Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Wakacyjny numer „Nowin Tarnowskiej Gminy” już trafia do wszystkich mieszkańców

Drukuj PDF

Najnowszy, wakacyjny numer kwartalnika wydawanego przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów trafia właśnie do wszystkich domostw. Wydanie zachęca do lektury fotogalerią z terenu gminy Tarnów. A już od drugiej strony czytelnicy znajdą mnóstwo interesujących informacji z naszego gminnego podwórka.

Wiele miejsca w numerze poświęcono naszym najmłodszym mieszkańcom. Polecamy wywiad z najlepszymi uczniami naszej gminy, jak i fotogalerię z wręczenia stypendiów wybitnym w danych dziedzinach uczniom. A skoro mowa o najmłodszych, nie sposób było nie wspomnieć o dwóch nowych przedszkolach na terenie naszej gminy, które już od września zaproszą w swoje progi podopiecznych. A także o programie „Dobry Start”.

Więcej…

Rodzinne Grillowanie w Nowodworzu

Drukuj PDF

W minioną sobotę, 7 lipca mieszkańcy Nowodworza i okolic bawili się w trakcie Festynu Rodzinnego, zorganizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Miejscem spotkania był teren obok Domu Ludowego. Motywem przewodnim zabawy stało się wielkie grillowanie. I tak, każdy kto pojawił się w tym dniu na wydarzeniu mógł skosztować pyszności z grilla przygotowanych przez samorząd gminny – kiełbasek, kaszanek, boczków. Oprócz tego częstowano chlebem ze smalcem, a także tradycyjnym bigosem.

Więcej…

Festiwal Smaku

Drukuj PDF

Najstarsze mieszkanki gminy Tarnów świętowały 102 i 103 urodziny

Drukuj PDF

Michalina Tyrka, mieszkanka Poręby Radlnej świętowała w czerwcu 103 urodziny, natomiast 102 rok życia rozpoczęła w lipcu Pani Marta Kubot z Koszyc Małych. Panie są najstarszymi mieszkankami naszej gminy. Z tej okazji wizytę z kwiatami złożyli dostojnym jubilatkom Tarnów Grzegorz Kozioł, radny Jan Skórka oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Srebro, życząc dalszych lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.

Pani Michalina Tyrka 103 lata

- Wszystko pamiętam. Co było 100 lat temu, jak miałam 3 latka, pamiętam. Wojny pamiętam, ciężkie czasy pamiętam. Pamięć mam bardzo dobrą, jedynie słuch już mam gorszy – zaczęła swoją opowieść Pani Michalina z Poręby Radlnej. Następnie opowiadała gościom o dziesięciorgu rodzeństwa, z których tylko ona została, o ukochanym mężu, który ostatnio jej się śnił. Wspominała też o ciężkiej pracy na roli. Pani Michalina mówiła o szóstce swoich dzieci i najmłodszej córce mieszkającej w USA, z którą widzi się regularnie na internetowym Skypie. Pani Michalina doczekała się licznych wnucząt i prawnucząt. Jej najstarszy wnuk ma pięćdziesiąt trzy lata. Pani Michalina mieszka z córką w Porębie Radlnej, w domu, który wybudowali z mężem po ślubie. Zapytana, jak ocenia obecne czasy mówi, że nie narzeka – Wtedy było dobrze, teraz jest dobrze. Jest tylko inaczej.

Więcej…

Festyn z turniejem siatkówki plażowej w Zgłobicach

Drukuj PDF

Mieszkańcy Błonia i Zgłobic spotkali się w minioną niedzielę, 1 lipca na Festynie Rodzinnym. Już od soboty trwały natomiast rozgrywki w VII Turnieju Siatkówki Plażowej. Do rozgrywek przystąpiło siedem drużyn. Po emocjonujących zmaganiach sportowych, zwyciężyła drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie. Na podium stanęły również drużyny OSP Niedomice i OSP Filipowice. Reprezentująca gospodarzy drużyna OSP Zgłobice zajęła czwarte miejsce. Zwycięzcy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody ufundowane przez firmę Subiekt Serwis.

Więcej…

XL Sesja Rady Gminy Tarnów – będą nowe przedszkola, pensja wójta obniżona

Drukuj PDF

 

Spotkanie radnych z wicewojewodą małopolski Józefem Gawronem, wprowadzenie do budżetu gminnego blisko 3 milionów pozyskanych funduszy zewnętrznych, utworzenie publicznych przedszkoli w Porębie Radlnej i Koszycach Wielkich oraz obniżenie pensji wójta – to najważniejsze z uchwał podjętych w trakcie ostatniej XL Sesji Rady Gminy Tarnów. Radni obradowali w sali narad w minioną środę, 27 czerwca.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Kluby sportowe z dofinansowaniem Ministra Sportu i Turystyki

Drukuj PDF

Trzem klubom sportowym z terenu gminy Tarnów udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w Programie KLUB 2018 w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wsparcie otrzymały  Uczniowski Klub Sportowy "Spartakus" ze Zgłobic w wysokości 15 tys. złotych, Ludowy Klub Sportowy w Zgłobicach w kwocie 10 tys. zł oraz Klub Sportowy Koszyce Wielkie – 10 tys. zł.

Więcej…

Życzenia

Drukuj PDF

Jest kolejny milion rządowych pieniędzy dla Gminy Tarnów na inwestycje drogowe

Drukuj PDF

Pasmo sukcesów Gminy Tarnów w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych trwa. Do gminy trafi kolejny milion złotych na drogi, pozyskany z nowego rządowego programu, realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzięki funduszom wyremontowana zostanie droga tzw. „przez wieś” w Łękawce. Promesę w dniu wczorajszym, 19 czerwca, wręczył wójtowi gminy Tarnów Grzegorzowi Koziołowi wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

- Wniosek o dofinansowanie remontu tej drogi złożyliśmy do Urzędu Wojewódzkiego o został on pozytywnie zaopiniowany. Pozyskanie tak dużej dotacji jest to dla nas ogromny sukces. W szczególności, że zaledwie kilka dni temu cieszyliśmy się z blisko 2 milionów na drogi otrzymanych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji  – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Więcej…

„Wakacyjna przygoda” gminne zakończenie roku szkolnego

Drukuj PDF

W piątek, 22 czerwca, w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich miało miejsce uroczyste gminne zakończenie roku szkolnego. Udział w nim wzięli uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Tarnów, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Gratulacje i słowa podziękowania, a także życzenia na nadchodzące wakacje złożył wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, dyrektor tarnowskiego oddziału Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski oraz dyrektor Centrum Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów Adam Ryba. Wszystkich zgromadzonych powitał również gospodarz miejsca, czyli dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich – Mariusz Parcianko.

Zanim uczniowie wyruszyli na „Wakacyjną przygodę”, zostali wyróżnieni jako ci najlepsi z najlepszych przez wójta gminy Tarnów, który podczas tej uroczystości wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Tarnów Wiesławą Miterą wręczył najzdolniejszym wychowankom gminnych szkół stypendia finansowe. – Z roku na rok wzrasta liczba zdolnych uczniów ze szczególnymi wynikami w danej dziedzinie nauki, sporcie, czy też w sferze artystycznej. W gminie Tarnów przyznajemy coraz więcej nagród finansowych – mówił włodarz gminy.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.