Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Wielki sukces Manii Pomagania – blisko 50 tysięcy dla Julii, Alexa i Weroniki

Tegoroczna „Mania Pomagania”, szósta akcja charytatywna organizowana wspólnie Gminę Tarnów i radio RDN Małopolska przyniosła blisko 50 tysięcy złotych. Pieniądze trafiły już do trójki chorych dzieci z gminy Tarnów. Przypomnijmy, że w tym roku zbieraliśmy dla Julki, Weroniki i Alexa. To dla nich w Koszycach Małych zagrały zespoły InoRos i Kombii, a wydarzenie przyciągnęło prawdziwe tłumy. Podsumowanie akcji „Mania Pomagania” odbyło się w dniu dzisiejszym na antenie radia RDN Małopolska.

– Słuchacze radia oraz mieszkańcy regionu nie zawiedli – mówił dyrektor Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Jacek Miszczak. – Za każdym razem jest cudownie i w tym roku oczywiście było cudownie. Martwiliśmy się i pogodą, i różnymi innymi rzeczami. Jednak do Koszyc przybyło mnóstwo ludzi, tak zwanych „maniaków pomagania” i otwarli szeroko swoje serca – dodaje.

– Hojność uczestników imprezy nie miała granic. To jest olbrzymia radość dla nas. Stojąc przy kasie, widziałem jak przychodzą mieszkańcy i kupują cegiełki. Większość osób zostawiało również więcej pieniędzy, nie chciało reszty – mówił podczas podsumowania akcji na antenie RDN, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł. – W trakcie wydarzenia widać było również zaangażowanie całych społeczności: dzieci i młodzieży, szkół, seniorów, strażaków, za które z tego miejsca pragnę podziękować – dodawał wójt.

Dodajmy, że oprócz uczestników wydarzenia w pomoc Julii, Alexowi i Weronice zaangażowały się najważniejsze osoby w naszym kraju. Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser Duda ofiarowała naszyjnik z krzemieniem pasiastym, a Premier Beata Szydło broszkę z apaszką. Przedmioty zostały wylicytowane na antenie radia RDN Małopolska. Broszkę za kwotę 3 tysiące złotych wylicytował Tomasz Smosna właściciel firmy GRANIMEX, zaś naszyjnik za 2,5 tysiąca złotych firma LEIER.

Wzruszenia nie kryli rodzice dzieci, zapowiadając, iż całość kwoty zostanie przekazana na rehabilitację, leki i wizyty u specjalistów. – Każdy uśmiech naszego dziecka niech będzie podziękowaniem za okazaną pomoc – mówił ojciec Alexa. – On się cieszył, on się uśmiechał. Widać było radość na jego twarzy. Dzięki też takim akcjom, jak ta edycja Manii Pomagania, dostał dużą moc, duże wzruszenie, zapał i chęć do pracy. Niezwykły był sam fakt, że Alex był na wydarzeniu, że udało się mu się wejść na scenę. Byłem dumny patrząc na swoje dziecko – wspomina.

– To duże wsparcie dla naszych dzieci – dodawał tata Julki. – Ja chciałem podziękować wszystkim, którzy przybyli i uczestniczyli w tej Manii Pomagania. Wszystkim, którzy zakupili cegiełkę. Było to dla nas ogromne wsparcie. Widząc tyle chętnych osób do pomocy – mówił.

Przypomnijmy, iż była to już szósta „Mania Pomagania” zorganizowana wspólnie przez radio RDN Małopolska i Gminę Tarnów, w trakcie której udało się pozyskać fundusze, ponad 350 tysięcy złotych, dla osiemnastu dzieci potrzebujących wsparcia. Organizatorzy zapowiadają, że za rok zagra kolejna Mania Pomagania.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.