Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

„Spotkanie z Melpomeną” Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych

Za nami już XVI Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych „Spotkanie z Melpomeną”. Co roku wydarzenie to odbywa się w Szkole Podstawowej w Zbylitowskiej Górze, a jego uczestnikami są uzdolnieni uczniowie klas IV–VII. W tym roku, 13 kwietnia, na scenie wystąpiło sześć zespołów, które zaprezentowały przeróżne formy i gatunki sceniczne.

Widownię rozśmieszał kabaret „Do lekarza” przygotowany przez Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Błoniu, publiczność z zainteresowaniem poznała „Jasia i Małgosię w nowej odsłonie” wystawioną przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Jodłówce-Wałkach, którym jury przyznało nagrodę za oprawę sceniczną. Wzruszenie towarzyszyło wszystkim oglądającym podczas spektaklu „Mały Książę ” Szkoły Podstawowej w Koszycach Wielkich, a także w czasie przedstawienia „Magia działa inaczej, czyli i ty potrafisz inaczej” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych. Jury z podziwem śledziła występ aktorów ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Porębie Radlnej – „Nie ma winy bez kary – Dziady cz. II Adama Mickiewicza” – których uhonorowała aż dwiema nagrodami – za grę aktorską zespołu oraz za talent aktorski dla Mickiewiczowskiej Zosi – Aleksandry Bigi. Przyznano również wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze za walory wychowawcze i edukacyjne sztuki „Nietykalni”.

Wszystkich widzów, a zwłaszcza jury w składzie: Piotr Rybski, Zbigniew Filar i Angelika Węgrzyn, zaskoczył wysoki poziom gry aktorskiej, lekkość poruszania się młodych aktorów po scenie oraz ich dykcja. Barwne stroje, bogate dekoracje, wzruszająca i budująca napięcie muzyka uświetniła odbiór całego wydarzenia.

Każda ze szkół dostała dyplom za uczestnictwo w Przeglądzie Teatralnym, podziękowania otrzymali także opiekunowie grup, a wyróżnione zespoły dyplomy i statuetki. Wszystkie nagrody wręczył Zastępca Wójta Gminy Tarnów Sławomir Wojtasik, który był pod wrażeniem talentu młodych aktorów oraz ich bardzo dobrego przygotowania.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.