Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Umowa na dofinansowanie wymiany starych pieców na gazowe podpisana

Drukuj PDF

W dniu 30 października 2017 roku w tarnowskim Ratuszu została podpisana z Zarządem Województwa Małopolskiego umowa o dofinansowanie projektu wymiany pieców gazowych w gospodarstwach indywidualnych na terenie naszej gminy. Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku złożonego przez Gminę Tarnów, do mieszkańców już wkrótce trafi blisko 2,5 miliona złotych, za które zostanie wymienione na ekologiczne - gazowe kotły, blisko dwieście pieców.

Więcej…

Wójt Grzegorz Kozioł wśród najpopularniejszych wójtów Małopolski

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów Grzegorz Kozioł po raz kolejny znalazł się w gronie „Najpopularniejszych Wójtów Małopolski”, otrzymując „Kapelusz Witosa” w 18 edycji  plebiscytu na najpopularniejszego wójta i najpopularniejszego burmistrza Małopolski organizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski oraz „Gazetę Krakowską”. Laureatów, gospodarzy miast i gmin najbardziej skutecznych, cenionych przez mieszkańców i zaangażowanych w swoją pracę nagrodzono podczas uroczystej gali, która odbyła się w poniedziałek, 30 października na krakowskim Kazimierzu.

Więcej…

Uroczystość Wszystkich Świętych

Drukuj PDF

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Drukuj PDF

W czwartek, 26 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbył się II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. W Festiwalu udział wzięli soliści, zespoły i chóry z terenu całego regionu, w tym powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, brzeskiego i miasta Tarnów. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej w Londynie a współorganizatorem eliminacji wojewódzkich Gmina Tarnów i Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.
Przedmiotem Festiwalu były piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne, związane tematycznie i chronologicznie z okresem II Wojny Światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego oraz walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych. Uczestników oceniło jury w składzie: Elżbieta Jakimek – Zapart z Fundacji Armii Krajowej, Mateusz Prendota prezes Stowarzyszenia Passionart, Łukasz Płatek z krakowskiego oddziału IPN oraz Adam Ryba dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów, przyznając następujące wyróżnienia:

Więcej…

Młodzieżowi Radni dyskutowali o mediach, promocji i reklamie

Drukuj PDF

W dniu 24 października w Domu Ludowym w Nowodworzu odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Po przyjęciu protokołu z ostatnich obrad, radni poruszali bieżące sprawy. Następnie gość spotkania  – Paweł Jucha, dyrektor biura promocji i reklamy Radia RDN Małopolska, przybliżył zebranych zasady działalności rozgłośni. Młodzieżowych radnych zainteresowały w szczególności sprawy związane z codziennym funkcjonowaniem radia, tworzeniem serwisów informacyjnych i nadawaniem sygnału „na żywo”. Kolejne obrady Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów odbędą się 28 listopada.

Więcej…

„W podziękowaniu za służbę” – spotkanie gminnych strażaków - ochotników

Drukuj PDF

„W podziękowaniu za służbę” – pod takim hasłem odbyło się w miniony piątek, 20 września w Domu Ludowym w Radlnej, spotkanie strażaków – ochotników z terenu gminy Tarnów, zorganizowane przez Samorząd Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.
Udział w spotkaniu wzięli przedstawiciele wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Tarnów, przedstawiciele samorządu gminnego oraz zaproszeni goście, w tym Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej Piotr Szpunar oraz radni powiatowi Krystyna Dudoń, Tomasz Stelmach i Mariusz Tyrka.

Więcej…

Biblioteki zakupiły nowości wydawnicze

Drukuj PDF

W ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” gminne biblioteki w Zgłobicach, Tarnowcu i Woli Rzędzińskiej otrzymały dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Dzięki pozyskanym funduszom księgozbiory powiększyły się o takie pozycje jak kontynuacje bestsellerowych powieści: „Błękitne sny” Katarzyny Michalak z cyklu „Leśna Polana”, kolejnej części serii z Joanną Chyłką pt. „Oskarżenie” Remigiusza Mroza, „Początek” Dana Browna, „Mężczyzna, który gonił swój cień” Davida Lagercrantza, „Słup ognia” - będącą ostatnią częścią trylogii „Filary ziemi” Kena Folleta, „Dom pełen słońca” z serii Stacja Jagodno Karoliny Wilczyńskiej. Prawdziwą niespodzianką dla czytelników jest powrót Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk w kontynuacji serii „Cukiernia Pod Amorem”. Autorka zaprasza nas do Gutowa 20 lat później.

Więcej…

Gabinety profilaktyki zdrowotnej będą doposażone

Drukuj PDF

Gminie Tarnów zostało przyznanych ponad czterdzieści tysięcy złotych na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej w gminnych szkołach. Pieniądze te pochodzą z dotacji z budżetu państwa przeznaczonej na zadanie własne, polegające na prowadzeniu szkoły, a docelowo na wyposażenie szkolnych gabinetów profilaktycznych i pomocy przedlekarskiej.

Środki zostały pozyskane dzięki złożeniu stosownych wniosków przez poszczególne szkoły. Dotacja obejmuje nawet do 100% kosztów poniesionych na wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej, jednak nie więcej niż 6700 zł na jeden gabinet.

- Dzięki tak zwanej specustawie medycznej i tej dotacji, gabinety profilaktyczne w siedmiu gminnych szkołach podstawowych otrzymają nowe wyposażenie i sprzęt medyczny, który pozwoli na wykonywanie podstawowych badań i udzielanie pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia - podkreśla wójt Grzegorz Kozioł.

Są rządowe pieniądze na tablice interaktywne

Drukuj PDF

Szkoły podstawowe z terenu gminy Tarnów – w Woli Rzędzińskiej Nr 1 i Zgłobicach zakupią tablice interaktywne, dzięki pozyskaniu przez gminę funduszy rządowych w wysokości blisko 30 tysięcy złotych w ramach programu „Aktywna tablica”.
- Pozyskane przez gminę fundusze pochodzą z „Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2017-2019 „Aktywna tablica”. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa  i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę – mówi Adam Ryba, dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów.

Więcej…

Jubileuszowe spotkania

Drukuj PDF

5-cio lecie Klubu Seniora w Koszycach Małych

Klub Seniora z Koszyc Małych obchodził jubileusz pięciolecia działalności. Były życzenia, tort i mnóstwo wzruszeń. Okolicznościowe spotkanie odbyło się w środę, 18 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. – Aż trudno uwierzyć, że to już pięć lat wspólnego spotykania się, rozwijania swoich pasji, wyjazdów. Jesteśmy teraz grupą przyjaciół, przeżywamy wspólnie radości i smutki. W dniu jubileuszu mogę stwierdzić, że nasza działalność jest potrzebna i przynosi wiele radości  – mówiła Elżbieta Ślęzak, prezes Klubu Seniora w Koszyc Małych otwierając spotkanie i witając przybyłych gości, w tym przedstawicieli samorządu gminnego, miejscowej straży, parafii i szkoły podstawowej. W trakcie wydarzenia członkowie Klubu Seniora bawili przybyłych gości skeczami i przyśpiewkami, zaś na wystawie była okazja obejrzeć dekoracje, które przez minione lata wykonali członkowie klubu.

Więcej…

Eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Drukuj PDF

Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie PASSIONART zapraszają wokalistów, chóry i zespoły do udziału w eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. Wydarzenie odbędzie się 26 października w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.