Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z udziałem Pani Premier Beaty Szydło

Drukuj PDF

Żołnierze wolnej Polski to najpiękniejsze pokolenie Polskie dwudziestego wieku – te słowa wypowiadano wielokrotnie podczas Powiatowych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Koszycach Wielkich. W tym roku miały one wyjątkową rangę – uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in. Pani Premier Beata Szydło oraz Biskup Tarnowski Andrzej Jeż.

Obchody w Koszycach Wielkich rozpoczęła miniatura teatralna w wykonaniu Stowarzyszenia Historyczno – Patriotycznego PRO PATRIA  z gminy Szczerzyny, pod kierownictwem Michała Mitoraja. Następnie witając uczestników uroczystości Starosta Roman Łucarz przypomniał, że zgromadziliśmy się w tym miejscu po to, aby propagować pamięć o tych, których nie tylko skazywano na kary śmierci lecz również skazywano na zapomnienie.

Więcej…

Narciarze powalczą o Puchar Wójta Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Już jutro ponad stu młodych narciarzy z terenu naszej gminy powalczy o Puchar Wójta Gminy Tarnów. Areną sportowych zmagań będzie stok w Krynicy – Słotwinach. Amatorzy białego szaleństwa – uczniowie najstarszych klas szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych - powalczą w kategorii narciarstwo alpejskie. Na zwycięzców czekają pamiątkowe puchary i medale. – W bieżącym roku spotkaliśmy się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem, o czym świadczą chociażby listy rezerwowe. Myślimy, że poziom będzie więc wyjątkowo wysoki i wyrównany – zapowiada gminny koordynator ds. sportu Eugeniusz Wojtarowicz.

Każdemu z zawodników życzymy powodzenia oraz wielu pozytywnych, sportowych emocji.

Zaproszenie

Drukuj PDF

Więcej…

Stypendia Wójta Gminy Tarnów dla utalentowanej młodzieży

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów kolejny raz przyznał stypendia dla wybitnie uzdolnionych młodych ludzi, wyróżniających się w dziedzinach. Otrzymali je młoda pisarka Adrianna Kawula, trębaczka Maria Strzesak, zawodnik MMA Dominik Oślizło oraz biegacze – Daniel Grobecki i Bartłomiej Czwakiel. Wręczenie odbyło się w miniony poniedziałek, 26 lutego w Urzędzie Gminy Tarnów.

Więcej…

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej pomaga potrzebującym

Drukuj PDF

W ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszcza. Nam wszystkim zima dała się dotkliwie we znaki, ale tak niełatwe warunki atmosferyczne dokuczają przede wszystkim tym najuboższym, samotnym czy znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej. Jednak Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej odpowiednio wcześnie przygotował się na udzielenie wsparcia potrzebującym. Już w okresie jesiennym zakupiono opał dla 30 osób i dowieziono go do miejsc ich zamieszkania.

Więcej…

Konferencja zapowiadająca sobotnie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Drukuj PDF

W dniu 1 marca w Starostwie Powiatowym w Tarnowie odbyła się konferencja zapowiadająca sobotnie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w których udział weźmie Pani Premier Beaty Szydło. W konferencji udział wzięli Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Członek Zarządu Powiatu Jacek Hudyma, Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Anna Pieczarka oraz Dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Adam Ryba.

W trakcie konferencji zapowiedziano wizytę Pani Premier w Koszycach Wielkich, przedstawiono program sobotnich uroczystości, a także poruszono tematy związane z lokalną historią dotyczącą „Żołnierzy Wyklętych”.

XXXVII Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Wprowadzenie do budżetu nowych zadań inwestycyjnych, podział Gminy Tarnów na okręgi wyborcze,  zawarcie porozumień z Powiatem Tarnowskim i Województwem Małopolskim na wspólną realizację zadań, zakup gruntów na cele publiczne, to tylko niektóre tematy, jakimi zajęli się radni podczas ostatniej sesji. Odbyła się ona w dniu 21 lutego, w sali narad Urzędu Gminy Tarnów.

