Święto Kominiarzy

W dniu wczorajszym, 17 maja kominiarze z całej Polski obchodzili w Tarnowie swoje święto. Udział w Święcie Kominiarzy wziął wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Uroczystości rozpoczął przemarsz Kominiarzy w galowych, charakterystycznych strojach ulicami miasta do tarnowskiej katedry, w której Biskup Andrzej Jeż odprawił mszę św. Następnie na rynku odbyła się część oficjalna. Zgromadzonych powitał prezes Krajowej Izby Kominiarzy oddział Tarnów Wiesław Zabawa, mieszkaniec Zawady. W trakcie wydarzenia odbyło się również wręczenie nagród za konkurs plastyczny kierowany do dzieci najmłodszych klas szkół podstawowych oraz przedszkoli, które prowadziła radna Województwa Małopolskiego Anna Pieczarka. Jedną z wyróżnionych przez jury prac była wykonana przez uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łękawce Laura Łabno.