Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Nowości wydawnicze w bibliotekach

Choć za oknami jeszcze śnieg i siarczysty mróz, biblioteki gminy Tarnów już zadbały o wiosenne porządki. To dobry moment, by wykorzystać ostatnie zimowe wieczory i nadrobić czytelnicze zaległości, lecz i powoli przygotowywać się do wiosennej aury, która – jak wiemy – bywa kapryśna, dlatego warto mieć zawsze plan B w postaci dobrej lektury. W bibliotekach w Tarnowcu, Woli Rzędzińskiej i Zgłobicach na regały trafiły nowości wydawnicze będące zarówno propozycją od samych bibliotekarzy, jak i naszych czytelników. I tym razem pamiętano o wszystkich gustach bywalców.

Miłośniczki literatury kobiecej znajdą na półkach książki stanowiące kontynuacje ich ulubionych serii, m.in. „Szarość miejskich mgieł” Edyty Świętek z cyklu „Spacer Aleją Róż”, „Zakochać się na zabój” Max Monroe, będące drugim tomem „Złapać milionera”, „Złe serce” Leisy Rayven zamykające cykl „Zły Romeo”, „Odpowiedni moment” z serii „Między Słowami” uwielbianej Danielle Steel i bestsellerową sagę JL James „Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya oczami Christiana”. Bibliotekarze nie zapomnieli o najbardziej poczytnych pisarkach – Jojo Moyes „Ostatni list od kochanka” i Jodi Picoult „Małe wielkie rzeczy”. Swój debiut w naszych bibliotekach będzie miała zeszłoroczna nowicjuszka – Anna Tabak – i jej „Bursztynowy anioł” oraz „Deadline na szczęście”.

W tarnowskiej gminie nie brakuje odbiorców, którzy kryminały czytają z wypiekami na twarzy. Będziemy śledzić zbrodnie i rozwiązywać zagadki kryminalne z najlepszymi detektywami, m.in. z Jakubem Mortką w „Cieniach” Wojciecha Chmielarza, aspirant Agatą Górską i komisarzem Sławkiem Tomczykiem w „Zastrzyku śmierci” i „Grzechu zaniechania” Małgorzaty Rogali, Amosem Deckerem w „Dylemacie” Davida Baldacciego oraz Myronem Bolitarem w książce „W domu” Harlana Cobena. W zbiorze nowości pojawi się także „Nieodnaleziona” – thriller psychologiczny polskiego króla tego gatunku – Remigiusza Mroza. Do bibliotek gminy Tarnów dołączy Marcin Ciszewski ze swoim cyklem Meteo: „Mróz”, „Upał”, „Wiatr”, „Mgła”.

Ci, którzy w książkach szukają nie tylko rozrywki, lecz także wiedzy, historii czy biografii, również znajdą odpowiednie dla siebie nowości wydawnicze. Począwszy od literatury faktu, nawiązującej do tragicznych losów polskiego himalaisty – Tomasza Mackiewicza, „Nanga Parbat. Śnieg, kłamstwa i góra do wyzwolenia” Dominika Szczepańskiego i Piotra Tomza, „Broad Peak. Niebo i piekło” Bartka Dobrocha i Przemysława Wilczyńskiego, „Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt” Mariusza Sepioły. Księgozbiór uzupełniły biografie dotyczące II wojny światowej, m.in. „Sendlerowa w ukryciu” Anny Krystyny Bikont i „Dziewczęta z Auschwitz” Sylwii Winnik. Dla ceniących talent aktorski Krystyny Sienkiewicz zakupione zostały jej pamiętniki, wydane w pięknej szacie graficznej, „Skrawki” i „Haftowane gałgany”.

Młodzież będzie mogła urozmaicić sobie listę szkolnych lektur. Nastolatki chętnie sięgną po serię „Slammed” Colleen Hoover czy „Żółwie aż do końca” Johna Greena. Dla młodych miłośników świata z Baśnioboru powraca Brandon Mull ze „Smoczą strażą”. Bestsellerem jest niewątpliwie zekranizowana ostatnio książka „Cudowny chłopak” R. J. Palacio, w której uzdolniony chłopiec z defektem twarzy opowiada swoją historię.

Najmłodszych czytelników zapraszamy na nowe przygody z ich ulubionymi bohaterami. Do wspólnego świata zabierze ich kolejna książeczka z serii „Franklin i Przyjaciele” – „Franklin i nocna wyprawa do lasu”, „Nela i polarne zwierzęta” Neli Małej Reporterki, 12. część cyklu „Dziennik cwaniaczka” – „No to lecimy” Jeffa Kinneya. Nie zabraknie także pozycji, których celem jest połączenie nauki z zabawą, np. „Z przysłowiami za pan brat” Renaty Piątkowskiej i „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszki Frączek.

Wymienione tytuły to tylko część tego, co proponują biblioteki gminy Tarnów. Aby zapoznać się z całą ofertą naszych nowości, zapraszamy do katalogu elektronicznego, dzięki niemu można zarezerwować interesujące nas pozycje. Pamiętajmy, kto pierwszy, ten lepszy!

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.