy w Tarnowcu”

Drukuj PDF

Gminie Tarnów po raz kolejny udało się pozyskać duże pieniądze unijne. Dzięki dotacji w kwocie blisko 600 tysięcy złotych, w Tarnowcu wyremontowany zostanie budynek tzw. „starej kaplicy”, który będzie służył mieszkańcom jako nowoczesny dom kultury. Miejsce na swoją siedzibę, znajdzie w nim również biblioteka. Fundusze pozyskano z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

Przetarg na wykonanie inwestycji rozstał już rozstrzygnięty, co oznacza, że prace ruszą już wkrótce. – Dla Tarnowca jest to jedna z ważniejszych inwestycji na przestrzeni ostatnich lat. Nareszcie mieszkańcy naszej miejscowości będą mieli swoje miejsce spotkań – mówi Jan Nowak, sołtys Tarnowca.

Więcej…

W gminie Tarnów ruszają duże inwestycje

Drukuj PDF

Duże inwestycje w gminie Tarnów ruszają. Już wkrótce rozpoczną się prace związane z przebudową szkół w Błoniu i Zawadzie oraz remontem pomieszczeń dawnej szkoły w remizie OSP w Białej, gdzie powstanie nowoczesne przedszkole. Całkowitego remontu doczeka się również budynek komunalny w Woli Rzędzińskiej, gdzie utworzony zostanie kolejny w naszej gminie Dom Ludowy. Gmina Tarnów rozstrzygnęła już przetargi na powyższe inwestycje.

Szkoła Podstawowa w Błoniu zostanie rozbudowana. W efekcie prac, w dobudowanej części, na powierzchni użytkowej blisko 250 m2 znajdą się sale dla dwóch oddziałów, szatnie, zaplecze kuchenne i sanitarne. Koszt  inwestycji to 880 tysięcy złotych. – Bardzo się cieszymy, że powstanie w Błoniu przedszkole „z prawdziwego zdarzenia”, dzięki któremu każde dziecko będzie mogło spędzać czas w nowoczesnym, odpowiednio wyposażonym budynku – mówi Barbara Kałdan – Molczyk, dyrektor szkoły w Błoniu.

Więcej…

W Zawadzie pobiegli w XIV Memoriale Błogosławionego Ojca Z. Strzałkowskiego

Drukuj PDF

Już po raz czternasty mieszkańcy z całego regionu spotkali się w Zawadzie, w trakcie Memoriału Błogosławionego Ojca Zbigniewa Strzałkowskiego, który odbył się w minioną niedzielę, 4 czerwca. Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, Prowincja Św. Antoniego i Bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów) z Krakowa, Proboszcz parafii pw. Św. Marcina Biskupa w Zawadzie oraz społeczność Szkoły w Zawadzie. Patronat nad Memoriałem objął Biskup Tarnowski Andrzej Jeż. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. dziękczynna za beatyfikację Bł. O. Z. Strzałkowskiego. Następnie uczestniczący w wydarzeniu Wojewoda Małopolski Józef Gawron, radna Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, zastępca wójta gminy Tarnów Sławomir Wojtasik oraz radny Zbigniew Partyński złożyli wieńce pod tablicą pamiątkową.

Więcej…

Dla dzieci i dla mam – Dzień Dziecka z Targami Urody

Drukuj PDF

Cyrk na szczudłach, dmuchane zamki, przejażdżki na kucyku i smaczne jedzonko – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na dzieci z gminy Tarnów, które zjawiły się w miniony czwartek w hali widowiskowo – sportowej w Koszycach Wielkich. Gdy dzieci bawiły się, korzystając z przygotowanych dla nich atrakcji, ich mamy miały szansę zadbać o swój wygląd w trakcie Targów Urody.

Więcej…

OGŁOSZENIE

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów informuje, że w dniach 6 – 8 czerwca 2017 r. zostanie przeprowadzone przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczenie pk. RENEGADE/SEREX-17/1 z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. W ramach ćwiczenia nadany zostanie sygnał alarmowy (dźwięk akustyczny modulowany, emitowany przez syreny alarmowe w okresie trzech minut) dotyczący zagrożenia z powietrza. Dla odwołania alarmu będzie to ciągły dźwięk syren w okresie trzech minut. Termin zastępczy ćwiczenia wyznaczono na 9 czerwca.

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.