Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

XIV Międzypowiatowy Konkurs Poprawnego Pisania w języku angielskim

Drukuj PDF

30 maja 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zgłobicach odbył się finał XIV Międzypowiatowego Konkursu Poprawnego Pisania "Spelling Competition 2017”, zorganizowany przez Samorządowe Centrum Edukacji w Tarnowie we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Zgłobicach.

Więcej…

XIV Memoriał Bł. O. Zbigniewa Strzałkowskiego

Drukuj PDF

Nowa kultura w Gminie Tarnów!

Drukuj PDF

Od 1 czerwca gminne instytucje kultury: Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów i Gminna Biblioteka Publiczna będą działały pod jednym szyldem - Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

- Powstała jednostka to przede wszystkim oszczędności, ale też dbałość o stały rozwój naszych gminnych instytucji kultury, a co za tym idzie poszerzanie oferty kierowanej do mieszkańców – tłumaczy wójt Grzegorz Kozioł.

Uchwałę o połączeniu gminnych instytucji kultury podjęli radni w trakcie kwietniowej sesji. Jak czytamy w uzasadnieniu, wzmocnienie potencjału nowo utworzonej instytucji stworzy możliwość zróżnicowania form działalności i wzbogacania oferty kulturalnej kierowanej do różnych grup wiekowych mieszkańców gminy. Warto dodać, iż uchwała została przed podjęciem pozytywnie zaopiniowana przez:  Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, Krajową Radę Biblioteczną w Warszawie, pismem oraz z uwzględnieniem wymienionych wyżej opinii przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej…

Zapowiedź

Drukuj PDF

Więcej…

Majowe spotkanie na Jamnej dzięki BO Małopolski

Drukuj PDF

Blisko trzysta osób spotkało się w ubiegły czwartek, 25 maja na wzgórzu w Jamnej. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Uniwersytet integracji międzypokoleniowej”, realizowanemu z pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Majówkowy wyjazd był okazją do poznania historii wzgórza na Jamnej, o której opowiedział Ojciec Andrzej. Następnie odbyły się tematyczne wykłady. Kolejno, w trakcie plenerowej majówki  przy grillu uczestnicy mieli okazję do rozmowy, wymiany doświadczeń i integracji.

Więcej…

Majowa Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W miniony wtorek, 30 maja odbyła się kolejna w tej kadencji sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Tematem obrad stały się finanse publiczne, gdyż gościem obrad była Agnieszka Budzik, Główny Księgowy Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów. W trakcie dyskusji radni poruszali tematy związane zarówno z finansowaniem wydarzeń kulturalnych na terenie gminy, jak i organizacją życia kulturalnego. Szeroką dyskusję wzbudziła też kwestia pozyskiwania funduszy unijnych na prowadzenie działalności kulturalnej na terenie gminy.

Więcej…

Gmina pozyskała fundusze na remont kapliczki w Porębie Radlnej

Drukuj PDF

Kapliczka w Porębie Radlnej zostanie wyremontowana dzięki pozyskaniu przez Gminę Tarnów funduszy z Województwa Małopolskiego w ramach tegorocznej edycji konkursu „Kapliczka Małopolski 2017”.

Kapliczka domkowa z Figurą Matki Bożej w Porębie Radlnej znajduje się na wzniesieniu przy bocznej drodze i jest wpisana do Gminnego Rejestru Zabytków. Ma ona typową dla obiektów budowanych w XIX i XX wieku w Małopolsce formę architektoniczną, jednak jej obecny wygląd został ukształtowany również w skutek remontów, które zniekształciły pierwotną formę kapliczki. Wewnątrz niej znajduje się ołtarzyk z figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem, pochodzącą z feretronu ze starego kościoła parafialnego.

Więcej…

Gmina Tarnów kwitnie!

Drukuj PDF

Nie w przenośni, ale dosłownie zakwitła w ostatnich dniach Gmina Tarnów. Tysiące kolorowych kwiatów, przede wszystkim aksamitek, pojawiły się wzdłuż głównych ulic i na placach użyteczności publicznej. To już kolejny rok, kiedy gmina w okresie wiosennym sadzi na swoim terenie tysiące tych wdzięcznych kwiatów. Warto dodać, iż kwiaty zasadzili pracownicy Urzędu Gminy Tarnów.

Więcej…

Informacja

Drukuj PDF

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie – Zielony Pierścień Tarnowa działające na terenie gmin: Lisia Góra, Skrzyszów, Tarnów, Wierzchosławice, Wietrzychowice, Żabno, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje z zakresu:

budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej (OGŁOSZENIE O NABORZE 2/2017)

budowy lub przebudowy ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej, lub kulturalnej (OGŁOSZENIE O NABORZE 3/2017)

zachowania dziedzictwa lokalnego (OGŁOSZENIE O NABORZE 4/2017)

Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Jednogłośnie zagłosowali radni, udzielając Wójtowi Gminy Tarnów Grzegorzowi Koziołowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 r. Uchwała w sprawie udzielenia absolutorium włodarzowi naszej gminy, była najważniejszą z podjętych w trakcie XXX Sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się w dniu 24 maja, w Domu Ludowym w Radlnej.

Więcej…

Wiosna z Książką

Drukuj PDF

We wtorek, 23 maja w Ośrodku Jeździeckim „Roleski Ranch” odbył się finał III Gminnego Konkursu Czytelniczego „Wiosna z książką”, zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Zgłobicach oraz Szkołę Podstawową w Zbylitowskiej Górze. Tematem konkursowych zmagań był „koń w literaturze dziecięcej i młodzieżowej”. W rywalizacji udział wzięli uczniowie  szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.