Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Zielony Pierścień Tarnowa - konsultacje dla wnioskodawców

Drukuj PDF

W związku ze zbliżającym się terminem rozpoczęciem naboru wniosków o przyznanie pomocy z zakresu podejmowanie działalności gospodarczej (premie w wysokości  50 tys. zł), Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa  zaprasza osoby zainteresowane złożeniem wniosku na spotkanie/indywidualne konsultacje, które będą prowadzone w poniedziałek 28.11.2016 r. od godz. 14.00 do 16.00 w Urzędzie Gminy Tarnów, pokój nr 5.

W celach organizacyjnych prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu telefonicznie: 146326345, 604110938 lub na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

VII Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Drukuj PDF

Wola Rzędzińska zmiany w organizacji ruchu

Drukuj PDF

Zawiadamiamy, że od dnia 21 listopada (poniedziałek) nastąpi zmiana w organizacji ruchu w Woli Rzędzińskiej. W związku z modernizacją linii kolejowej zamknięty zostanie pierwszy przejazd kolejowy. Objazd został wyznaczony nowym wiaduktem kolejowym.

PROJEKT

Narodowe Święto Niepodległości w Błoniu

Drukuj PDF

11 listopada odbyły się w Błoniu obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość odbyła się pod pomnikiem poległych  na cmentarzu wojennym z okresu I wojny światowej. 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęto Mszą Świętą w intencji Ojczyzny koncelebrowaną przez ks. Proboszcza Tomasza Sowę i  prefekta Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie ks. Piotra Nowaka. Następnie uczniowie miejscowej szkoły przedstawili wzruszający montaż słowno –muzyczny.

Więcej…

Eliza Gąsiorowska z Błonia laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej

Drukuj PDF

Duży sukces wyśpiewała młoda wokalistka z Błonia, Eliza Gąsiorowska, zdobywając drugie miejsce w kategorii dzieci w trakcie Finału Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej imienia Henryka Rasiewicza „Kima”. Odbył się on w minioną sobotę, 12 listopada w Filharmonii Krakowskiej. Eliza Gąsiorowska znalazła się wśród 43 uczestników, którzy zostali wyłonieni z tysięcy osób z całej Polski w trakcie przesłuchań eliminacyjnych, z których jedno odbyło się 4 listopada w Koszycach Małych.

W skład jury, które oceniało wykonawców w trakcie przesłuchań finałowych znaleźli się  Chórmistrzyni Chóru Filharmonii Krakowskiej Teresa Majka-Pacanek,  Dyrygent Chóru UJ, dr hab. Akademii Muzycznej w Krakowie Włodzimierz Siedlik, Dyrektor Artystyczny Stowarzyszenia Passionart - Janusz Wierzgacz , Pełnomocnik Fundacji Armii Krajowej w Londynie dr Robert Zapart oraz Żołnierz AK i WiN – podkomendny Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – porucznik Wacław Szacoń „Czarny”. Nagrody laureatom wręczył Paweł Kukiz. Na zakończenie odbył się Koncert Galowy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej, w trakcie którego wystąpili wszyscy nagrodzeni.

Więcej…

Gmina Tarnów gotowa na zimę

Drukuj PDF

Pierwszy śnieg nie zaskoczył drogowców w gminie Tarnów. Przetarg na zimowe utrzymanie dróg gminnych w sezonie 2016/2017 został rozstrzygnięty już na początku listopada. Poniżej przedstawiamy listę wykonawców, którzy w sezonie zimowym będą dbać o bezpieczeństwo kierowców w gminie Tarnów, odśnieżając i posypując nasze drogi. - Jesteśmy dobrze przygotowani na sezon zimowy. Warto dodać, że prace drogowców monitorować będą zamontowane w odśnieżarkach systemy GPS, dzięki czemu gmina wykonawcy będą opłacani jedynie za faktycznie wykonaną pracę, nie zaś za „pozostawanie w gotowości” - informuje Mariusz Tyrka, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Tarnów.

