Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

XIII Gminne Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Tarnów

Za nami już XIII Gminne Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Tarnów zorganizowane 30 maja na basenie TOSiR w Tarnowie–Mościacach przy okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Ponad 100 osób, w tym 50 dziewcząt i 53 chłopców, wykorzystało swoje umiejętności pływackie, by zawalczyć o tytuł tego najlepszego. Organizatorami sportowego spotkania była Szkoła Podstawowa im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. Gorąca, pełna rywalizacji, ale i wzajemnego dopingowania atmosfera sprawiła, że zawodnicy mieli w sobie jeszcze więcej energii i zapału do pokonywania własnych możliwości.

Zawody zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe, którym przypisano odpowiednie dystanse do pokonania. Dziewczęta i chłopcy konkurowali oddzielnie oraz brali udział w wyścigu stylem dowolnym. Najmłodsza kategoria to „Skrzaty”, do której należało 45 uczniów szkół podstawowych klas I–III, musieli oni przepłynąć 12,5 m. Z kolei „Młodziki”, czyli 46 osób klas IV–VI szkół podstawowych, oraz „Juniorzy” – 12 uczniów VII klasy podstawowej i gimnazjum zmierzyli się z dystansem o długości 25 m. Po zawodach pływackich nastąpiła druga dodatkowa konkurencja – biegi finałowe, do których przystąpili 3 najszybsze zawodniczki i zawodnicy klas I–III szkół podstawowych oraz 6 najlepszych uczestników klas IV–VI szkół podstawowych wraz z klasą VII i gimnazjum.

Komisja sędziowska wraz z jej przewodniczącym Krzysztofem Wawrzonkiem orzekli, że rywalizacja przebiegła zgodnie z regulaminem oraz według zasad fair play. Po wyłonieniu zwycięzców wszystkich kategorii najlepsi okazali się:

Kategoria „Skrzat”

Dziewczęta:

I miejsce – Paulina Pawłowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej

II miejsce – Hanna Drozd z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych

III miejsce – Nikola Lis ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Chłopcy:

I miejsce – Kacper Łaśko z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Zgłobicach

II miejsce – Jan Kiwior z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jodłówce-Wałkach

III miejsce – Marceli Zaucha z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jodłówce-Wałkach

Kategoria „Młodzik”

Dziewczęta:

I miejsce – Martyna Marcinkiewicz z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych

II miejsce – Oliwia Nalepa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej

III miejsce – Amelia Bryg ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej

Chłopcy:

I miejsce – Bartosz Gdowski ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zbylitowskiej Górze

II miejsce – Mateusz Kaczak ze Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zbylitowskiej Górze

III miejsce – Dawid Witaszek z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych

Kategoria „Junior”

Dziewczęta:

I miejsce – Natalia Pawłowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej

II miejsce – Anna Sitko ze Szkoły Podstawowej im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu

III miejsce – Klaudia Drwal z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jodłówce-Wałkach

Chłopcy:

I miejsce – Daniel Mróz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli Rzędzińskiej

II miejsce – Piotr Szatko z Niepublicznego Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze

III miejsce – Michał Korfini z Niepublicznego Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Zawadzie

Puchar Wójta Gminy Tarnów wywalczyli ci, którzy otrzymali złote medale, a więc: Paulina Pawłowska, Kacper Łaśko, Martyna Marcinkiewicz, Bartosz Gdowski, Natalia Pawłowska i Daniel Mróz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy wręczone przez Zastępcę Wójta Gminy Tarnów Sławomira Wojtasika.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.