Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Karnawałowe spotkania Seniorów

W ubiegłym tygodniu w dniach 5-7 lutego, członkowie wszystkich Klubów Seniora z terenu gminy Tarnów spotkali się w Domu Ludowym w Radlnej.

Na każde ze spotkań zawitał farmaceuta,  z którym zebrani dyskutowali o lekach, ich zamiennikach, suplementach i o tym, czego nie przeczytamy w ulotce. Prezesi poszczególnych Klubów Seniora przedstawiali sprawozdania z działalności ich Klubów w ostatnim roku, a także opowiadali o planach na rok bieżący. Wśród pomysłów, które nasi gminni seniorzy chcą realizować znalazły się zarówno wyjazdy do kina i teatru, wieczorki poetyckie i historyczne, wspólna nauka rękodzieła, w szczególności ozdób okolicznościowych, wizyty z odwiedzinami u osób, które nie są w stanie same przyjść na spotkanie Klubu, a także wiele innych aktywnych form spędzania wolnego czasu.

Z kolei gminne Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów zaproponowało utworzenie gminnego chóru senioralnego, oraz wzorem Klubu z Koszyc Małych ozdabianie choinek bożonarodzeniowych w centrum każdej miejscowości.

Jak na karnawałowe spotkanie przystało, seniorzy wesoło bawili się przy muzyce, śpiewali znane przyśpiewki, prezentowali skecze a także opowiadali kawały. Wszyscy zasiedli również do okolicznościowego poczęstunku, a na stołach z okazji zbliżającego się tłustego czwartku nie zabrakło pączków i chrustu przygotowanych przez seniorów. W spotkaniach udział wzięli również przedstawiciele samorządu w tym wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, zastępca wójta Sławomir Wojtasik, radni Wiesława Mitera, Marek Cichy, Zbigniew Filar, Józef Jamróg, Mieczysław Kłósek, Jan Nowak, Jan Skórka, Henryk Solak, Eugeniusz Wojtarowicz, Dariusz Żurek oraz sołtysi Antoni Batko, Wojciech Hońdo, Stefan Kolak oraz Janusz Tadel.

Spotkania zorganizowane zostały przez gminne Centrum Kultury i Bibliotek, którego dyrektor Anna Pieczarka opowiedziała zebranym Seniorom o planach na najbliższy rok. – To wspaniałe, jak osoby starsze potrafią się bawić, tworząc nowe przyjaźnie, realizując swoje pasje, wymieniając doświadczenia i poglądy. Jak zresztą  widzimy, pomysłów i inicjatyw wychodzących od samych seniorów jest niezliczona ilość. Naszym zadaniem jako samorządu, jest im wparcie w ich realizacji – podsumowuje Anna Pieczarka.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.