Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Kluby sportowe z dofinansowaniem Ministra Sportu i Turystyki

Trzem klubom sportowym z terenu gminy Tarnów udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w Programie KLUB 2018 w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Wsparcie otrzymały  Uczniowski Klub Sportowy "Spartakus" ze Zgłobic w wysokości 15 tys. złotych, Ludowy Klub Sportowy w Zgłobicach w kwocie 10 tys. zł oraz Klub Sportowy Koszyce Wielkie – 10 tys. zł.

Celem ministerialnego Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejscem poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa.

- Cieszymy się, że już po raz trzeci udało nam się pozyskać dofinansowanie na działalność naszego klubu. W tym roku fundusze zostaną przeznaczone na naukę i doskonalenie pływania w szczególności wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Nowością będą zrealizowane w ramach projektu zajęcia z nauki jazdy na deskorolce – mówi prezes UKS „Spartakus” Bartosz Łaśko. Jak dodaje, zajęcia będą wpływały zarówno na prawidłowy rozwój dzieci ale też poprawę bezpieczeństwa nad wodą.

Z kolei Klub Sportowy w Zgłobicach za pozyskane fundusze będzie prowadził zajęcia z piłki nożnej. - Dzięki dotacji, którą udało się nam uzyskać, najmłodsi zawodnicy naszego Klubu Sportowego, w szczególności Żaki i Orliki będą mogli uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z piłki nożnej. Oprócz zajęć, zakupimy również sprzęt treningowy czy potrzebne stroje sportowe – tłumaczy prezes KS Zgłobice Robert Kukliński.

Zadowolenia z pozyskania po raz kolejny pieniędzy nie kryje też prezes Ludowego Klubu Sportowego w Koszycach Wielkich Dariusz Tokarz.  – Środki przeznaczymy na szkolenie piłkarskie naszej klubowej młodzieży, w tym wyjazd na obóz piłkarki, a także zakup strojów sportowych – mówi.

- Należy docenić pozyskane przez kluby dofinansowania, gdyż świadczą o zainteresowaniu członków tych klubów - społeczników, którzy poszukują funduszy na działalność swoich klubów, w tym przede wszystkim na szkolenie młodzieży, składają wnioski i, jak widzimy, robią to efektywnie  – dodaje wójt Grzegorz Kozioł.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.