Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Piknik rycerski w Radlnej

W sobotę, 21 lipca, odbył się kolejny festyn rodzinny, tym razem w Radlnej. Mieszkańcy okolicznych miejscowości gromadzili się na terenie obok tamtejszego Domu Ludowego już od godzin popołudniowych, by przy sprzyjającej aurze pogodowej całymi rodzinami korzystać z przygotowanych atrakcji.

Wspólną zabawę rozpoczęły „Rozśpiewane wakacje”, czyli występ dwóch utalentowanych uczennic ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Porębie Radlnej, Sary Czapkowicz i Amelii Wzorek. Zaraz po nim Tarnowskie Bractwo Rycerskie „Gladii Amici” skupiło wokół siebie tłumy zainteresowanych chłopców i dziewczynek, młodzieży, a nawet osób starszych. Obok sceny rozbili oni swoje obozowisko, gdzie miały miejsce pokazy rycerskie, zabawy plebejskie czy walki średniowieczne. Bractwo prezentowało historyczne stroje rycerzy, panien i małżonek, opowiadało o zwyczajach rycerskich i mieszczańskich XIII wieku. Każdy mógł więc nie tylko poznać historię ubiegłych wieków, lecz także wziąć udział w prawdziwych pokazach walk z tamtego okresu. Prawdziwą atrakcją był też Park Rozrywki Szara Sowa, który uczył strzelania z łuku oraz z replik różnego rodzaju broni, a warto dodać, że chętnych strzelców nie brakowało. Tymczasem ze sceny rozbrzmiewały światowe covery w akustycznych aranżacjach w wykonaniu zespołu WETRI. W trakcie całego wydarzenia każdy zasmakował tradycyjnego gminnego bigosu, dzieci szalały na dmuchanych zamkach, a ci, którzy chcieli wesprzeć bibliotekę szkolną w Porębie Radlnej, zostali Fundatorami Książek, tym samym biorąc udział w losowaniu nagród w loterii fantowej. Wielopokoleniowe quizy zgaduj-zgadula prowadził dziennikarz radia RDN Paweł Mleczko i jak zawsze nagradzał upominkami każdego uczestnika. Do wspólnej zabawy tanecznej porwał zespół PEGAZ 2, który zakończył festyn w rytmach dobrej, skocznej muzyki.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.