Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację.

Uzyskaj dofinansowanie na wymianę starego pieca - złóż deklarację

Gmina Tarnów ubiega się o dofinansowanie dla projektu pn. „Redukcja emisji CO2 w Gminie Tarnów poprzez wymianę źródeł  ciepła w gospodarstwach domowych” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Pozyskane fundusze mają przyczynić...

Czytaj więcej...

Informacja

Drukuj PDF

Informujemy,  że w dniu 05.01.2016 o godz. 10.00 zostanie otwarty pierwszy przejazd kolejowy (tzw. Południowy lub koło Świątka)w Woli Rzędzińskiej i wyznaczony zostanie objazd jak na rysunku poniżej.

Spotkania opłatkowe - harmonogram

Drukuj PDF

Tradycyjnie, jak co roku, Samorząd Gminy Tarnów organizuje spotkania opłatkowe dla osób starszych, które odbędą się w miesiącu styczniu, we wszystkich gminnych sołectwach. W przygotowanie włączają się sołtysi oraz miejscowe szkoły. Poniżej przypominajmy, dla wszystkich zaproszonych, harmonogram spotkań opłatkowych, które odbywać się będą w szkołach i domach ludowych. Większość spotkań poprzedzać będzie Msza święta.

KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ

Życzenia

Drukuj PDF

Gmina Tarnów dba o zdrowie mieszkańców

Drukuj PDF

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie, badania mammografem jako profilaktyka raka piersi, czy szczepienia przeciw pneumokokom to przykłady akcji skierowanych do mieszkańców gminy Tarnów w ostatnich latach. Na działania profilaktyczno  – zdrowotne samorząd gminny co roku pozyskuje fundusze zewnętrzne.

W ostatnich latach mieszkanki gminy Tarnów mogły nieodpłatnie zrobić sobie mammografię. Dzięki współpracy samorządu gminnego z placówkami medycznymi, mieszkańcy mogli skorzystać również ze szczepienia profilaktycznego przeciwko grypie, prowadziły je: zgłobicki „CenterMed”, ośrodki zdrowia „Medicum” w Woli Rzędzińskiej i Nowodworzu, „Emka Med” w Koszycach Małych oraz tarnowskie centrum medyczne „Kol-Med”. Łącznie zaszczepiono blisko tysiąc dwieście osób.

Więcej…

Świąteczne „Nowiny Tarnowskiej Gminy”

Drukuj PDF

W przedświątecznych dniach do mieszkańców gminy Tarnów dotarło najnowsze, świąteczne wydanie kwartalnika samorządowego „Nowiny Tarnowskiej Gminy”. W numerze można znaleźć ciekawe informacje dotyczące naszej gminy. Wiele uwagi poświęcono sprawom, które w ostatnich miesiącach były kluczowe dla mieszkańców. Po pierwsze znaleźć można artykuł poświęcony obniżeniu stawek podatkowych od gruntów i budynków w gminie Tarnów, czyli o rewolucji podatkowej.  W najnowszym numerze znalazło się miejsce na podsumowanie inwestycji w gminie Tarnów w 2016 roku, kwestię rewitalizacji, zimowej opieki społecznej oraz dlaczego gmina dopłaci więcej do miejskiej komunikacji. W numerze jak zawsze relacje z wydarzeń kulturalnych, które odbyły się w ostatnich miesiącach w naszej gminie, a także tradycyjne „gminne wieści”.

Życzymy przyjemnej lektury!

Gminny Konkurs o twórczości Henryka Sienkiewicza

Drukuj PDF

13 grudnia  w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze odbył się Gminny Konkurs  wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza. Okazją do zorganizowania konkursu była przypadająca w tym roku 100 rocznica śmierci Henryka Sienkiewicza,  polskiego pisarza, laureata Literackiej Nagrody Nobla a przede wszystkim wielkiego patrioty, który tworzył „ku pokrzepieniu serc”. Ponadto Sejm RP ustanowił rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza. W konkursie udział wzięli uczniowie z dwunastu Szkół Podstawowych z Gminy Tarnów. Trzyosobowe drużyny rywalizowały w kilku kategoriach. Oceniało je jury w składzie: bibliotekarz Jolanta Markowicz oraz dziennikarz Michał Gniadek. Pierwszą konkurencja był test wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza.W kolejnych etapach nie zabrakło zadań takich jak krzyżówki, wykreślanki czy  szukanie sienkiewiczowskich bohaterów na obrazie, a także  podążanie szlakiem wypraw podróżniczych Sienkiewicza na mapach z tamtej epoki. Ostatnim z zadań było wykonanie prac plastycznych, wzorując się na obrazie Stanisława Batowskiego-Kaczora "Zabawa w Chreptiowie".

