Nagłówek strony   Stopka strony
Strona główna
.Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia.

Sale weselna i konferencyjna w Domu Ludowym w Radlnej do wynajęcia

Dom Ludowy w Radlnej, to wyjątkowe miejsce położone w bliskiej odległości od Tarnowa, a jednocześnie w cichym i spokojnym miejscu. W otoczeniu znajduje się ogród, wygodny parking a także plac zabaw dla dzieci. Dom Ludowy urządzony...

Czytaj więcej...

.Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia .

Hala sportowa w Koszycach Wielkich do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z hali sportowej w Koszycach Wielkich. W chwili obecnej są jeszcze wolne terminy....

Czytaj więcej...

. Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia .

Hala sportowa i sala konferencyjna w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych do wynajęcia

Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów informuje, że są jeszcze wolne terminy na wynajem hali sportowej wraz z nowoczesnym zapleczem sanitarno - szatniowym w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych. Zapraszamy również do wynajmu sali konferencyjnej...

Czytaj więcej...

.Oferta wynajmu.

Oferta wynajmu

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oferuje do wynajęcia lokal użytkowy położony na parterze Domu Ludowego w Zbylitowskiej Górze, ul. Sportowa 2. Całkowita powierzchnia lokalu przeznaczonego pod wynajem wynosi 103,8 m2. W skład lokalu wchodzą: sala...

Czytaj więcej...

Projekt z gminy Tarnów dzięki mieszkańcom wygrał w Budżecie Obywatelskim

Drukuj PDF

„Poznaj swój kraj poprzez podróże z gminą Tarnów” to projekt, który podczas trwania III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego otrzymał aż 2340 głosów! Dzięki tak licznemu zaangażowaniu mieszkańców będzie on realizowany już w najbliższym roku. Pozyskane środki na zwycięską inicjatywę to blisko aż 100 tys. zł!

Projekt ten umożliwi mieszkańcom wspólne podróżowanie po zakątkach pięknej Ojczyzny, nie tylko przyczyni się do poznawania miejsc ciekawych historycznie czy przyrodniczo, lecz także korzystnie wpłynie na integrację gminnej społeczności.

Samorząd Gminy Tarnów pragnie więc serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom zarówno za każdy wypełniony formularz do głosowania, jak i entuzjazm wyrażany podczas trwania III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Wyjątkowi wysłannicy św. Mikołaja odwiedzili gminne przedszkola

Drukuj PDF

Przez ponad tydzień trwała akcja „Święty Mikołaj u przedszkolaków”, która w tym roku przebiegała w sposób wyjątkowy, gdyż św. Mikołaj wysłał do dzieci swoich dwóch pomocników – pirata Tapero i jego gadającą papugę Niko. Tych dwoje niezwykłych gości w przygotowanym programie „Mikołajkowe szaleństwa pirata Tapero i jego papugi Niko” dało pokaz prawdziwych akrobacji cyrkowych, na które mała publiczność reagowała otwartymi z podziwu ustami, a także klaszcząc i śmiejąc się wniebogłosy.

Był więc taniec na szczudłach, jazda na monocyklu czy latanie na czarodziejskiej miotle, które oceniał profesor Niko, czyli sympatyczna papuga. Dzieci z gminnych przedszkoli w dniu przyjazdu pomocników św. Mikołaja wykazały się nie tylko wzorowym zachowaniem, lecz także znajomością wielu piosenek czy wierszyków, specjalnie przygotowanych na tę okoliczność. Każdy mógł popisać się cyrkowymi umiejętnościami, gdyż pirat Tapero zapraszał do udziału w programie zarówno małych akrobatów, jak i panie przedszkolanki. Sale były pięknie udekorowane, a mikołajkowe czapeczki świadczyły o tym, że wszyscy gorąco wyczekiwali przyjazdu gości.

Więcej…

Św. Mikołaj na Ukrainie

Drukuj PDF

W pierwszych dniach grudnia św. Mikołaj odwiedził nie tylko gminne przedszkola, lecz także dotarł z prezentami do Polaków mieszkających na Ukrainie. Jest to kontynuacja corocznej akcji, w którą licznie angażują się dzieci i młodzież. Mikołajkowe paczki przygotowano dzięki zbiórce, współorganizowanej przez szkoły z terenu gminy Tarnów, Samorząd Gminy Tarnów, VII Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie Mościcach, Szkoła Podstawowa nr 9 w Tarnowie oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich.

Więcej…

Stypendium językowe im. Michaela Leiera zostało przyznane kolejnym uczniom z terenu gminy Tarnów

Drukuj PDF

Już po raz trzeci dziesięcioro najbardziej uzdolnionych językowo uczniów zostało nagrodzonych stypendium językowym im. Michaela Leiera, Honorowego Obywatela Gminy Tarnów, właściciela firmy LEIER Polska S.A. Stypendium, przyznawane od 2016 r. uczniom gminnych szkół podstawowych, obejmuje nie tylko kurs języka niemieckiego, lecz także wyjazd na wakacyjny obóz językowy. Michael Leier także na ten rok szkolny przekazał kwotę 5 tysięcy Euro na stypendia językowe.

