Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Gmina stara się o kolejne dofinansowania

Drukuj PDF

Już wkrótce kolejne pieniądze zewnętrzne mogą zasilić budżet gminy Tarnów, która złożyła w ostatnim czasie rekordową ilość wniosków o dofinansowanie, zarówno z funduszy europejskich jak i środków krajowych. Projekty dotyczą zarówno inwestycji, budowy dróg i chodników, jak i wydarzeń kulturalnych. – Naszym założeniem jest maksymalne wykorzystanie środków unijnych z nowego programowania, jak również poszukiwanie pieniędzy w programach krajowych. Dlatego staramy się wykorzystać każdą możliwość. Pozyskane fundusze pozwolą na realizację rekordowej ilości zadań inwestycyjnych, a tym samym utrzymanie wysokiego tempa rozwoju naszych miejscowości – zapowiada wójt Grzegorz Kozioł.

Więcej…

Domy Ludowe zapraszają na bezpłatne zajęcia, kursy i warsztaty dla każdego!

Drukuj PDF

HARMONOGRAMY ZAJĘĆ:

BŁONIE, NOWODWORZE, ZBYLITOWSKA GÓRA, KOSZYCE MAŁE

Zielony Pierścień Tarnowa - informacja

Drukuj PDF

Informujemy, iż w dniu 09.02.2018 r. Lokalna Grupa Działania Zielony Pierścień Tarnowa przeprowadziła warsztat refleksyjny poprowadzony przez Panią Barbarę Petek-Matuła z Fundacji Moderato, w którym wzięli udział członkowie Rady, członkowie Zarządu, pracownicy biura oraz członkowie LGD.

Warsztat miał na celu bieżącą analizę procesu wdrażania i jego efektów oraz zmian w otoczeniu LSR. Podczas warsztatów zaprezentowano zestawienia i materiały z realizacji LSR z okresu sierpień 2016-grudzień 2017 r. Omówiono postęp finansowy i rzeczowy, funkcjonowanie LGD i biura. Dyskutowano nad trafnością wskaźników, jakością składanych wniosków, adekwatnością stosowanych kryteriów wyboru. Warsztat refleksyjny to element ewaluacji on-going, która ma być realizowana cyklicznie – raz do roku.

Jednostka OSP w Koszycach Małych stara się o przyłączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego

Drukuj PDF

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Koszycach Małych stara się o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W tej sprawie w ubiegłym tygodniu w siedzibie Urzędu Gminy Tarnów odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Komendant Miejski PSP Piotr Szpunar oraz Prezes OSP Koszyce Małe Zbigniew Gniewek. W jego trakcie podpisano porozumienie w sprawie wnioskowania jednostki OSP Koszyce Małe o włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

Więcej…

Sensory mierzą jakość powietrza w gminie Tarnów

Drukuj PDF

Od kilku dni każdy mieszkaniec może w łatwy sposób sprawdzić jakość powietrza w swojej najbliższej okolicy, dzięki trzem sensorom zainstalowanym na terenie gminy Tarnów: w Woli Rzędzińskiej, Tarnowcu i Zgłobicach. Zakup dwóch z nich sfinansowała firma Leier Polska S.A., natomiast jeden zakupiła Gmina Tarnów, która będzie również pokrywała koszty utrzymania urządzeń.

Informacje o zanieczyszczeniu powietrza  można sprawdzić online na stronie https://map.airly.eu/ lub na prognozie pogody w serwisie Onet.pl. Jest również możliwość pobrania aplikacji na urządzenia mobilne ze strony https://airly.eu/pl/.

Sensory pokazują następujące dane:  temperaturę powietrza w stopniach Celsjusza,  wilgotność, ciśnienie oraz stężenie pyłów. Każdy sensor przedstawia zebrane w czasie rzeczywistym dane za pomocą diody, której kolor odpowiada aktualnemu zanieczyszczeniu powietrza, zgodnie z europejskim wskaźnikiem jakości powietrza CAQI.

