Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Gminne Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja z IV Rajdem Rowerowym

Gmina Tarnów zaprosiła mieszkańców na tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Woli Rzędzińskiej, gdzie poza tradycyjnymi obchodami patriotycznymi, odbyła się również uroczysta sesja Rady Gminy Tarnów, a po jej zakończeniu IV Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów”. Na starcie stanęło ponad czterystu uczestników.

Obchody patriotyczne

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny, sprawowaną w kościele parafialnym w Woli Rzędzińskiej. Następnie uczestnicy przeszli w przemarszu na Plac Bohaterów Armii Krajowej w centrum wsi. - Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem  w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości – mówił w wystąpieniu rozpoczynającym uroczystość wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. Do wpływu konstytucji trzeciomajowej na późniejsze pokolenia odnosili się również w swoich przemówieniach uczestniczący w wydarzeniu poseł Michał Wojtkiewicz oraz Wojewoda Małopolski Józef Gawron. Wśród przybyłych na gminne obchody gości, znaleźli się również składający wieńce przy pomniku poległych za Ojczyznę: delegacja z Gruzji, z partnerskiej gminy Khashuri, radna wojewódzka Anna Pieczarka, przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego, partii politycznych, organizacji kombatanckich. Śpiewanie pieśni patriotycznych poprowadziły natomiast dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Woli Rzędzińskiej.

Stanisław Petlic Honorowym Obywatelem Gminy Tarnów

Podczas gminnych obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja odbyła się również uroczysta Sesja Rady Gminy Tarnów. W jej trakcie nadano Stanisławowi Petlicowi, mieszkańcowi Tarnowca, tytuł Honorowego Obywatela Gminy Tarnów. To już czwarty raz w historii naszej gminy, kiedy radni zdecydowali o przyznaniu tego zaszczytnego tytułu.  – Bóg, praca, wieczność – to moja najważniejsza dewiza w życiu. I dziś serce goreje z radości, bo to jest piękna chwila, kiedy doceniono moje wieloletnie poświęcenie dla innych. Dziękuję bardzo – mówił Stanisław Petlic.

IV Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów”

Po oficjalnej części, przyszedł czas na radosne świętowanie w trakcie IV już Rajdu Rowerowego „Tour de Gmina Tarnów”. Mieszkańcy nie zawiedli, i w liczbie ponad czterystu rowerzystów stawili się na starcie wyścigu. Wśród uczestników, ubranych w biało – czerwone barwy, nie zabrakło i tych najmłodszych i najstarszych. Nie miała znaczenia kondycja, czy rywalizacja. Najważniejsze tego dnia było, by wspólnie z rodziną uczcić ten dzień. Wśród wszystkich, którzy ukończyli liczącą około 20 kilometrów trasę, wylosowano nagrodę główną – rower. Komisja wyłoniła również najpiękniej przystrojone rowery, przyznając trzy nagrody. Na wszystkich czekały pamiątkowe medale oraz dyplomy. - Cieszy fakt, że uczestników, którzy w ten niestandardowy sposób chcą świętować swój patriotyzm przybywa, i są to nie tylko mieszkańcy naszej gminy, ale również okolicznych gmin oraz Tarnowa – podsumowuje Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów.

IV Rajd Rowerowy „Tour de Gmina Tarnów” został zorganizowany dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów dotacji w ramach konkursu „Mecenat Małopolski”.

FOTORELACJA

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.