Tłumy świętowały Gminny Dzień Seniora z koncertem Teresy Werner

Tegoroczny Gminny Dzień Seniora na długo zapadnie w pamięć mieszkańców gminy Tarnów. Były prawdziwe tłumy, życzenia, wspomnienia, wręczenie medali za długoletnie pożycie małżeńskie parom obchodzącym 50-lecie małżeństwa, a na zakończenie niezapomniany koncert królowej muzyki rozrywkowej Teresy Werner. Wydarzenie zorganizowało gminne Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Na tegorocznym Gminnym Dniu Seniora, obchodzonym już po raz szósty, padł prawdziwy rekord uczestników. Już od godzin popołudniowych w hali widowiskowo-sportowej gromadziły się prawdziwe tłumy. – Witając wszystkich, chcemy wszystkim Państwu tym spotkaniem podziękować. Za waszą mądrość i doświadczenie, którymi nas na co dzień wspieracie – rozpoczęła wydarzenia Anna Pieczarka, dyrektor gminnej kultury, prowadząca wraz z Eugeniuszem Wojtarowiczem wydarzenie.

Następnie przyszedł czas na powitanie przybyłych gości, wśród których pierwsze miejsce należało oczywiście do bohaterów tego dnia – Seniorów z terenu gminy Tarnów oraz okolic. Na widowni nie zabrakło też przedstawicieli rządu w osobie wicewojewody małopolski oraz samorządu, w tym radnych powiatowych, gminnych, sołtysów oraz księży z terenu gminy Tarnów.

- Jako samorząd gminny, od wielu lat robimy tak wiele dla środowiska seniorów. I jak widzimy, działania przynoszą rezultaty. Wierzymy, że będziecie Państwo stale, aktywnie uczestniczyć w życiu naszej gminy, dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i życiową mądrością - mówił do zgromadzonych wójt Grzegorz Kozioł.

W świat wspomnień zabrała uczestników Maria Ostrowska, gminny koordynator ds. seniorów. Były opowieści o spotkaniach w gronie gminnych Klubów Seniora, warsztatach, wyjazdach i pielgrzymkach. Pani Maria poruszyła również problem osób chorych czy samotnych, i formach wsparcia dla nich. Po czasie wspomnień, z życzeniami od samorządu gminnego seniorzy otrzymali słodkie upominki.

Najbardziej uroczystym i wzruszającym punktem spotkania było wręczenie medali Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej „za długoletnie pożycie małżeńskie” parom, które w tym roku obchodziły piękny jubileusz 50-lecia ślubu. Medale, listy gratulacyjne oraz podarunki wręczyli jubilatom Wojewoda Małopolski Józef Gawron, wójt Grzegorz Kozioł, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów Eugeniusz Wojtarowicz, zastępca wójta Sławomir Wojtasik.

Życzenia dla jubilatów zabrzmiały słowami wiele mówiących, sentymentalnych piosenek „Nic miłości nie pokona” oraz „Złote obrączki” w wykonaniu Elizy Gąsiorowskiej. Następnie organizatorzy, dbając o swoich gości zaprosili na nietypowy poczęstunek z frytkami, nuggetsami, ciastem oraz domowym kompotem.

Gwiazda wieczoru, Teresa Werner, jedna z najpopularniejszych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, została powitana przez wszystkich wielkimi brawami. Porwała ona do śpiewu całą publiczność, która wspólnie z wokalistką śpiewała jej największe hity. Popłynęły więc ze sceny dźwięki hitów  „Miłość jest piękna",, „Serca gorące”, a także „Życzenia najpiękniejsze”, by w bisie zanucić „Dałabym ci dała”.

Pary małżeńskie z terenu Gminy Tarnów obchodzące w tym roku jubileusz 50-lecia małżeństwa

KOSZYCE WIELKIE

GENOWEFA I ZYGMUNT BARADZIEJ