Wskaźniki zanieczyszczenia powietrza:

Zapraszamy mieszkańców na zebrania wiejskie

Drukuj PDF

Samorząd Gminy Tarnów zaprasza wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w zebraniach wiejskich, które odbędą się w najbliższych tygodniach, we wszystkich sołectwach gminy Tarnów. Tradycyjnie w ich trakcie przedstawione zostaną sprawozdania z działalności sołectw w ubiegłym roku, informacje o działalności Rad Sołeckich. Ważnym punktem każdego zebrania będą plany na rok 2018, gdzie sami mieszkańcy zdecydują o wykorzystaniu środków pozostających do dyspozycji sołectw.

W tabeli poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram poszczególnych spotkań.

Wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Drukuj PDF

Wójt Gminy Tarnów przypomina o możliwości składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolniczej. W sprawie zwrotu podatku należy zgłaszać się do Urzędu Gminy Tarnów do pokoju 107 z fakturami VAT za okres od dnia 1 sierpnia 2017 r. do dnia 31 stycznia 2018 r. Termin składania wniosków od 1- 28 lutego 2018r.

Karnawałowe spotkania Seniorów

Drukuj PDF

W ubiegłym tygodniu w dniach 5-7 lutego, członkowie wszystkich Klubów Seniora z terenu gminy Tarnów spotkali się w Domu Ludowym w Radlnej.

Na każde ze spotkań zawitał farmaceuta,  z którym zebrani dyskutowali o lekach, ich zamiennikach, suplementach i o tym, czego nie przeczytamy w ulotce. Prezesi poszczególnych Klubów Seniora przedstawiali sprawozdania z działalności ich Klubów w ostatnim roku, a także opowiadali o planach na rok bieżący. Wśród pomysłów, które nasi gminni seniorzy chcą realizować znalazły się zarówno wyjazdy do kina i teatru, wieczorki poetyckie i historyczne, wspólna nauka rękodzieła, w szczególności ozdób okolicznościowych, wizyty z odwiedzinami u osób, które nie są w stanie same przyjść na spotkanie Klubu, a także wiele innych aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Z kolei gminne Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów zaproponowało utworzenie gminnego chóru senioralnego, oraz wzorem Klubu z Koszyc Małych ozdabianie choinek bożonarodzeniowych w centrum każdej miejscowości.

Więcej…

Gmina Tarnów na ferie zimowe – bezpłatny basen, Domy Ludowe i hale sportowe zapraszają!

Drukuj PDF

Rozpoczęły się wyczekiwane przez wszystkich uczniów ferie zimowe, które potrwają do 26 lutego. W tym czasie wolnym od nauki, zapraszamy wszystkich najmłodszych mieszkańców naszej gminy do aktywnego spędzania wolnego czasu na basenie, halach sportowych i w Domach Ludowych.

Więcej…

NOWE ZASADY SKŁADANIA WNIOSKÓW W ARiMR

Drukuj PDF

Zgodnie z obowiązującymi przepisami (rozporządzenie UE nr 809/2014), od 2018 r. wnioski o dopłaty bezpośrednie składane są w formie elektronicznej na udostępnionym przez ARiMR formularzu geoprzestrzennym wniosku o przyznanie pomocy. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

INFORMACJA

ULOTKA

Gmina zakupiła alkomat dla policji

Drukuj PDF

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, działania prewencyjne służące ochronie mieszkańców czy praca dzielnicowych. Między innymi takie tematy zostały poruszone na spotkaniu wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła z przedstawicielami tarnowskiej policji Komisariatu Tarnów - Zachód: Komendantem Robertem Michałkiem, Kierownikiem Referatu Prewencji aspirantem Piotrem Karpałą oraz aspirantem Dominikiem Rzepeckim. W spotkaniu udział wzięła również kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Maria Srebro.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.