Więcej…

Stworzeni by pomagać

Drukuj PDF

W dniu 15 października w OSP Jodłówka-Wałki w ramach projektu "Stworzeni by pomagać- podniesienie kompetencji społecznych gwarancją bezpieczeństwa" odbyły się ćwiczenia strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Tarnów. W ramach projektu strażacy odbyli szkolenia i otrzymali państwowe uprawnienia z zakresu ratownictwa medycznego oraz pilarek mechanicznych. Uczestniczyli także w spotkaniu z psychologiem oraz warsztatach  zakresu ratownictwa technicznego. Ćwiczenia były uwieńczeniem cyklu szkoleń, łącznie 108 h, przeszkolono 45 strażaków z 9 jednostek OSP. Jak mówią sami strażacy, tego typu zajęcia są bardzo ważne, ze względu na fakt, iż to oni - ochotnicy najczęściej są na miejscu wypadku jako pierwsi, a wtedy nie ma czasu na naukę, wtedy trzeba działać. W ramach projektu zostaną do końca roku przeprowadzone prezentacje w 5 szkołach Gminy Tarnów oraz wiedza zdobyta podczas kursu pierwszej pomocy przedmedycznej zostanie przekazana 5 Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym. Szkoły zainteresowane pogadanką i prelekcją oraz ulotkami - schematem działania podczas udzielania pierwszej pomocy proszone są o bezpośredni kontakt z koordynatorem projektu. Szczegóły w UG Tarnów. Projekt finansowany  ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Więcej…

Ogłoszenie Wójta Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W związku z toczącym się postępowaniem w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Przełożenie drogi krajowej nr 73 odcinek: Węzeł Krzyż w ciągu autostrady A4 Kraków - Tarnów do węzła Lwowska w Tarnowie w ciągu drogi krajowej nr 4 Kraków - Tarnów”, tzw. „wschodniej obwodnicy Tarnowa” Wójt Gminy Tarnów informuje, że 22 listopada 2016 r. o godzinie 10.00 odbędzie się rozprawa administracyjna w Sali konferencyjnej im. Wiesława Wody w budynku Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - Delegatura w Tarnowie przy al. Solidarności 5-9. W rozprawie mogą wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby i inne osoby osobiście lub przez pełnomocnika.

Stypendia Michaela Leiera przyznane!

Drukuj PDF

10 uczniów z gminnych szkół uczestniczy już w bezpłatnym kursie języka niemieckiego, który zakończy się wyjazdem na obóz językowy. Jest to możliwe dzięki stypendiom, które ufundował Honorowy Obywatel Gminy Tarnów, Michael Leier, właściciel firmy Leier Polska S.A. Michael Leier zobowiązał się przekazywać co roku gminie Tarnów 5 tysięcy Euro na stypendia językowe dla najzdolniejszej młodzieży. - Podczas majowej uroczystej sesji Rady Gminy Tarnów, Michael Leier przekazał stypendium w wysokości 5 tysięcy euro z przeznaczeniem na naukę języka niemieckiego dla młodzieży. Będzie ono miało formułę coroczną.  Przyznane stypendia wyrażają zaangażowanie naszej firmy w sprawy regionu i w integrację polskiej społeczności ze społecznością Unii Europejskiej - informuje Lesław Paciorek, Prezes Zarządu Leier Polska S.A. O stypendia mogli wnioskować uczniowie z wszystkich gminnych szkół, którzy w ubiegłym roku uzyskali średnią ocen co najmniej 4,0. Następnie komisja powołana przez Wójta Gminy Tarnów sprawdziła wnioski pod względem formalnym i zakwalifikowała uczniów do drugiego etapu, który polegał na teście predyspozycji językowych oraz znajomości języka niemieckiego. Najlepszy wynik na teście, a tym samym roczne stypendium językowe otrzymali:  Amelia Świerczek, Izabela Cząstka Joanna Kozioł, Aleksandra Kuta, Szymon Żydowski, Natalia Krężel, Julia Zając, Jolanta Śmiertka , Jakub Łabędź, Agata Wolanin.

Więcej…

Nabór wniosków w ramach LGD Zielony Pierścień Tarnowa - Wsparcie podejmowania działalności gospodarczej

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Zielony Pierścień Tarnowa działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim przez podejmowanie działalności gospodarczej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wsparcie udzielane jest w formie premii w wysokości 50 tys. zł. Wnioski o przyznanie pomocy można składać w terminie od 28 listopada 2016 r. do 12 grudnia 2016 r.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.