Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

Zielone światło dla budowy centrum wsi w Tarnowcu

Gmina Tarnów 27 września podpisała kontrakt dotyczący zakupu ostatniej działki znajdującej się w obszarze nowo wyremontowanego Domu Kultury w Tarnowcu. Oznacza to, że dzięki tej transakcji, teren przylegający do budynku w całości należy już do gminy Tarnów. W związku z tym marzenie mieszkańców o centrum wsi zostanie spełnione, gdyż przedsięwzięcie to umożliwi przystąpienie do opracowywania projektu budowy.

Przypomnijmy, że w 2015 r. gmina Tarnów kupiła działkę o pow. 17 arów od strony drogi wojewódzkiej i ul. Nadbrzeżnej, na której znajduje się dawna kaplica, dzisiaj pełniąca funkcję nowoczesnego Domu Kultury w Tarnowcu. Rok później, korzystając z prawa pierwokupu, gmina Tarnów nabyła prawo użytkowania wieczystego terenu o pow. 26 arów, bezpośrednio przylegającego do działki z kaplicą. Starania o kolejne grunty szczęśliwie dobiegły końca w czwartek, 27 września, gdyż oficjalnie zakończyły wykupywanie obszarów przeznaczonych pod budowę długo wyczekiwanego centrum wsi. Podpisany kontrakt dotyczy działki o pow. 15 arów, mieszczącej się przy ul. Nadbrzeżnej. Jest to szczególnie dobra wiadomość dla mieszkańców Tarnowca, którzy dopiero byli świadkami otwarcia pięknego Domu Kultury, a już będą mogli wyczekiwać kolejnej bardzo ważnej dla rozwoju miejscowości inwestycji.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.