Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Będą zmiany na skrzyżowaniu w Zgłobicach – wraca lewoskręt

Powodzeniem zakończyły się zabiegi w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Radnej Województwa Małopolskiego Anny Pieczarki o zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu w Zgłobicach, polegającej na przywróceniu lewoskrętu. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ujęła to zadanie w planach na przyszły rok.

O zmianę organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu, czyli o przywrócenie lewoskrętów samorząd gminy Tarnów zabiegał niemal od chwili ich likwidacji. Wskutek wielu interwencji GDDKiA przeprowadziła badanie natężenia ruchu oraz przygotowała trzy warianty zmiany organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu. Po licznych negocjacjach inwestycja będzie realizowana. W końcu zadanie to zostało umieszczone w ogólnopolskim „Narodowym Programie Bezpieczeństwa Ruchu na lata 2013-2020”.

GDDKiA przekazała już do uzgodnienia program inwestycji na drodze krajowej nr 94 w Zgłobicach i zabezpieczyła środki finansowe na to przedsięwzięcie. Planuje się zakończenie prac do 2019 roku. Szacunkowy koszt inwestycji to około 1,8 mln zł.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.