Będzie moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy Tarnów. – Bądźcie z nami 1 czerwca, miedzy 11.00 a 13.00, a nie pożałujecie – mówi wójt Grzegorz Kozioł. Do wygrania atrakcyjne nagrody, m.in. quad, deskorolki i hulajnogi elektryczne, hulajnogi, bule i wejściówki do Energylandii. Będzie też niespodzianka od finalistki drugiej edycji The Voice Kids i zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, Viki Gabor, która połączy się z nami online. Dwie piosenki na żywo zaśpiewa natomiast uczestniczka The Voice Kids 2, tarnowianka, Eliza Gąsiorowska.

Bawimy się internetowo, bo ze względu na epidemię koronawirusa, nie możemy się spotkać. Mimo, że w tym roku nie będzie plenerowych rozgrywek, występów i koncertów, maluchy nie będą się nudzić. Zamiast zdalnych lekcji, będzie zdalna zabawa. – Dyrektorzy szkół gminnych zostali przez nas poproszeni, aby 1 czerwca zrezygnowali z prowadzenia zajęć, bo dla naszych najmłodszych mamy konkretną propozycję – mówi poseł Anna Pieczarka.

Na stronie internetowej Urzędu Gminy Tarnów i telewizji tarnowska.tv znajdziecie okienko z przekazem na żywo z wydarzenia bez udziału uczestników i publiczności zorganizowanego przed halą widowiskowo – sportową w Koszycach Wielkich. Wystarczy wejść w ikonę – Weź udział w konkursie i zalogować się w systemie. Co ważne, każdy uczestnik może się zalogować tylko raz. - Zadzwonimy do wylosowanych osób i zadamy proste pytanie związane z transmisją, a prawidłowe odpowiedzi nagrodzimy cennymi prezentami. Trzeba więc być czujnym – mówi Ewa Kubisztal, zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek. Nagrody dowieziemy specjalnym, kolorowym samochodem tuż po transmisji.

Dodatkowo wychowankom gminnych przedszkoli, którzy przebywają w placówkach, proponujemy konkurs plastyczny pod hasłem - Moje dziecięce marzenie. Najlepsze prace nagrodzimy.