XII sesja Rady Gminy Tarnów odbyła się w Urzędzie Gminy Tarnów. Radni podjęli wiele uchwał m.in. w sprawach społecznych, komunalnych planistycznych, czy finansowych.
Sesja rozpoczęła się od wręczenia zaświadczenia nowo wybranemu sołtysowi Woli Rzędzińskiej II Jackowi Sobolowi przez przewodniczącą Gminnej Komisji Wyborczej.
W następnej kolejności radni zdecydowali m.in. o przystąpieniu do realizacji programu polityki zdrowotnej szczepień przeciwko krztuścowi w Małopolsce w 2025 roku. Zakłada on zaszczepienie 70 osób najbardziej narażonych na zachorowanie. Podjęto również uchwałę o zmianie Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na bieżący rok. Dotyczy ona zwiększenia środków finansowych na to zadanie.
Radni podjęli ponadto uchwały w sprawie zaliczenia drogi w Jodłówce – Wałkach do kategorii dróg gminnych, wyrazili zgodę na zawarcie porozumienia pomiędzy wójtem gminy Tarnów, a Zarządem Województwa Małopolskiego w sprawie zarządzania odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 977 na czas przygotowania zadania inwestycyjnego w Porębie Radlnej. Będzie ono polegać na opracowaniu przez gminę Tarnów projektu technicznego na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 977 w zakresie budowy drogi dla pieszych (chodnika), zatoki autobusowej oraz przejścia dla pieszych, na odcinku od istniejącego przystanku autobusowego w kierunku Tarnowa, na długości ok. 200 m.
Wyrażono zgody na zawarcie porozumień na wspólną realizację zadań pomiędzy gminą Tarnów, a Powiatem Tarnowskim w zakresie opracowania projektu na budowę fragmentu chodnika przy drodze powiatowej relacji Pogórska Wola – Wałki w miejscowości Jodłówka - Wałki na odcinku od skrzyżowania dróg powiatowych do boiska sportowego. Współpraca z samorządem powiatowym ma również polegać na budowie przejścia dla pieszych w Koszycach Małych przy drodze powiatowej na wysokości ul. Wesołej oraz ul. Spacerowej, jak również budowie chodnika przy drodze powiatowej relacji Tarnów – Biała – Bobrowniki w miejscowości Biała, od centrum wsi w kierunku Bobrownik.
Następna w kolejności uchwała dotyczyła określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest gmina Tarnów, udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z nich. Projekt uchwały został przygotowany w związku z wyznaczeniem na wniosek mieszkańców dwóch nowych przystanków komunikacyjnych na ul. Stromej w miejscowości Koszyce Wielkie oraz w Woli Rzędzińskiej.
Radni wyrazili zgody na wydzierżawienie nieruchomości położonych w miejscowościach Zbylitowska Góra i Zgłobice, przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w Woli Rzędzińskiej, Zbylitowskiej Górze, Zgłobicach oraz Koszycach Wielkich.
Następnie podjęto uchwały w sprawie wyznaczenia inkasentów podatków: rolnego, leśnego i od nieruchomości, dokonano oceny zasobów pomocy społecznej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie za poprzedni rok.
Dokonano zmian uchwały budżetowej gminy Tarnów na 2025 rok, a w ślad za tym – zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Tarnów na lata 2025-2034. Sesję zakończyły wolne wnioski i zapytania radnych oraz odpowiedzi na nie udzielane przez kierownictwo Urzędu Gminy Tarnów. Radni wysłuchali również stanowiska mieszkańców Koszyc Małych oraz stanowiska właściciela firmy „INSTALBUD – SZEPIELAK” z Koszyc Wielkich, który do wójta, Rady Gminy oraz mieszkańców gminy Tarnów skierował list otwarty. Opisał on w nim działalność firmy na podstawie obowiązujących przepisów.