Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Są unijne pieniądze dla Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Ponad 1,6 miliona unijnego dofinansowania otrzyma gmina Tarnów na przebudowę drogi „Na szpic” w miejscowości Jodłówka - Wałki. Pieniądze będą pochodzić z „nowego” rozdania środków unijnych, czyli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Na pozyskanie dofinansowania gmina Tarnów złożyła wniosek o przyznanie pomocy, który został rozpatrzony pozytywnie. Dzięki pozyskanym przez gminę funduszom unijnym, droga „Na Szpic” w miejscowości Jodłówka - Wałki zyska odwodnienie, ścieżkę rowerową oraz nową nawierzchnię asfaltową.

Więcej…

Pożar hali sportowej i wypadek drogowy - ćwiczenia powiatowe Ochotniczych Straży Pożarnych

Drukuj PDF

Pożar hali sportowej i domu rekolekcyjnego, a także wypadek drogowy, to efekty ćwiczeń powiatowych, jakie przeprowadziły w sobotę, 5 listopada w Koszycach Małych jednostki Ochotniczych Straży. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Tarnów, powiatu Tarnowskiego oraz miasta Tarnowa, a także ratownicy medyczni i karetki pogotowia.

W pierwszym etapie strażacy - ochotnicy mieli okazję uczestniczyć w akcji gaszenia pożaru, jaki wybuchł w hali sportowej. Do ich zadania należało przeprowadzenie ewakuacji obiektu i akcja ratunkowa osób uwięzionych w wyniku pożaru w budynku. Następnie strażacy zabezpieczali miejsce wypadku samochodowego, gdzie musieli wydobyć z pojazdów, uwięzionych w nich poszkodowanych oraz udzielić im pierwszej pomocy. W ostatnim etapie ćwiczeń gaszono pożar w budynku domu rekolekcyjnego.

Więcej…

Pamięci Niezłomnych - Festiwal Piosenki w Koszycach Małych

Drukuj PDF

Dziewięciu uczestników z regionu tarnowskiego zakwalifikowało się do kolejnego etapu Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Eliminacje wojewódzkie odbyły się w ubiegły piątek, 4 listopada w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Wydarzenie współorganizowała Gmina Tarnów.

Pomysłodawcą Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej jest Stowarzyszenie Passionart z Krakowa, które działa na płaszczyźnie muzycznej, popularyzując historię Polski. Festiwal współorganizowany jest wraz z Fundacją Armii Krajowej w Londynie. - Zasadniczą ideą festiwalu jest zapoznanie młodzieży z twórczością o charakterze patriotycznym. Chcemy budować świadomy i odpowiedzialny patriotyzm wśród dzieci i młodzieży za pomocą połączenia muzyki i historii. Festiwal jest skierowany przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - mówi Mateusz Prendota, Prezes Stowarzyszenia Passionart. Pierwszy etap Festiwalu, eliminacje wojewódzkie, odbyły się w Krakowie, Rzeszowie, Szczecinie, Kielcach oraz właśnie w Koszycach Małych.

Więcej…

Tymczasowe otwarcie wiaduktu w Woli Rzędzińskiej

Drukuj PDF

Kolejne zmiany w ruchu drogowym czekają mieszkańców Woli Rzędzińskiej. Od dnia 7 listopada 2016 roku nowy wiadukt kolejowy w Woli Rzędzińskiej, zostanie bowiem tymczasowo otwarty. Jednocześnie zostanie zlikwidowany objazd, którym dotychczas poruszali się kierowcy, przez tzw. drogę „do stacji”. Wykonawca nie określił czasu, na jaki wiadukt zostaje włączony do ruchu.

Więcej…

Eliminacje do Festiwalu Piosenki Podziemnej

Drukuj PDF

Więcej…

Uroczystość Wszystkich Świętych

Drukuj PDF

Wypełnij ankietę w programie zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza

Drukuj PDF

W najbliższych dniach na terenie gminy Tarnów zostanie przeprowadzona akcja zbierania ankiet dotyczących programu  zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza na terenie Województwa Małopolskiego. W ankietach zawarte są informację dotyczące ocieplenia budynków mieszkalnych, rodzaju ogrzewania, oraz planowanej wymiany kotła/pieca.

Więcej…

Odbyła się kolejna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W miniony wtorek, 25 października odbyła się XXXI sesja Młodzieżowej Rady Gminy Tarnów. Udział wzięli w niej uczniowie ze słowackiego miasta Tornala, goszczący w gminie Tarnów na zaproszenie partnerskich szkół ze Zbylitowskiej Góry i Koszyc Wielkich. Po przyjęciu protokołu z poprzednich obrad, tematem przewodnim spotkania stała się działalność Ochotniczych Straży Pożarnych. W związku z powyższym gośćmi młodzieżowych radnych byli Prezes Gminnego Związku OSP RP Henryk Solak oraz Komendant Gminnych jednostek OSP Jan Michalik. Opowiedzieli oni o działalności jednostek straży pożarnych, w szczególności skupiając się na funkcjonowaniu formacji młodzieżowych, zachęcając tym samym do wstąpienia w ich szeregi. Następnie wywiązała się dyskusja, w czasie której radni pytali gości o praktyczną stronę funkcjonowania straży, statystyki wyjazdów oraz poszczególne akcje. Do debaty włączyli się słowaccy goście, opowiadając o funkcjonowaniu strażaków - ochotników u naszych sąsiadów. Sesja zakończyła się rozmowami i dyskusjami młodzieży ze słowackimi przyjaciółmi.

Więcej…

Radni obradowali podczas XX sesji Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Zaliczenie dróg do kategorii dróg gminnych, aktualizacja Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Tarnów oraz uchwalenie rocznego „Programu współpracy Gminy Tarnów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017” były najważniejszymi uchwałami podjętymi przez Radę Gminy Tarnów w trakcie październikowej sesji, która odbyła się w dniu 28 października.

W trakcie październikowej sesji radni podjęli uchwałę o zaliczeniu drogi położonej w Nowodworzu do kategorii dróg gminnych. Następnie przystąpiono do uchwalenia „„Programu współpracy Gminy Tarnów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2017”, który radni przyjęli jednogłośnie. W trakcie sesji przyjęto również porozumienie z firmą LEIER POLSKA S.A. dotyczące zasad przyznawania stypendium językowego im. Michaela Leiera. Kolejne punkty dotyczyły m.in. przedstawienia informacji o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2015/2016, zmiany uchwały budżetowej Gminy Tarnów na 2016 rok oraz aktualizacji Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Tarnów na lata 2016 - 2025.

Spotkanie strażaków - ochotników „W podziękowaniu za służbę”

Drukuj PDF

Strażacy - ochotnicy ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Tarnów spotkali się w miniony piątek w Domu Ludowym w Radlnej. Strażaków na spotkanie „w podziękowaniu za służbę” zaprosił Samorząd Gminny i Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu gminnego oraz zaproszeni goście, wśród których znalazł się wojewoda małopolski Józef Gawron oraz radni powiatowi Krystyna Dudoń, Tomasz Stelmach i Mariusz Tyrka. W czasie spotkania Prezes Gminnego Związku OSP RP Henryk Solak przypomniał o roli strażaków - ochotników w lokalnych społecznościach. Z kolei włodarz naszej gminy złożył przybyłym podziękowania za ich trud, który podejmują bezinteresownie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców. Strażacy - ochotnicy odebrali również z rąk wojewody podziękowania za służbę wykonywaną w trakcie Światowych Dni Młodzieży.

Więcej…

Harmonogramy

Drukuj PDF

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.