Więcej…

„Jestem mały – wiem więcej” Projekt prowadzony przez OSP KSRG Koszyce Małe

Drukuj PDF

Przez ostatnie tygodnie 39 uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koszycach Małych uczestniczyło w projekcie „Jestem mały wiem więcej”. W programie tym, zainicjowanym 8 lat temu przez Zarząd Wojewódzki OSP RP Województwa Małopolskiego, gmina Tarnów bierze udział po raz pierwszy. W 2018 r. realizowany jest on tylko w 8 szkołach na terenie Małopolski, w tym w Koszycach Małych. Koordynatorem projektu na szczeblu wojewódzkim jest dh Łukasz Łach – Wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie, natomiast w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Koszycach Małych – dh Daniel Gniewek – Naczelnik OSP KSRG Koszyce Małe oraz nauczycielki z miejscowej szkoły.

Więcej…

Biblioteka w Tarnowcu zaprasza wszystkich czytelników od poniedziałku!

Drukuj PDF

Piękna, nowo wyremontowana biblioteka w Tarnowcu zaprasza wszystkich czytelników już od poniedziałku, 10 grudnia. Przypomnijmy, że teraz znajduje się ona w odnowionym Domu Kultury. Pomieszczenia przeznaczone dla miłośników książek, czyli oszklona czytelnia oraz wypożyczalnia to połączenie nowoczesności z historią, gdyż ściany zdobią odrestaurowane przez znanego artystę Wojciecha Ruszela freski, stanowiące pamiątkę po dawnej kaplicy.

Więcej…

Stypendia Wójta Gminy Tarnów dla uzdolnionej młodzieży

Drukuj PDF

Kolejne stypendia Wójta Gminy Tarnów zostały przyznane najzdolniejszej młodzieży z gminnych miejscowości. Tym dużym wyróżnieniem zostają nagradzane osoby, które mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami przynajmniej w jednej z trzech dziedzin: naukowej, sportowej lub artystycznej. Uroczyste wręczenie stypendiów przez wójta Grzegorza Kozioła odbyło się 3 grudnia w Urzędzie Gminy Tarnów. Wyróżnieni zostali:

Więcej…

II Powiatowe Halowe Zawody Sprawnościowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Koszycach Wielkich

Drukuj PDF

W dniu wczorajszym, 2 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich Druhny i Druhowie z całego powiatu tarnowskiego i miasta Tarnowa zmagali się w II Powiatowych Halowych Zawodach Sprawnościowych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Było ubieranie się w hełm i pas oraz składanie sprzętu gaśniczego na czas, a także pokonywanie specjalnie przygotowanego i dostosowanego toru przeszkód. W zawodach udział wzięło 41 druhów podzielonych na cztery kategorie. Na starcie stanęli reprezentanci z gmin: Lisia Góra, Pleśna, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Tuchów, Wierzchosławice, Wojnicz, Zakliczyn, Żabno, miasta Tarnów oraz przedstawiciele gospodarzy - drużyna Gminy Tarnów.

Więcej…

II Sesja Rady Gminy Tarnów

Drukuj PDF

W dniu 28 listopada odbyła się druga w kadencji 2018-2023 sesja Rady Gminy Tarnów. W jej trakcie radni przyjęli kilka uchwał. Wyrazili opinie pozytywną na temat przyznania uprawnień do bezpłatnych przejazdów autobusami tarnowskiej komunikacji miejskiej dla weteranów, członków Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ. Obniżyli również średnią cenę skupu żyta przyjmowaną do celów wymiaru podatku rolnego w roku 2019. Radni przyjęli również uchwały dotyczące zmiany uchwały budżetowej na 2018 rok oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Tarnów na lata 2018 – 2026. W trakcie wolnych wniosków radni dyskutowali o kwestiach dotyczących spraw bieżących.

List od Świętego Mikołaja

Drukuj PDF

HARMONOGRAM

Jest porozumienie ze spadkobiercami rodziny Marszałkowiczów. Gmina kupuje tereny ze szkołą i ośrodkiem zdrowia w Zgłobicach!

Drukuj PDF

Negocjacje wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła  z Anną Kobryń, pełnomocnikiem rodziny Marszałkowiczów, dotyczące kupna terenów w Zgłobicach, nareszcie zakończyły się sukcesem. Już w styczniu tereny ze szkołą i ośrodkiem zdrowia w Zgłobicach staną się własnością Gminy Tarnów. Co więcej, trwają negocjacje dotyczące zakupu terenu boiska sportowego.

Więcej…

Copyright © Demo Anton Free Joomla! 1.5 Template 2012

Template by Templates for Joomla.