Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

VII Gminne Miodobranie i mecz LKS „Wolania” – „Pogoń Lwów”

Drukuj PDF

Mieszkańcy Woli Rzędzińskiej i okolic w niedzielę, 2 września, mieli okazję do podwójnego świętowania. Na placu przy stadionie piłkarskim Ludowy Klub Sportowy „WOLANIA” obchodził swoje 70-lecie powstania, a wszyscy miłośnicy przysmaków miodowych wzięli udział w VII Gminnym Miodobraniu.

Wydarzenie rozpoczęło się Meczem Solidarności LKS „Wolania” – „Pogoń Lwów”, który zakończył się wynikiem 3:2 dla zawodników ze Lwowa. – Chcieliśmy uczcić nasze 70-lecie klubu dość niekonwencjonalnie, akurat w stuleciu odzyskania niepodległości, dlatego zaprosiliśmy polski klub sportowy z Lwowa, aby uświetnić nasze uroczystości na Woli Rzędzińskiej – mówi prezes Klubu Sportowego „Wolania” Andrzej Prendota. Warto przypomnieć, że Pogoń Lwów to najstarszy polski klub piłkarski i zarazem jedyny, obok Warszawianki, który nigdy nie spadł z ekstraklasy. Dlatego emocji na boisku nie brakowało, trybuny bardzo szybko zapełniły się zarówno małymi, jak i starszymi kibicami.

Więcej…

Magyar Piknik w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

W sobotę, 1 września, centrum wsi w Koszycach Wielkich gościło na Placu Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przyjaciół z Jászdózsy. Magyar Piknik był niepowtarzalną okazją do spotkania się ze sobą dwóch kultur, posmakowania kuchni węgierskiej, poznania zwyczajów naszych bratanków czy wspólnej zabawy do późnej nocy.

Wydarzenie rozpoczęło się od koncertu lokalnych talentów – Voice of Gmina Tarnów, podczas którego ze sceny w wykonaniu młodych wokalistek rozbrzmiały największe hity polskiej i zagranicznej muzyki. Następnie przyszedł czas na gry i zabawy rodzinne, nie zabrakło wielopokoleniowego quizu czy tańca-łamańca na dwie lewe nogi. Dzieci miały szansę wykazać się wiedzą na temat ulubionych bajek, która była nagradzana upominkami. Dla najmłodszych uczestników pikniku najlepszą atrakcję stanowiło centrum aktywności dziecka z dmuchanymi zamkami.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Zaproszenie

Drukuj PDF

Konferencja inaugurująca rok szkolny 2018/2019

Drukuj PDF

W środę, 29 sierpnia, na hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich odbyła się małopolska konferencja inaugurująca rok szkolny 2018/2019 ze specjalnym udziałem Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak.

Gospodarzem spotkania był wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, prowadzącym zaś dyrektor tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski, który powitał przybyłych gości, dyrektorów szkół i nauczycieli.

Tematy konferencji związane były m.in. z profilaktyką i edukacją zdrowotną, nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, bezpieczeństwem dzieci i młodzieży na drogach.

Więcej…

Wyposażenie klasopracowni przyrodniczych dzięki pozyskanemu dofinansowaniu

Drukuj PDF

Gmina Tarnów wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej na wyposażenie szkół podstawowych w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych. Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w wysokości 75 tys. zł z początkiem września pierwsza szkoła będzie mogła cieszyć się nowym sprzętem i pomocami dydaktycznymi dla czterech klasopracowni: biologicznej, geograficznej, fizycznej oraz chemicznej.

Nauka przedmiotów przyrodniczych w dużej mierze opiera się na przeprowadzanych doświadczeniach czy pracy z mikroskopami, odczynnikami i mapami. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu pracownie zostaną wyposażone już na początku września, co nie tylko znacznie uatrakcyjni naukę dzieciom, lecz także będzie doskonałą pomocą dydaktyczną dla nauczycieli.

Więcej…

Festyn w Tarnowcu „Na sportowo”

Drukuj PDF

„Na sportowo” – pod takim hasłem mieszkańcy Tarnowca i okolic bawili się na festynie rodzinnym w sobotę, 25 sierpnia. Wydarzeniu towarzyszyły nie tylko sportowe emocje, wielopokoleniowe rozgrywki i wywiady z wybitnymi sportowcami z podtarnowskich miejscowości, lecz także muzyczno-taneczne atrakcje.

