Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych otwarte

W ubiegłą środę, 25 maja, przed rozpoczęciem absolutoryjnej Sesji Rady Gminy Tarnów, odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. W uroczystości udział wzięli m.in. poseł Wiesław Krajewski, przedstawiciele samorządu gminy Tarnów oraz społeczność miejscowej szkoły. Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Samorządu Mieszkańców Grzegorz Drwal, radny Marek Cichy oraz Zuzia – uczennica Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych. Następnie, wraz z modlitwą, budynek poświęcił proboszcz miejscowej parafii ksiądz Jerzy Mondel.

Nowy budynek, Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych, ma za zadanie służyć mieszkańcom nie tylko Koszyc Małych, ale i całej Gminy Tarnów. Znajduje się w nim nowoczesna sala gimnastyczna, z której w ciągu dnia korzystają dzieci z miejscowej szkoły, natomiast wieczorami jest wynajmowana dla wszystkich chętnych mieszkańców. Posiada ona wygodne szatnie z zapleczem sanitarnym. W budynku swoje miejsce znalazł miejscowy Klub Seniora. Z kolei w dobrze wyposażonej siłowni, mieszkańcy mogą bezpłatnie zadbać o swoją formę. Sala konferencyjna z zapleczem kuchennym jest doskonałym miejscem na zorganizowanie spotkań okolicznościowych. Budowa inwestycji, sfinansowanej częściowo dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych, trwała cztery lata.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.