Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

„Zło dobrem zwyciężaj” uroczyste nadanie imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki szkole w Łękawce

Poniedziałek, 15 października, był bardzo ważnym dniem dla Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łękawce, który na stałe zapisze się zarówno w historii szkoły, jak i całej miejscowości. Wtedy to miało miejsce uroczyste nadanie imienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki szkole w Łękawce.

To doniosłe wydarzenie rozpoczęło się mszą św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, który w otoczeniu licznie przybyłych duchownych odprawił nabożeństwo w kościele parafialnym w intencji społeczności szkolnej. Szczególne podziękowania duchowne należą się proboszczowi ks. Czesławowi Bachuli, gdyż to on zainicjował w parafii bardzo mocny kult bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Od samego początku wykazywał się ogromnym zaangażowaniem oraz opieką duchowną nad organizacją tej wiekopomnej uroczystości.

Następnie w pełnym patosu przemarszu do szkoły wzięli udział nie tylko przedstawiciele duchowieństwa, oświaty, samorządowcy z całego regionu tarnowskiego, lecz także licznie zgromadzeni mieszkańcy Łękawki i pozostałych miejscowości z terenu gminy Tarnów. Wśród zaproszonych gości, którzy pragnęli oddać hołd pamięci bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, powitano Posła na Sejm Norberta Kaczmarczyka, radnych powiatu tarnowskiego Tomasza Stelmacha, Krystynę Dudoń, Mariusza Tyrkę, radnych gminy Tarnów na czele z przewodniczącą Rady Wiesławą Miterą, dyrektora tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty Artura Puciłowskiego oraz dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów. Podczas uroczystości adres okolicznościowy od Małopolskiej Kurator Oświaty Barbary Nowak odczytał dyrektor tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty Artur Puciłowski. Ważnym gościem wydarzenia była również siostrzenica bł. ks. Popiełuszki pani Grażyna Siemion.

Do części oficjalnej należało także przekazanie sztandaru Niepublicznej Szkole Podstawowej w Łękawce, ufundowanego przez samych mieszkańców. Od tego momentu wartości, z którymi utożsamiany jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko, będą prowadzić uczniów, nauczycieli, pracowników oraz wszystkich mieszkańców Łękawki.

– Cała społeczność Niepublicznej Szkoły w Łękawce podjęła inicjatywę, aby w roku dla Niepodległej, w którym świętujemy stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, nasza szkoła przyjęła imię bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapłana i męczennika, przyjaciela ludzi pracy oraz młodzieży, męczennika komunizmu, wiernego syna Polski. To on uważał, że „Człowiek pracujący bez Boga, bez modlitwy, bez ideałów będzie z jednym skrzydłem deptał po ziemi” – mówiła podczas uroczystości prowadząca Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny Elżbieta Chrząszcz.

Hołd pamięci patronowi szkoły, bł. ks. Jerzemu Popiełuszce, oddali również uczniowie, którzy wraz z mieszkańcami Łękawki przygotowali wielopokoleniowe widowisko ukazujące odwieczną walkę dobra ze złem – od czasów apokaliptycznych do współczesnych dylematów moralnych.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.