Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Młodzieżowa Rada Gminy Tarnów gośćmi w Radiu RDN Małopolska

Drukuj PDF

Wyjątkowe obrady sesji Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów miały miejsce 28 maja w Radiu RDN Małopolska. Młodzi radni odwiedzili studio nagraniowe w związku z tematyką majowego posiedzenia, którą była promocja gminy Tarnów.

Więcej…

Dbaj o uśmiech dziecka – bezpłatne badania profilaktyczne

Drukuj PDF

Młodzi mieszkańcy gminy Tarnów korzystają już z bezpłatnych, przeglądowych badań dentystycznych połączonych z lakierowaniem zębów. Profilaktyka prowadzona jest wśród dzieci i młodzieży do 18 roku życia przez Centrum Medyczne KOL-MED. Do chwili obecnej z bezpłatnych badań skorzystali już uczniowie ze szkół w Koszycach Wielkich. W najbliższych dniach stomatolog odwiedzi kolejne placówki. Aby skorzystać z bezpłatnej profilaktyki, potrzebna jest pisemna zgoda rodzica. Zapisy są jeszcze prowadzone w naszych gminnych szkołach. – Lakierowanie jest jednym ze sposobów fluoryzacji zębów, czyli jednym z podstawowych sposobów ochrony przed próchnicą. Wzmacnia odporność szkliwa, zmniejszając ryzyko wystąpienia ubytków. Zachęcam do skorzystania z naszego bezpłatnego programu – informuje lekarz Marta Owczyńska, dyrektor Centrum Medycznego Kol-Med.

Gmina Tarnów najlepsza w regionie w finansowym rankingu

Drukuj PDF

Gmina Tarnów okazała się najlepsza w całym regionie w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce, przygotowanym przez wybitnych ekspertów.  Na 1559 gmin w Polsce, gmina Tarnów znalazła się na wysokim, 210 miejscu. Jest to najlepsze miejsce spośród wszystkich gmin regionu.

– Ranking rozkłada na czynniki pierwsze finanse każdego polskiego samorządu, koncentrując się na dochodach własnych, wydatkach inwestycyjnych czy środkach unijnych pozyskanych na realizację zadań. To bardzo obiektywne kryteria, które pokazują i wyłaniają liderów na samorządowej mapie kraju – czytamy we wstępie do rankingu.

Więcej…

Jest wiele nowych dróg asfaltowych w gminie Tarnów

Drukuj PDF

W bieżącym roku w gminie Tarnów powstaje rekordowa liczba nowych nawierzchni tzw. „nakładek” asfaltowych na gminnych drogach. Z tegorocznego budżetu przeznaczono na ten cel blisko milion złotych. Już wkrótce z kilometrów nowych „nakładek” asfaltowych będą mogli korzystać mieszkańcy  każdej z gminnych miejscowości.

Do dnia dzisiejszego wykonano już nakładki asfaltowe w Błoniu na drodze koło p. Stawarza oraz na drodze tzw. Nowe Osiedle Górki . W Koszycach Małych z nowego asfaltu korzystają mieszkańcy ul. Uroczej, bocznej od ul. Spacerowej oraz ul. Lipowej (remont istniejącej nakładki w wąwozie). W Koszycach Wielkich nowa nawierzchnia została położona na drodze bocznej od ul. Szkolnej i na ul. Słonecznej, w Nowodworzu na drodze do p. Kowalik, w Tarnowcu na ul. Słonecznej, bocznej od ul. Sportowej i wzdłuż boiska sportowego. W Woli Rzędzińskiej  w sołectwie nr 1 powstał fragment na drodze tzw. Krzyskiej i  bocznej od tzw. Krzyskiej,  w Zawadzie na tzw. Łabnówce. Z kolei w Zbylitowskiej Górze na ul. Cichociemnych, ul. Cmentarnej i na fragmencie ul. Jana Pawła II.  W Zgłobicach nakładka została wykonana na fragmencie ul. Liściastej i bocznej od ul. Zgłobickiej.

Więcej…

Strażacy – ochotnicy z gminy Tarnów obchodzili swoje święto wraz z jubileuszami 110-lat OSP Wola Rzędzińska i 50-lat Orkiestry Dętej

Drukuj PDF

„Swe powołanie pełnić chcę” – pod takim hasłem w minioną sobotę, 19 maja strażacy – ochotnicy z gminy Tarnów obchodzili swoje święto. Miejscem spotkania była Wola Rzędzińska. Obchody połączono z jubileuszami 110-lat OSP Wola Rzędzińska oraz 50-lat Orkiestry Dętej OSP w Woli Rzędzińskiej.

Święto strażaków rozpoczęło się od mszy św. w intencji gminnych jednostek OSP w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Woli Rzędzińskiej. Eucharystię sprawowali ks. proboszcz Stanisław Szufnara, ks. proboszcz Stanisław Morańda oraz ks. kapelan Kamil Wróbel. Następnie w uroczystym przemarszu pocztów sztandarowych, strażaków, orkiestr dętych oraz zaproszonych gości prowadzonym przez Komendanta Gminnych Jednostek OSP Jana Michalika przemaszerowano na plac uroczystości obok Centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Życzenia

Drukuj PDF

Domy Ludowe tętnią życiem

Drukuj PDF

Domy Ludowe w Nowodworzu, Zbylitowskiej Górze, Błoniu oraz Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych od marca tętnią życiem i energią. Gromadzą się w nich dzieci, młodzież i seniorzy, których na co dzień być może sporo dzieli, lecz tu połączyła ich wspólna pasja.

Więcej…

Gmina Tarnów pozyskała fundusze na remonty i wyposażenie dla gminnych OSP

Drukuj PDF

Gmina Tarnów pozyskała kolejne fundusze zewnętrzne na remonty i wyposażenie dla gminnych jednostek OSP. Dzięki dofinansowaniu remontowana jest więc remiza OSP w Białej. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. W ramach remontu wykonane zostanie pomieszczenia socjalne dla strażaków – ochotników. Druhowie będą mogli korzystać z odnowionego zaplecza kuchennego, do którego zostanie zakupione wyposażenie. W garażu wykonana zostanie wentylacja. W ramach prac remontowych wykonane zostanie malowanie, ułożone płytki, wymienione drzwi. Wymienione zostaną instalacje wodno – kanalizacyjne oraz elektryczna.

Kolejne z pozyskanych funduszy pozwolą na zakup sprzętu dla naszych gminnych strażaków – ochotników a także niezbędnego wyposażenia.

Więcej…

Aksamitki ozdabiają gminę Tarnów

Drukuj PDF

Mimo pochmurnej pogody kolejne miejscowości pokryły się kwiatami. Ponad 4000 aksamitek pracownicy Urzędu Gminy Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek 16 maja zasadzili wzdłuż drogi wojewódzkiej w Nowodworzu i Porębie Radlnej.

Te piękne, żółto-pomarańczowe barwy będą ozdabiać przyuliczne pasy zieleni aż do późnej jesieni. Cieszą one nie tylko mieszkańców, ale zachwycają się nimi także przejezdni goście, którzy w czasie podróży podziwiają uroki naszej małej Ojczyzny.

Okres ukwiecania gminy Tarnów trwa. Przed pracownikami następne nasadzenia, a co za tym idzie kolejne malowniczo zagospodarowane skarpy i pasy zieleni. Warto podkreślić, że dzięki samodzielnie wykonanemu projektowi oraz pracy urzędników, koszt stanowią jedynie sadzonki kwiatów.

Więcej…

Zaproszenie

Drukuj PDF

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.