Więcej…

Świętujemy stulecie odzyskania niepodległości

Drukuj PDF

Bieżący rok – 2018 – jest dla naszej Ojczyzny rokiem wyjątkowym. Dzięki ogromnemu heroizmowi rodaków i ich przelanej krwi możemy dzisiaj z dumą świętować stulecie odzyskania niepodległości. W czasie tej pięknej rocznicy znaczenie świąt narodowych przybiera na sile, ich symbolika staje się jeszcze bardziej wymowna. Historia niejednokrotnie udowadniała, że Polacy są ludźmi walecznymi, ludźmi, dla których wartości Bóg, Honor, Ojczyzna służyły za kodeks moralny. To nasi rodacy przedkładali dobro kraju nad własne, to dzięki nim i zarazem dla nich możemy dzisiaj palić znicz pamięci w wolnej i niepodległej Polsce.

Więcej…

Adam Ryba laureatem ogólnopolskiej Nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki”

Drukuj PDF

Adam Ryba, dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów, został laureatem ogólnopolskiej Nagrody im. Danuty Siedzikówny „Inki”, za działania na rzecz upamiętnienia „Żołnierzy Wyklętych” w regionie tarnowskim. Prestiżową nagrodę ustanowiła Fundacja Armii Krajowej w Londynie dla osób i instytucji przyczyniających się do przywracania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Ex aequo nagrodę otrzymał znany aktor Marcin Kwaśny, za upowszechnianie wiedzy o "Żołnierzach Wyklętych" poprzez film.

Nagrodę wręczono w trakcie koncertu, który odbył się w ramach IV Festiwalu Wolnej i Niezawisłej, organizowanego z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w minioną niedzielę w Audytorium Maximum UJ. Podczas uroczystej gali, głos zabrał prezes IPN dr. Jarosław Szarek, który zaznaczył, że żołnierze wyklęci byli "pokoleniem dla innych", marzącym o wolnej Polsce. - Tak jak nie udało się pohańbić Żołnierzy Wyklętych, tak nie uda się odebrać nam dumy z naszej historii - mówił prezes IPN otwierając koncert.

Więcej…

Nowości wydawnicze w bibliotekach

Drukuj PDF

Choć za oknami jeszcze śnieg i siarczysty mróz, biblioteki gminy Tarnów już zadbały o wiosenne porządki. To dobry moment, by wykorzystać ostatnie zimowe wieczory i nadrobić czytelnicze zaległości, lecz i powoli przygotowywać się do wiosennej aury, która – jak wiemy – bywa kapryśna, dlatego warto mieć zawsze plan B w postaci dobrej lektury. W bibliotekach w Tarnowcu, Woli Rzędzińskiej i Zgłobicach na regały trafiły nowości wydawnicze będące zarówno propozycją od samych bibliotekarzy, jak i naszych czytelników. I tym razem pamiętano o wszystkich gustach bywalców.

Miłośniczki literatury kobiecej znajdą na półkach książki stanowiące kontynuacje ich ulubionych serii, m.in. „Szarość miejskich mgieł” Edyty Świętek z cyklu „Spacer Aleją Róż”, „Zakochać się na zabój” Max Monroe, będące drugim tomem „Złapać milionera”, „Złe serce” Leisy Rayven zamykające cykl „Zły Romeo”, „Odpowiedni moment” z serii „Między Słowami” uwielbianej Danielle Steel i bestsellerową sagę JL James „Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana”. Bibliotekarze nie zapomnieli o najbardziej poczytnych pisarkach – Jojo Moyes „Ostatni list od kochanka” i Jodi Picoult „Małe wielkie rzeczy”. Swój debiut w naszych bibliotekach będzie miała zeszłoroczna nowicjuszka – Anna Tabak – i jej „Bursztynowy anioł” oraz „Deadline na szczęście”.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.