Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna

„Odblaskowa szkoła” w Koszycach Wielkich

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich wzięli udział w IX edycji Konkursu „Odblaskowa Szkoła”, poprawiającego bezpieczeństwo wśród najmłodszych. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w pogadankach i prelekcji z policjantem. Oglądali również filmy edukacyjne. Uczniowie w ramach „Odblaskowej szkoły” wyruszyli też również w teren, gdzie podczas spacerów ulicami rozpoznawali znaki drogowe. Najmłodsi ćwiczyli zaś prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.

Jednym z elementów projektu było wykonywanie tematycznych prac plastycznych takich jak znaki drogowe czy makiety ruchu drogowego. Projektowali też znaczki odblaskowe, malowali plakaty, wykonywali gazetki ścienne.

Powodzeniem wśród uczniów cieszyły się Ogólnoszkolne Konkursy: plastyczny „Bezpiecznie na drodze” oraz recytatorski „Rymuję i zapamiętuję, kiedy na drodze bezpiecznie się czuję”. Ich uczestnicy otrzymali z rąk dyrektora szkoły Mariusza Parcianko pamiątkowe nagrody i dyplomy w trakcie happeningu kończącego projekt. W jego trakcie laureaci konkursu recytatorskiego prezentowali swoje wiersze, a uczniowie klas: I-III śpiewali piosenki na temat bezpiecznego zachowania na drodze. Uczennice klasy II zademonstrowały z koli taniec nowoczesny. Na zakończenie odbył się „Odblaskowy pokaz mody”. W celu propagowania w środowisku noszenia odblasków, dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych na drodze, z programem artystycznym uczniowie wystąpili również przed zaproszonymi gośćmi: babciami i dziadkami uczniów oraz Seniorami Klubu Relaks.

We współpracy z policją, sklepem „Mrówka,” rodzicami i Gminą Tarnów, uczniowie zostali wyposażeni w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” zarówno w znaczki i kamizelki odblaskowe.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.