Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna Turysta Położenie

Stuletnie kapliczki jak nowe

Zakończył się remont dwóch stuletnich kapliczek na terenie naszej gminy. Figura Matki Bożej z Dzieciątkiem w Koszycach Wielkich i kapliczka – krzyż w Koszycach Małych zostały gruntownie odrestaurowane.

Prace budowlano-konserwatorskie realizowane na zlecenie Gminnej Biblioteki Publicznej zostały wykonane dzięki dofinansowaniu ze środków Małych Projektów w ramach wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia Zielony Pierścień Tarnowa objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Konserwatorzy usunęli z powierzchni kapliczek nawarstwienia farb i cementu oraz uzupełnili ubytki w kamieniu. Następnie je zaimpregnowali i pomalowali w stylu sprzed stu lat. Kapliczki – pomimo, że znajdują na terenie prywatnym – są dostępne dla wszystkich. Ufundowane w 1914 roku przez mieszkańców gmin: Koszyce Wielkie i Koszyce Małe dotychczas były remontowane przez kilka rodzin, natomiast dzięki fachowej i gruntownej konserwacji, która przede wszystkim zabezpieczyła je przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych, w ciągu najbliższych lat nie będą wymagały remontów.

Drukuj

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.