Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Pierwszy Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów w Gminie Tarnów już wkrótce!

To już fakt!  W gminie Tarnów jeszcze w tym roku powstanie pierwszy Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów. Co więcej, na realizację inwestycji samorząd gminny pozyskał właśnie pieniądze z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Senior +. Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów zostanie utworzony w budynku Domu Ludowego w Nowodworzu.

– Już od kilku lat osoby starsze z terenu naszej gminy zgłaszały potrzebę utworzenia dla nich ośrodka pobytu dziennego. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tworzymy miejsce, w którym osoby w jesieni wieku, samotne, także niesamodzielne, które ze względu na podeszły wiek i stan zdrowia wymagają opieki, będą mogły zarówno spędzić czas, jak i zostać objęte wsparciem, znaleźć opiekę rehabilitacyjną czy nawiązać więzi społeczne  – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Dotację na utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu dla osób powyżej 60  roku życia Senior + gmina Tarnów pozyskała z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Uroczyste podpisanie umowy, w którym udział wzięli Wiceprezes Rady Ministrów Beata Szydło, Minister Elżbieta Rafalska i zastępca wójta gminy Tarnów Sławomir Wojtasik, miało miejsce w siedzibie Ministerstwa w dniu 15 marca br.

Kwota otrzymanej dotacji wynosi 80 procent kosztów inwestycji. Pozwoli ona na przeprowadzenie remontu i wyposażenie placówki w niezbędny sprzęt. W Domu Pobytu Dziennego będzie więc pomieszczenie ogólnodostępne spełniające funkcje sali spotkań i jadalni, pokój zabiegowo-pielęgniarski, pomieszczenie kuchenne z aneksem kuchennym, zaplecze sanitarne czy kącik biblioteczny. Prace remontowe rozpoczną się już wkrótce i planuje się, że pod koniec roku placówka będzie mogła zaprosić w swoje progi pierwszych seniorów.

Warto dodać, iż Dom Dziennego Pobytu będzie miejscem dziennego odpoczynku, rozwoju oraz przede wszystkim miejscem wzajemnej opieki dla osób powyżej 60 roku życia. Osoby korzystające z usług placówki będą miały zagwarantowaną stałą opiekę wykwalifikowanej kadry.

- Jako samorząd dużą rolę przykładamy do polityki senioralnej. I pierwszy Dom Pobytu Dziennego jest właśnie jej efektem. Pierwszy, lecz z pewnością wkrótce będziemy myśleć o utworzeniu kolejnych  takich miejsc – zapowiada wójt Grzegorz Kozioł.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.