Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Gmina Tarnów rozkwita

Do gminy Tarnów zawitała już nie tylko kalendarzowa wiosna. Promienie słońca coraz śmielej przebijają się przez okna mieszkańców, którzy chętnie spacerują w gronie rodziny i znajomych po naszych miejscowościach. A te przechadzki jak co roku umilają im kwitnące krokusy i tulipany, w kolejnych miesiącach zaś róże i aksamitki sadzone przez pracowników interwencyjnych. Te pierwsze, fioletowe oznaki wiosny, już ozdobiły Wolę Rzędzińską, Tarnowiec, Koszyce Małe i Zbylitowską Górę. Za niedługo możemy spodziewać się następnych zwiastunów tej najpiękniejszej pory roku, gdyż tulipany powoli wyglądają spod ziemi, by niebawem ukwiecić gminne place i skwerki.

Gmina Tarnów rozkwita aż do późnej jesieni. Dlatego wkrótce w większości miejscowości rozpocznie się sadzenie róż i aksamitek, które umają naszą małą Ojczyznę. Jednak to nie koniec wiosennych niespodzianek. W tym roku po raz pierwszy w naszej gminie pojawią się łąki kwietne, czyli raj pełen polnych rumianków, chabrów i maków. Będzie to nie tylko powrót do matki natury, do pięknych, wiejskich krajobrazów,  lecz także dom dla różnorodnych owadów, w tym barwnych motyli. Kwitnące rośliny zachwycą mieszkańców swym naturalnym pięknem oraz zapachem prawdziwej polskiej przyrody.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.