Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Nowa droga w lesie Buczyna

Mieszkańcy Zbylitowskiej Góry, ale również turyści i pielgrzymi mogą cieszyć się nową drogą prowadzącą przez las Buczyna do pomnika pamięci hitlerowskiej okupacji. Dojazd został wykonany dzięki dobrej współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie pod kierownictwem dyrektora Jana Kosiorowskiego z Nadleśnictwem Gromnik.

 

– Przypomnijmy, że do tej pory gmina wybudowała parking przy boisku LKS Dunajec w Zbylitowskiej Górze i asfaltową drogę do lasu Buczyna. Pozostał więc ostatni odcinek, który ze względu na to, iż nie jest własnością gminy, nie był możliwy do wykonania. W związku z tym zwróciłem się z prośbą do Nadleśnictwa Gromnik o wykonanie tejże drogi, tym bardziej że dotychczas była ona nieprzejezdna, trudności sprawiały nawet piesze spacery – mówi wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Droga była zniszczona m.in. przez ciężkie maszyny pracujące przy wyrębie lasu, transporcie drzewa oraz wody opadowe, nie pozwalała na komfortowe przemieszczanie się w kierunku miejsca pamięci. Obecnie przejazd został ułatwiony, tym samym umożliwiając swobodne poruszanie się na szlaku. Ponadto piękna okolica sprzyja rodzinnym spacerom oraz przejażdżkom rowerowym, do których teraz zachęca także powstała ścieżka. W związku z tym zapraszamy mieszkańców do korzystania z tych urokliwych szlaków historyczno-turystycznych, zwłaszcza że został również ukończony kolejny odcinek tzw. drogi transportu rolniczego na odcinku mostu w Zgłobicach w kierunku lasu Buczyna.

– Bardzo się cieszę, że dzięki dobrej współpracy z gminą Tarnów udało nam się wspólnie polepszyć jakość dojazdu do tak ważnego pod względem historycznym miejsca. Mam nadzieję, że droga ta będzie służyć zarówno mieszkańcom, jak i wszystkim tym, którzy pragną oddać należny hołd ofiarom hitlerowskiej okupacji – mówi nadleśniczy Nadleśnictwa Gromnik Eugeniusz Piech.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.