Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

Zbliża się stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, dlatego tym bardziej wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w czwartek, 25 października, w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Odbyły się tam eliminacje do III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”. W przesłuchaniach udział wzięli soliści, zespoły i chóry, przedstawiciele z całego regionu tarnowskiego oraz z wszystkich kategorii wiekowych. Organizatorami są Stowarzyszenie PASSIONART, Fundacja Armii Krajowej w Londynie, a współorganizatorem eliminacji wojewódzkich Gmina Tarnów oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów.

Podczas Festiwalu wykonawcy zaprezentowali dwa wybrane przez siebie utwory, związane tematycznie i chronologicznie z okresem od 1768 do 1989 roku. Były to więc piosenki i pieśni partyzanckie, obozowe, patriotyczne  – sięgające czasów Konfederacji Barskiej, utraty Niepodległości, Powstań Narodowych, I Wojny Światowej oraz odzyskania Niepodległości, Międzywojnia, II Wojny Światowej, funkcjonowania Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresu Powstania Warszawskiego, walki o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych, a także lat poprzedzających i tworzących dzieje Solidarności. Wykonawców oceniało jury w składzie:  Elżbieta Jakimek-Zapart z Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, Mateusz Prendota – Prezes Stowarzyszenia PASSIONART, Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Adam Ryba – Dyrektor Centrum Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Tarnów. Warto zaznaczyć, że zarówno repertuar prezentowanych utworów był bardzo szeroki, jak i poziom Festiwalu z roku na rok jest coraz wyższy. Spośród wszystkich kategorii jury wybrało zwycięzców, którzy tym samym zostali zaproszeni do przesłuchań finałowych oraz uroczystego koncertu galowego w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie w dniach 16–18 listopada 2018 roku.

Kategoria Soliści - MALUCHY 6-9 lat

I Miejsce EX AEQUO

* Emilia Masło – Szkoła Podstawowa nr 2 im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Woli Rzędzińskiej

* Karolina Sanek – Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gromniku

II Miejsce

* nie przyznano

III Miejsce

* nie przyznano

Kategoria Soliści - DZIECI 10-13 lat

I Miejsce EX AEQUO

* Julia Roman – Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gromniku (zaproszenie do udziału w finale)

II Miejsce

* Aleksandra Derus – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Woli Rzędzińskiej (zaproszenie do udziału w finale)

III Miejsce

* Emilia Zima – Zespół Szkół w Lubczy (zaproszenie do udziału w finale)

Wyróżnienie za śpiew a cappella:

* Lena Stochmal – Zespół Szkół Muzycznych w Tarnowie

Kategoria Soliści – MŁODZIEŻ 14–18 lat

I Miejsce EX AEQUO

* Marcelina Cieślik – Pałac Młodzieży w Tarnowie (zaproszenie do udziału w finale)

* Eliza Gąsiorowska – Studio Wokalne „Talent” (zaproszenie do udziału w finale)

II Miejsce

* Martyna Pawlik – Zespół Szkół – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gromniku (zaproszenie do udziału w finale)

III Miejsce

* nie przyznano

Kategoria Zespoły i Chóry powyżej 8 osób – DZIECI 10–13 lat

I Miejsce

* nie przyznano

II Miejsce

* nie przyznano

III Miejsce

* Chór Raggi di Sole -–Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzuchowej (zaproszenie do udziału w finale)

Kategoria Zespoły do 8 osób – MŁODZIEŻ 14–18 lat

I Miejsce

* Tercet Wokalny – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Koszycach Wielkich (zaproszenie do udziału w finale)

II Miejsce

* nie przyznano

III Miejsce

* Trio (Karolina Seruś, Aleksandra Biga, Emilia Gębska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porębie Radlnej

Kategoria Zespoły i Chóry powyżej 8 osób – MŁODZIEŻ 14–18 lat

I Miejsce

* nie przyznano

II Miejsce

* nie przyznano

III Miejsce

* Zespół REMEDIUM – Szkoła Podstawowa im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu (zaproszenie do udziału w finale)

Kategoria Zespoły do 8 osób – OPEN 19 i więcej lat

I Miejsce

* nie przyznano

II Miejsce

* nie przyznano

III Miejsce

* Katarzyna Świerczek z zespołem – Zakliczyńskie Centrum Kultury (zaproszenie do udziału w finale)

Kategoria Zespoły i Chóry powyżej 8 osób – OPEN 19 i więcej lat

I Miejsce

* nie przyznano

II Miejsce

* nie przyznano

III Miejsce

* Chór Męski z Zalasowej – Gmina Ryglice (zaproszenie do udziału w finale)

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.