Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Za nami drugi etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W wyniku wstępnych rozgrywek szkolnych zostali wyłonieni uczestnicy do eliminacji gminnych, które miały miejsce 20 marca w Szkole Podstawowej w Zgłobicach. Konkurs został podzielony na trzy grupy wiekowe: grupa I – uczniowie klas I–VI (9 osób), grupa II – uczniowie szkół podstawowych klasy VI–VIII oraz gimnazjum klasy II–III (17 osób), grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych (9 osób). Łącznie w zmaganiach wzięło udział 35 uczestników. Wszyscy przystąpili do rozwiązywania testu pisemnego, w przypadku miejsc ex aequo osoby odpowiadały na dodatkowe pytania zadawane przez jury w celu wytypowania najlepszych z najlepszych. Zwycięzców z każdej grupy wiekowej wyłoniła komisja w następującym składzie: Henryk Solak, Jolanta Kałuża, Bartosz Łaśko, Krzysztof Moskal, Jan Michalik.

Największą wiedzą, tym samym zajmując miejsca na podium, wykazali się:

Z grupy I:

I miejsce – Patrycja Olszówka z Jodłówki-Wałek

II miejsce – Zuzanna Kocerba z Jodłówki-Wałek

III miejsce – Aleksander Smoleń z Koszyc Małych

Z grupy II:

I miejsce – Hubert Olszówka z Jodłówki-Wałek

II miejsce – Damian Czech z Jodłówki-Wałek

III miejsce – Zuzanna Godek ze Zgłobic

Z grupy III:

I miejsce – Gabriela Czech z Jodłówki-Wałek

II miejsce – Magdalena Ciężadło z Jodłówki-Wałek

III miejsce – Dawid Białas ze Zgłobic

Na szczeblu powiatowym gminę Tarnów będzie reprezentować 6 osób, czyli ci, którzy zajęli I i II miejsca w gminnych eliminacjach. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostałych również wyróżniono poprzez upominki. Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Wójta Gminy Tarnów Grzegorza Kozioła, który wraz ze swoim Zastępcą Sławomirem Wojtasikiem oraz z Prezesem Zarządu Gminnego ZOSP RP dhem Henrykiem Solakiem osobiście je wręczyli wszystkim uczestnikom. Każdemu młodemu druhowi serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.