Więcej…

Święty Mikołaj odwiedził gminne przedszkola

Drukuj PDF

„Zima z Mikołajem jest pachnącym, ciepłym majem…” - między innymi takimi słowami witały swojego ulubionego świętego dzieci z gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, które w ostatnich dniach odwiedził Święty Mikołaj. Jak się okazało, wszystkie dzieci były w tym roku bardzo grzeczne, gdyż prezentu nie zabrakło dla żadnego z nich. Gminne Przedszkolaki nie zawiodły też Świętego Mikołaja, przygotowując dla niego piękne piosenki oraz wierszyki. Jak zdradził Święty Mikołaj, paczki dla gminnych przedszkolaków, których było ponad tysiąc sto, pomagali mu przygotować pomocnicy - pracownicy gminnego Centrum Animacji Kulturalnej. Kolejnych dwieście, również przez nich przygotowanych  podarunków, już wkrótce Święty Mikołaj zawiezie do Polaków mieszkających na Ukrainie.

Więcej…

III edycja Mikołajki Cup w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

W pierwszy weekend grudnia w hali widowiskowo - sportowej w Koszycach Wielkich odbyła się III edycja turnieju Mikołajki Cup, organizowanego przez Klub Sportowy w Koszycach Wielkich i Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów. W turnieju udział wzięło 8 drużyn, zarówno z terenu naszej gminy jak i regionu, które rywalizowały między sobą przy licznym wsparciu kibiców, w tym rodziców młodych piłkarzy.

Więcej…

Nagrobek dla ofiary stalinowskiego mordu

Drukuj PDF

W piątek, 9 grudnia na Cmentarzu Parafialnym w Woli Rzędzińskiej została zakończona budowa granitowego nagrobka na odnalezionej w ubiegłym roku mogile wojennej Bronisława Cielochy. Inwestycja została wykonana za fundusze, które Samorząd Gminy Tarnów pozyskał od Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W 2015 roku Wojewoda Małopolski pozytywnie rozpatrzył wniosek gminy Tarnów o uznanie odnalezionego miejsca spoczynku Bronisława Cielochy za grób wojenny. Od tej chwili jego mogiła znalazła się pod opieką państwa oraz została zewidencjonowana i wpisana do prowadzonego przez urząd wojewódzki rejestru grobów i cmentarzy wojennych. Mogiła Bronisława Cielochy to pierwszy grób wojenny ofiary stalinowskiej zbrodni na terenie Gminy Tarnów. Ponieważ była to mogiła ziemna, która wymagała dalszego zagospodarowania, dlatego władze gminy wystąpiły do wojewody o wykonanie nagrobka.

Więcej…

„Każde pokolenie ma swój czas” - spotkania gminnych seniorów

Drukuj PDF

W minionym tygodniu, w dniach 22-24 listopada, odbyły się w Domach Ludowych w Zbylitowskiej Górze oraz Radlnej andrzejkowe spotkania seniorów z gminy Tarnów. Udział wzięli w nich członkowie wszystkich gminnych Klubów Seniora. W trakcie każdego z nich, wykład o zasadach udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach przeprowadził ratownik medyczny Krzysztof Krzemień. Poszczególne Kluby Seniora przygotowały również występy artystyczne, w tym wesołe skecze, przedstawienia oraz śpiewy. Jak na andrzejkowy czas przystało, na spotkaniach pojawiła się wróżka Krystyna, zapraszając seniorów do przepowiadania przyszłości z tradycyjnego wosku.

Więcej…

Będą niższe podatki! XXII Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

Stawki podatkowe od nieruchomości na terenie gminy Tarnów zostaną obniżone nawet o więcej niż  połowę. Taka decyzja zapadła podczas XXII sesji Rady Gminy Tarnów, która odbyła się we wtorek, 29 listopada 2016 roku.

Obniżenie stawek podatkowych na 2017 rok było najważniejszym punktem wtorkowych obrad Rady Gminy Tarnów. Przypomnijmy, że po aktualizacji przeprowadzonej w ubiegłym roku przez Starostwo Powiatowe w bazie ewidencji gruntów, właściciele nieruchomości w gminie Tarnów zapłacili w tym roku znacznie wyższy podatek. W niektórych przypadkach, kwota podatku od nieruchomości wzrosła drastycznie, nawet kilkukrotnie. Zapłata tak wysokiego podatku była, w szczególności dla osób starszych, samotnych, rodzin wielodzietnych i mniej zamożnych, poważnym problemem.  Świadczy o tym chociażby ilość wniosków, kierowanych do Wójta Gminy Tarnów o umorzenie podatku. - Analizując sytuację finansową gminy Tarnów, a w szczególności jej mieszkańców, którzy przecież są najważniejszą jej częścią, zaproponowałem radykalne obniżenie stawek podatkowych na 2017 rok. Wierzę, że przede wszystkim poprawi to sytuację finansową tych mieszkańców, którzy najbardziej potrzebują wsparcia - mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, proponując nowe stawki podatku.

 

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.