Spotkanie rozpoczęło się od występu przedszkolaków z Tarnowca, którzy na scenie przedstawili „Wszystkie kolory świata”. Zaraz po nich muzyczne show dał zespół REMEDIUM, czyli zespół wokalno-instrumentalny, w którym uczniowie ze szkoły w Tarnowcu rozwijają swoje talenty pod kierunkiem p. Małgorzaty Pamuły. Prawdziwe taneczne widowisko pokazali również wychowankowie ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu, a zaraz po nich popis tanecznych umiejętności zaprezentowała Shiva  Dance Studio. W międzyczasie na boisku orlik trwały rozgrywki piłki nożnej w kategorii juniorów, najmłodsi zawodnicy wykazali się zarówno zręcznością, dobrą kondycją, jak i celnością strzałów do bramki. Natomiast dorośli uczestnicy festynu brali udział w turnieju piłki siatkowej. Następnie każdy mógł spróbować swoich sił w konkursach rzutów karnych czy rzutów do kosza za 3 punkty. Sportowe umiejętności wszystkich najlepszych zawodników zostały docenione nagrodami.

Więcej…

Wieniec z Poręby Radlnej najlepszym wieńcem dożynkowym w Małopolsce!

Drukuj PDF

Wieniec z Poręby Radlnej zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Wieńca Dożynkowego podczas XX Dożynek Województwa Małopolskiego. Gospodarzem tegorocznego małopolskiego święta plonów, organizowanego 26 sierpnia, był Radziszów, w gminie Skawina. Grupa wieńcowa z gminy Tarnów będzie teraz reprezentować Małopolskę na Dożynkach Prezydenckich, które odbędą się 15–16 września w Spale.

W konkursie wzięło udział łącznie 38 gmin z terenu województwa małopolskiego. Odbywał się on w dwóch kategoriach – wieniec tradycyjny i wieniec współczesny. Ponadto w związku z obchodami rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jury w trakcie oceniania brało pod uwagę również akcenty niepodległościowe. W kategorii najlepszy wieniec tradycyjny zwyciężył wieniec z Poręby Radlnej.

Więcej…

Została zakupiona działka pod parking przy szkole w Jodłówce-Wałkach

Drukuj PDF

Przy szkole w Jodłówce-Wałkach gmina Tarnów kupiła działkę o pow. 3 arów za korzystną cenę 9000 zł, czyli 3000 zł za ar. – Dziękuję pani Elżbiecie Biel, która sprzedała gminie grunt za naprawdę niewygórowaną cenę. Ma to tym większe znaczenie, że działka ta będzie przeznaczona dla szkoły – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.  Zakupiona ziemia umożliwi budowę parkingu szkolnego, który służyć będzie zwłaszcza rodzicom odwożącym dzieci do szkoły. Rozszerzenie szkolnego terenu jest wręcz konieczne, gdyż z roku na rok wzrasta liczba uczniów i przedszkolaków uczęszczających do tamtejszej placówki. Warto dodać, że w miejscu, w którym planowana jest budowa parkingu, Starostwo Powiatowe wykonało już bezpośrednio do niego przylegający chodnik.

Więcej…

W gminie Tarnów taryfa za wodę i ścieki jest jedną z najniższych w regionie

Drukuj PDF

Zgodnie z przedstawioną przez Tarnowskie Wodociągi prezentacją taryf za wodę i ścieki obowiązującą na 2018/2019 r. nie tylko na tle regionu tarnowskiego, lecz także całej Polski, mieszkańcy gminy Tarnów ponoszą jedne z najniższych opłat.

Gmina Tarnów wraz z miastem Tarnowem i gminą Skrzyszów w zestawieniu cen brutto za wodę oraz usługi kanalizacyjne w powiecie tarnowskim jest drugą w regionie, jeśli chodzi o najmniejsze koszty uiszczane za m3. Natomiast z pośród siedemnastu okolicznych gmin, przynależących nie tylko do powiatu tarnowskiego, gmina Tarnów nadal pozostaje bardzo wysoko w rankingu, gdyż kwota brutto za m3 wynosi 9,30 zł, co daje jej trzecie miejsce pod względem najniższych opłat w całym regionie. Warto przypomnieć, że tendencja ta w gminie Tarnów utrzymuje się już od kilku lat. Należy zaznaczyć również, iż woda pitna jest bardzo dobrej jakości.

Więcej…

Gmina ostatecznie wygrała spór o odszkodowanie za tereny w Zgłobicach

Drukuj PDF

Zamiast żądanych 3,5 miliona jest tylko 500 tysięcy złotych. Gmina Tarnów ostatecznie wygrała spór ze spadkobiercami rodziny Marszałkowiczów o odszkodowanie za bezumowne korzystanie w latach 2007 - 2011 z gruntów w Zgłobicach na których znajduje się szkoła i ośrodek zdrowia. Orzeczenie Sądu Najwyższego o odmowie przyjęcia skargi rodziny Marszałkowiczów do rozpoznania prawomocnie zakończyło sprawę. Dodajmy, że gmina Tarnów zasądzone odszkodowania już wypłaciła.

Przypomnijmy, że rodzina Marszałkowiczów, czyli spadkobiercy terenów w Zgłobicach na których znajduje się ośrodek zdrowia i szkoła, w 2011 roku zażądali od gminy Tarnów aż 3,5 miliona odszkodowania za bezumowne korzystanie z terenów.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.