V Gminny Dzień Seniora

Wręczenie medali Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie oraz koncert muzyków Filharmonii Krakowskiej miały miejsce w trakcie VI Gminnego Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w miniony czwartek, 5 października w hali widowiskowo – sportowej w Koszycach Wielkich tłumnie gromadząc seniorów z terenu naszej gminy.

Wydarzenie rozpoczął wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, przypominając w swoim wystąpieniu o ważnej roli osób starszych w lokalnych społecznościach. Następnie Maria Ostrowska, gminny koordynator ds. seniorów podsumowała miniony rok w gminnych Klubach Seniora. Były opowieści o spotkaniach, wyjazdach, ale też i o problemach oraz oczekiwaniach seniorów z terenu naszej gminy. Życzenia wraz z upominkiem od samorządu gminy Tarnów złożyła zaś obecnym Anna Pieczarka, dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

W trakcie wydarzenia miała miejsce wyjątkowa uroczystość  „Złotych Godów”, czyli wręczenia medali Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „za długoletnie pożycie małżeńskie”. Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie ustanowiono jako nagrodę dla małżonków, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat. Medale wraz z pamiątkowymi upominkami wręczyli jubilatom wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Pani Wiesława Mitera, wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów Eugeniusz Wojtarowicz oraz Sekretarz Gminy Tarnów Alicja Kusior.

W bieżącym roku, złoty jubileusz pięćdziesięciolecia małżeństwa w gminie Tarnów obchodzili:

ALINA, MIECZYSŁAW BARTOSZKOWIE

MARIA I STANISŁAW ŚWIĄTKOWIE

ZOFIA I KAZIMIERZ ŻELICHOWSCY

ROMANA I JAN ŻYDOWSCY

Dla Jubilatów życzenia zaśpiewała młoda wokalistka, Eliza Gąsiorowska. Samorząd Gminny zaprosił uczestników na kolację z deserem. Było włoskie danie, pyszny sernik i jesienny kompot.

Muzycznych wrażeń dostarczył zaś koncert „Awantura o Kasię”, w wykonaniu muzyków stowarzyszenia PASSIONART. Artyści podczas koncertu zaprezentowali publiczności wybór piosenek dobrze znanych i lubianych "z dawnych lat", z repertuaru niezapomnianego Kabaretu starszych Panów, Wiesława Michnikowskiego, Kaliny Jędrusik, Sławy Przybylskiej czy Eugeniusza Bodo. Uczestnicy V Gminnego Dnia Seniora przenieśli się więc w świat wyjątkowych piosenek, a sam koncert był pełen wspomnień i niezapomnianych wrażeń.