Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

„Wakacyjna przygoda” gminne zakończenie roku szkolnego

W piątek, 22 czerwca, w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich miało miejsce uroczyste gminne zakończenie roku szkolnego. Udział w nim wzięli uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Tarnów, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele. Gratulacje i słowa podziękowania, a także życzenia na nadchodzące wakacje złożył wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, dyrektor tarnowskiego oddziału Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski oraz dyrektor Centrum Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów Adam Ryba. Wszystkich zgromadzonych powitał również gospodarz miejsca, czyli dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich – Mariusz Parcianko.

Zanim uczniowie wyruszyli na „Wakacyjną przygodę”, zostali wyróżnieni jako ci najlepsi z najlepszych przez wójta gminy Tarnów, który podczas tej uroczystości wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Tarnów Wiesławą Miterą wręczył najzdolniejszym wychowankom gminnych szkół stypendia finansowe. – Z roku na rok wzrasta liczba zdolnych uczniów ze szczególnymi wynikami w danej dziedzinie nauki, sporcie, czy też w sferze artystycznej. W gminie Tarnów przyznajemy coraz więcej nagród finansowych – mówił włodarz gminy.

W tym roku w gronie najlepszych znalazło się ponad 100 uczniów zamieszkujących gminne miejscowości. Przypomnijmy, że stypendium finansowe przyznawane jest za wybitne osiągnięcia sportowe, artystyczne i naukowe. Tym razem wyróżnieni zostali:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarz w Woli Rzędzińskiej: Karolina Jaklińska, Jakub Jakliński, Krystian Zych, Oliwia Kołodziej, Tomasz Macheta, Dominika Pitra, Julia Jarmuła, Klaudia Karczmarczyk, Maja Reising.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej: Łukasz Maślanka, Dominik Starzyk, Ewelina Dziurawiec, Łukasz Flaga, Oliwia Nalepa, Adrian Kloch, Oliwia Sobierajska, Aleksandra Zaucha.

Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Porębie Radlnej: Nikola Kosiba, Patryk Budzik, Wojciech Król, Filip Manijak, Magdalena Marecik, Wiktoria Marecik, Natalia Gładysz, Aleksandra Gładysz, Anna Zaczkiewicz, Karolina Seruś, Sara Czapkowicz, Paweł Czapkowicz.

Szkoła Podstawowa im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu: Karol Szczerba, Patrick Krok, Anna Sitko, Ewa Woźniak, Anna Jamróg, Maciej Sondej, Dagmara Jamróg, Patrycja Zborowska, Magdalena Zych, Michał Plebanek, Karol Malisiewicz, Aleksandra Dyk, Klaudia Ratusznik, Julia Stojak, Laura Strojny.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Zgłobicach: Wojciech Kania, Adrian Niedzielski, Julian Kołodziej, Klaudia Rąpała, Julia Duraczyńska, Kalina Jaźwiec, Kaya Gajko.

Szkoła Podstawowa im. mjra Henryka Sucharskiego w Koszycach Wielkich: Gabriela Ramian, Katarzyna Śmiertka, Barbara Śmiertka, Daniela Augustyn.

Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Zbylitowskiej Górze: Julia Lis, Norbert Baran, Szymon Górski, Kacper Lasko, Michał Gomółka, Weronika Matyjasik, Krystian Matyjasik, Bartosz Gdowski, Szymon Jacher, Mateusz Kaczak, Emilia Wiktor, Wojciech Wiktor, Kinga Mydlarz, Tomasz Wrona, Emilia Wrona, Sebastian Miłkowski, Gabriel Miłkowski, Alicja Filipak, Jakub Kucharski.

Publiczne Gimnazjum w Zawadzie: Katarzyna Drelicharz, Julia Łazarz, Kinga Bałła, Bartłomiej Kras, Weronika Żydowska.

Szkoła Podstawowa im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie: Mangue Jan Camara, Miłosz Tyrka, Jakub Więckowski, Grzegorz Idziak, Krzysztof Idziak.

Niepubliczne Gimnazjum w Zbylitowskiej Górze: Michał Knapik i Eliza Gąsiorowska.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Błoniu: Paweł Skowron, Alicja Karczyńska, Mateusz Dyrdał, Gabriela Chamera, Krysa Bartosz, Igor Jachimek, Emilia Chochorowska, Emilia Jakubowska, Jakub Łabno.

Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jodłówce-Wałkach: Amelia Kawa.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Koszycach Małych: Piotr Pasula.

Nagrodzonych zostało także sześcioro mieszkańców gminy Tarnów uczących się w tarnowskich szkołach: Izabela Mruk, Juliusz Łukasik, Michał Opioła, Mikołaj Wróbel, Miłosz Wróbel, Aleksandra Kucharska.

Gospodarz miejsca dyrektor Mariusz Parcianko wręczył również wychowankom swojej szkoły świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Po oficjalnej części uroczystości nadeszła zaś pora na muzyczno-taneczne przedstawienie „Żegnaj szkoło, żegnaj klaso, czas wyruszyć inną trasą” w wykonaniu uczniów szkoły w Koszycach Wielkich, których przygotowały: Anna Szczurek, Maria Rajczyk, Małgorzata Smosna.

W radosnych nastrojach, z uśmiechem na twarzy dzieci rozpoczęły zasłużony dwumiesięczny odpoczynek. Jednak zanim wyruszyły na „Wakacyjną przygodę” posiliły się smacznym drugim śniadaniem.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.