Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Festyn z dobrym smakiem w Jodłówce-Wałkach

Smaczne potrawy, kolorowe występy dzieci, konkursy i atrakcje dla całych rodzin – tak gmina Tarnów powitała lato festynem rodzinnym z II Festiwalem Dobrego Smaku, który odbył się w dniu wczorajszym, 24 czerwca w Jodłówce-Wałkach. Miejscem wydarzenia był teren obok remizy OSP.

Już od wczesnych godzin popołudniowych dla mieszkańców wystąpili uczniowie z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jodłówce-Wałkach. Były kolorowe stroje, śpiewy, recytacje i niecodzienny teatrzyk, a w nim przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Przedszkolaki zaprezentowały z kolei witający lato taniec.

W Jodłówce-Wałkach niedzielne popołudnie upłynęło jednak przede wszystkim pod znakiem dobrych potraw. W ramach II Festiwalu Dobrego Smaku, każdy mógł skosztować darmowych pyszności przy chłopskim stole: pierogów z polowej patelni w kilku smakach, kiełbasek w różnych stylach z grilla, staropolskiej kaszanki czy bigosu. W grillowaniu i degustacjach nie przeszkodził deszcz, który kilkakrotnie zawitał tego dnia na miejsce wydarzenia. – To już drugi raz kiedy zaprosiliśmy mieszkańców na Festiwal Dobrego Smaku, i jak widzimy smakowanie naszych lokalnych potraw cieszy się dużym powodzeniem – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Po smacznym posiłku, dzieci mogły bawić się w dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach, a wszyscy brać udział w organizowanych konkursach i zabawach. Był taniec – łamaniec na dwie lewe nogi, quiz zgaduj – zgadula czy sportowe zmagania „Tylko dla twardzieli”. Każdy mógł spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej, gdzie do wygrania były wartościowe nagrody jak rowery czy sprzęt AGD i RTV.

Jednak już przed godziną dwudziestą, wśród uczestników zapanował biało-czerwony nastrój, w związku ze zbliżającym się meczem reprezentacji Polski.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.