Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Na folkową nutę – Festyn Rodzinny w Białej

Ludowe tańce, kolorowe stroje i folkowe przyśpiewki mieli okazję podziwiać mieszkańcy Białej i okolic w trakcie festynu rodzinnego „Na folkową nutę”, który odbył się w minioną sobotę, 28 lipca  w Białej. Miejscem spotkania był teren obok remizy OSP. Wydarzenie rozpoczęły jednak zabawy dla dzieci, które były pokazem tego, na co mogą liczyć wszystkie przedszkolaki, które już od września będą chodziły do tworzonego właśnie niepublicznego przedszkola w Białej. Następnie scenę opanował ludowy folklor w wykonaniu kapel i zespołów. Tarnowskie „Kumotry” zaprezentowały nasze regionalne przyśpiewki i piosenki. Kapela „W Kuźni u Kowala” z akompaniamentem muzycznym wykonała znane i lubiane pieśni ludowe. Do tańca porwał zaś wszystkich, zarówno krakowskim jak i lubelskim folklorem zespół „Bobrowianie”.

W dalszej części rodzinnego spotkania mieszkańców Białej w rytmach zumby zatańczono z klubem FitAni. Nie brakło też gier i quizu z nagrodami dla najmłodszych, którzy mogli korzystać z dmuchanej strefy zabaw. Samorząd gminny poczęstował wszystkich tradycyjnym bigosem.

Mieszkańcy miejscowości przygotowali też kiermasz, z którego cały dochód przeznaczony został na leczenie mieszkanki Justyny Drąg.

Na zakończenie rodzinnego festynu zatańczono do muzyki zespołu „Feniks”.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.