Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

„W Polskę wierzę” – zawieś flagę!

Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym, gdyż to właśnie 100 lat temu Polska odzyskała upragnioną wolność. Za niepodległość nasi rodacy oddali życie, odważnie głosili hasło, które dzisiaj towarzyszy gminnym obchodom Dnia Flagi Rzeczypospolitej – „W Polskę wierzę”. Historia niejednokrotnie udowodniła, że Polacy to ludzie, dla których wartości Bóg Honor Ojczyzna służyły za kodeks moralny. Dlatego dzisiaj stulecie wolności jest jeszcze bardziej wymowne, symbole narodowe mają jeszcze większe znaczenie.

Wszyscy powinniśmy się włączyć do świętowania tej najradośniejszej w dziejach historii naszego kraju rocznicy. Zwłaszcza w tym roku zamieńmy Ojczyznę w biało-czerwoną krainę poprzez rozwieszenie przy naszych domach flag, znaku suwerenności naszego narodu. Dajmy przykład młodszym pokoleniom, pokażmy im, że Polska dla prawdziwego patrioty jest wartością najwyższą. Dzień Flagi Rzeczypospolitej uczyńmy naszą rodzinną tradycją, nie zapominajmy o tym, że stanowi ona wspólne dobro, że powinniśmy jej okazywać należyty szacunek. Dlatego niech i gmina Tarnów cała rozwiewa biało-czerwonymi chorągwiami. Podczas tego wyjątkowego dla naszej Ojczyzny roku weźmy udział w równie wyjątkowej akcji – zostawmy rozwieszone flagi do końca obchodów stulecia niepodległości, czyli niech dumnie ozdabiają nasze domy przez cały rok.

Ulice gminnych miejscowości także będą mienić się barwami narodowymi, aby począwszy od Dnia Flagi Rzeczypospolitej, zamienić się w prawdziwie patriotyczne aleje. Te symboliczne chorągwie będą ustrajać również wszystkie obiekty użyteczności publicznej na terenie naszej gminy: szkoły, biblioteki, domy ludowe i pozostałe budynki administrowane przez Centrum Kultury i Bibliotek. Gmina Tarnów będzie więc radującą się cały rok Polską Niepodległą. Podkreślmy znaczenie tej okrągłej rocznicy, udowodnijmy innym i samym sobie, że nadal potrafimy się zjednoczyć, choćby poprzez wspólnotowe całoroczne rozwieszenie flag. Niech będą one aktem braku podziałów. Pokażmy w ten sposób, że patriotyzm jest w nas, że pragniemy go w sobie pielęgnować oraz przekazywać młodszym pokoleniom.

Niech cała Ojczyzna dumnie mieni się biało-czerwonym znakiem niepodległości – wolności odzyskanej dzięki ogromnemu heroizmowi i przelanej krwi rodaków. Oddajmy hołd Polsce, pamięć tym, bez których jej by nie było. Stańmy się jedną rodziną, a naszą ojczystą ziemię niech cały rok zdobią jej narodowe barwy.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.